Skuteczna maść na blizny pooperacyjne - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-02-21 20:16:38

Olinka
Redaktor Naczelna Forum

Skuteczna maść na blizny pooperacyjne

Jestem na etapie walki z bliznami po operacji. Problem jest o tyle delikatny, że bliznę mam na twarzy w okolicy oka. Taką terapię należy rozpocząć z reguły nie wcześniej niż około trzy- cztery tygodnie po zdjęciu szwów. Tak też dokładnie zrobiłam, w aptece zakupując podobno jedną z najlepszych dostępnych na naszym rynku- maść żelową Veraderm. Maść zgodnie z informacją na ulotce miała dać rewelacyjne efekty, a choć moja blizna nie jest duża, a ja od kilku miesięcy bardzo skrupulatnie przestrzegam zaleceń i bardzo regularnie ją wcieram to efekt jednak wciąż mnie w pełni nie zadowala. Czy któraś z Was stosowała tego typu maść (jaką?), która dała niemal pełne zadowolenie, a blizna stała się zupełnie niewidoczna?

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

#2 2011-02-24 23:55:47

orszulik
Przyjaciółka Forum

Re: Skuteczna maść na blizny pooperacyjne

Olino moja córka stosowała bardzo dobrą maść po zabiegu również na twarzy na tą chwilę nie mogę sobie przypomnieć nazwy ale miała w swoim składzie coś co wytwarzało powłokę (wydaje mi się że silikon). Była to malutka tubka i bardzo droga. Maść miała postać żelu przezroczystego. Jeśli to ta maść to dała bardzo dobre efekty, sama chirurg była zaskoczona.
Pozatym chodziliśmy na rehabilitację naświetlania lampą, laserem i zabiegi z jodem. Ważne było chronienie tej blizny przed słońcem i używanie kremów z wysokim filtrem.

PS:Masć tą zmywałam chusteczkami nasączonymi alkoholem.

,,Narzekałem, że nie mam butów,
dopóki nie zobaczyłem człowieka, który nie miał stóp."

,,Tylko dziecko potrafi wbić patyk w ziemię, nazwać go i pokochać.''

#3 2011-02-26 12:48:00

milly
Przyjaciółka Forum

ta silikonowa to wlasnie veraderm jest droga i mała .
no ale mi pomogla

przytulanie - najlepsza forma dziękowania za obecność

#4 2011-02-26 20:08:30

orszulik
Przyjaciółka Forum

Własnie mnie olśniło była to maść Dermatix.

#5 2011-02-26 20:14:37

Olinka
Redaktor Naczelna Forum

Dermatix to droższy odpowiednik Veradermu, tak w każdym razie poinformowała mnie pani w aptece, stwierdziła, że jest to dokładnie to samo, tylko producent i cena są inne smile.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

#6 2011-02-26 23:54:16

orszulik
Przyjaciółka Forum

Być może, nigdy nie sprawdzałam i mimo iż długo stosowaliśmy nie słyszałam o jej odpowiedniku, no ale było to kilka lat temu, więc może coś się zmieniło.
W każdym razie efekty daje bardzo dobre.

#7 2011-03-10 22:12:17

Renata92
Niewinne początki

Witam
Mam problem dotyczacy blizny trwa od 3 lat. Myslalam ze blizna zmieni przynajmniej kolor i bedzie koloru skory. Ale ona jest czerwona. Swoim wygladem przypomina cos jak by mieso ktore zostalo zaszyte. Czy ktos zna moze sposob w miare nie drogi pozbycia sie tego paskuctwa? blizna zostala po zabiegu przepukliny pachwinowej.

#8 2011-03-11 09:18:41

CupraFR
100% Netkobieta

JA używałam bodajże maść Cepan. Widziałam poprawę po jej stosowaniu a blizny miałam na kolanie. Lecz za to jedna z moich koleżanek używała ją bliznę mając na łokciu i jej nie pomagała.

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

#9 2011-03-15 21:44:06

Bullinka
Redaktor Działu Prawo i Psychologia

Po wypadku samochodowym mialam blizne od polowy czola, poprzez brew, policzek ( od kosci policzkowej niemal do ucha), az do konca podbrodka i w pod podbrodkiem od prawej do polowy lewej strony szyi. Uzywalam zelu Contratubex. Byl wowczas bardzo drogi -nie znam terazniejszej ceny.
Dzis mam jedynie ciemniejsza kreske 4 cm pod podbrodkiem-zostalo tam chyba troche jakiegos smaru. Poza tym na prawym policzku w lecie pojawia mi sie cien wielkosci monety 2 PLN. Reszta calkowiecie zniknela a poza latem nie widac roznicy.

Ostatnio edytowany przez Bullinka (2011-03-15 21:45:57)

I'm so lonely, broken angel... Polamano mi skrzydla i odebrano z klawiatury polskie znaki diakrytyczne...

#10 2011-03-15 22:08:17

Olinka
Redaktor Naczelna Forum

Hmmm... Widzę jednak ogromne sprzeczności pomiędzy opiniami. Pani w aptece (mam do tej apteki i pracowników ogromne zaufanie, bo to bardzo dobra apteka, a personel świetnie przeszkolony) poradziła mi właśnie Veraderm, twierdząc, że jest co prawda droższy od Contratubexu, ale znacznie skuteczniejszy, gdyż Contratubex jest zrobiony na bazie ziół, odradziła mi go także ze względu na fakt, że moja blizna jest tuż przy oku, więc specyfik mógłby je poważnie podrażniać. Piszecie, że Cotratubex działa, Veraderm ma być lepszy, a mi jednak nie całkiem pomógł, więc... już sama nie wiem czy jest cokolwiek co pozwoli mi usunąć tę bliznę sad.

#11 2011-03-15 22:33:55

koma5
Zbanowany

Używałam Contratubexu kilka lat temu. Skład taki sam jak o wiele tańszy Cepan - wyciąg z cebuli.
Lek bardzo mi pomógł. Nalezy go zacząć uzywac w odpowiednim momencie.

#12 2011-03-15 23:01:02

orszulik
Przyjaciółka Forum

Olinka napisał:

Hmmm... Widzę jednak ogromne sprzeczności pomiędzy opiniami. Pani w aptece (mam do tej apteki i pracowników ogromne zaufanie, bo to bardzo dobra apteka, a personel świetnie przeszkolony) poradziła mi właśnie Veraderm, twierdząc, że jest co prawda droższy od Contratubexu, ale znacznie skuteczniejszy, gdyż Contratubex jest zrobiony na bazie ziół, odradziła mi go także ze względu na fakt, że moja blizna jest tuż przy oku, więc specyfik mógłby je poważnie podrażniać. Piszecie, że Cotratubex działa, Veraderm ma być lepszy, a mi jednak nie całkiem pomógł, więc... już sama nie wiem czy jest cokolwiek co pozwoli mi usunąć tę bliznę sad.

Z tego co się orientuje blizny ,,goją" się do trzech lat.
Razem z mężem konsultowaliśmy leczenie u kilku chirurgów, wg nich maść z silkonem była skuteczniejsza.
Z tego co nam tłumaczono to różnie to bywa jednym goją się prawie nie zostawiając śladu a u innych przeciwnie.
Z racji bliskości oka pewnie trudno będzie zastosować dodatkowe zabiegi a one też wspomagają leczenie.

U nas efekt był widoczny po ok 6 msc ale niestety nie jest niewidoczna.

#13 2011-06-08 16:17:23

Median
Przyjaciółka Forum

Olinko, z tym przeszkolonym personelem to roznie bywa.. Pamietaj o tym, ze personel ma prowizje ze sprzedazy a tym bardziej personel mily i wyszkolony.... Mi zawsze mily personel proponuje drozsze leki... hmm A drozsze to wcale nie znaczy, ze lepsze. Ja stawiam na Cepan, ktorego jedyna wada jest to, ze wania cebula. Ale poza tym jest dosc tani i najbardziej naturalny. Poza tym polecil mi go i chirurg i niezaleznie pielegniarki. I mozna go stosowac w okolicach oczu, jednak trzeba uwazac, zeby sie do oczu nie dostal (jak kazdy krem, masc itp - logiczne) I jeszcze jedna rzecz, o ktorej ludzie zapominaja, albo nie wiedza - blizny trzeba masowac i uzywac masci regularnie. Parokrotne nalozenie masci czy zelu nie spowoduje zaniku problemu. To dlugotrwaly proces.

#14 2011-10-05 17:32:02

widoka
Zaglądam tu coraz częściej

Mi pomógł pozbyć się blizn po operacji zel silikonowy dermabliz silikon. W aptece kosztuje tylko 30,00 zł, więc jak za żele silikonowe to jeden z najtańszych. A działa tak samo jak te za ponad stówę. Smarowałam blizny około trzy miesiące. Teraz właściwie juz ich nie ma. Bardzo rozjaśniły się i wygładziły.

#15 2011-10-28 09:35:18

jasiaaa
Zbanowany

Używałąm już wielu maści bo mam okropną bliznę po wycięciu znamienia i żadna nie była tak skuteczna jak maść z firmy Ecoplant. Można ją kupić w Internecie, a co ważniejsze można wybrać sobie wielkość pudełeczka i w zależności od tego cena wacha się od 35zł do 50zł.

#16 2011-11-13 00:47:33

malinama
Na razie czysta sympatia

Ja pozbyłam się swoich blizn po oparzeniu smarując je żelem silikonowym Dermabliz silikon. Działa on na blizny różnego pochodzenia szramy, otarcia, blizny pooperacyjne, blizny po szyciu. Uważam, że jest rewelacyjny. Kuracja zależy od wielkości i przyczyny blizny. Cena baaardzo niska jak na żele silikonowe.

#17 2011-11-16 14:16:19

motyllek
Do zakochania jeden krok

Używałam Cepanu i przy innej bliźnie contratubexu. Szczerze mówiąc nie widziałam różnicy w działaniu, a w cenie różnica jest kolosalna. Oprócz tego jaką maść stosujemy ważne jest w jaki sposób ją nakładamy na blizne, chyba w ulotce jest napisane że trzeba bliznę masować tą maścią, bo samo posmarowanie nie pomoże.

#18 2013-10-27 09:10:01

Bettina
Niewinne początki

Dziewczęta, zwalanie winy na niekompetencje farmaceutów i lekarzy jest bezzasadne. W każdej przecież fachowej opinii na temat gojenia się ran i leczenia blizn jest informacja o genetycznych indywidualnych uwarunkowaniach. Oczywiste jest więc że jednemu pomoże Cepan a drugiemu Dermatix, a pewnie i wiele osób obędzie się bez żadnych maści- jak np. mój chłopak mający dużą bliznę na łuku brwiowym i za nic nie dający się namówić na żadne smarowania. po trzech latach po bliźnie nie ma wręcz śladu.. i pewnie jakby stosował którąś z maści mówiłby że o super to właśnie ta maść
pomogła...wink

#19 2013-10-28 15:15:19

muzza88
Niewinne początki

Cepan albo No scar - oba specyfiki są bardzo dobre na blizny.

#20 2014-04-12 19:40:13

Marcinka
Niewinne początki

Może spróbuj Scagel, mi pomógł

#21 2014-04-13 21:09:31

aldi x
O krok od uzależnienia

Ja miałam blizne na twarzy i czole po wypadku samochodowym,pomogła mi masc dermatix i pozniej wizyty u kosmetyczki i zabieg mikrodermabrazji

#22 2014-06-08 18:42:36

Marcinka
Niewinne początki

Ja też miałam Scagel i choć trochę to trwalo, to jednak jakieś 3 miesiące odkąd zaczęłam smarować, moja blizna o wiele lepiej wyglądała

#23 2014-07-23 17:50:36

joannna35
Zaglądam tu coraz częściej

Najlepiej to smarować czymś od razu, u mnie w pracy dziewczyna po operacji nogi smarowała ranę curiosinem, raz że szybciej sie goiło, dwa, że ładnie sie zabliźniło i prawie nie ma śladu. Po latach ciężko sie pozbyć blizn, na świeżo szanse są dużo większe.

#24 2014-07-25 18:42:01

paulami
Niewinne początki

Ja miałam bardzo głębokie blizny po ospie. Smarowałam je kremem z ziół szwedzkich i teraz są już prawie niewidoczne. Widać jeszcze tylko kilka najgłębszych, ale są już na tyle płytkie i rozciągnięte że niedługo też znikną.

#25 2014-08-11 19:36:06

loteczka
Dobry Duszek Forum

joannna35 napisał:

Najlepiej to smarować czymś od razu, u mnie w pracy dziewczyna po operacji nogi smarowała ranę curiosinem, raz że szybciej sie goiło, dwa, że ładnie sie zabliźniło i prawie nie ma śladu. Po latach ciężko sie pozbyć blizn, na świeżo szanse są dużo większe.

To prawda, nawet te specjalistyczne zabiegi w salonach kosmetycznych na stare blizny niewiele pomogą. Jak się od razu smaruje i utrzymuje skórę w odpowiedniej kondycji, nawilżoną, żeby skóra się nie ściągała, to nawet jak zostanie blizna to już nie taka widoczna.

#26 2014-08-14 16:30:25

teLimena29
O krok od uzależnienia

Bo to sie nie czeka, tylko jak sie lekko podgoi rana i nie krwawi to już można zaczynać smarować. Najlepsze sa te preparaty z kwasem hialuronowym, skóra dobrze się regeneruje.

#27 2014-08-14 17:47:39

Olinka
Redaktor Naczelna Forum

teLimena29 napisał:

Bo to sie nie czeka, tylko jak sie lekko podgoi rana i nie krwawi to już można zaczynać smarować. Najlepsze sa te preparaty z kwasem hialuronowym, skóra dobrze się regeneruje.

To nie do końca tak. Są maści, na których jest wyraźne wskazanie, że rana musi być dobrze zagojona. Choć oczywiście im szybciej zacznie się proces złuszczania naskórka, tym lepiej, tym bardziej, że efekt w dużej mierze zależy od tego, na ile blizna jest świeża.

#28 2014-09-01 14:57:20

Majka_85
Na razie czysta sympatia

Olinka napisał:

teLimena29 napisał:

To nie do końca tak. Są maści, na których jest wyraźne wskazanie, że rana musi być dobrze zagojona. Choć oczywiście im szybciej zacznie się proces złuszczania naskórka, tym lepiej, tym bardziej, że efekt w dużej mierze zależy od tego, na ile blizna jest świeża.

Ale są też takie, które przyspieszają proces gojenia i minimalizują powstawanie blizn, pamiętajmy, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Myślę, że właśnie taki preparat miała na myśli @teLimena29

Ostatnie tematy :

Stopka forum