Na co zwrócić uwagę przy wyborze studiów? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Na co zwrócić uwagę przy wyborze studiów?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Na co zwrócić uwagę przy wyborze studiów?

Na prawdę nie wiem co chcę robić w życiu. Zrobiłam sobie rok przerwy i teraz chodze na KKZ na technika usług kosmetycznych. Ale nie wiem czy to to. Na kosmetologie bałabym sie iść. Ale mimo to chce wybrać się na studia. Ale mam kompletny mętlik w głowie. Myślalam o architekturze wnętrz, wzornictwie, ale to chyba nie dla mnie ta cała historia sztuki i to rysowanie, egzaminy wstepne. Teraz zaczynam myslec o pracy biurowej. Ale prawda jest taka, ze wszystkie te kierunki od siebie odbiegaja i nie potrafie wybrac ktory bylby dla mnie najlepszy. A chcialabym studiowac.
Generalnie w gimnazjum szlo mi dobrze z wszystkich przedmiotow. W liceum zrobily juz sie schody. Chodzilam na mat-fiz-inf i dalam sobie rade. Ale zebym miala taki ulubiony przedmiot i taki z ktorego bylabym dobra. . .nie mam tez jakis specyficznych zainteresowan. Jak tak sobie pomysle to lubie leniuchowac. Ale zeby do czegos tak bardzo mnie ciagnelo to nie i to mnie martwi. Przeciez czlowiek musi cos lubic robic.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Na co zwrócić uwagę przy wyborze studiów?

Nie każdy musi skończyć studia.
KKZ bywają dla niektórych jedynym rozsądnym rozwiązaniem.
Bycie dobrym rzemieślnikiem to cenniejsze niz bycie kiepskim magistrem od lansu, balansu i nauk wszelakich.

Przeszukaj rozliczne fora w internecie po jakim kierunku spośród Twojego braku rozlicznych zainteresowań znajdziesz pracę, ktora da Ci satysfakcjonujący zarobek a nie wegetację.
Chyba, że nie przeraża ani Ciebie ani rodziców powrót na ich garnuszek sad ale w którymś momecie ich renta/emerytura się skończy a Ty obudzisz się jako stara baba z zerowymi dochodami.

Sorry, takie mamy czasy i młodzież

PS. Może przynajmniej w Twoich okolicach występują książęta na białych koniach?

3

katarina napisał/a:

Nie każdy musi skończyć studia.
KKZ bywają dla niektórych jedynym rozsądnym rozwiązaniem.
Bycie dobrym rzemieślnikiem to cenniejsze niz bycie kiepskim magistrem od lansu, balansu i nauk wszelakich.

Przeszukaj rozliczne fora w internecie po jakim kierunku spośród Twojego braku rozlicznych zainteresowań znajdziesz pracę, ktora da Ci satysfakcjonujący zarobek a nie wegetację.
Chyba, że nie przeraża ani Ciebie ani rodziców powrót na ich garnuszek sad ale w którymś momecie ich renta/emerytura się skończy a Ty obudzisz się jako stara baba z zerowymi dochodami.

Sorry, takie mamy czasy i młodzież

PS. Może przynajmniej w Twoich okolicach występują książęta na białych koniach?

Ale mozna miec tytul technika i potem pojsc na studia i miec dwa zawody.

Reklama

4

To dobrze, że myślisz o studiach. Denerwują mnie trochę te komentarze, że "studia się do niczego nie przydają" i "studiuje się tylko dla papierka". Jeśli ktoś jest o tym tak święcie przekonany - to mi go zwyczajnie żal.
Studiuje się DLA SIEBIE. Nikogo innego.

Wiesz, ciężko jest coś doradzić na temat kierunku, jaki miałabyś studiować. Ja od zawsze świadomie, lub półświadomie wiedziałam, co chcę robić i jakoś mi się udało. Studiuję kierunek, który uwielbiam i który daje mi wiele satysfakcji. (Tobie życzę tego samego wink ).
Są różne testy na zainteresowania - dostępne nawet w sieci - testy, które wykażą w jakich zawodach sprawdziłabyś się najlepiej biorąc pod uwagę swoje zainteresowania i umiejętności. Wizyta u doradcy zawodowego też nie będzie złym pomysłem smile

Powodzenia!

5

Doughnut napisał/a:

To dobrze, że myślisz o studiach. Denerwują mnie trochę te komentarze, że "studia się do niczego nie przydają" i "studiuje się tylko dla papierka". Jeśli ktoś jest o tym tak święcie przekonany - to mi go zwyczajnie żal.
Studiuje się DLA SIEBIE. Nikogo innego.

Wiesz, ciężko jest coś doradzić na temat kierunku, jaki miałabyś studiować. Ja od zawsze świadomie, lub półświadomie wiedziałam, co chcę robić i jakoś mi się udało. Studiuję kierunek, który uwielbiam i który daje mi wiele satysfakcji. (Tobie życzę tego samego wink ).
Są różne testy na zainteresowania - dostępne nawet w sieci - testy, które wykażą w jakich zawodach sprawdziłabyś się najlepiej biorąc pod uwagę swoje zainteresowania i umiejętności. Wizyta u doradcy zawodowego też nie będzie złym pomysłem smile

Powodzenia!

Bylam u doradcy, a i tak nie jestem teraz na studiach.

Reklama

6

Ja tak pół świadomie myśle o architekturze wnętrz, wzornictwie, ale na te kierunki bardzo trudno sie dostać i w pewnym sensie sobie odpuścilam, zrezygnowałam. Wiem teź ze musiałabym powrócic do rysowania i chodzic na zajęcia dodatkowe. Moze jak bym znalazla na listopad, grudzien prace to od przyszlego roku jezdzilabym na zajecia. Moze to by wystarczylo. Tylko musialabym byc tego pewna i walczyc o to. Bo chyba boje sie zaryzykowac. Nie jestem pewna tego kierunku i dlatego nic z tym nie robie. Tylko szukam ulatwienia np. Ze sprobuje zawodu kosmetyczki, moze pozniej zaocznie kosmetologia, albo jakas praca biurowa i studia z tym zwiazane. Ale sa to bardzo rozne zawody. Ale ktory jest mi pisany. Do ktorego najbardziej sie nadaje. Sama nie wiem. Lubie hiszpanski, ale to tyle by ten jezyk umiec. Ale trzeba myskec- jaka prace bede po tym miala.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Na co zwrócić uwagę przy wyborze studiów?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016