Jaka antykoncepcja jest najskuteczniejsza?? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-10-01 23:47:42

rozyczka
Do zakochania jeden krok

Jaka antykoncepcja jest najskuteczniejsza??

Zastanawiam się nad tym jaka antykoncepcja jest teraz najbardziej skuteczna i najbezpieczniejsza??
Prezerwatywy odpadają, bo miałam nieprzyjemne z tym przeżycia...
Co wy Drogie kobietki uważacie za najlepszy sposób zabezpieczenia?

Ciężki charakter, wiem, mam z natury.
Ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury !!!

....::::: KOCHAM ZIELONE OCZYSKA :::::....

#2 2010-10-02 00:06:32

różyczka
100% Netkobieta

Re: Jaka antykoncepcja jest najskuteczniejsza??

Myślę że w twoim wieku tabletki zdecydowanie najpewniejszy środek. Teraz są na prawdę nowoczesne tabletki nie maja tylu skutków ubocznych . Najlepiej poradzi ci twój ginekolog który zna ciebie i dobierze  metodę.

Tak żartując oczywiście najlepsza antykoncepcja to wstrzemięźliwość. smile

#3 2010-10-02 09:40:42

Kobietka48
Netbabeczka

Bardzo często po tabletka spada libido,no ale faktycznie w tym wieku to chyba jedyne wyjście.Mojej nierodzącej jeszcze znajomej lekarz założył spiralę.Ja tez stosuje tylko spirale od wielu,wielu lat i gdy moja córka zacznie współżyć,to gdy by nie było przeciwskazań,to tez namówię ja na spiralę.
Zerknij w tabelkę.
http://www.antykoncepcja.pl/podstawy/ws … ykoncepcji

Ostatnio edytowany przez Kobietka48 (2010-10-02 09:53:08)

#4 2010-10-20 16:13:37

mysia12
Zaglądam tu coraz częściej

Witam
Ja tam polecam metody naturalne np. metodę Rotzera. Fajnie jest jak twój facet pamięta wszystko i gdy razem potem omawiamy wszystko, gdy widzimy wcześniej, że bierze mnie jakaś choroba itp. A przy tym możesz sama dokładnie po zajściu w ciążę określić kiedy dziecko się poczęło, masz również większy wpływ na płeć dziecka.

Oczywiście zaraz zaczną się komentarze w stylu: "To nie prawda, metody naturalne (zwane niekiedy błędnie kalendarzykiem) są zawodne, wiążą się z pewnymi pomiarami itd". Ja jestem w stanie poświęcić 5 minut dziennie już przez kilka miesięcy i narazie się nie zawiodłam. Jeżli chodzi o różnorakie tabletki itd to naprawdę robią straszne spustoszenie w organiźmie (zakażenia grzybiczne, rak piersi itp).

Pozdrawiam

#5 2010-10-21 09:10:21

sunset
Słodka Czarodziejka

ja też mam 20 lat:) według Mnie to zastrzyk hormonalny, dla Mnie to najlepsza metoda jak może być nie da się zapomnieć bo bierze się go raz na 3 miesiące, w sumie to wygodna bo nie zawracamy sobie głowy tabletkami co dziennie itp.

"Sae Fideli Sis Fidelis"

#6 2010-10-21 10:35:06

Anemonne
Moderator

sunset napisał:

ja też mam 20 lat:) według Mnie to zastrzyk hormonalny, dla Mnie to najlepsza metoda jak może być nie da się zapomnieć bo bierze się go raz na 3 miesiące, w sumie to wygodna bo nie zawracamy sobie głowy tabletkami co dziennie itp.

Gorzej, jak pojawią się jakieś uciążliwe skutki uboczne - zastrzyku nie można po prostu odstawić tak jak tabletek, więc w takim przypadku będziesz się męczyć 3 miesiące.

#7 2010-10-21 13:46:45

ulciaaa2110
Niewinne początki

Też mam problem z antykoncepcja. Gdy urodziłam brałam tak zwane minitabletki które można brać podczas karmienia piersią. Po niecałym roku zaczęłam przyjmować zwykłe tabletki a teraz( dopiero przez drugi miesiąc) używam krążka ale jakoś z żadnej metody nie jestem zadowolona ponieważ zaczęłam tyć. Czy możecie polecić coś po czym nie będę tyła:/

#8 2010-10-22 07:32:55

busiu
100% Netkobieta

Ja używam tabletek. Na początku im nie ufałam, dodatkowo stosowałam prezerwatywy, ale koło drugiego opakowania przełamałam się i pojechaliśmy bez. big_smile Biorę je już 6 miesiąc, nie odczułam żadnych skutków ubocznych, a wręcz przeciwinie- okres chodzi jak w zegarku, i nawet schudłam. yikes

No i spontaniczność zbliżeń, oraz komfort psychiczny są nieporównywalne- nie ma żadnych gumek, globulek, innych pierdół... brrr!

W taki dzień jak ten Marco Polo wyruszył do Chin.
Jakie są Twoje plany na dzisiaj?

#9 2010-10-23 15:37:25

babazewsi
Niewinne początki

Tabletki hormonalne zawsze będą powodowały skutki uboczne, które zaczną się pojawiać po około 2 latach. Najgorsze to depresja i zniszczenie psychiki.Stosowałam różne tabletki przez kilka lat i uważam że to TRucIZNA, samookaleczanie się. A co do spirali to jest to środek wczesnoporonny a nie antykoncepcyjny!!!   I żeby własną córkę namawiać do spirali... w głowie się nie mieści.

#10 2010-11-02 10:17:40

mysia12

Tabletki zwiększają skłonność do grzybicy. Kiedyś oglądałam wywiad z Panią ginekolog która mówiła że dawno nie pamięta przypadku, żeby kobieta biorąca tabletki nie maiła grzybicy. Więc kto co woli smile

#11 2010-11-02 21:05:22

faye
O krok od uzależnienia

dziewczyny mam problem

przez 2 lata brałam yasmin, bardzo dobrze się po nich czułam, ale niestety zaczęły dawać mi się we znaki problemy z żylakami... moi rodzice i kilku krewnych z obu stron mają z tym kłopoty, obawiam się, że to genetyczne i nic z tym nie zrobię. mam coraz wyraźniejsze pajączki, na lewej nodze nad kostką coś co przypomina siniaka. od niedawna zaczęłam odczuwać ból w tym miejscu. wizytę u chirurga naczyniowego mam dopiero za kilka miesięcy...

dodam też, że jestem osobą palącą. dlatego zdecydowałam się na zmianę tabsów na azalię. podobno jest polecana nie tylko matkom karmiącym ale także palaczom i osobom mającym problemy z żylakami. bardzo zależy mi na antykoncepcji, panicznie boję się ciąży, zwłaszcza, że mam dopiero 21 lat i nie jestem gotowa na dziecko.

czy któraś z was bierze azalię i jak się po niej czujecie? ja mam wrażenie, że spuchłam... widzę to po palcach, bo mam problem z założeniem pierścionka. wydaje mi się też, że piersi mi trochę... zwiotczały. wiem, że to wydaje się dziwne, żeby tyć wszędzie tylko nie tam gdzie większość tyje po tabletkach, dlatego zastanawiam się czy ja reaguję jakoś odwrotnie czy sobie coś ubzdurałam?

mam też inny problem związany z azalią. trzeba je podobno przyjmować o ścisłej porze... przyjmijmy, że w dniu współżycia tabletka została przyjęta prawidłowo, nazajutrz także - ale do stosunku nie doszło, zupełnie jak trzeciego dnia, z tym że wzięłam pigułkę 3godziny później niż zwykle... jakie są konsekwencje i co robić?

tego dnia bardzo źle się czułam, kołatanie serca, otumanienie, problemy z ciśnieniem etc, położyłam się więc i niestety zasnęłam, obudziłam po 3 godzinach przegapiając tym samym porę na przyjęcie tabletki... wstałam, czym prędzej łyknęłam i poszłam spać dalej... seksu tego dnia nie było i nie wiem, czy stresować się tym błędem czy może niekoniecznie...

bądź jak ptak, którego śladów nie da się wytropić na niebie.

#12 2012-01-17 21:06:30

Ayaka22
Zbanowany

kiedyś powiedziałabym, że gumki wystarczą, teraz ufam bardziej tabletkom, gumki mogą zawieźć niestety, a tabletki brane regularnie dają większą pewność, moje Levomine działają ok na moją cerę dodatkowo, no i taki mały plus w postaci zwiększenia biustu smile same plusy smile

#13 2012-01-18 11:30:31

czarna-kotka
Dobry Duszek Forum

dziewczyny, ja stosuję lady compa, to komputer cyklu, który nie jest moze tani, ale starcza na wiele lat. Jest też tansza wersja pearly - z taką samą skutecznoscią, tylko nie ma podświetlanego wyświetlacza i jest na baterie, które się wymienia co 2-3 lata (lady comp ma ładowarkę). Skuteczność tego jest na poziomie 99,36 czyli taka sama jak tabsów, a nie ma żadnych skutków ubocznych. Nie trzeba się znać na NPR, chociaż chcąc nie chcąc człowiek się uczy swojego ciała i to jest super. Nie zaszłam w ciążę, moja przyjaciółka używa dłużej - i też nie zaszła. Może teraz wam się wydaje  ze tabsy to jest fajna sprawa - jasne łykasz i masz w dupie swój organizm, tylko to niestety wychodzi, nawet jezeli teraz wydaje wam się, ze nie macie zbyt wiele skutków ubocznych, to będzie ciekawie po odstawieniu. Sama brałam tabletki 10 lat to wiem o czym mówię. I żałuję, że wczesniej nie wiedzoałam o lady compie bo już wczesniej bym go kupiła. Nie ma znaczeia wiek czy przebyte ciąże - o ile się nie ma policystycznych jajników to można go używać z powodzeniem.

#14 2012-01-18 11:34:25

czarna-kotka
Dobry Duszek Forum

faye napisał:

dziewczyny mam problem

przez 2 lata brałam yasmin, bardzo dobrze się po nich czułam, ale niestety zaczęły dawać mi się we znaki problemy z żylakami... moi rodzice i kilku krewnych z obu stron mają z tym kłopoty, obawiam się, że to genetyczne i nic z tym nie zrobię. mam coraz wyraźniejsze pajączki, na lewej nodze nad kostką coś co przypomina siniaka. od niedawna zaczęłam odczuwać ból w tym miejscu. wizytę u chirurga naczyniowego mam dopiero za kilka miesięcy...

dodam też, że jestem osobą palącą. dlatego zdecydowałam się na zmianę tabsów na azalię. podobno jest polecana nie tylko matkom karmiącym ale także palaczom i osobom mającym problemy z żylakami. bardzo zależy mi na antykoncepcji, panicznie boję się ciąży, zwłaszcza, że mam dopiero 21 lat i nie jestem gotowa na dziecko.

czy któraś z was bierze azalię i jak się po niej czujecie? ja mam wrażenie, że spuchłam... widzę to po palcach, bo mam problem z założeniem pierścionka. wydaje mi się też, że piersi mi trochę... zwiotczały. wiem, że to wydaje się dziwne, żeby tyć wszędzie tylko nie tam gdzie większość tyje po tabletkach, dlatego zastanawiam się czy ja reaguję jakoś odwrotnie czy sobie coś ubzdurałam?

mam też inny problem związany z azalią. trzeba je podobno przyjmować o ścisłej porze... przyjmijmy, że w dniu współżycia tabletka została przyjęta prawidłowo, nazajutrz także - ale do stosunku nie doszło, zupełnie jak trzeciego dnia, z tym że wzięłam pigułkę 3godziny później niż zwykle... jakie są konsekwencje i co robić?

tego dnia bardzo źle się czułam, kołatanie serca, otumanienie, problemy z ciśnieniem etc, położyłam się więc i niestety zasnęłam, obudziłam po 3 godzinach przegapiając tym samym porę na przyjęcie tabletki... wstałam, czym prędzej łyknęłam i poszłam spać dalej... seksu tego dnia nie było i nie wiem, czy stresować się tym błędem czy może niekoniecznie...

ja brałam Azalię 1,5 roku zanim zaczęłam stosować Ladycompa, NIE POLECAM Azalii (jak i żadnych innych tabsów), wydawało mi się, że jest w miarę ok, w pporównaniu do poprzednich tabsów, nie miałam takich migren, wody mi aż tyle nie zatrzymywało, Za to miałam wnerwiające plamienia, a potem się okazało, że super azalia mi załatwiła jajnik - miałam torbiel. Mało tego przez 3 cykle z rzędu po odstawieniu tabletek działał mi tylko jeden jajnik. Oczywiście mało który ginekolog ci powie, że to przez tabsy, bo to oni ci te tabsy przepisują i teoretycznie mogłabyś ich pociągnąć do odpowiedzialności.
Naprawdę tabletki to nie jest nic dobrego sad

#15 2012-01-26 20:03:12

karolcia2106
Mój jest ten kawałek podłogi

hej Kobietki! mam pytanko w sprawie antykoncepcji... chce się zdecydować na tabletki antykoncepcyjne, ale boje się że po nich przytyje. nie chce stosować prezerwatyw, bo już zaliczyliśmy jedna wpadkę(co prawda nie przez gumy, teraz nie żałuje:p) ale teraz boje się każdego seksu, nawet tego ze gumka pęknie. może to trochę schiz no, ale nic na to nie poradzę. jaka jest możliwość, że przytyje i jakie mogą jeszcze być skutki uboczne?

#16 2012-01-27 09:16:10

afadro
Dobry Duszek Forum

Powiem Ci, że ja od ponad 1,5 roku biorę pigułki sylvie 20 i nie przytyłam. Ale cały czas dbam o siebie, nie obżeram się i prowadzę aktywny tryb życia. Nie narzekam na żadne skutki uboczne, ale wiesz że to indywidualna sprawa. Myślę, że warto zacząć się dobrze zabezpieczać, bo seks ma być radością a nie schizem.

#17 2012-02-02 08:36:09

Catwoman
Redaktor Działu Kultura i Religia

jeśli chodzi o książki, wygrzebałam jakiś czas temu "Skutki uboczne" autor: Janusz Beynar.
opisuje skutki uboczne pigułek, o których milczą koncerny.

#18 2012-02-13 15:27:12

szynszylka
Dobry Duszek Forum

Każdej kobiecie odpowiada co innego. Do tabletek nigdy nie byłam przekonana dlatego wybrałam cyclotest do metod naturalnych. Chętnie poczytam to co zaproponowała catwoman. Dzisiaj liczą się tylko pieniądze więc koncerny milczą by tylko sprzedać.

#19 2012-02-24 11:18:51

Catwoman

...zatem nie patrz jaka metoda jest NAJskuteczniejsza, ale i NAJbezpieczniejsza, a pigułki wcale do nich nie należą.brałam przez kilka lat, uwielbiałam pigułki, teraz nie chcę miec z nimi nic wspólnego. ale oczywiście możesz zaryzykowac.

#20 2012-02-25 15:12:07

kaisa_malene
Przyjaciółka Forum

Cóż, ja muszę jednak patrzeć przede wszystkim na skuteczność, bo nie chcę zajść w ciążę. A metod typu mierzenie temperatury etc stosować na pewno nie będę, bo mi się nie chce, to po pierwsze. Po drugie fajnie, że się wyznaczy dni płodne i niepłodne, ale jeśli się chce mieć 100% pewności, że się w ciążę nie zajdzie, to seksu nie można uprawiać praktycznie na tydzień przed pierwszym dniem płodnym, bo plemniki sobie w ograniźmie kobiety mogą spokojnie przetrwać nawet do tygodnia. Czyli w efekcie prawie 2 tygodnie bez seksu w ciągu miesiąca. Nie, dzięki, to ja się wolę potruć tabletkami. Nikt lepszej i skuteczniejszej metody nie wymyślił, to będę stosowała dalej.

#21 2012-02-26 09:23:48

Catwoman

kaisa_malene   ależ ja WCALE nie mówię o metodach naturalnych!! chociaż w wątku , który założyłam czyli "Lady Comp"  dziewczyny sobie chwalą te komputerki płodności jako bardzo skuteczne. Ale mniejsza o to. Chcę tylko przekazać, ze najskuteczniejsza nie zawsze znaczy najzdrowsza. chociaż..... dla mnie w 100% skuteczną metodą jest akurat gumka.

#22 2012-02-27 00:52:11

kaisa_malene
Przyjaciółka Forum

No cóż, założyłam, że jak nie tabletki to pewnie metody naturalne lub prezerwatywy. Jasne, że hormony w pigułkach to straszny syf, ale co zrobić... Szczerze powiem, że nigdy w życiu nie użyłam prezerwatywy, bo od samego początku jadę na tabletkach, ale nasłuchałam się opowieści koleżanek jak to im się gumka zsunęła etc. Chyba bym umarła za stresu, gdybym była zabezpieczona tylko prezerwatywą... A odniosłam się do tych metod naturalnych, bo dziewczyny wcześniej na ten temat pisały wink

#23 2012-02-27 05:42:16

Catwoman

kaisa_malene  ja nie chcę mieć dzieci w ogóle, a przez lata używalam tylko gumek. jeśli się zsunie czy pęknie to co z tego? mam pigułkę "po", którą można wziąć doraźnie, ale żadna wpadka z gumką mi się nie zdarzyła jeszcze smile

#24 2012-03-10 12:21:03

pauliska187
Niewinne początki

ulciaaa2110 napisał:

Też mam problem z antykoncepcja. Gdy urodziłam brałam tak zwane minitabletki które można brać podczas karmienia piersią. Po niecałym roku zaczęłam przyjmować zwykłe tabletki a teraz( dopiero przez drugi miesiąc) używam krążka ale jakoś z żadnej metody nie jestem zadowolona ponieważ zaczęłam tyć. Czy możecie polecić coś po czym nie będę tyła:/

najlepszą metoda bez tycia bólu brzucha i praktycznie  bez miesiączek to dla mnie wkładka hormonalna. zakłada sie ją raz na ok 5 lat i spokój, wprawdzie jest dośc droga bo założenie kosztuje ok 800-1000 zl. i musisz przemyśleć czy nie bedziesz chciała zajśc w ciąze np. za rok czy dwa.

#25 2012-03-10 12:25:39

Catwoman

pauliska187,  ale to jednak wkładka HORMONALNA smile i używając jej, również masz takie przeciwwskazania jak do pigułek np. jeśli chodzi o układ żylny. Poza tym pamiętaj, ze wkładka może się przesunąć, wypaść, jak wypadnie to jeszcze pół biedy ale jak się przesunie to już nic nie zrobisz. Wiele kobiet ma też niespodziewane problemy z kręgosłupem i ze...stawami po włożeniu wkładki. Nie mówię już o nie-hormonalnych, przy których nie jest trudno zajść w ciąże, znam osobiście kilka przypadków gdy wkładka się przesuneła.

#26 2012-03-13 07:45:35

me.carol
Mój jest ten kawałek podłogi

Jak dla mnie antykoncepcja hormonalna może i jest skuteczna, i chroni przed niechcianą ciążą, ale...
jak dla mnie całkowicie odpada: tyłam po nich, miałam zerowe libido i pojawiły się (uciążliwe dla mnie) migreny... Polecam Lady Comp - komputerek owulacyjny. Wskaźnik Pearla jest podobny do pigułki, ale zasada polega na tym, by nie kochać się w dni płodne. Można wtedy używać prezerwatywy. Jeśli boisz się ciąży, a nie chcesz brać pigułek, lub zastrzyków, to podobny wskaźnik skuteczności ma łączenie prezerwatywy z np globulką, lub metodami naturalnymi... Wybór antykoncepcji zależy również od tego jak często jest Ci potrzebna.

"Hakuna matata"

#27 2012-03-13 18:20:08

Catwoman

me.carol  .....  prawdą jest , że kobieta faktycznie nie jest cały czas płodna, no tak zostałyśmy stworzone by nie zaciążać 30 dni w miesiącu big_smile  ....i bardzo dobrze jest to wiedzieć smile

#28 2012-11-12 22:31:23

lukyshe
Niewinne początki

witam wszystkich. jestem młodą osoba, mam dziecko. przez najbliższę parę lat  nie planuję dzieci!!! powiedzcie, jaką metodę antykoncepcyjną najlepiej zastosować? która będzie najodpowiedniejsz, najskuteczniejsz, i najzdrowsza? zawsze obawiałam się tabletek hormonalnych bo  organizm kobiety sie po nich zmienia, pozatym można utyć, a na stare lata nie chce mieć problemów ze soba  no ale. a jak ze spiralami, globułkami, plastrami, gumkami? co z tabletkami "po"? jak często można je stosować? czy w czasie brania tabletek hormonalnych można stosować tabletki "po"? już byłam nawet skłonna do że tak powiem podwiązania się, ale może w przyszłości zachcę ja lub mój partner miec dziecko. ale nie przez najbliższych 6- 10  lat! jaka metoda antykoncepcji będzie dobra na tak dlugi okres???
pozdrawiam wszystkich

#29 2012-11-12 22:32:50

lukyshe
Niewinne początki

korolcia mam problem ja ty także panicznie b... się ciązy ale nie chcę za parę lat miec problemów przez jakies srodki antykoncepcyjne i cco tu robić

#30 2012-11-12 22:34:42

lukyshe
Niewinne początki

Catwoman napisał:

...zatem nie patrz jaka metoda jest NAJskuteczniejsza, ale i NAJbezpieczniejsza, a pigułki wcale do nich nie należą.brałam przez kilka lat, uwielbiałam pigułki, teraz nie chcę miec z nimi nic wspólnego. ale oczywiście możesz zaryzykowac.

dlaczego nie chcesz miec z pigułkami nic wspólnego?

#31 2012-11-12 22:35:48

Catwoman

Bo dla mnie to ruletka jeśli chodzi o zdrowie i życie. A wczoraj dowiedziałam się o kolejnym zgonie 19-latki z powodu zakrzepicy.

#32 2012-11-19 12:18:53

urbanistka
Niewinne początki

sunset napisał:

a jak je znosisz, masz jakieś skutki uboczne? ja obecnie przyjmuję plasterki evra, też spoko, jednak czasami o nich zapominam dlatego szukam czegoś, co wymaga jeszcze mniej uwagi :-)

#33 2012-11-20 21:49:06

Hellena

hej! smile
ja używałam przez prawie rok Yasmin. Było ok, moja migrena pojawiała się w czasie tygodnia bez tabletki (ale to i lepiej niż wcześniej). Potem dla odciążenia wątroby zaczęłam plasterki Evra i jak na razie jestem zadowolona.
Na plastrach zdałam sobie sprawę, że Yasmin działały mi jeszcze na psychikę wink na plastrach czuję się o wiele lżej psychicznie wink

Muszę jednak przyznać, że przed rozpoczęciem brania tabletek nie naczytałam się dokładnie o skutkach ubocznych i wpływie na kobietę w ogóle. Pewnie gdybym to wiedziała dokładniej zastanowiłabym się 10 razy. No ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie kochania tylko na prezerwatywach. Więc... co innego pozostaje?

#34 2012-11-20 21:50:55

Catwoman

Hellena otóż ostatnio stałam się fanką komputera cyklu i jestem w posiadaniu Pearly big_smile  zawsze można wejśc na główną stronę ladycomp i tak dalej i poczytać smile

Ostatnie tematy :

Stopka forum