Jak zrobić kreskę eyelinerem? Poradnik dla początkujących. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » WIZAŻ - STUDIO MODY I WIZAŻU » Jak zrobić kreskę eyelinerem? Poradnik dla początkujących.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

1 Ostatnio edytowany przez Nataluszek (2013-12-18 14:03:47)

Temat: Jak zrobić kreskę eyelinerem? Poradnik dla początkujących.

Idealna kreska eyelinerem to nie lada wyzwanie dla zaawansowanych w tej profesji kobiet, nie wspominając już o tych, które przygodę z eyelinerem dopiero zaczynają.
Tutaj wszystkie Panie, które chcą nauczyć się takową kreskę malować, znajdą praktyczne (mam nadzieję) porady jak dobrze i dosyć łatwo to zrobić. smile

Pierwszym krokiem będzie dobór odpowiedniego dla nas eyelinera.
Dla tych zaczynających przygodę z kreskami, polecam ten we flamastrze. Jest sztywny, a więc łatwiej jest nam osiągnąć zamierzony cel.
Ja zaprezentuję zrobienie kreski w trzech nieskomplikowanych krokach.

Krok 1:
Malując kreskę eyelinerem bardzo ważne jest to, aby jego nadmiar ściągnąć ocierając końcówkę o buteleczkę, zupełnie tak jak robimy to w przypadku lakieru do paznokci.
Wtedy mniejsze ryzyko, że kreska będzie nierówna.
Przy linii rzęs malujemy małe kropki (punkciki), które posłużą nam jako szablon do potencjalnej kreski.
http://www.fotoszok.pl/upload/289d553d.jpg

Krok 2:
Następnie (najlepiej bez odrywania pędzelka-pozwoli to na uniknięcie krzywej, asymetrycznej kreski) połącz ze sobą kropki tworząc jednolitą kreskę.
http://www.fotoszok.pl/upload/3780ebc5.jpg

Krok 3:
Jeśli mimo starań kreska jest za cienka i krzywa, popraw ją jeszcze raz, bądź nieudany fragment zetrzyj (np. patyczkiem do uszu) i popraw tak, aby nie pozostawić na powiece prześwitującej skóry. Aby sprawdzić czy dobrze wyglądamy, poprawki lepiej będzie robić przy otwartym oku. Sprawi to, iż unikniemy zbyt wielu poprawek.
http://www.fotoszok.pl/upload/c98c2961.jpg


Jeśli chcecie, aby kreski nie sprawiały Wam zbyt wielu kłopotów, przed malowaniem przypudrujcie lub pomalujcie powiekę bazą pod cień.
Końcówkę (czyli to co w kresce najważniejsze) możecie zakończyć na miliony sposobów.
Przykłady macie tu:

http://www.fotoszok.pl/upload/4320e41e.jpg

P.S. Każdy ma inny sposób na kreskę. Ja podałam ten, przy którego pomocy sama nauczyłam się tej sztuki i ten, który wydał mi się najprostszy.

__
Fot:Make-up artist Patrycja Robakowska ? Portfolio

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak zrobić kreskę eyelinerem? Poradnik dla początkujących.

Super, dzieki, na pewno wyprobuje:)
Wlasnie kupilam eyeliner, do tej pory korzystalam z kredki:)

3

Odp: Jak zrobić kreskę eyelinerem? Poradnik dla początkujących.

Kredka dobra rzecz, ale nic nie zastąpi kreski zrobionej eyelinerem. smile

Życzę powodzenia! smile

4

Odp: Jak zrobić kreskę eyelinerem? Poradnik dla początkujących.

Chyba nigdy nie robiłam kresek kredką, odkąd pamiętam zawsze sięgałam po eyeliner. Czy mi to sprawiało trudność? Właściwie nie, ale też przyznaję, że mam dosyć sprawną rękę. Moim zdaniem najładniejsze i najbardziej precyzyjne kreski wychodzą, kiedy używamy płynnego eyelinera z cienkim, długim pędzelkiem (sama używam takiego marki Rimmel). Jeśli jednak chcemy mocniej podkreślić oko i narysować nieco grubszą linię, to bardzo dobrze sprawdzają się także inne rozwiązania. Tutaj od dłuższego czasu chwalę sobie eyelinery Sephory, mają dobrą konsystencję, łatwo nimi operować, dostępne są w wielu kolorach - nie tylko matowe, ale także z dodatkiem błyszczących drobinek.

Rady, jakie na tę chwilę przychodzą mi do głowy:
* kreskę rysujemy od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka, na końcu lekko unosząc ją ku górze;
* jeśli ktoś lubi mocniejszy efekt, to można najpierw wyrysować tak zwaną jaskółkę (ważne jest nakreślenie właściwego skosu), potem przeciągnąć linerem wzdłuż powieki, by na końcu pogrubić oraz wypełnić jaskółkę i ładnie ją wykończyć;
* jeśli komuś namalowanie idealnej linii sprawia problem, to zawsze może dokonać korekty za pomocą patyczka do uszu;
* jeśli chcemy uzyskać łagodniejszy efekt, to kiedy kreska dokładnie wyschnie, można ją (bardzo delikatnie) pokryć cieniem do powiek;
* kreski są idealne dla oczu z opadającą powieką, bo optycznie ładnie je "otwierają".

5

Odp: Jak zrobić kreskę eyelinerem? Poradnik dla początkujących.

Nigdy nie robiłam kropek. Wychodzę z założenia, że "trening czyni mistrza". Jeżeli kupuję nowy to po zmyciu wieczorem makijażu uczę się.
Patyczki - jak najbardziej idealne do robienia korekty smile
Będąc w okolicach 40-tki mam już zmarszczki, czyli nie da się tak jednym pociągnięciem od kącika do kącika.
Ja to robię w dwie strony od jednego kącika do środka i od drugiego tak samo. Na koniec wyrównuję,
patyczkami smile naprawiam jeżeli jest taka potrzeba, a baza pod, to świetna rzecz trzyma kreskę przez godziny i nie pozwala na odbijanie na powiece wyżej.

6

Odp: Jak zrobić kreskę eyelinerem? Poradnik dla początkujących.

Ehh, wydaje się dośc łatwe, ale jak przyjdzie samemu zrobić to wychodzi porażka wink

7 Ostatnio edytowany przez tajemnicza75 (2016-11-27 17:02:56)

Odp: Jak zrobić kreskę eyelinerem? Poradnik dla początkujących.

Przyznam się szczerze, próbowałam z marnym skutkiem. Różnego rodzaju eyelinery i każdy się rozmazywał, znikał. Dodatkowo... mam podejrzenia, że nie pasują mi takie kreski. Mam dość mocno opadające powieki i to niesymetrycznie. Jedna opada po środku, a druga z zewnętrznej strony. Nawet gdy pomaluję w miarę równo, to zawsze jest wrażenie krzywo pomalowanej kreski. Jedna znika pod powieką na środku, druga wygląda jak urwana w połowie. Reasumując.... nie każdy chyba może sobie takie kreski malować.

8

Odp: Jak zrobić kreskę eyelinerem? Poradnik dla początkujących.
korneliak-86 napisał/a:

Ehh, wydaje się dośc łatwe, ale jak przyjdzie samemu zrobić to wychodzi porażka wink

Proponuję ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć smile. Ja sama w zasadzie nigdy nie miałam z tym problemu, ale dziś kreskę robię już naprawdę bardzo szybko, przy czym zauważyłam, że najlepszy efekt osiągam stosując eyeliner w płynie z precyzyjnym, długim pędzelkiem. Próbowałam i pisaków, i żelu, i innych opcji, ale i tak zawsze wracam do mojego ulubionego Glam'Eyes Rimmel lub ostatnio Liner Pinceau 16h od Bourjois, oczywiście zawsze z pędzelkiem i oczywiście zawsze czarne wink. Bardzo ważne jest, aby kosmetyk był stosunkowo rzadki, za to mocno napigmentowany - gęsty, przysuszony źle się rozprowadza, z kolei zbyt jasny trzeba poprawiać, a to nie zawsze daje dobry efekt.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIZAŻ - STUDIO MODY I WIZAŻU » Jak zrobić kreskę eyelinerem? Poradnik dla początkujących.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024