studia mgr i lepsze życie, gdzie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » studia mgr i lepsze życie, gdzie?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

Temat: studia mgr i lepsze życie, gdzie?

Tak jak w tytule, jestem na 3 roku studiów licencjackich na zarządzaniu, zamierzam opuścić moje miasto gdyż niestety brak tutaj perspektyw i największe bezrobocie w Polsce.
Jak myślicie, które miasto jest najbardziej rozwojowe dla studentów i w którym dałoby radę wyżyć?
Myślałam o Trójmieście, ale może macie jakieś pomysły?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: studia mgr i lepsze życie, gdzie?

Teraz ciężko z pracą, wszędzie.. Coraz większe bezrobocie, z resztą wiesz pewnie o tym, bo huczą w radiu, tv.
Jeżeli zarządzanie to szukaj miejsca pracy w aglomeracjach, gdzie znajdują się fabryki, firmy.
Ale z doświadczenia wiem, że bez doświadczenia nie chcą przyjmować ludzi.. Nawet z tytułem zawodowym. Ale życzę szczęścia.

3 Ostatnio edytowany przez rockwoman7 (2012-11-07 16:23:53)

Odp: studia mgr i lepsze życie, gdzie?
BlackAngel napisał/a:

Teraz ciężko z pracą, wszędzie.. Coraz większe bezrobocie, z resztą wiesz pewnie o tym, bo huczą w radiu, tv.
Jeżeli zarządzanie to szukaj miejsca pracy w aglomeracjach, gdzie znajdują się fabryki, firmy.
Ale z doświadczenia wiem, że bez doświadczenia nie chcą przyjmować ludzi.. Nawet z tytułem zawodowym. Ale życzę szczęścia.

Wiem, właśnie to jest najgorsze, wymagaja doświadczenia a niby skąd mamy je wziąć? śmieszne.
Myśle bardzo poważnie o przeprowadzce i rozpoczęciu życia w innym mieście, tylko zastanawiam się czy sobie poradzę. Siłą rzeczy muszę znaleźć jakąkolwiek pracę i zrobić mgr. Rodzice pewnie trochę pomogą ale to wiadom nieznacząca kwota. nie wiem co robić....

4

Odp: studia mgr i lepsze życie, gdzie?

Hej, ja pochodzę z Elbląga, ale wiem co nieco o innych regionach, w każdym razie Trójmiasto stanowczo odradzam!!!

W sumie to chciałem odpisać do Twojego poprzedniego wątku, bo miałem podobną sytuację w liceum z moją nauczycielką zaraz po studiach i podobna różnica wieku... tylko nie za bardzo chcę o tym pisać publicznie...

5

Odp: studia mgr i lepsze życie, gdzie?
teldet napisał/a:

Hej, ja pochodzę z Elbląga, ale wiem co nieco o innych regionach, w każdym razie Trójmiasto stanowczo odradzam!!!

W sumie to chciałem odpisać do Twojego poprzedniego wątku, bo miałem podobną sytuację w liceum z moją nauczycielką zaraz po studiach i podobna różnica wieku... tylko nie za bardzo chcę o tym pisać publicznie...

napisz maila smile

czemu odradzasz Trójmiasto?

6

Odp: studia mgr i lepsze życie, gdzie?

a może Poznań? miasto piękne, wiele perspektyw dla studentów. Wyczytałam ostatnio w necie że Poznań jest jednym z miast gdzie jest najniższe bezrobocie. Gdańsk niestety jest w rankingu gdzie jest duże bezrobocie i Katowice też się do nich zaliczają. Wystarczy zajrzeć na dane GUS.

7

Odp: studia mgr i lepsze życie, gdzie?
fionka_a napisał/a:

a może Poznań? miasto piękne, wiele perspektyw dla studentów. Wyczytałam ostatnio w necie że Poznań jest jednym z miast gdzie jest najniższe bezrobocie. Gdańsk niestety jest w rankingu gdzie jest duże bezrobocie i Katowice też się do nich zaliczają. Wystarczy zajrzeć na dane GUS.

też myślałam o Poznaniu, ale życie jest tam drogie... nie wiem czy dałabym radę. Kurcze, ale musze pomyslec o tym.

8

Odp: studia mgr i lepsze życie, gdzie?

Koleżanko u nas w kraju wiesz jak jest,jak ktoś ma układy to i po podstawówce będzie "siefem";)

9

Odp: studia mgr i lepsze życie, gdzie?
rockwoman7 napisał/a:
teldet napisał/a:

Hej, ja pochodzę z Elbląga, ale wiem co nieco o innych regionach, w każdym razie Trójmiasto stanowczo odradzam!!!

W sumie to chciałem odpisać do Twojego poprzedniego wątku, bo miałem podobną sytuację w liceum z moją nauczycielką zaraz po studiach i podobna różnica wieku... tylko nie za bardzo chcę o tym pisać publicznie...

napisz maila smile

czemu odradzasz Trójmiasto?

Trójmiasto to jedna wielka dziura, z pracą tam jest o wiele trudniej niż w innych mniejszych miastach. Wiele lat mnie nie było w tym regionie Polski i kiedy od czasu do czasu z ciekawości przeglądałem rynek pracy i nieruchomości to miałem wielką ulgę, że jestem daleko od Bałtyku (teraz znowu obserwuje to z bliska i nic się nie zmieniło, no chyba że na gorsze...). Znajomi z liceum, którzy rzucili się tam z wielką nadzieją na studia, po ich ukończeniu i kilku(nastu) miesiącach bezowocnych poszukiwaniach pracy, zmykali jak najdalej od Trój-grajdółka. Gorzej jest chyba tylko w Olsztynie:D

I coś nie działa mi na tym forum, bo nie mogę pisać maili:/

10

Odp: studia mgr i lepsze życie, gdzie?
teldet napisał/a:
rockwoman7 napisał/a:
teldet napisał/a:

Hej, ja pochodzę z Elbląga, ale wiem co nieco o innych regionach, w każdym razie Trójmiasto stanowczo odradzam!!!

W sumie to chciałem odpisać do Twojego poprzedniego wątku, bo miałem podobną sytuację w liceum z moją nauczycielką zaraz po studiach i podobna różnica wieku... tylko nie za bardzo chcę o tym pisać publicznie...

napisz maila smile

czemu odradzasz Trójmiasto?

Trójmiasto to jedna wielka dziura, z pracą tam jest o wiele trudniej niż w innych mniejszych miastach. Wiele lat mnie nie było w tym regionie Polski i kiedy od czasu do czasu z ciekawości przeglądałem rynek pracy i nieruchomości to miałem wielką ulgę, że jestem daleko od Bałtyku (teraz znowu obserwuje to z bliska i nic się nie zmieniło, no chyba że na gorsze...). Znajomi z liceum, którzy rzucili się tam z wielką nadzieją na studia, po ich ukończeniu i kilku(nastu) miesiącach bezowocnych poszukiwaniach pracy, zmykali jak najdalej od Trój-grajdółka. Gorzej jest chyba tylko w Olsztynie:D

I coś nie działa mi na tym forum, bo nie mogę pisać maili:/

Żałuję,że nie studiuję  informatyki bądź coś w tym zakresie, wówczas o pracę martwić bym się nie musiała, teraz jest straszne zapotrzebowanie na inżynierów IT.  Faktycznie czytam o Trójmieście i jestem już zniesmaczona, nie mam pojęcia co dalej, nie widzę się w tej marnej pipidówie..

Powinni włączyć opcję wysyłania, też coś nie działa ;/ nie wiem czemu, jak będzie możliwe to pisz śmiało wink

11

Odp: studia mgr i lepsze życie, gdzie?
Bardzo Samotny napisał/a:

Koleżanko u nas w kraju wiesz jak jest,jak ktoś ma układy to i po podstawówce będzie "siefem";)

alez ja to doskonale wiem,czasami zastanawiam się nad sensem studiowania...

12

Odp: studia mgr i lepsze życie, gdzie?

Ja też myśle o nauce w większym miescie. A konkretnie Poznaniu. Ponoc jest tam dobrze, przynajmniej tak piszą Koleżanki w wątku, ktory zalożylam (nieźle jeśli chodzi o prace i jest dużo ciekawych miejsc do zobaczenia). Odsylam jak chcesz: http://www.netkobiety.pl/t44819.html

Ale w dzisiejszych czasach to niełatwo jest o wszystko. Niestety. Oby Ci się udalo.

Co do studiowania to jednak warto sprobować, bo teraz bez magistra to nie masz co liczyć na pracę. A mozna poznać wiele ciekawych ludzi, rozszerzyc horyzonty. I na koniec dodam, że nawet informatyk nie moze być pewien pracy. Pamiętam jak tak niedawno kierowcy mogli żądać zlotych gór, a teraz takie czasy powoli się kończą.

13

Odp: studia mgr i lepsze życie, gdzie?

Nie zgadzam się. Czy człowiek bez studiów nie ma szans na pracę a magister zapewnia pracę? Na to wygląda... Bzdury, magister teraz nic nie daje, w znalezieniu pracy. Studia mogą dać możliwość znalezienia pracy w zawodzie tylko i wyłącznie. A w dzisiejszych czasach nie liczy się już dyplom uczelni, stawiałbym raczej na człowieka. Jeśli ktoś jest pracowity i ogarnięty pracę znajdzie.
Nie wiem, dlaczego tak dużo ludzi wierzy w to, że po studiach jest praca a bez studiów nie ma szans. Z mich obserwacji wynika, że właśnie osoby, które nie poszły na studia świetnie sobie radzą.
Teraz studia nic nie znaczą, bo jest coś ważniejszego.
Mogę dodać, że status studenta pomaga:)

14

Odp: studia mgr i lepsze życie, gdzie?

Teraz to właściwie w każdej dziedzinie jest ciężko, a studia nie są wyznacznikiem lepszego życia niestety. Większy wpływ ma czas i miejsce w jakim się znajdziemy, odrobina szczęścia i ogarnięcie... smile ale mimo to uważam, że dobrze mieć studia choćby dla zawodu, zainteresowań. Fach w ręku może się przydać. Również słyszałam o Poznaniu, szkoda, że jest tak daleko jak dla mnie... Wrocław też wydaje mi się być ciekawym miastem smile nigdy nie wiadomo, gdzie nas życie pokieruje!

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » studia mgr i lepsze życie, gdzie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024