Miłość, co to jest ?? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-11-28 10:03:50

takie_życie
Cioteczka Dobra Rada

Miłość, co to jest ??

Są tutaj osoby które zdradziły, zostały zdradzone i były tymi trzecimi.

Powiedzcie czym jest miłość, co ona dla was oznacza i dlaczego brniemy w tak różne i krzywdzące nas relacje właśnie z miłością na ustach.
Ile można zrobić i ile znieść w imię Miłości ?
I dlaczego mówi się że miłość nieodwzajemniona jest najsilniejsza ?

Znów przyszedł maj, a z majem łzy... sad

#2 2010-11-28 10:17:02

Juliette
Przyjaciółka Forum

Re: Miłość, co to jest ??

czym jest miłość? Jakie to trudne do opisania, jak trudno wyrazić to słowami....

''Miłość to jest takie coś, czego nie ma. To takie coś co sprawia, że nie ma litości... To tak jakby budować dom i palić wszystko wokół... Miłość to jest słuchanie pod drzwiami, czy to jej buty tak skrzypią po schodach, miłość jest wtedy, jak do czterdziestoletniej kobiety wciąż mówisz Moja Maleńka i kiedy patrzysz jak ona je, a sam nie możesz przełknąć... Wtedy, kiedy nie zaśniesz, zanim nie dotkniesz jej brzucha... Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić.''

Piękny cytat i chyba zawiera wszystko to, co chciałam napisać.

Dla mnie miłość oznacza szczerość,wierność, lojalność, same dobre i pozytywne cnoty.Jeżeli kogoś kocham,to daje mu całą siebie, swój czas, czasami poświęcenie,niewielkie ustępstwa.I to samo otrzymuję w zamian.I to jest piękne!

Myślę,że ludzie są w stanie wiele zrobić w imię miłości. Czasami niepotrzebnie robią coś na siłę, na przekór.Walczą, choć z góry są skazani na porażkę. Jest to zgubne dla kogoś, kto nie potrafi w porę powiedzieć sobie STOP - już zrobiłem co miałem zrobić,więcej zrobić nie mogę.

Miłość nieodwzajemniona najśilniejszą?Naprawdę nie wiem.Nigdy nie byłabym w takiej sytuacji.

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

#3 2010-11-28 10:55:49

endorfina
Mój jest ten kawałek podłogi

dla mnie to jest coś nieokreślonego, coś co się po prostu czuje, przy czym u każdego wraz z nią towarzyszą inne uczucia, emocje, które opisała osoba wyżej jak np: szczerość czy lojalność.
a miłość nieodwzajemniona jest najsilniejsza bo wbrew pozorom lubimy to co jest niepewne, to czego jeszcze nie mamy, a co chcemy zdobyć.

Nie wiem jaki jestem, ale cierpię, gdy mnie deformują.. Wbrew wszystkiemu chcę być sobą.
(Witold Gombrowicz)

#4 2010-11-28 11:00:16

perełka87
Niewinne początki

Dla mnie miłość to niezwykła wręcz nadzwyczajna umiejętność dzielenia życia z obcym człowiekiem, to zrozumienie i akceptacja złych stron, słabości, wzajemny szacunek i zaufanie, dzielenie życia pomimo przeszkód...

#5 2010-11-28 11:39:21

niekochana72
Przyjaciółka Forum

A ja muszę się zastanowić...

Nadejdzie czas, gdy uznasz, że wszystko skończone. I to będzie początek.

#6 2010-11-28 11:51:55

Kaja83
Przyjaciółka Forum

a ja po ostatnich wydarzeniach w moim zyciu nie umiem pisać o miłości

... you make me feel like a natural woman ...

#7 2010-11-28 12:36:01

granda
Dobry Duszek Forum

Miłość jest różna. Inna do matki, inna do męża inna do dziecka. Chyba nie trzeba definiować określenia miłości, gdyż każda z nas wie, co oznacza. Jednym wydaje sie, że udany sex to miłość, innym wystarczy uśmiech na twarzy bliskiej osoby.

"Rozum jest latarnią twego życia, im więcej w nim światła, tym łatwiej posuwać się do przodu"

#8 2010-11-28 12:36:09

un hombre
Net-facet

Przewaznie najbardziej pragniemy tego, czego nie mozemy miec, idealizujemy to, przypisujemy niebywale cechy. Dlatego chyba najsilniejsze emocje towarzysza takim sytuacjom.

Mnie zostawila 4 miesiace temu i mam wrazenie, ze kocham mimo tego coraz bardziej z dnia na dzien. Wybaczylem jej jak mnie ostatnio potrafila w zlosci potraktowac, sobie nie jestem w stanie wybaczyc bledow, przez ktore nie jestesmy juz razem.

Milosc to to co sprawia, ze jak Twoja ukochana jest przy Tobie to czujesz sie szczesliwy, spelniony, bezpieczny, natomiast jak jej nie ma albo wiesz, ze ja straciles/stracilas, sprawia, ze czujesz jakby ktos kawal miesa z Ciebie wyrwal i krwawisz przez rane, ktora sie nie goi, czujesz bol, niepokoj.

Nie wiem, ja tak mam hmm

"Milsza mi niebezpieczna wolnosc, niz bezpieczna niewola."

#9 2010-11-28 12:48:27

niekochana72
Przyjaciółka Forum

un hombre napisał:

Przewaznie najbardziej pragniemy tego, czego nie mozemy miec, idealizujemy to, przypisujemy niebywale cechy. Dlatego chyba najsilniejsze emocje towarzysza takim sytuacjom.

Un hombre: I właśnie to mylimy z prawdziwą miłością.

#10 2010-11-28 13:17:08

Pamięć Absolutna43
Wróżka Bajuszka

Miłość...każdy czuje ją inaczej smile
Moja miłość to uczucie bezpieczeństwa, świadomość, że mogę liczyć na pomoc i wsparcie, kiedy już sama sobie nie radzę. Szczerość relacji, bez kręcenia, cichych dni i udawania, że nic się nie stało. Wierność, jesteśmy tylko my. Lojalność, żeby świat się walił stoimy za sobą murem. Radość bycia ze sobą, ale nie posiadanie siebie na własność. Czułe słowa, gesty, dotyk. Wzajemna akceptacja i motywacja. Pragnienie siebie. Przyjaźń...i milion drobiazgów, które budują nasze uczucie.

#11 2010-11-28 13:36:23

un hombre
Net-facet

niekochana72 napisał:

un hombre napisał:

Un hombre: I właśnie to mylimy z prawdziwą miłością.

Pragnienie posiadania mozna pomylic z czysta miloscia, ale nie zgodze sie, ze nagminnie sie jedno myli z drugim.
Inna kwestia jest chec posiadania kogos, kogo sie nie mialo a inna checia odzyskanie kogos, kogo sie utracilo a kochalo ponad wszystko.
Ja wiem, czym sie kieruje, jako facet uwazam sie za logiczna istote choc nie powiem, te uczucia wprowadzaja troche balaganu w glowie.

W kazdym badz razie milosc to tez chec dawania szczescia tej drugiej osobie, nawet czasami kosztem wlasnym.

"Milsza mi niebezpieczna wolnosc, niz bezpieczna niewola."

#12 2010-11-28 13:58:12

niekochana72
Przyjaciółka Forum

un hombre napisał:

W kazdym badz razie milosc to tez chec dawania szczescia tej drugiej osobie, nawet czasami kosztem wlasnym.

Taaa... I to najkrótsza droga do tego, aby zamiast pielić wspólnie ogródek, czy skakać wspólnie na spadochronie, czy tez robić wspólnie cokolwiek innego - zakładać wątek na tym forum.
Właśnie przez ten nadmierny  "koszt własny" większość z nas tu trafiła, prawda?

#13 2010-11-28 14:17:50

Pixy
Przyjaciółka Forum

Zgadzam się z niekochaną.
Miłość nie ma nic wspólnego z poświęcaniem się.
Owszem - nie powinna znać zazdrości, nie powinna być pamiętliwa... etc. etc.

Po dosyć już długim (moim zdaniem) pobycie tutaj zbudowałam własną teorię miłości:

Miłość to ten etap relacji kiedy zaczynasz pragnąć dzielić się sobą i miłością do siebie. Zaczynasz część miłości własnej inwestować w kogoś.
Jeżeli nie kochasz siebie - nigdy nie pokochasz nikogo innego, bo wciąż w tej drugiej osobie będziesz szukać samopotwierdzenia: jestem ładna, jestem inteligentna, jestem warta.
To jest miłość. I takie do niej podejście wyklucza autodestrukcyjne "poświęcanie się".
Miłość nie wymaga poświęcania się.
Zwykle sobie to wmawiamy - a rezultatem jest płacz "on mnie nie docenia!".
No pewnie, że nie docenia.
Nie dzielisz się sobą i swoją pasją dla życia.
Ty się sprzedajesz w poszukiwaniu wartości.
A to nie jest nic innego, jak szukanie miłości własnej.
I Wam powiem, że póki co, tutaj na forum podziwiam i jest dla mnie niemalże guru w podczerwieni. Jej temat dotyczący utyskiwań chłopaka względem jedzenia ma tak dużą i tak prostą dozę przesłania, że powinnyśmy wszystkie tylko to połknąć. O.
Jest kobieta taką - jaką wszystkie powinnyśmy być. Kochającą siebie.

#14 2010-11-30 10:27:45

samaona
Na razie czysta sympatia

Zgadzam się z moimi przedmówczyniami i przedmówcami... miłość to nie jest poświęcanie siebie dla drugiej osoby, wiem to z własnego doświadczenia niestety... Zrobiłam ten błąd będąc w związku jako młoda osoba poświęciłam siebie w maksymalnym stopniu, a na dzień dzisiejszy po 1,5 roku małżeństwa z tą osobą wiem, że to był życiowy błąd... wypaliłam się i wiem, że z mojej strony to nie miłość... Musiałam nauczyć się kochać siebie, być troszkę egoistką, żeby dowiedzieć się czym jest prawdziwa miłość, trochę za późno, bo wzięłam ślub z osobą, której nie kocham przez to jak zranił i jak wykorzystywał moje dawanie całej siebie... sad

Bo czasem trzeba się uśmiechnąć. Tak mimo wszystko, spróbować na nowo żyć.
Przestać żyć w klatce zbudowanej z mieszanki wspomnień i niespełnionych marzeń.
Dać z siebie wszystko.
Dla siebie i tych, którzy naszego uśmiechu są warci. TO DLA WAS smile

#15 2010-11-30 11:24:20

7mona9
Dobry Duszek Forum

Miłości nie można tak do końca okreslic, zbudować dla niej teorii, pewnie dlatego, ze to nie tylko stan ducha, umysłu, ale i ciała. Tak mi sie wydaje, że kiedy kochamy potrafimy znaleźć siłę na każdą szarośc dnia codziennego....

Może dlatego mówią, że miłość góry przenosi.................

#16 2010-11-30 12:10:32

maxi
Przyjaciółka Forum

Najwazniejsze to kochać siebie czyli wierzyć w swoją wartość i mieć zdrowy szacunek do własnej osoby, miłość do siebie może przejawiać się w najdrobniejszych czynnościach, które podejmujemy np od włożenia swetra, gdy jest zimno, do rezygnacji z pracy, w której się nie realizujemy. Oznacza również uwrazliwienie na własne pragnienia i potrzeby oraz szanowanie ich w taki sposób, jakiego oczekujesz od partnera. Nie każdy z nas ma "wrodzone" głębokie przekonanie o własnej wartości czy wysoką saoocenę. Wiekszość z nas tak naprawdę musi w róznym stopniu pracować nad tym przez całe zycie. Miłość do siebie jest najlepszym sposobem nauczenia się jak KOCHAĆ. Miłość jest działaniem, które wymaga okreslonych przemyśleń, zdolności i umiejętności. Obdarowując nią siebie, przygotowujemy się do przejścia na kolejny poziom - miłości do innej osoby. Dopiero, gdy nauczysz się dbałości o siebie, nabierzesz umiejetności koncentrowania takiej samej uwagi na innych. Gdy umiesz doceniać wagę własnych mysli i uczuć, potrafisz również lepiej rozumieć drugą osobę. Kiedy czujesz w głębi serca, jak jesteś ważna, wtedy możesz obdarzyć partnera autentycznym uczuciem.Wiele osób wierzy, ze gdzieś na świecie istnieje ktoś, kto jest naszą "drugą połową". Takie myślenie zakładające, że sami jestesmy "niekompletni" i potrzebujemy partnera, by osiagnąć pełnię, nazywa się jak kiedyś czytałam "syndromem dziurawej duszy" - to poczucie niedostatku, prowadzące z kolei do odczuwania pustki, braku i większego krytycyzmu wobec siebie. Z powodu tego dyskomfortu poszukujemy partnera, aby uzupełnił nasze niedobory. Jak na ironię poczucie braku, czyli to co nas pcha do szukania miłości, jest zarazem tym co utrudnia miłość. Miłość przyciagają Ci którzy jej pragną bo "chcieć" wynika z wystarczalności i pragnienia, a "potrzebuję" tworzy efekt prózni, który zmusza nas aby cos chwycić i kurczowo sie tego trzymać. A więc powiedzmy sobie "chcę miłości" kiedy już sami mając w sobie miłość jesteśmy na to gotowi. Myslę że wtedy znajdziemy prawdziwą miłość.

Zgadzam się z Pixy

Ostatnio edytowany przez maxi (2010-11-30 12:59:27)

Stopka forum