Kogo szanujecie?? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » KULTURA » Kogo szanujecie??

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 26 ]

Temat: Kogo szanujecie??

Z tych żyjących to 3 ludzi, którzy absolutnie budzą mój najwyższy szacunek

1. Ireneusz Kania - Tytan pracy, poliglota znający biegle KILKANAŚCIE języków, tłumacz setek( tysięcy) książek z gatunki filozofii/religii + guru na uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Wyjątkowa postać polskiej kultury z której można czerpać inspirację.

2.Bogusław Wolniewicz - logik, marksista broniący twardo polskiego Kościoła, tępiciel wszelkiego możliwego bełkotu, który bunczucznie głosi się filozofią, uczeń Henryka Elzenberga( czołowa postać polskiej myśli etycznej XX wieku) i wybitny znawca Ludwiga Wittgensteina. Czytałem wywiad rzekę z nim i łapałem sie za głowę ile ten człowiek ma do powiedzenia i jak bogaty ma zakres słownictwa. Wywalony z UW za poglądy

3. Jerzy Prokopiuk - najsławniejszy polski heretyk, tłumacz książek m.in Goethego, Schleiermachera, Lawrencea Durrella, Anioła Slązaka, Mistrza Eckharta (piekielnie goraco polecam jego "kazania"), Rudolfa Steinera, założyciel seriwisu gnosis.art.pl, słowem człowiek, który onieśmiela wiekszośc księzy w tym kraju ;]

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kogo szanujecie??

a propos dzisiejszego dnia, to bez wątpienia moim autorytetem jest Jurek Owsiak:) Od małego ceniłam tego pana i całym sercem wspieram jego fundację. Wiem, że jest postacią, która wzbudza w licznych kręgach sporo kontrowersji, ale kompletnie nie podzielam ich argumentów. Poza tym uwielbiam go także za przystanek woodstock:)

3

Odp: Kogo szanujecie??

Zastrzeżeń nie mam chyba jedynie do Chrystusa z Nazaretu smile

Nie wiem, kogo szanuję z ludzi znanych, bo osobiście ich nie znam- i czy to szacunek jako do człowieka, czy za twórczość?

4

Odp: Kogo szanujecie??

szacunek do osób znanych, których się nie zna, a jedynie zna się jakieś tam fakty o nich, nie koniecznie zawsze prawdziwe. No i telewizyjne nagrania z ich czynów (to już najbardziej pobudza). Zawsze mnie to zastanawiało. Ale jest ktoś kto wam imponuje z waszego otoczenia? Ktoś kogo znacie, szanujecie, podziwiacie, inspiruje was?

łatwo jest idealizować i kochać kogoś kogo widzi się jedynie w telewizji, wyczyta w książkach lub zasłyszy o czynie jakim ktoś tam dokonał.

5

Odp: Kogo szanujecie??

Tak prosty wydałoby się temat a przysparza aż tylu kłopotów.

Czy Mikea Pattona cenie za to, że ma piekielnie dobry wokal czy za to że mu się nie układa w życiu prywatnym??


Aha, ludzi z otoczenia nie szanuje bo i nie mam za co a o kwestie moralna prosze sie nawet nie wysilać bo krystalicznie czyste są tylko w pojedynczych jednostkach w historii ludzkości;)

6

Odp: Kogo szanujecie??

Dla mnie zawsze byli wzorem rodzice mojej matki, bardzo ich szanuję.

Ze znanych osób właściwie nikt - bo tak naprawdę mało wiemy o idolach.

7

Odp: Kogo szanujecie??

To współczuję tych idoli;)

8

Odp: Kogo szanujecie??
Louis Cypher napisał/a:

To współczuję tych idoli;)

Dlatego, że mało o nich wiadomo według mnie? smile
Co wiesz o obcych Ci ludziach? Tyle, co napiszą o nich gazety? Tyle, co pokaże telewizja? A może tyle, ile same mówią o sobie?

Nie musisz mi współczuć. Współczuć należy osobom, które nie mają wzorców w swoim najbliższym otoczeniu.

9

Odp: Kogo szanujecie??

Ja również pochodzę z dystansem do osób, o których tylko czytam w gazetach; piszą latami że "och, ach" a za kilkanaście /ści lat wychodzi, że jeden czy drugi był pedofilem.

Doceniam niewątpliwie talent ludzi; różnie go wykorzystują, ale podoba mi się , jak np.swój talent wykorzystała Adele, Katie Melua, Leo DiCaprio. W jakiś sposób mi odpowiadają. Natomiast szanuję z założenia raczej każdego człowieka.
Może pytanie bardziej powinno brzmieć" kogo cenię jako artystę" ?

10

Odp: Kogo szanujecie??
Louis Cypher napisał/a:

Tak prosty wydałoby się temat a przysparza aż tylu kłopotów.

Czy Mikea Pattona cenie za to, że ma piekielnie dobry wokal czy za to że mu się nie układa w życiu prywatnym??


Aha, ludzi z otoczenia nie szanuje bo i nie mam za co a o kwestie moralna prosze sie nawet nie wysilać bo krystalicznie czyste są tylko w pojedynczych jednostkach w historii ludzkości;)

Gdybyś poznał swojego idola tez przestałbyś go szanować, bo ci "sławni" są tacy jak wszyscy, z tym wyjatkiem, że ma pasję w której się realizuje i jest jego pracą, a którą ktoś docenił i nagłośnił. Cenić  kogoś za dobry wokal? Oh, gdybym tak patrzyła na ludzi to w moim otoczeniu 6 osób traktowałabym z uwielbieniem, nie ważne jak popierdzielone byłoby ich życie albo oni sami.

11

Odp: Kogo szanujecie??

Mogą ciągnać psy za flaki , zdradzać żonę, porzucać dzieci bez mrugnięcia okiem, ale mnie ta sfera KOMPLETNIE NIE INTERESUJE. Joyce był dobrym człowiekiem... oczywiście, że nie, ale zaimponował mi siłą woli i kunsztem literackim. Rany gdybyście pod kątem analizowali ludzkie zachowania to doszlibyście do wniosku jak Jean Paul Sartre - piekło to inni.

Wokalu jak Mike Patton nie chyba nikt na świecie w światku muzycznym, uwierz mi;)
Próbka jego umiejętności http://www.youtube.com/watch?v=qPsXRiV6yo4 Trzeba być kompletnym ignorantem żeby tego nie podziwiać.

12

Odp: Kogo szanujecie??

Ale kto tu pisze, że się nie DOCENIA ? Sama napisałam, że szanuję z gruntu każdego a docenić mogę ZA COŚ.

13 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2013-01-14 17:28:29)

Odp: Kogo szanujecie??

Temat był ''Kogo szanujesz?''.
Mogę kogoś podziwiać za wokal, doceniać jego wokal, ale szanować za wokal...?

Chyba pomyliłeś pojęcia.

14

Odp: Kogo szanujecie??

Szanować można tylko kogoś co wyłamał się ponad schemat praca/dom/dzieci i osiągnął więcej. I to najlepiej gdy jest wiodącą postacią w swoim fachu.

15

Odp: Kogo szanujecie??
Louis Cypher napisał/a:

Mogą ciągnać psy za flaki , zdradzać żonę, porzucać dzieci bez mrugnięcia okiem, ale mnie ta sfera KOMPLETNIE NIE INTERESUJE. Joyce był dobrym człowiekiem... oczywiście, że nie, ale zaimponował mi siłą woli i kunsztem literackim. Rany gdybyście pod kątem analizowali ludzkie zachowania to doszlibyście do wniosku jak Jean Paul Sartre - piekło to inni.

Wokalu jak Mike Patton nie chyba nikt na świecie w światku muzycznym, uwierz mi;)
Próbka jego umiejętności http://www.youtube.com/watch?v=qPsXRiV6yo4 Trzeba być kompletnym ignorantem żeby tego nie podziwiać.

Wiesz, można mieć swoje słabości, ale bycie zwierzęciem nie usprawiedliwi jego talentu. Imponują mi wielcy tego świata, za to, że mieli odwagę wziąć na siebie brzemię zmian, za siłę woli. Nie każdy z nich był dobry, maja większe lub mniejsze winy na swoim koncie, ale na szacunek to trzeba sobie naprawdę zapracować. Tomik wierszy, super wokal w tym nie pomogą. Mogą jedynie zainspirować, zmotywować. Ale szanować człowieka, który "ciągnie psy za flaki, zdradza żonę, porzuca dzieci bez mrugnięcia okiem"? Niee.

16

Odp: Kogo szanujecie??

Wokal + własna wytwórnia która ma w swoich szeregach kilkadziesiąt zespołów awangardowych, które szukają nowych rozwiązań muzycznych(polecam poczytać wywiady z tym człowiekiem bo chyba nie zorientowani jesteście) + kilka własnych zespołów z którym non stop koncertuje. Jak takiego gościa nie podziwiać proszę mi powiedzieć???

17 Ostatnio edytowany przez Inori (2013-01-14 20:33:34)

Odp: Kogo szanujecie??
Louis Cypher napisał/a:

Wokal + własna wytwórnia która ma w swoich szeregach kilkadziesiąt zespołów awangardowych, które szukają nowych rozwiązań muzycznych(polecam poczytać wywiady z tym człowiekiem bo chyba nie zorientowani jesteście) + kilka własnych zespołów z którym non stop koncertuje. Jak takiego gościa nie podziwiać proszę mi powiedzieć???

No i? Jest znacznie więcej utalentowanych ludzi znacznie lepszych od niego. Mało ludzi zmieniało oblicze muzyki? Albo zmienia?

18 Ostatnio edytowany przez Catwoman (2013-01-14 18:47:13)

Odp: Kogo szanujecie??

Louis Cypher Wszystko zależy, co komu imponuje smile
Mnie imponuje dobroć i umiejętność dzielenia się z innymi tym co się ma, jak i również miłością, sercem. I tu mnie żadne osiągnięcia zawodowe nie obchodzą; znam parę znanych osób, ale gdy się przebywa z takim człowiekiem,  to przez te powiedzmy 2h przebywania, nie pieje się z zachwytu nad JEGO/ JEJ osobą.
Mało tego! Tą osobę -tak, tę znaną, sławną, przedsiębiorczą osobę również interesuje zwykle inna relacja niż zachwyt nad jego osobą.

Ja wychodzę z założenia, ze przed Bogiem KAŻDY człowiek jest równy i dokładnie tak każdego traktuję. Ku memu miłemu zaskoczeniu te kilka znanych osób, które znam, również wychodzi z takiego samego założenia, dziękując Bogu za talent, za możliwości.

19

Odp: Kogo szanujecie??
Louis Cypher napisał/a:

Szanować można tylko kogoś co wyłamał się ponad schemat praca/dom/dzieci i osiągnął więcej. I to najlepiej gdy jest wiodącą postacią w swoim fachu.

Wedlug tego kryterium to Jimmy Saville osiagnal to o czym ty napisales...W rok po jego smierci liczba osob ktore molestowal seksualnie w calej swojej karierze osiagnela kilka setek smile
A odebral on jeszcze za zycia honory szlacheckie od samej krolowej tongue
Szanowac go za to ze sie wylamal i osiagnal wiecej pozostajac kompletnie slepym na cala reszte..? Watpie.. smile

20 Ostatnio edytowany przez mortisha (2013-01-14 21:23:18)

Odp: Kogo szanujecie??

Na pierwszym miejscu szanuje mojego meża,osobiscie dla mnie specjalista szalenie inteligentny w wielu dziedzinach zycia,i to na tyle.
Trudno odniesc  sie do kogos kogo sie zna tylko z prasy i mediów

21

Odp: Kogo szanujecie??

Podobnie jak poprzednicznka #1 jest mój mąż.

22

Odp: Kogo szanujecie??

Tak wiemy, do czasu rozwodu.

23

Odp: Kogo szanujecie??
Louis Cypher napisał/a:

Tak wiemy, do czasu rozwodu.

Zupełnie nie rozumiem skąd ten sarkazm; zadałeś pytanie, na które można odpowiedzieć DOWOLNIE. A to, że nie wszystkie odpowiedzi są takie, jakie by może Ci się podobały, to już Twój problem, a nie wypowiadających się smile

24

Odp: Kogo szanujecie??

Szanowanie kogoś nie jest jednoznaczne z ubóstwianiem, uwielbianiem, kochaniem i w pełni akceptowaniem tej osoby. Żaden z nas nie jest idealny i większość ludzi ma na swoim sumieniu większe czy mniejsze grzechy. To znaczy, że nikt nie zasługuje na szacunek?
Człowiek może wykonać mały, ale świadczący o jego dobroci gest i już może zyskać u niektórych szacunek.

Szanuje swoich profesorów, ponieważ przekazują mi wiedzę. Nie znam jednak ich życia osobistego, nie wiem co robią po zajęciach, z kim się spotykają i z kim sypiają. Nawet mnie to nie obchodzi. Po prostu doceniam ich za to, że potrafią mnie czegoś nauczyć.
To samo tyczy się artystów, bo szanuję ich za dzieła, jakie tworzą,a nie za ich styl życia.

25

Odp: Kogo szanujecie??
Sadie napisał/a:
Louis Cypher napisał/a:

Szanować można tylko kogoś co wyłamał się ponad schemat praca/dom/dzieci i osiągnął więcej. I to najlepiej gdy jest wiodącą postacią w swoim fachu.

Wedlug tego kryterium to Jimmy Saville osiagnal to o czym ty napisales...W rok po jego smierci liczba osob ktore molestowal seksualnie w calej swojej karierze osiagnela kilka setek smile
A odebral on jeszcze za zycia honory szlacheckie od samej krolowej tongue
Szanowac go za to ze sie wylamal i osiagnal wiecej pozostajac kompletnie slepym na cala reszte..? Watpie.. smile

Świetny przykład big_smile

Posty [ 26 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Kogo szanujecie??

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024