Magiczne Drzewko Szczęścia czyli hodowla Bonsai :) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Magiczne Drzewko Szczęścia czyli hodowla Bonsai :)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2011-09-21 20:49:37)

Temat: Magiczne Drzewko Szczęścia czyli hodowla Bonsai :)

Bonsai to miniatury drzew i krzewów, których hodowla coraz częściej gości w naszych domach smile

Jest to sztuka tworzenia pięknych ozdobnych drzewek tzw. drzewek szczęścia, na którą składa się znajomość technik hodowli  Bonsai (przesadzanie, nawadnianie, nawożenie, przesadzanie, rozmnażanie itd) oraz znajomość wymagań tejże rośliny. 

Dzielmy się zatem swoimi doświadczeniami o Drzewku Bonsai smile


Osobiście hoduje dwa takie drzewka z gatunku BONSAI GINSENG ficus smile
Do tej pory nie miałam żadnych problemów z utrzymaniem roślinek "przy życiu". Udało mi się nawet rozmnożyć roślinkę za pomocą sadzonki (czyli odciętego i odpowiednio przygotowanego pędu rośliny) smile
Wdzięczna była bym za podpowiedź jak formować nowe ozdobne korzenie Bonsai?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Magiczne Drzewko Szczęścia czyli hodowla Bonsai :)

Ja akurat nie mam czym się pochwalić, bo po 2 tygodniach drzewko uschło. Zapłaciłam prawie 100 zł i umarło, ale może dlatego, że roślinkę kupiłam w markecie zamiast w porządnym sklepie ogrodniczym.
Hmm w sumie pewnie istnieje roślinki w moich rękach i tak było kwestią czasu, ponieważ ja nie mam cierpliwości do kwiatów, a przy bonsai trzeba mieć dużo cierpliwości i dobrą rękę. smile

3

Odp: Magiczne Drzewko Szczęścia czyli hodowla Bonsai :)

Apoteoza oj chyba niekoniecznie tongue bo ja też kupiłam drzewka w markecie i wcale się jakoś specjalnie do nich nie przykładam tongue Poczytałam krótko o pielęgnacji i metodą prób i błędów przycinam roślinki big_smile nie usychają- więc chyba "moja niedoświadczona ręka" im spasowała smile

4

Odp: Magiczne Drzewko Szczęścia czyli hodowla Bonsai :)

Strasznie podobają mi się te roślinki, ale jak faktycznie trzeba jej jakoś lepiej pielęgnować, to szkoda, żeby od razu u mnie "umarły", tak jak np mój storczyk sad

5

Odp: Magiczne Drzewko Szczęścia czyli hodowla Bonsai :)

Niki czytając o Bonsai, piszą, że trzeba ich specjalnie pielęgnować wink ale pocieszę Cie tym, że ja zbytnio się do nich "jakoś specjalnie" nie przykładam a pięknie wyglądają smile  tez jestem nowicjuszką w tej branży i pielęgnuję Bonsai metodą prób i błędów tongue

6

Odp: Magiczne Drzewko Szczęścia czyli hodowla Bonsai :)

Zazdroszczę tym, którzy je posiadają, jednak ja się póki co na nie na razie nie zdecyduję, nawet ze względu na brak miejsca dla niego. sad

A jak już będzie miejsce i nauczę się jak dbać o takie roślinki, to na bank sobie sprawię. smile

7

Odp: Magiczne Drzewko Szczęścia czyli hodowla Bonsai :)

Ja mam coś takiego:
http://img23.imageshack.us/img23/7987/1007690b.jpg

Czy to jest to o czym piszecie czy coś innego? wink Może ktoś doradzi jak się to pielęgnuje smile

8

Odp: Magiczne Drzewko Szczęścia czyli hodowla Bonsai :)

Hodowanie drzewka bonsai to trudna sztuka. Najlepiej wybrać fikusa, trzyma się najdłużej, szybko rośnie, ma dużo liści, które są sporych rozmiarów, chyba jest najmniej wymagający. Popularny też jest wiąz drobnolistny, ma ładne drobne, piłkowane liście, które powinny zostać aż do zimy. Jednak z doświadczenia wiem że i te gatunki długo nam się nie utrzymają , nawet jeśli o nie dbamy. Najwięcej ok. 2 lat.

9

Odp: Magiczne Drzewko Szczęścia czyli hodowla Bonsai :)

A wiecei może gdzie w Warszawie można kupić nie za drogo takiego fikusa? Mam ochotę spróbować, ale nie chcę zbankrutować wink

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Magiczne Drzewko Szczęścia czyli hodowla Bonsai :)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024