przeprowadzka do niemiec z dzieckiem bez znajomości języka. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » przeprowadzka do niemiec z dzieckiem bez znajomości języka.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: przeprowadzka do niemiec z dzieckiem bez znajomości języka.

Witam Was. Postaram się jak najkrócej i najtreściwiej opisać Wam mój problem. Otóż biję się z myślami czy mam przenieść się na obrzeża Berlina wraz z 12 letnim synem. Niby wszystko oki,ale nie dla mnie. Sama problemu nie widzę jeżeli chodzi o mnie. Język znam perfekt,pracę mam meldunek również z mieszkaniem nie ma problemu no niby cycuś glancuś. Problem polega na tym że mój syn nie potrafi języka,mało tego ma problem z nauką poparty opinią psychologa.Nie znaczy to że jest jakiś chory czy upośledzony,wręcz przeciwnie delikatne geny chuligana odziedziczył po ojcu który z nami nie ma kontaktu. Boję się że nie dam z nim rady  ale z drugiej strony ta bieda tu w kraju już mnie przerasta. Tu się nie da żyć. Poradżcie co robić. Dziękuję Renata

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: przeprowadzka do niemiec z dzieckiem bez znajomości języka.

Ja mialam lat 16, gdy moja mama wywiozla mnie do Francji (bez znajomosci jezyka). Nie podobalo mi sie to, bylo mi bardzo ciezko na poczatku, ale w koncu zaczelam robic postepy, zdalam tam mature i skonczylam studia. Nastepnie natychmiast wrocilam na stale do Polski, a mama zostala tam.

Mysle, ze Twojego syna czeka lepsza przyszlosc za granica - kto wie, moze zmiana srodowiska wplynie pozytywnie na niego. Moze warto sprobowac?

3 Ostatnio edytowany przez Galatea 40+++ (2013-03-13 15:54:44)

Odp: przeprowadzka do niemiec z dzieckiem bez znajomości języka.

I gdzie tu problem? Syna zapisujesz do szkoly i pomagasz mu , bo jezyk masz opanowany perfekcyjnie. Pytanie tylko do jakiej szkoly? Tutaj po czterech klasach  Hauptschule, uczniowie ida albo do Gimnazjum, albo Gesamtschule, albo Realschule, albo Grundschule - zalezy od zdolnosci i ocen na swiadectwie. Opinie psychologa zostaw na ewentualne potem, bo start z taka opinia moze mu sie nie przysluzyc. Daj mu szanse. Bywaja szkoly bardzo pomocne dla nowych uczniow . Porozmawiaj z dyrekcja: albo klapnie, albo nie. Nie wysylalabym syna od razu do Grundschule: sprobuj z Gesamt... I odczekaj. Szkoly sa pelne Polakow - nie bedzie tam sam.
Mozesz udac sie do Jugendamtu, tam pomoga Ci rowniez. Masz to o czym marzy wiekszosc emigrantow - znasz jezyk.

Powodzenia !

4

Odp: przeprowadzka do niemiec z dzieckiem bez znajomości języka.

Wyjeżdzaj, wyjeżdzaj -- syn sobie poradzi. Za pół roku będzie śmigał po niemiecku. Za dwa lata nadgoni resztę dzieciaków.

5

Odp: przeprowadzka do niemiec z dzieckiem bez znajomości języka.

Właśnie chciałbym się sprowadzić do Niemiec. Trochę martwią mnie te wszystkie formalności i problemy z tym związane. Jest tego tak dużo

6

Odp: przeprowadzka do niemiec z dzieckiem bez znajomości języka.

Zdecydowanie najgorsza jest sama przeprowadzka. Pamiętam jakie trudności miała moja siostra jak się przeprowadzała, ale przynajmniej znała super język. Pomogły jej wtedy różne poradniki o transporcie do Niemiec. A po roku jej dzieci już nie mają problemu, żeby porozumieć się z rówieśnikami smile No a standard życia jest zupełnie inny.

7

Odp: przeprowadzka do niemiec z dzieckiem bez znajomości języka.

12 lat to akurat wiek zeby w miare szybko sie zaklimatyzował, nie zwlekaj smile znam przypadki gdzie dzieci przenosily sie tuz przed matura bez znajomosci jezyka i to była totalna porażka!
Na pewno problemem bedzie dla niego zmiana srodowiska i nowy jezyk, wiec warto zebys go jakoś do tego przygotowała.
Nawet jesli twoj syn ma problemy z nauka to system szkolnictwa w Niemczech jest lepiej skonstruowany jesli chodzi o sciezki zawodowe niz w Polsce.

8

Odp: przeprowadzka do niemiec z dzieckiem bez znajomości języka.

Hej dziewczyny mam problem bo chce się wyprowadzić do Berlina . Jestem w ciąży chce urodzic w Polsce i wyjechać tam . smile mój chłopak juz tam pracuje chce nas tam zabrać ale czy to wszystko jest tak łatwe jak się tylko mówi.  Co musze zrobić na początek jak się do tego zabrać? ,) hmm

9

Odp: przeprowadzka do niemiec z dzieckiem bez znajomości języka.

Hej dziewczyny . Mam 18 lat za niedlugo rodze . smile chce się wyprowadzić do Niemiec ale najpierw chce urodzic w Polsce . smile Moj chlopak juz tam jest i chce mnie tam zabrać czy to jest takie proste jak się wydaje . Co musze zrobić aby było dobrze smile

10 Ostatnio edytowany przez Gosia1962 (2016-11-16 18:16:33)

Odp: przeprowadzka do niemiec z dzieckiem bez znajomości języka.

Do tej ciezarnej, ktora chce sie wyprowadzic do Niemiec (tylko najpierw urodzi).
A skad bedziesz miala ubezpieczenie? Nie jestescie malzenstwem- nie mozesz korzystac z jego ubezpieczenia. Zarabia tyle, zeby utrzymac rodzine? Znasz jezyk? jesli nie- jak bedziesz chodzic do lekarza z dzidziusiem? No ale zeby moc pojsc do lekarza, trzeby byc ubezpieczonym...i tak w kolko....
Decyzja chyba troche nieprzemyslana, co?
Szczepienia, badania, choroby noworodka- zaden lekarz nie przyjmie cie bez ubezpieczenia!

11

Odp: przeprowadzka do niemiec z dzieckiem bez znajomości języka.

Witam. Mam ten sam problem,tylko moja córcia już niedługo roczek bedzie miała,a ja nadal odkładam wyjazd do swojego partner. chciał mnie odrazu zabrac jak się dowiedział, że Jestem w ciązy,ale ja niechciałam rodzić w innym kraju,nieznając języka i urodziłam córcie w Polsce chciałam ją poszczepić,wszystkich lekarzy odwiedzić, no i rok mija i ja dalej w Polsce a on tam... Cieżko jest na odległość,ale ja się boje jechać do innego kraju nie znajadz jezyka, fakt on zna perfekcyjnie mieszka tam juz 10 lat,a ja... boje się,że tam sobie nie poradze,boje się tej bariery językowej... czy moje obawy są słuszne?

12 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2016-11-21 19:38:00)

Odp: przeprowadzka do niemiec z dzieckiem bez znajomości języka.
kasiulka89 napisał/a:

Witam. Mam ten sam problem,tylko moja córcia już niedługo roczek bedzie miała,a ja nadal odkładam wyjazd do swojego partner. chciał mnie odrazu zabrac jak się dowiedział, że Jestem w ciązy,ale ja niechciałam rodzić w innym kraju,nieznając języka i urodziłam córcie w Polsce chciałam ją poszczepić,wszystkich lekarzy odwiedzić, no i rok mija i ja dalej w Polsce a on tam... Cieżko jest na odległość,ale ja się boje jechać do innego kraju nie znajadz jezyka, fakt on zna perfekcyjnie mieszka tam juz 10 lat,a ja... boje się,że tam sobie nie poradze,boje się tej bariery językowej... czy moje obawy są słuszne?

Dlaczego nie uczyłaś się języka choćby przez ten rok?
Bez znajomosci języka będzie Ci bardzo trudno, niczego sama nie załatwisz.

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » przeprowadzka do niemiec z dzieckiem bez znajomości języka.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024