Prezent na komunię dla chłopca... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Prezent na komunię dla chłopca...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 46 ]

Temat: Prezent na komunię dla chłopca...

Hej.W maju będzie komunia brata ciotecznego mojego chłopaka,ja jestem też zaproszona.
Problem jest typu-nie mam zielonego pojęcia co kupić na prezent.
Chłopczyk wszyztko ma,DOSŁOWNIE.
Komputer ma,zegarek,rower,rolki,quada nawet ma,złoty łańcuszek dostanie od rodziców i drugi od chrzestnej.
Gry elektroniczne typu NINTENDO,Wii też ma.
Dodam,że dzieciak jest ciut rozpieszczony heh.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

Może dla odmiany książkę mu kup? Tego obecnie dzieci rzadko mają w nadmiarze...

3

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

Też nad tym myślałam,ale ciekawe czy potem nie rzuci ją w kąt.
Ale ok,przyjmijmy,że kupię książkę,teraz drugie pytanie-jaką?
Heh:)

4 Ostatnio edytowany przez flores18261 (2012-04-21 13:11:15)

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

np; Atlas anatomii mogłabym Ci polecić albo mp4

5

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

mój syn był 2 lata temu u komunii,dostał pieniadze za które mógł kupić to co mu potrzebne,pewnie że mozna kupić np.książkę ale z doswiadczenia wiem bo kupuje co roku w prezencie na Mikołaja  że dziecko spojrzy na nią i odłoży na półkę,moja siostra dostała kiedys na komunie trylogię Sienkiewicza przez kilkanaście lat nie przeczytała nawet jednej z tych książek,rok temu byłam jako gość na komunii i dałam 400 zł bo z prezentem się nie trafi

6

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

Zgodziłbym się z pomysłem Leny812. Wydaje mi się, że najlepiej jest dać pieniądze za które dziecko samo sobie coś kupi (przy okazji może nauczy się oszczędzać smile ) Faktycznie problemem może być to, że chłopak jest nieco rozpieszczony jak to wyżej opisałaś. Skoro wszystko ma to moim zdaniem pieniądze sprawdzą się najlepiej. Też mnie komunia czeka 13-go maja. Kuzyn planował aby się wspólnie złożyć na dobrego laptopa, ale uważam że dziecko jest zdecydowanie za młode na taki sprzęt (przy okazji szkoda niszczyć mu dzieciństwo) Inne rzeczy są już zarezerwowane (typu zegarek, rower, bransoleta i inne duperele ) więc i tak nic mi do wyboru innego nie zostaje smile

7

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

Na prawdę ciężkko dobrać prezent.A ile pieniędzy dać? Ja mieszkam w Niemczech i chodzi o euro
A komunię tez mają 13-go Maja.

8

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...
sandra9011 napisał/a:

...A ile pieniędzy dać?...

Kwota często jest uzależniona od Twojego stanu finansowego. Moim zdaniem powinnaś dać tyle, ile uważasz za słuszne.
Ja przykładowo daję 700 zł bo wydaje mi się, że dla małego dzieciaka to i tak będzie wystarczająco dużo.

9

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

dać tyle na ile kogoś stać,chrzestna mojemu synowi dała 500 zł,dziadek (mój tato)dal 600 zł,teściowa moja dała 200 zł choć stać ją na więcej

10 Ostatnio edytowany przez przekorna (2012-04-23 11:26:49)

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...
flores18261 napisał/a:

np; Atlas anatomii mogłabym Ci polecić albo mp4

Syn mojej przyjaciółki dostał niedawno mp4 od chrzestnego. To chyba ten model nawet (albo bardzo podobny) - Infinity (iBOX)
To chyba teraz modne u maluchów, bo bardzo się z niego cieszy i cały czas nosi ze sobą.

11

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

Ja niedługo będę gościem na komunii i zdecydowałam się kupić strój sportowy pewnej marki wink,spodenki i koszulka+piłka.Moim zdaniem prezent zachęcający do pobytu na świeżym powietrzu,modny fason,więc dziecko chętnie założy,a poza tym wykorzysta w ciągu roku szkolnego na zajęciach sportowych w szkole.Wzięłam rozmiar większy.

12

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

Prezent na komunię czyli duchowe przeżycia komunii świętej....

Powiedzcie mu że po komunii nie zostaje się komunistą bo wtopa będzie...

13

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

z tym duchowym przeżyciem to powiem Ci że jest tak że na 50 dzieci które idą do komunii,może 5 przeżywa to duchowo,reszta przezywa ale z powodu prezentów jakie dostanie

14

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

a może aparat fotograficzny? może złapie smykałkę, tym bardziej że zdjęcia robione przez dzieciaki często wychodzą świetnie smile

15

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

trudno co kolwiek doradzic skoro to dziecko ma wszystko, ale może się jednak uda smile np. rower taki wypasiony chodzi mi jakis taki hm terenowy z tymi bajerami ( nie wiem jak to nazwac heh tongue smile heh , zabierz go gdzies na jedn dzien np, cyrk, wesołe miasteczko, jakieś gry najnowsze.

16

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

Ja w tym roku też jestem zaproszona na komunię. Rodzice z góry określili, aby nie obdarowywać dziecko pieniędzmi. Wymyśliłam, że kupię aparat cyfrowy wraz z kartą. Taki prezent może zachęcić dziecko do robienia zdjęć, utrwalania miłych chwil, czy obserwacji świata. Dodatkowo polecono mi bardzo ciekawą stronę internetową Akademii Umysłu Junior i tam też wypatrzyłam ciekawe propozycje edukacyjnych gier komputerowych: . To bezpieczne gry bez przemocy, wspaniała rozrywka a do tego dziecko rozwija umiejętności zapamiętywania i koncentracji. Myślę, że to wartościowe, rozwijające dziecko prezenty nie tylko na chwilę a na dłuższy czas.

17

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

Hmm,skoro ma quada to i rower ma.Ten dzieciak na prawdę ma wszystko,jest bardzo rozpieszczony i ma dość bogatych rodziców.
Nie chce dawać pieniędzy bo jaka kwota by to nie była to zawsze będzie za mało i po całej komunii na pewno rodzina będzie komentować a ja milionów nie zarabiam:)... dlatego chce kupić jakiś prezent.
Z tym strojem sportowym jest nawet fajny pomysł.

18

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

po białym tygodniu wyjedźcie razem z młodym choćby na kilka dni, by pobyć z nim, kiedy tylko jemu będziecie poświęcać czas. Prezenty są zazwyczaj tylko "wykupieniem" się rodziców/bliskich z braku czasu, jaki powinno sie dziecku poświęcić. Po tygodniu pobytu z dzieckiem (bez arsenału zabawek, sprzętu, gier, TV, internetu itp) dowiecie się sami bez problemu co on by chciał w prezencie a dla niego mogą to być najpiękniejsze dni w jego życiu ...

19

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...
malediwa napisał/a:

a może aparat fotograficzny? może złapie smykałkę, tym bardziej że zdjęcia robione przez dzieciaki często wychodzą świetnie smile

Aparat to bardzo dobra opcja, czasem nawet zakup na całe życie. Mojej małej siostrzenicy kupiono mały aparacik lumix, problem w tym, że dziecko z reguły nie docenia takich prezentów, dopiero jak nieco rozumu nabierze. smile

20

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

Daj mu "Manifest komunistyczny" Marksa. Tego na pewno nie ma.

21

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

A co myślicie o tym co jest teraz na to taki szyk Tablet może to dostać dziecko komunijne ? Czy może raczej taka zabawka jest dla troszkę starszej osoby ?

22

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

Nie jest to łatwe zadanie, wymyśleć prezent dla dziecka, które wszystko ma? Ale jeżeli chłopiec lubi różne elektroniczne gadżety, to tak czy inaczej musi być na bieżąco. Jeżeli telefon albo tablet ma już od jakiegoś dłuższego czasu, może warto go ?odświeżyć? i kupić coś nowszego. Kiedy sama poszukiwałam prezentu dla dzieciaka na komunie, to w sklepie mobile2.pl widziałam nawet specjalną ofertę komunijną. Może warto zajrzeć i sprawdzić czy jest coś takiego, co zainteresuje chłopaka ;-)

23

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

Ah kiedyś było prościej rodzicom, komunia = rower, rolki, aparat ... a dzisiaj rodzice już muszą szukać tabletów smile

24

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...
Artka napisał/a:

Ah kiedyś było prościej rodzicom, komunia = rower, rolki, aparat ... a dzisiaj rodzice już muszą szukać tabletów smile

haha to prawda big_smile ja pamiętam, że na komunię dostałam podróbę gameboya i byłam wniebowzięta wink

moralna napisał/a:

Aparat to bardzo dobra opcja, czasem nawet zakup na całe życie. Mojej małej siostrzenicy kupiono mały aparacik lumix, problem w tym, że dziecko z reguły nie docenia takich prezentów, dopiero jak nieco rozumu nabierze. smile

ja kiedyś szukałam aparatu dla jakiejś dziewczynki w rodzinie i właśnie te lumixy wypadały najlepiej, pal licho parametry i właściwości, ale były różowe big_smile

25 Ostatnio edytowany przez flores18261 (2012-05-11 15:54:31)

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...
Artka napisał/a:

Ah kiedyś było prościej rodzicom, komunia = rower, rolki, aparat ... a dzisiaj rodzice już muszą szukać tabletów smile

Tak było prościej i te prezenty dzieci szanowały a teraz...  Nie mówię że , każde ale dzieci mają to do siebie że, niszczą prezenty. Ja nie mam żadnego prezentu komunijnego kolczyki od babci której nie znoszę dawno mi ktoś ukradł w Szkole a rower tato dał czy nawet ja biednej dziewczynce a reszta to jakieś drobiazgi których nie pamiętam. Guada bała bym się dać dziecku słyszałam reklamę gdzieś że , to wspaniały prezen a dla mnie taki prezent = śmierć tak śmierć bo raz pamiętam wydarzenie jak ojciec z dzieckiem się zabili gdy chcieli się przejechać.

26

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

W zeszłym roku obserwowałam tą kwestię "szanowania" prezentów przez dzieci. Oczywiście, też nie mówię, że nie szanują, ale dzieciaki po prostu nie rozumieją ceny jaką niektóre prezenty kosztują. Wydanie miesięcznej pensji na komputer dla dziecka - oczywiście fajny prezent, rodzice zadowoleni, dziecko też, ale maluchy nie rozumieją ile człowiek musi ... pracować mówiąc delikatnie, aby taki prezent sprawić. Jak w zeszłym roku byłam na jednej komunii i dziadkowie sprezentowali maluchowi konsolę do gier, używał jej intensywnie z tydzień, potem w zasadzie zaczęła zbierać kurz smile ja chyba jestem staromodna w tej sprawie, ale dla mnie ten może oklepany, ale rower dla dziecka na komunię to nadal fajny prezent smile no i trochę ruchu dziecko zażyje, a nie będzie patrzeć w kolejny ekran smile)

27

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

teraz modny jest jeż pigmejski big_smile, czytałam dzisiaj w wyborczej na ten temat, także wiecie, ciekawe co będzie modne za dwa lata wink ja też uważam, że rower, rolki czy jakiś aparacik typu lumix to dobre pomysły. coś, co rozwija dziecko a nie posłuży tydzień a potem zostanie odłożone w kąt.

28

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

Ze swojej strony polecam metalizowane przedmioty jako prezent na komunię.

29

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

to macie rok przerwy w temacie, lichy to nośnik reklam

30

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

Ciekawe pomysły na komunię. PS ten temat jest również aktualny w czerwcu. wink

31

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...
malediwa napisał/a:

teraz modny jest jeż pigmejski big_smile, czytałam dzisiaj w wyborczej na ten temat, także wiecie, ciekawe co będzie modne za dwa lata wink ja też uważam, że rower, rolki czy jakiś aparacik typu lumix to dobre pomysły. coś, co rozwija dziecko a nie posłuży tydzień a potem zostanie odłożone w kąt.

Nie wspominaj nawet smile ludzie to naprawdę mają głupie pomysły, aby na komunię zwierzaki kupować, no po prostu ... aż się odechciewa rozmawiać smile coś strasznego, jak najdalej od takich prezentów.

32

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

też uważam że zwierzątko w prezencie z różnych okazji to pomyłka,szwagierka córce na 10 urodziny kupiła cocker spaniela piesek był fajny przez tydzień,teraz zajmuje się nim sama szwagierka a córka(dziś 13 letnia) jej mówi jak kupiłaś to sama się zajmuj

33

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

Prezent na komunię powinien być pamiątką, więc lepiej kupić coś, z czego chłopiec będzie korzystał kilka lat. Zabawki sezonowe nie są chyba najlepszym pomysłem. Jeśli nie wiemy zupełnie co kupić, i czy nasz wybór mu się spodoba, to najlepiej skontaktować się z jego rodzicami ? z pewnością coś doradzą smile

34

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

Ja jestem zdania, że warto złożyć się i kupić coś większego, ale co sprawi dziecku radość na dłuższy czas. Rower czy trampolina to niezłe moim zdaniem pomysły, z których korzyści może mieć również rodzeństwo dziecka:)

35

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

Witam smile
Mam nie mały problem, a konkretnie chodzi o to że mam w tym roku komunię u chrześniaka, który niestety ma rodziców którzy nie gardzą alkoholem no i w domu też się kasa nie przelewa. I tu właśnie jest problem bo... nie wiem co mu kupić? Pieniędzy nie chcę dawać bo jak się można domyślić mogą przejąć je rodzice, komórka? tablet? czy co innego? nie mam pomysłu na prezent. Moglibyście coś poradzić, co mogłabym chrześniakowi podarować na komunie? Chciałabym żeby to było coś tylko dla niego.

36

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

coś czego dziecko nie ma,podpytaj o czym marzy
tablet myślę że będzie dobrym prezentem

37

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

No ok z jednej strony tablet byłby dla niego fajnym prezentem ale z drugiej strony po co tablet jak w domu internetu nie ma, więc tak trochę niezbyt trafiony prezent. A prezent w postaci rowera? Co myślicie?

38

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

Rower lepszy niż tablet smile rolki też mogą być, tylko od razu trzeba też kask kupić.

39 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-05-09 12:10:37)

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

To już moja 4 komunia w ciągu tych dwóch lat i powiem, że niełatwo kupić coś oryginalnego. Na jednej z Komunii trafiło się, że inna ciocia podarowała ten sam prezent co ja. Po tym występku postanowiłam bardziej przyłożyć się do zakupu.
Post edytowany ze względu na naruszenie regulaminu forum.

40

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

A my ostatnio na komunię kupiliśmy córce mojej bliskiej kuzynki hulajnogę na wypasie big_smile Bo taką chciała i od dawna mówiła o takiej, więc mieliśmy pewność że jej się spodoba i że będzie bardzo zadowolona z prezentu. Do tego na pamiątkę tego dnia, zamówiliśmy grawerowaną statuetkę z crystal city, taką 3D, z własną dedykacją. I tyle. Obyło się bez tabletów i laptopów tongue

41

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

no i całkiem dobry pomysł!
a swoją drogą zauważyłam że te statuetki zrobiły się coraz bardziej popularne bo sama już je widziałam u dwóch swoich koleżanek które dostały od chłopaków z jakiejś okazji

42

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...
Romma napisał/a:

Rower lepszy niż tablet smile rolki też mogą być, tylko od razu trzeba też kask kupić.

Do roweru teraz taki fajny gadżet można kupić jakim jest TurboSpoke czyli imitacja rury wydechowej z motoru smile

43 Ostatnio edytowany przez Olinka (2016-05-17 01:36:10)

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

Polecam super gadżet, nazywa się hoverboard, super prezent na komunie, szczególnie dla chłopca. Bardzo popularny gadżet za granicą, nowość na rynku Polskim. Cenowo deska jest tańsza niz rower, ale ciekawsza dla młodzieży. Ja kupiłam przez allegro dla chrześniaka (mogę polecić sprzedawce [spam]). Uważam że jest to bardzo dobry prezent, dzieciak na pewno będzie zadowolony.

44

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

A może jakąś ciekawą encyklopedię ilustrowaną? ja kupiłam swojemu chrześniakowi własnie coś takiego i był bardzo zadowolony. smile

45

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

Książka (ale nie lektura tylko coś młodzieżowego - w internecie można poszperać)lub o tematyce naukowej (jakieś dzieje ziemi i wszechświata np z ciekawymi ilustracjami). Może zasponsorowac kurs wspinaczki na ściankach jeśli jest gdzieś niedaleko plus kilka wejść. Rower, rolki, hulajnogi. Bilet na mecz dla małego kibica. opłacić kurs tańca, judo, karnet na basen. Jestem za prezentami które nie zachęcają młodego pokolenia do bezmyslnego siedzenia na tyłku. Ewentualnie wnoszą wiedzę jakaś. Lub po prostu są o tematyce chrześcijańskiej bo w zasadzie takie powinny być na tę okoliczność, łańcuszki, książki wycieczki w miejscowości a święte dla zamozniejazych. Jak ktoś chce wydać prawie tysiąc to na coś z czego dziecko naprawdę skorzysta a nie tylko się później odmóżdzac będzie.

46

Odp: Prezent na komunię dla chłopca...

Nigdy nie kupiłam na komunię prezentów za 1000 zł smile za moich czasów dawało się zegarki i to był całkiem dobry pomysł. Zresztą teraz to są zupełnie inne zegarki niż wtedy - fajne, kolorowe. Jak je oglądałam w aparcie to były w bardzo przyzwoitej cenie, według mnie przy dawaniu t prezentów komunijnych trzeba zachować zdrowy rozsądek.

Posty [ 46 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Prezent na komunię dla chłopca...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024