Rygorystyczna dieta i wypadające włosy - pomocy! :( - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Rygorystyczna dieta i wypadające włosy - pomocy! :(

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: Rygorystyczna dieta i wypadające włosy - pomocy! :(

Witam, dziewczęta! Jestem tu nowa, chciałam zaczerpnąć jakiejś rady od was, bo od 2-3 tygodni mam pewien problem, który nie daje mi spokoju... Zacznę od początku.
Przez 6 miesięcy prowadziłam bardzo rygorystyczną dietę, 400-500 kalorii dziennie (tak, wiem, teraz rozumiem, jaka to masakra dla organizmu), całkowicie bezmięsna, jednostronna, monotonna, składała się głównie z twarożku, kanapki i jabłka na dzień... I od 2 tygodni zauwazyłam, że zaczęły mi wypadać włosy, w końcu nic dziwnego przy takich brakach witamin w organizmie. Zaczęłam jeść warzywa, ryby, mięso, jajka, biorę różne witaminy także w tabletkach, do tego Skrzypowitę i cynk.
Prawdę mówiąc chyba aż tak tragicznie jeszcze nie jest, choć wydaje mi się, że jest gorzej niż wcześniej, ponieważ wypada mi ich więcej, ale to może dlatego, że zaczęłam bardzo na to zwracać uwagę, a wcześniej było mi to obojętne. Najgorzej jest przy suszeniu, łącznie wypada mi jakieś 20-40 włosów, potem w ciągu dnia znajduję jakieś pojedyncze na ubraniach. Ale widzę, że są osłabione, łamliwe i cieńsze niż wcześniej. może sobie wmawiam, ale wydaje mi się, że przez te dwa tygodnie wypadło mi ich strasznie dużo, pewnie histeryzuję. Dodam, że mam włosy dość długie, do pasa.
Moje pytanie brzmi - dziewczyny, po jakim czasie od zmiany diety na bardziej urozmaiconą będzie widać efekty i pozytywne zmiany? Miesiąc, dwa? Bardzo bym chciała, żeby kondycja moich włosów się poprawiła. Proszę o odpowiedź!

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Rygorystyczna dieta i wypadające włosy - pomocy! :(

Wypadanie włosów do 100 dziennie to norma. Nie panikuj.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

3

Owszem, ale wcześniej tego nie zauważałam, a teraz tak - na ubraniach, na poduszce pod przebudzeniu, podczas czesania i suszenia. Trochę mnie to przeraża. sad

Reklama

4

Zaczęłaś brać różne specyfiki.
By efekt ich działania był widoczny musi upłynąć sporo czasu, kilka miesięcy.
Daj czasowi czas.

5

I tu pojawia się absurdalne pytanie - nie wysłysieję całkowicie? A tak nieco poważniej - bardzo będzie odczuwalne i zauważalne zmniejszenie ilości moich włosów? Dodam, że z reguły miałam (i mam nadal, ale niewiadomo jak długo) dość grube i gęste włosy.

Reklama

6 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2011-12-12 15:42:42)

Przepraszam, nie znalazłam szklanej kuli. Nie powróżę.

Jeśli jesteś tak bardzo zaniepokojoną stanem swych włosów, to... idź do dermatologa. On jeden udzieli Ci specjalistycznej, profesjonalnej porady. Jeśli dobrze pamiętam, to (w ramach NFZ-u) do dermatologa niepotrzebne jest skierowanie. Sprawdziłam. Dermatolog - bez skierowania.

7

W ramach NFZ-u pewnie bym musiała czekać miesiącami na wizytę, ale mogę udać się też prywatnie i chyba tak zrobię, bo strasznie się niepokoję.
Dzięki za poradę!

8

Zacznij się zdrowo odżywiać ! a i włosy wrócą do normy. 400-500 kcal dziennie ??? Dziewczyno ! Nie rób sobie tego !!! Szkoda zdrowia.Jedz więcej, też więcej się ruszaj to nie przytyjesz .Pozdrawiam!

"Nie bój się powolności, ale bezruchu."
rozum smile + serce smile

9

laurek93 napisał/a:

W ramach NFZ-u pewnie bym musiała czekać miesiącami na wizytę, ale mogę udać się też prywatnie i chyba tak zrobię, bo strasznie się niepokoję.
Dzięki za poradę!

Nie wiem jak to jest w Twojej przychodni, ale u mnie na wizytę u dermatologa w ramach NFZ czeka się... dwa dni smile.
Co do włosów - po zmianie diety i uzupełnieniu jej niedoborów pierwsze widoczne oznaki zahamowania ich wypadania powinnaś zauważyć po około miesiącu, dwóch. Jeśli poprawy nie ma przez dłuższy czas (przy czym mimo wszystko wskazana jest cierpliwość), koniecznie powinnaś udać się na ponowną konsultację, być może brakuje Ci jeszcze jakiegoś ważnego składnika, o czym zwyczajnie nie wiesz. Aby wykluczyć anemię, która po zastosowaniu tak radykalnej diety jest wielce prawdopodobna, warto też wykonać podstawową morfologię.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

10

No u mnie czeka się czasami miesiąc, dwa... Masakra.
I dzięki wielkie za porady! Teraz tylko muszę uzbroić się w cierpliwość i czekać na efekty. smile

11

mi też wypadały włosy a okazało się ze mam anemie (i od razu mówie ze anemia to nie jest to ze się mało waży chociaż to też gra rolę w tym wszystkim,anemia to jest niski poziom witamin a przede wszystkim żelaza, potasu) wiec radzę się przebadać zwłaszcza po takiej diecie . . Lub może po prostu masz zniszczone włosy i dlatego również mogą ci wypadać . .
Pozdrawiam Marzena ;p

"Najtrudniej przeżywa się żałobę, gdy nie ma możliwości zobaczenia ciała zmarłego". -22.09.2012 r. Kruszynka sad

21 marzec 2014 r . urodziła sie Julia :*
CC , 2525 g , 52 cm , 10 punktów Apgar big_smile

12

Mam nadzieję, że włosy jak najszybciej wrócą do normy i właśnie tutaj wymagana jest cierpliwość, której nie mam niestety. smile I może faktycznie bardzo przydałyby mi się jakieś podstawowe badania, chociaż już teraz się boję wyników po takiej diecie.
Dzięki za radę! smile

13

Musisz poczekać co najmniej 3 miesiące.

Tak samo jak od razu nie widziałaś skutków dopiero po około 3 miesiącach tak samo musisz poczekać na regenerację wink

Jak wykonać przepiękny warkocz francuski
http://www.youtube.com/watch?v=HL9yjD8hrw0

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Rygorystyczna dieta i wypadające włosy - pomocy! :(

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016