Duphaston - proszę o wyjaśnienie. - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-03-15 11:57:51

Ondine
Niewinne początki

Duphaston - proszę o wyjaśnienie.

Witam. Wczoraj byłam u ginekologa, ponieważ mam nieregularny okres. Lekarka przepisała mi Duphaston i kazała brać od 16 dnia cyklu do 25 przez dwa cykle. A więc wychodzi na to, że powinnam zacząć brać od wczoraj. Tabletki kupiłam dopiero dziś, więc się zastanawiam czy to nie przeszkadza, że zacznę je brać od 17 dnia cyklu?
No i jeszcze jedno. Zapisała mi, że prawdopodobnie 16 dzień następnego cyklu wypadnie 11 kwietnia. Ale musiałabym dostać okres regularnie. A jeśli nie dostanę w ogóle to co wtedy ? Oto jest pytanie.. Proszę o odpowiedź Kochane. I z góry dziękuję ;-)

#2 2011-03-20 21:51:12

Lexi
Niewinne początki

Re: Duphaston - proszę o wyjaśnienie.

Duphaston to tabletki hormonalne, które zastępują naturalny progesteron, który u każdej zdrowej kobiety produkuje się w drugiej fazie cyklu tzw. lutealnej. Czyli od 14-28 dnia cyklu. Jest odpowiedzialny za nasze humorki, powiększone piersi i inne dolegliwości przed miesiaczkowe.
Każdy dobry ginekolog zaleciłby obserwację własnego ciała czyli pomiar temperatury (w fazie lutealnej naturalna temp ciała to od 37-37.4) i gdy temperatura skoczy z 36.6 na 37 to dwa dni po skoku bierze się progesteron.
Jeśli chodzi Ci tylko o wyregulowanie cyklu, a nie o zajście w ciążę to bez obaw możesz brać go od 16dnia cyklu, to nie ma znaczenia bo wtedy jak dostarczysz organizmowi progesteron, to po odłożeniu go do 2 dni dostaniesz okres.
Tak działa duphaston. Tylko jak już odłożysz na dobre ten lek, to czy cykl się wyreguluje to już inna sprawa. Zależy od organizmu. Często jest tak, że organizm przyzwyczaja się do progesteronu z zewnątrz i przestaje go produkować wtedy gdy trzeba. Ale to nie jest reguła.
Zastosuj się do zalecenia lekarki i pamiętaj, nie ważne czy weźmiesz Duphaston 16 dnia cyklu czy 17 lub 18 (jak nie zdążyłaś kupić) to nie jest tak bardzo istotne. Ważne jest to, że 2 dni po jego odłożeniu dostaniesz okres.
Ja często stosuję dupka gdy chcę przesunąć okres. Ale ja to inna historia. Znam swoje ciało jak mało kto, wiem o swoim cyklu wszystko. No cóż, lata walki z własnym organizmem i lekarzami mam za sobą.

#3 2011-07-21 19:56:58

ja1234567
Niewinne początki

Nie wiem jak tutaj dodac post ehh, mam pytanie także związane z duphastonem. Brałam jedno opakowanie duphastonu 2x1 tabl. przez 10 dni na wywołanie okresu i dostałam okres, potem miałam brac znów duphaston przez 10 dni 2x1 tabl. od 16 dnia cyklu i zaponialam....(!!) od wczoraj czyli od 33 dnia cyklu biore ten lek, tak jak mialam go brac od 16 dnia cyklu, czy mogą byc po tym, ze biore go od 33 dni a nie od 16 dnia jakies komplikacje?? czy dostane okres normalnie( martwie sie zeby nie zrobia mi sie jakas torbiel) i juz potem co do godziny oczywiscie bede brala go od 16 dnia cyklu.
Ale czy teraz moze cos sie stac, jak nie wzielam go w odpowiednim terminie???
bardzo prosze o odpowiedz, jak by ktos cos wiedzial to bardzo bardzo dziekuje, za pomoc
Pozdrawiam

#4 2012-11-10 15:54:20

OceanSoul
Słodka Czarodziejka

Odświeżam wątek - pytanie, czy któraś z was brała Duphaston na wyregulowanie cyklu i pomogło??

Brałam dwa miesiące Duphaston na wyregulowanie miesiączki, ponieważ po pójściu na studia całkowicie się rozregulował - a wcześniej był jak w zegarku co do dnia. Poszłam do ginekologa głównie w celu przebadania się, bo u mnie w rodzinie są często problemy z torbielami, endometriozą itp. ale okazało się, że wszystko jest w porządku. Przepisał mi więc Duphaston na wyregulowanie okresu. Teraz miesiąc po odstawieniu znowu się spóźnił o cały tydzień sad i znowu mam receptę na Duphaston.
Tylko że nie chcę faszerować się tak o hormonami... A przecież nieregularny okres to nie jakaś choroba, większość kobiet ma nieregularne cykle.

"Fruń do księżyca, a jeśli ci się nie uda - i tak znajdziesz się pośród gwiazd"

Stopka forum