Poradnik wspierający wychowanie nastolatka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Poradnik wspierający wychowanie nastolatka

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Poradnik wspierający wychowanie nastolatka

Witam!
Czy korzystacie z poradników dotyczących wychowania nastolatka? Wiadomo, to trudny wiek, który ciężko nam zrozumieć - ja skorzystałam z pomocy książki "Wychowujemy nastolatka" z serii Samo Sedno i dzięki temu lepiej dogaduję się z moim synem - dzięki temu, ze w książce podane są przykładowe dialogi, ciekawostki z życia innych rodziców nastolatków większość wskazówek bez problemu udało mi się wprowadzić do codziennego życia. Polecam!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Poradnik wspierający wychowanie nastolatka

Hm... No cóż... Może i tak jednak ja uważam że każdy jest inny i nie na każdego może 'podziałac' że tak powiem metoda z poradnika. Myślę że powinniśmy działać według własnych zasad niż tak bardzo angażować się w to co piszą w tego typu poradnikach wink  pozdrawiam

3 Ostatnio edytowany przez Miriam (2011-02-24 11:14:29)

Odp: Poradnik wspierający wychowanie nastolatka

Ja natomiast polecam pozycje "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły" autorstwa Adeli Faber i Mazlish Elaine.
Znajdziecie w niej wiele mądrych wskazówek ułatwiających opanowanie sztuki komunikowania się z dziećmi. Szczerze polecam!!!

4

Odp: Poradnik wspierający wychowanie nastolatka

ojej!
Poradniki.... ? xd

Gdyby moja mama z czyms takim wystrzelila chyba padłabym na zawal tongue <duszac sie przy tym smiechem>

mam jeszcze 18 lat i wiecie co....  swietnie dogaduje sie z moja mama <ale przyznam czasami to i ja niezle odwaliłam akcje... do grzecznych nie nalezałam>
hmm moze nie ma rewelacji bo czasami tez sie kłócimy ale bez jaj O.o PORADNIKI?
Wez Ty swoje dziecko pogadaj z nim tak o "dupie marynie" po prostu
Gwarantuje Wam ze po tych "zwykłych" rozmowach Wasze dziecko bd czesciej do Was przychodzic i rozmawiac. Co Wam dadza jakies wyuczone dialogi jaccccie....?
a! i błagam nic na sile. Nie chce mowic? -To nie wchodz tysiac razy do pokoju z pytaniem "ale co sie stalo"
pamiatam zawsze mnie to bardzo wkurzalo.
I bez tego---> "Bo ja w Twoim wieku....."
Drogie Panie! Wasze lata młodosci to jedno nasze to drugie. to zupelnie inny swiat
Fajnie jest nam posluchac o waszych bledach wpadkach nie wiem no roznych rzeczach ale prosze bez "wielkiego pouczania" [!]

no ale big_smile Wy mamy zawsze wiecie lepiej big_smile moja tez xd! <znajac zycie jak bd miec włase dzieci to tez "bd wiedziec lepiej" :PP >

5

Odp: Poradnik wspierający wychowanie nastolatka
natalia123 napisał/a:

Witam!
Czy korzystacie z poradników dotyczących wychowania nastolatka? Wiadomo, to trudny wiek, który ciężko nam zrozumieć

Ciężko Wam zrozumieć?! A wy co?! Kosmici, którzy się już starzy urodzili?? Zapomniał wół jak cielęciem był? Śmieszą mnie takie wypowiedzi...

6

Odp: Poradnik wspierający wychowanie nastolatka
Teo napisał/a:
natalia123 napisał/a:

Witam!
Czy korzystacie z poradników dotyczących wychowania nastolatka? Wiadomo, to trudny wiek, który ciężko nam zrozumieć

Ciężko Wam zrozumieć?! A wy co?! Kosmici, którzy się już starzy urodzili?? Zapomniał wół jak cielęciem był? Śmieszą mnie takie wypowiedzi...

juz sie bałam ze wszystkie kobiety tutaj czytaj poradniki xd
ufff!

7

Odp: Poradnik wspierający wychowanie nastolatka
LubieMaliny92 napisał/a:
Teo napisał/a:
natalia123 napisał/a:

Witam!
Czy korzystacie z poradników dotyczących wychowania nastolatka? Wiadomo, to trudny wiek, który ciężko nam zrozumieć

Ciężko Wam zrozumieć?! A wy co?! Kosmici, którzy się już starzy urodzili?? Zapomniał wół jak cielęciem był? Śmieszą mnie takie wypowiedzi...

juz sie bałam ze wszystkie kobiety tutaj czytaj poradniki xd
ufff!

Poradniki czytać... Nie rozumiem rodziców, którzy nie dogadują się ze swoimi dziećmi... Bo dziecko to nie pies, które się hoduje przez 15 lat, a potem wielkie nieszczęscie, bo moje dziecko mnie nie słucha! Dzieci wychowuje się już od noworodka! Już wtedy buduje się więź i zaufanie, ustala reguły i dyscyplinę, a nie nagle się rodzice budzą, że mają nastolatka w domu i zaczyna się wielkie wychowywanie! Strach się bać!
A potem co? 36 letnia matka wyrzuciła swoją 16 letnia córkę z domu, ponieważ ta zaszła w ciążę...

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Poradnik wspierający wychowanie nastolatka

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024