Omdlenia przy miesiączce - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-03-26 16:11:10

karina77
Słodka Czarodziejka

Omdlenia przy miesiączce

Witam

Przez ostatnie 2 lata mam bardzo bolesne miesiaczki,biorąc 3 tabletki ibupromu nie czuje żadnej ulgi dopiero po zastosowaniu dodatkowo ketonalu jest spokoj na jakis czas.Nie moge chodzic, słabo mi,pojawia sie biegunka,mdłości po prostu masakra,nie moge normalnie funkcjonowac sad dzis dostałam okres poszłam na zajecia bez zadnych bolesci po 3 godzinach siedzac na zajeciach dostałam takich bolesci ze nawet nie doszlam do drzwi,aby wyjsc i zemdlalam,przez 30 minut siedzialam i dochodzialam do siebie koledzy ratujac mnie dali mi kawy na podwyzszenie cisnienia i cos slodkiego troche przeszlo i jakos dostalam sie do domu... sad nigdy nie mdlalam przy miesiaczce czy to moze znaczyc ze jestem chora czy poprostu taki juz moj urok ?sad Prosze o pomoc

"Pieniądze szczęścia nie dają , dopiero zakupy "

#2 2009-03-26 17:56:06

Selena
Gość Netkobiet

Re: Omdlenia przy miesiączce

Bóle miesiączkowe mogą być bardzo silne.Mogą osłabiać organizm,powodować nawet anemię,tj silne krwawienia.Najlepiej iść po poradę do ginekologa.Częste przyjmowanie środków p/bólowych może nie zadziałać.

#3 2009-03-26 18:00:52

witch77
Cioteczka Dobra Rada

Mam to samo ostatnio. Mocno krwawiłam ostatnio i  robi mi się słabo. Ostatnio prawie zemdlałam pod prysznicem. zimna woda mnie ocuciła, miałam pietra,bo byłam sama w domu.brr

Traktuj innych tak,jakbyś chciała ,żeby oni Ciebie traktowali wink

#4 2009-03-27 21:33:44

karina77
Słodka Czarodziejka

A czy to moze byc jakas choroba ?;(

#5 2009-03-27 21:49:34

witch77
Cioteczka Dobra Rada

Podejrzewam,że to spowodowane jest utratą krwi i dlatego tak się dzieje. Wybieram się do ginekologa,tak dla siebie. Spytam się,bo nie chciałabym się bać każdej miesiączki , a właściwie tego,że zemdleję. Proponuję Ci też wizytę smile

#6 2009-03-27 22:00:09

kasiamruczek1
Przyjaciółka Forum

Ja też tak miałam.Robiło mi się słabo a do tego ostry ból brzucha i wymioty.Jadłam mocne tabletki przeciwbólowe jak biprofenit na receptę od lekarza.Przerzywałam katusze a do tego obfita miesiączka.Po urodzeniu pierwszego dziecka wszystko minęło jakby ręką odjął.Ale mimo wszystko radziłabym skonsultować to ze swoim lekarzem.

Miłość, wierność, zaufanie.. - W dzisiejszych czasach to już chyba archaizmy...

#7 2009-03-28 08:55:41

karina77
Słodka Czarodziejka

Ostatnio bylam u lekarza tak kontrolnie zrobil mi cytologie i wspomnialam tez o silnych bolach a Ona poprostu nic na o nie odpowiedziała hmm

#8 2009-03-28 09:08:10

justin_master89
Tajemnicza Lady

karina77 radzę Ci isć z tym do ginekologa bo może być różnie(choroba lub poprostu normalny przebieg miesiaczki).Wiesz pewnie okaze sie ze to Twoj normalny przebieg miesiaczki(nic Ci nie jest)ale nie powinnas sie tak meczyc i przechodzic takie katusze podczas miesiaczki.Pamietam jak mialam okropne bole brzucha przy dniach plodnych.lezalam na lozku nie umiejac wstac z niego,robilo mi sie slabo z bolu wszystko sie zmienilo odkad zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne, tez pamietam ze lekarz na poczatku przepisal mi no spe ale w wydaniu mocniejszym(na recepte).Porozmawiaj z ginekologiem bys mogla przez pare dni w miesiacu normalnie funkcjonowac

hmmm to dziwny lekarz.Olał Cie zamaist Ci pomoc ja bym zmienila ginekologa lub poszla do niego i powiedziala jak bardzo jest to uciazliwe dla ciebie(czyli ze mdlejesz itp)jeszcze zawsze mozesz isc do przychodni do lekarza rodzinnego ktory moze Ci wypisac mocniejsze srodki przeciwbolowe(jesli uzna to za wlasciwe).Dziwnego masz tego ginekologa pamietam ze moja gin sie zawsze pytala jak teraz przechodze miesiaczke czy juz nie jest tak bolesna(bo tez mialam bolesne miesiaczki ale byly one mniej bolesne od tych dni plodnych co bylo masakra)i nawet pamietam jak kazala mi zrobic przerwe w braniu tabletek anty bo znow zaczelam odczuwac bole.powiedziala mi wtedy gin ze organizm pewnie sie za bardzo przyzwyczail ze jak zrobie np dwu miesiaczna przerwe znow wszystko powinno wrocic do normy.Miala racje.Hmmm hmmm hmmm dziwnego masz tego ginekologa :)jedno jest pewne nie mozesz sie tak meczyc.

#9 2009-04-07 07:50:54

karina77
Słodka Czarodziejka

Byłam wczoraj u ginekologa w tej sprawie tak jak pisałyście... i jestem oburzona ! zostałam "olana"! mówie Pani doktor ,że bardzo sie mecze, mdleje,nie moge nic robic ,na zajecaich nie moge sie skupic itd. a ona do mnie i co ona ma zrobic przeciez miesiaczki nie wyłaczy,kazda kobiete boli,ze wszytskie licealistki i studentki źdzwiwiają ,zebym dziecko urodziła to mi przejdzie,a jak jej powiedziałam ,że mi zaden lek nie pomaga ze biore kilka ibupromów to mnie okrzyczała ze watrobe sobie zniszcze,no ale co ja mam zrobic skoro tak boli ,a ona na to : zemdlec i juz hmm skonczyło sie na tym ,że nic mi nie przepisala i mam sie tak meczyc dalej hmm

#10 2009-04-07 09:14:21

Selena
Gość Netkobiet

Ja w młodości też miałam takie silne objawy-podczas miesiączki.Wtedy "modna" była "no-spa".Nie pomagała wiele.Przecierpiałam tak kilkanaście lat,do momentu urodzenia pierwszego dziecka.Uregulowany,bezbolesny okres-mam do dziś.A syn ma 20 lat.Niestety,taki jest nasz urok kobiecy,że cierpimy w te trudne dni.

#11 2009-04-07 09:25:39

Amelia*
Zbanowany

karina77 po pierwsze zmien lekarza.
bierzesz tabletki anty?
kolezanka jak miala takie bolesne miesiaczki,to
gin wypisal jej hormony.

#12 2009-04-07 10:45:28

witch77
Cioteczka Dobra Rada

Pani Ginekolog sad to jakaś durna Pindzia , która chyba pomyliła się z powołaniem. Do cholery mamy XXI wiek , a nie Średniowiecze, żeby cierpieć katusze. Ciekawa jestem czy to była prywatna wizyta czy na NFZ ?

#13 2009-04-07 11:13:01

nokia
Przyjaciółka Forum

Prawda jest taką że w dzisiejszej Polsce lekarze widzą dwa sposoby- ale przepisać środki przeciwbólowe ktore choć troche złagodzą  ól...ale przepisac pigułki antykoncepcyjne które też znacznie złagodzą te ciężkie dni.

#14 2009-04-07 11:21:17

justin_master89
Tajemnicza Lady

naprawde masz pecha do lekarzy.Jestem w szoku.Jak mozna powiedziec ze masz zemdlec jak Ci sie zrobi slabo podczas okresu??Nokia ma racje ze w dzisiejszych czasach (Polsce) albo tabletki przeciwbolowe(ja bralam no-spe na recepte-chyba" forte" i mi pomagala) albo tabletki antykoncepcyjne(lub inny srodek hormonalny).

#15 2009-04-07 11:52:10

karina77
Słodka Czarodziejka

Wizyta nie byla prywatna,a tabletek anty nie biore. Wczoraj po wizycie tak sie zdenerowowalam,ze nie moglam nic robic sad tak jak piszecie mamy XXI wiek jest tyle leków itd. i nie musimy cierpiec co miesiac hmm i jak to pani doktor powiedziala zebym dziecko urodzila to to jest moja sprawa kiedy to nastapi ,a do tej pory w jej obowiazku jest mi pomoc

#16 2009-04-07 11:55:09

Amelia*
Zbanowany

karina77 koniecznie zmien lekarza,idz prywatnie,bo niestety
ale w Polsce jest tak,ze jak nie zaplacisz,to nikt sie Toba porzadnie
nie zajmie.Porozmawiaj na temat Twojego bolu miesiaczkowego.
Mysle,ze normalny ginekolog wybierze taka metode( jakies
srodki przeciwbolowe,moze tabletki anty) ze napewno ulegnie
poprawie.

#17 2009-04-07 16:02:11

witch77
Cioteczka Dobra Rada

Karina , widzę ,że masz dopiero 20 latek. Na dzidziusia przyjdzie czas. Ja miałam bardzo bolesne miesiączki,    jak urodziłam córkę to mi przeszło. Mała skończyła 6 lat , teraz na nowo mam bóle. Czyli czas na drugie? smile smile

Ostatnie tematy :

Stopka forum