Jaka wode pić w ciąży? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Jaka wode pić w ciąży?

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 39 ]

Temat: Jaka wode pić w ciąży?

Picie dużej ilości wody mineralnej jest w ciązy bardzo ważne. Jakie wody Wy wybrałyście i dlaczego?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jaka wode pić w ciąży?

U mnie była żywiec:)

Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
Dominika 23.10.2009r. ur.cc 21. 45
Kacper Mikołaj 04.04.2012r. ur cc 12.30

3

Żywiec Zdrój, Muszynianka... Ważne, by była niegazowana smile.

''Lepiej wzbudzać kontrowersje, niż powielać utarte schematy.''
Anna Boleyn

Adaś, 22.05.2013, 13:45 :-)))))
https://www.youtube.com/watch?v=F8laMm-YyLY
Reklama

4

no właśnie niegazowana:)

Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
Dominika 23.10.2009r. ur.cc 21. 45
Kacper Mikołaj 04.04.2012r. ur cc 12.30

5

ja myślę, że czystą wink
żywiec jest wodą neutralną, bo niskozmineralizowaną. Ja miałam słabe wyniki i piłam wysokozmineralizowaną np muszyniankę czy piwniczankę, a potem np dobrowiankę, bo nie było już wskazań specjalnych.

Have I gone mad? I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.

In Gegensatz zu Menschen Katzen lecken nur eigene Ärsche. tongue

6

a ja póki mogłam piłam żywca smakowe,a jak wyszła cukrzyca to nie piłam żadnej,bo nie cierpię zwykłej smile

7

lena812 napisał/a:

a ja póki mogłam piłam żywca smakowe,a jak wyszła cukrzyca to nie piłam żadnej,bo nie cierpię zwykłej smile

Trzeba było się ratować wodą z cytryną, Lenuś smile.

''Lepiej wzbudzać kontrowersje, niż powielać utarte schematy.''
Anna Boleyn

Adaś, 22.05.2013, 13:45 :-)))))
https://www.youtube.com/watch?v=F8laMm-YyLY

8 Ostatnio edytowany przez Złośnica88 (2013-01-15 22:06:24)

Oj to u mnie było inaczej! Ja nie pije ani kawy ani herbaty. Jak byłam w ciąży z moją małą- do praktycznie do końca wymiotowałam- nie umiałam jeść ani PIĆ! Kocham wode pod każdą postacią, tzn gazowana, niegazowana, smakowa, jodowana itd... A w ciąży mnie odtrąciło... I piłam oranżade... Zbyszko 3 grejpfruty smile A córa zdrowa; 10 na 10 i zdrowa jak rybka smile
Ważne by pić co smakuje i... wchodzi wink jak mówiła moja ginka big_smile

KOCHAM CAŁYM SERCEM CÓRECZKO!!!

9

ja tam też tą wodę smakową a i w większości gazowaną smile jak miałam zachciankę po piłam colę smile a no i kwaśne soki pomarańczowe ,ale to wszystko piłam dopóki mogłam,:)

10

Cole to litrami bo miałam taką zgagę że myślałam że mi gardło wypali! Migdały, mleko, soda- nic nie pomagało jedynie cola. Moja ginka powiedziała że jak przechodzi, samkuje to moge pić. Kawy nie piłam więc te troche kofeiny nic nie zaszkodziło no ale przytyłam tongue Coś za coś big_smile

11

a ja pilam primavera;)

12 Ostatnio edytowany przez vinnga (2013-07-11 19:06:22)

Post usunięty - spam. Mod. Vinnga

13 Ostatnio edytowany przez nbm (2013-01-16 10:39:55)

Tak się zastanawiam czy w momencie, kiedy producent X wprowadziłby na etykiecie wody wielki napis: "Woda dla kobiet w ciąży" a w butelce byłby produkt różniący się od pierwszej lepszej wody (też tego producenta) 0,50 mg/dm^3 jonów magnezowych, to taka prosta sztuczka marketingowa nie zwiększyłaby przychodów? Oczywiście, specjalna woda, specjalnie wyższa cena smile

Kupując wodę powinno się spojrzeć jaką ma mineralizację: niską-/średnią-/wysoką no i nasycenie ditlenkiem węgla i dobrać do swoich potrzeb, preferencji smakowych itd.

"(...)szlachta na koń wsiędzie,
Ja z synowcem na czele i? - jakoś to będzie!"

14

Mi również się wydaje że to indywidualna sprawa. Każdy organizm jest inny. Ja w ciąży byłam często odwodniona ale niestety nie miałam jak jej uzupełniać jak po wypiciu łyczka wychodziły- litry. Każdy sposób nawodnienia jest dobry jeżeli nie stymuluje wymiotów i nie powoduje dyskomfortu w brzuchu smile

15

Arleta32 napisał/a:

A co sądzicie o Ustroniance z dodatkową ilością jodu? podobno jest przeznaczona dla kobiet w ciąży.Tak mówiła mi koleżanka i polecała

Moim zdaniem Ustronianka z jodem jest świetna, czytałam skład, więc to nie jest żaden chwyt marketingowy. Sama ją piję, czuję się bardzo dobrze i smak mi odpowiada, więc polecam Ci smile

16

Ja również jestem fanką Ustronianki z Jodem, zdecydowanie najbardziej odpowiada mi jej smak i faktycznie zawiera o wiele większą dawkę jodu nią inne wody, które standardowo zawierają najwięcej wapnia i magnezu. Dołączam do grona polecających smile

17

oczywiście mineralną, żadna tam źródłana; zaden zywiec czy mama i ja....nie dajcie się zbarejować producentom wink

18

Nie sądziłam, że ta ustronianka z dodatkową ilością jodu ma tyle fanek, bo mało osób do tej pory o niej słyszało, a szkoda, bo naprawdę jest godna polecenia smile mnie wspomniało niej mój lekarz. do tej pory nawet nie wiedziałam, że jod jest tak istotny dla ciężarnych, a 150 ug/l to naprawdę spora dawka, a wiadomo, że lepiej naturalnie dostarczyć wartości odżywczych niż brać tabletki smile woda niedroga, czego chcieć więcej? polecam wszystkim Mamuśkom smile

19

Ja marze o wypiciu butli coca-coli, ale wie, że nie warto, więc się trzymam smile widzę, że problem braku sympatii do wody jest znany nie tylko nie hihi smile ale przyznam Wam, że odkąd piję ustroniankę z jodem, to zmieniłam nieco zdanie:) widzę, że Dziewczyny wyżej też próbowały i są zadowolone smile ona zostawia przyjemny posmak na języku, dzięki większej ilości jodu i przez to jest smaczniejsza. Ostatnio doczytałam też, że jest polecana przez Centrum Zdrowia Matki Polki, więc musi być dobra smile

20

A ja codziennie rano wypijam ok pół szklanki coli to pomaga mi na mdłości staram się pić jak najmniej ale niestety tylko to  mi skutecznie pomaga sad poza tym raczej zamiasty wody pije narazie soki

21

Ja Lubię mUszynę  po zywcu najlepsza wg mnie

22 Ostatnio edytowany przez vinnga (2013-07-11 18:52:24)

Post edytowany z uwagi na niedozwoloną reklamę. Mod. Vinnga

23

Arleta32 napisał/a:

Picie dużej ilości wody mineralnej jest w ciązy bardzo ważne. Jakie wody Wy wybrałyście i dlaczego?

Ja jestem w 4 miesiącu ciazy i piję wodę z dużą ilością magnezu, ze względu na skurcze. A ja wy macie, miałyście?

24

Ja codziennie piję 1,5 l muszynianki smile
Mimo tego, że nie mam złych wyników.. Po prostu bardzo pasuje mi ta woda i nie chcę żadnej innej.

19.02.2014 Moja Kruszynka smile CAŁY MÓJ ŚWIAT !

25 Ostatnio edytowany przez caro3109 (2013-12-13 11:57:13)

Ja piłam ustroniankę ale niskosodową bo mi najlepiej smakuje ale w ciąży najlepsze dla zdrowia to te wysoko zmineralizowane, czasem nałęczowianka - generalnie te mineralne.
Czasem jak mnie najdzie to smakowe ale jakąś czeską (nazwy nie pamiętam). Znalazłam jedną w jednym markecie po przeczytaniu chyba 15 etykiet - jedyna która zawierała tylko wodę + sok i cukru trochę i była na dodatek tańsza od reszty. Wszelkie żywce, ustronianki i inne popularne w Polsce wody smakowe to szajs dobrze wyreklamowany. Smak jak z apteki i z benzoesanem sodu!!! To nie jest woda tylko oranżada bez gazu...

"Zgodnie z prawem wody smakowe rzeczywiście nie mieszczą się w kategorii wód, lecz napojów, w rzeczywistości znajdując się w tej samej kategorii co Mirinda czy Sprite, bo do wody nie wolno dodawać niczego poza minerałami (w przypadku wód stołowych). A do wód smakowych dodaje się aromaty, cukier i konserwant - zwykle benzoesan sodu. Taki skład mają np. popularne Smakołyki od Żywiec Zdrój (mają 42 proc. rynku wód smakowych według NIelsena, dane za ubiegły rok). Firma tłumaczy, że wybierając wodę smakową, Polacy chcą, by była ona po prostu smaczna. - Z badań wynika, że dla konsumentów wody niegazowanej najważniejsze jest, że dobrze gasi pragnienie, jest odpowiednia do codziennej konsumpcji, naturalna i zdrowa oraz nie ma żadnych dodatków. Z kolei w przypadku tzw. wód smakowych najważniejszy jest właśnie owocowy słodki smak. Dlatego w Smakołyku znajdziemy cukier, ale nie znajdziemy sztucznych słodzików, które często znajdują się w składzie innych produktów z tego segmentu - tłumaczy Woźniak z Żywiec Zdrój. Zaznacza, że wody smakowe są alternatywą dla wysokosłodzonych kolorowych napojów, w porównaniu z nimi "mają nawet o 100 proc. niższą kaloryczność", a zawarte w nich dodatki są stosowane powszechnie w przemyśle spożywczym. - Żeby zatruć się benzoesanem sodu, trzeba by wypić jednego dnia 24 tysiące litrów napoju z zawartością tego konserwantu - podkreśla Woźniak. Jednak nie wszyscy producenci stosują konserwanty - obywają się bez niego wody smakowe Veroni czy smakowe Nałęczowianki."

Tutaj jest krótki artykuł na temat wód z którego zaczerpnęłam powyższy cytat. Osobiście nie sprawdzałam składu smakowych Veroni czy Nałęczowianki ale faktycznie smakowały mi lepiej.

http://pieniadze.gazeta.pl/Gospodarka/1,125292,11532042,Polska_woda___czy_na_pewno_zdrowia_doda_.html

Generalnie powinno się pić to co zdrowe dla nas i naszych maluszków ale też wiem że czasem się zwyczajnie nie da... Jak właśnie dziewczyny które męczą wymioty po wodzie.

Olivier :* urodzony 23.01.2014, waga 3700 g, długość 58 cm

Oleg :* urodzony 04.11.2015, waga 3400g, długość 54 cm

26

caro3109 napisał/a:

Ja piłam ustroniankę ale niskosodową bo mi najlepiej smakuje ale w ciąży najlepsze dla zdrowia to te wysoko zmineralizowane, czasem nałęczowianka - generalnie te mineralne.
Czasem jak mnie najdzie to smakowe ale jakąś czeską (nazwy nie pamiętam). Znalazłam jedną w jednym markecie po przeczytaniu chyba 15 etykiet - jedyna która zawierała tylko wodę + sok i cukru trochę i była na dodatek tańsza od reszty. Wszelkie żywce, ustronianki i inne popularne w Polsce wody smakowe to szajs dobrze wyreklamowany. Smak jak z apteki i z benzoesanem sodu!!! To nie jest woda tylko oranżada bez gazu...

"Zgodnie z prawem wody smakowe rzeczywiście nie mieszczą się w kategorii wód, lecz napojów, w rzeczywistości znajdując się w tej samej kategorii co Mirinda czy Sprite, bo do wody nie wolno dodawać niczego poza minerałami (w przypadku wód stołowych). A do wód smakowych dodaje się aromaty, cukier i konserwant - zwykle benzoesan sodu. Taki skład mają np. popularne Smakołyki od Żywiec Zdrój (mają 42 proc. rynku wód smakowych według NIelsena, dane za ubiegły rok). Firma tłumaczy, że wybierając wodę smakową, Polacy chcą, by była ona po prostu smaczna. - Z badań wynika, że dla konsumentów wody niegazowanej najważniejsze jest, że dobrze gasi pragnienie, jest odpowiednia do codziennej konsumpcji, naturalna i zdrowa oraz nie ma żadnych dodatków. Z kolei w przypadku tzw. wód smakowych najważniejszy jest właśnie owocowy słodki smak. Dlatego w Smakołyku znajdziemy cukier, ale nie znajdziemy sztucznych słodzików, które często znajdują się w składzie innych produktów z tego segmentu - tłumaczy Woźniak z Żywiec Zdrój. Zaznacza, że wody smakowe są alternatywą dla wysokosłodzonych kolorowych napojów, w porównaniu z nimi "mają nawet o 100 proc. niższą kaloryczność", a zawarte w nich dodatki są stosowane powszechnie w przemyśle spożywczym. - Żeby zatruć się benzoesanem sodu, trzeba by wypić jednego dnia 24 tysiące litrów napoju z zawartością tego konserwantu - podkreśla Woźniak. Jednak nie wszyscy producenci stosują konserwanty - obywają się bez niego wody smakowe Veroni czy smakowe Nałęczowianki."

Tutaj jest krótki artykuł na temat wód z którego zaczerpnęłam powyższy cytat. Osobiście nie sprawdzałam składu smakowych Veroni czy Nałęczowianki ale faktycznie smakowały mi lepiej.

http://pieniadze.gazeta.pl/Gospodarka/1,125292,11532042,Polska_woda___czy_na_pewno_zdrowia_doda_.html

Generalnie powinno się pić to co zdrowe dla nas i naszych maluszków ale też wiem że czasem się zwyczajnie nie da... Jak właśnie dziewczyny które męczą wymioty po wodzie.

Caro w stu procentach się z Tobą zgadzam. Mi nigdy nie podchodziły smakowe wody. Żywce, nałęczowianki... Zawsze czuć tam tą "chemię"

19.02.2014 Moja Kruszynka smile CAŁY MÓJ ŚWIAT !

27

muszynianka najzdrowsza, ale ja jej tak nie lubieeee

28 Ostatnio edytowany przez caro3109 (2013-12-18 12:59:21)

Też nie lubię muszynianki.... ma dla mnie dziwny smak. Cisowianka niegazowana lub ustronianka to taki standard u mnie, te średniozmineralizowane, czasem z dodatkiem czegoś np jod. Źródlanych nie piję, gazowanych też ale to już ze względu na zgagę. Generalnie to czy woda gazowana czy nie to bez znaczenia chyba że ma się jakieś dolegliwości lub przeciwwskazania. Lepsze od wody smakowej jest wypicie puszki coli raz na jakiś czas lub kombinacje typu woda z cytryną albo jakimś dobrej jakości sokiem, lub wkroić jabłka do wrzątku i zaparzyć...

Na mnie reklama nie działa bo czytam etykiety i jak zobaczyłam wodę źródlaną pod nazwą Mama "coś tam" - polecana dla kobiet w ciąży to się roześmiałam big_smile

29

ustronianka z jodem smile ewentualnie z magnesem smile dla mnie to obojętne . piję wszystkie smile nawet gazowane : )

30

Witam!
Ja w pierwszej ciąży 8 lat temu piłam Żywiec niegazowaną - 1,5 litra dziennie - codziennie smile. Czułam się super, nie miałam problemu z opuchniętymi nogami, cerą, wszystko było ok. W pierwszym trymestrze "ratowałam się" przed mdłościami coca colą.
Teraz jestem w 28 tygodniu i na początku ciąży nie mogłam przełknąć choćby łyczka wody. Piłam głównie czarną słodzoną herbatę... Ok. 18 tygodnia wróciłam do wody, też Żywca, chociaż "moim odkryciem" jest Ustronianka z jodem. Jest super. Pytałam lekarza, czy można jod przedawkować, bo w moich witaminach jod też się znajduje i powiedział, że przy takich dawkach nie ma obaw. Więc piję smile. Radzę trzymać się z dala od smakowych wód ze względu na chemię (benzoesan sodu). O ile dobrze pamiętam tylko woda smakowa Kubuś dla dzieci jest bez tego świństwa. Pozdrawiam!

31

Ja piłam cisowianke, ale krótko... A później piłam tylko kingę pienińska niskosodowa naturalna-ma minerały i łagodzi zgagę.
Najważniejsze aby woda była niegazowana... smile

32

ja piję cisowiankę, jest smaczna, ale odżywczo mogła by być trochę lepsza:)

33

Cisowianka, to znaczy zazwyczaj akurat ta, ale nigdy nie przywiązywałam jakiejś szczególnej uwagi do wody. Jak dla mnie każda smakuje praktycznie tak samo smile

34

Wcześniej też każda woda miała dla mnie ten sam smak a teraz jest całkowicie inaczej. Każda smakuje mi inaczej, jakoś się uwrażliwiłam na smaki ogólnie

35

Bylam wczoraj u mojego gina i skarzylam sie na dretwienie nog i bol kostek w njgach szczegolnie w nocy,rano.
Polecil mi Muszynianke z magnezem lub jodem.
Do tej pory pilam Zywca,ale kupilam pare butelek tej Muszynianki i dobra w smaku ( co kiedys nie mialo znaczenia )

36

Polecił Ci dobrą mineralną a żywic to źródlana która ma często mniej minerałów niż kranówa.

37

Dokładnie wybierz wodę mineralną niskozmineralizowana, a nie źródlaną. Najlepsza z jak najmniejszą ilością sodu.

38 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2015-01-15 13:04:18)

Ja wybrałam Piwniczankę, głównie ze względu na jej walory smakowe no i skład (niedozwolony link). Ponoć wapń i magnez w takich proporcjach jest optymalną kombinacją dla naszego organizmu. Ile w tym prawdy nie wiem, ale odkąd ją piję zauważyłam same pozytywne zmiany więc.. wink

Posty [ 1 do 38 z 39 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Jaka wode pić w ciąży?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016