Odkurzacz najlepszy dla domu - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2008-05-08 12:14:58

Ja
Gość Netkobiet

Odkurzacz najlepszy dla domu

Mieszkam w ruchliwej okolicy, przy dużej i bardzo ruchliwej ulicy po jednej stronie, pod drugiej mam dużo zieleni, ale też i przez to pyłków traw. Dodatkowo dwa psy o dość długiej sierści. Jak najlepiej wybrać odkurzacz, żebym nie musiała spędzać 5 godzin na odkurzaniu kanap, dywanów i podłogi? Ten kurz i farfocle szalejące po podłodze sa nie do wytrzymania! Nawet w łazience mam przysłowiowe "koty"!

#2 2008-05-08 12:51:06

bruncia
Gość Netkobiet

Re: Odkurzacz najlepszy dla domu

Ja, to wszystko zależy po pierwsze od tego ile chcesz wydać, a po drugie jakie odkurzacz ma spełniać funkcje. Ja jestem zdania, że na odkurzaczu nie ma co oszczędzać, bo jak kupisz sobie sprzęt za 200-300 zł, to tak jakbyś sama mieszkanie szczotką zmiotła - różnicy wielkiej nie będzie. Przez długi czas miałam taki odkurzacz za 300 zł, dopóki nie urodziło mi się dziecko i nie okazało się, że ma alergię na kurz i musiałam zainwestować w porządny odkurzacz bezworkowy z filtrem wodnym i różnymi innymi bajerami (nazywa się TwinTT) i dopiero wtedy zobaczyłam, co to znaczy porządnie poodkurzane mieszkanie. Więc jeśli masz trochę kasy na zbyciu to radzę zainwestować w coś solidnego.

#3 2008-05-08 22:01:42

Anika
Wkręcam się coraz bardziej

Zgadzam się z Bruncią, na zakupie odkurzacza nie warto oszczędzać, w końcu ma dobrze i długo  spełniać swoją rolę a tym samym wydatnie nam pomagać w utrzymaniu porządku w domu...

Są 4 typy odkurzaczy:
-tradycyjne
-bezworkowe- coraz popularniejsze, koszty eksploatacji nie są wysokie, gdyż nie wymagają worków na wymianę; moc ssania nie zmniejsza się przy bardziej zapełnionym worku, jak to dzieje się w odkurzaczach tradycyjnych
-piorące- mogą posłużyć także do prania dywanów i tapicerki, ale są duże i ciężkie, ceny od ok.650 zł
-akumulatorowe - do lekkich, drobnych zabrudzeń

Moc silnika - do Twojego mieszkania kup co najmniej 1600 W, ale polecam silniejszy, maksymalna moc to 2200 W.
Moc ssania - od 250 W do 500 W (jeśli masz zwierzęta zdecyduj się na większą moc)
Hałas - wybierz jakiś cichszy model, to naprawdę duża ulga dla ucha... najcichsze mają ok 70 dB
System filtracji - polecam model z antyalergicznym filtrem wylotowym HEPA, np HEPA 13 ma najlepszą filtrację ok 99% zanieczyszczeń

Inne ważne cechy, na które warto zwrócić uwagę:
- wielkość i waga (i gdzie go przechowywać)
- rura teleskopowa (umożliwia dopasowanie jej długości do Twojego wzrostu, to duża wygoda przy odkurzaniu, no i zajmuje mniej miejsca)
- zwijacz przewodu zasilającego
- schowki na akcesoria w odkurzaczu
- wskaźnik zapełnienia worka
- ssawko-szczotki (główna, parkietowa, ssawka do tapicerki, ssawka szczelinowa, małe ssawki z miękkiego włosia do np. obrazów, żaluzji itp.,  a także elektroszczotki lub turbopszczotki, w które wyposażone są niektóre odkurzacze)

ANIMAL KIT - to zestaw końcówek, które można dodatkowo dokupić, a jak nazwa wskazuje pomogą właścicielom zwierzaków...

Pozdrawiam i udanego zakupu! Napisz o wrażeniach, jak już będziesz miała za sobą premierowe sprzątanie..smile

#4 2008-05-09 16:35:45

Ja
Gość Netkobiet

Dziękuję za odpowiedzi smile

Zwróce na to wszystko uwagę przy wyborze i na pewno dam znac, jak już coś kupię. Mam jeszcze pytanie do Bruncji, czy mogłabyś mi podać więcej szczegółów na temat Twojego odkurzacza albo gdzie mogłabym się czegos więcej dowiedzieć? Bo TwinTT to rozumiem, że to nazwa własna, a jakiej firmy on jest?

#5 2008-05-12 18:46:45

bruncia
Gość Netkobiet

Ja, odkurzacz jest marki Robert Thomas, a po więcej informacji odsyłam cię do na stronę producenta tam będziesz mogła sobie poczytać na jego temat.

#6 2008-05-19 13:41:12

Ja
Gość Netkobiet

Dzień dobry! Muszę się pochwalić, że zadzwoniłam do firmy Thomas i w zasadzie 2 dni po rozmowie się zdecydowałam na zakup tego cuda. Mówię cuda, bo przez weekend zdążyłam nim już odkurzyć i wymyć podłogę i wszystkie okna w mieszkaniu tak lekko i sprawnie się to robi, że hej! Jasna sprawa, że mam jeszcze mnóstwo funkcji do wypróbowania, ale jak na razie jestem bardzo dumna z zakupu. Posiada on filltr hepa, ssie skubaniec jak opętany (myślałam, że z mój czarny fotel już nigdy nie będzie czarny a tu proszę - już jest :-D) i jest cichutki :-) Mam ogromną nadzieje, że jest bezawaryjny (jak zapewniali przez telefon) i będzie mi służył i służył. Pozdrawiam!

#7 2008-05-19 21:08:03

Anika

Ja, dzięki wielkie za posta, super, że jesteś zadowolona z odkurzacza!smile Jeśli jeszcze zakupisz jakiś sprzęt domowy podziel się z nami swoimi wrażeniami, z pewnością pomoże to przy wyborze innym Forumowiczkom. Pozdrawiam:)

#8 2008-05-20 10:03:52

bruncia
Gość Netkobiet

Ja, gratuluję wyboru i witam w "rodzinie posiadaczy TwinTT". Jestem pewna, że będziesz zadowolona, bo to naprawdę jest super sprzęt.

#9 2008-07-11 23:56:34

luzaczek
Zbanowany

chyba juz temat sie lekko zdezaktualizowalam, ale znalazlam art o kupowaniu odkurzaczy, moze sie komus przyda Kupujemy odkurzacze

#10 2008-10-20 15:53:07

kremowa
Niewinne początki

luzaczek napisał:

chyba juz temat sie lekko zdezaktualizowalam, ale znalazlam art o kupowaniu odkurzaczy, moze sie komus przyda Kupujemy odkurzacze

A czy mogłabyś zamieścić link do tego artykułu? Chętnie bym przeczytała smile

#11 2008-10-20 16:06:40

kremowa
Niewinne początki

bruncia napisał:

Ja, to wszystko zależy po pierwsze od tego ile chcesz wydać, a po drugie jakie odkurzacz ma spełniać funkcje. Ja jestem zdania, że na odkurzaczu nie ma co oszczędzać, bo jak kupisz sobie sprzęt za 200-300 zł, to tak jakbyś sama mieszkanie szczotką zmiotła - różnicy wielkiej nie będzie. Przez długi czas miałam taki odkurzacz za 300 zł, dopóki nie urodziło mi się dziecko i nie okazało się, że ma alergię na kurz i musiałam zainwestować w porządny odkurzacz bezworkowy z filtrem wodnym i różnymi innymi bajerami (nazywa się TwinTT) i dopiero wtedy zobaczyłam, co to znaczy porządnie poodkurzane mieszkanie. Więc jeśli masz trochę kasy na zbyciu to radzę zainwestować w coś solidnego.

ja upatrzyłam sobie odkurzacz Zelmer XS 01Z011 i bardzo mi sie podoba, bo jak Ty mam małego bobaska i nie chciałabym, żeby wdychał kurz. Zwłaszcza, że Michałek ma alergię. Mam nadzieję, że ktoś zna ten model. Ja osobiście znalazłam go w porównywarce cenowej z okazjami. spodobał mi sie, bo nie jest wielki, a ja mam malutkie mieszkanko. z uwagi na to nie mogę sobie pozwolić na jakiś wypaśny odkurzacz. wiekszość z nich jest poprostu za duża sad jeśli ktoś zna tego Zelmera, to proszę, niech się podzieli informacją! ja mam tylko opis na stronie i nic wiecej o nim nie wiem smile

#12 2008-10-21 18:35:43

czarna w czerwone kropki
Cioteczka Dobra Rada

nie jestem przekonana, czy to jest dobry temat dla mojego pytania, ale co tam wink
no więc myślałam o kupnie odkurzacza do klawiatury big_smile wiem,  może śmiesznie brzmi, ale na ebayu kosztuje taki ok. 16 złotych a czasem nawet mniej a najśmieszniejsze jest to, że nie chcą nic za przesyłkę!
http://cgi.ebay.pl/USB-Keyboard-Mini-Va … .m63.l1177
ogólnie było tak, że zawsze odkurzałam zwykłym klawiature, ale ostatnio zrezygnowałam z dywanów, jadę suchą szczotką, potem opem na mokro i w zasadzie wyciągam odkurzacz raz na miesiąc... a klawiatura się kurzy, więc takie coś by mi się nawet przydało. używałyście czegoś takiego kiedyś? przydatne?
ten, co podalam linka jest na usb, płatność paypalem, więc w ogóle super. brać?

biedronka morderca ]:-P

#13 2008-11-11 23:37:52

redbeauty
Na razie czysta sympatia

Ja mam mieszkanie w samym centrum Warszawy. Kurz musze ścierac, co 2-3 dni, ale walczyc z odkurzaczem już mi się nie chcę dlatego kupiłam sobie automatyczny. Duża oszczędnośc czasu.

#14 2008-12-29 22:52:45

szansonistka
Na razie czysta sympatia

O dziwo w Tchibo też można kupić odkurzacz ?!

http://www.tchibo.pl/is-bin/INTERSHOP.e … KU=0015881

Pochłania roztocza, pyłki kwiatowe, pyły i alergeny. System filtrów na bazie substancji czynnej Rebac®: trwale zwalcza mikroby, zarazki i pleśnie oraz redukuje zapachy. Wydmuchiwane powietrze jest czyste dzięki zastosowaniu filtrującego worka na kurz. MicroPor® antiinfective. Idealny dla alergików. Kompaktowe urządzenie o dużej sile ssania. Automatyczne zwijanie przewodu.

Co myślicie? Chyba w porzo, prawda?

#15 2008-12-30 07:50:45

Delta
100% Netkobieta

w tchibo można kupić różne cuda, ale odkurzacza chyba bym tam nie kupiła - poszłabym do firmy która specjalizuje się w agd a nie w kawie smile

dam radę

gotowanie-nieuczesane.blogspot.com

#16 2008-12-30 10:18:58

Anastazja
Słodka Czarodziejka

też myslałam podobnie, że kurtke na narty to tylko w sportowym - ale dostalam w prezencie od siostry - własnie z Tchibo - bardzo wygodna i ciepła. Wydała na nia nie wiecej niz 300zł a ja w sklepie wydałabym napewno o wiele wiele wiecej smile

#17 2008-12-30 10:20:39

Delta
100% Netkobieta

odnośnie ciuchów to jeszcze jakoś tak  bardzo mi nie przeszkadza, akceptowalne dla mnie. Ale odkurzacz już nie

dam radę

#18 2008-12-30 12:24:53

szansonistka
Na razie czysta sympatia

Ja nie jestem już taka sceptyczna, i nawet moja mama, która kiedyś wertowała różne magazyny, chodziła tygodniami po sklepach, żeby wybrać żelazko, odkurzacz, czy mikser, powiedziała, że w Tchibo są DOBRE rzeczy smile
Ja na pewno skoczę do sklepu popatrzeć i wypróbować smile

#19 2009-03-28 23:52:19

karina1
Zbanowany

Na pewno świetnie sprawdza się w domu Rainbow (czyści, pierze, myje okna), ale niestety cena jest zaporowa, ale równie dobry jest odkurzacz piorący LG, też posiada filtry HEPA, które wystarczy przemyć wodą, ma dużą moc ssania więc kurz nie będzie się wzbijał w trakcie sprzątania. Jest dobry dla alergików, bo zatrzymuje wszystkie cząsteczki kurzu, można też za jego pomocą umyć okna i zebrać sierść po zwierzakach.

#20 2009-04-07 13:13:34

Martaaa123
Zaglądam tu coraz częściej

A co powiesz na odkurzacz bez workowy? Pewnie od razu pomyślisz, że będzie się zapychał od sierści, ale nic bardziej mylnego. Np. odkurzacz LG: V-KC902HTMQ, ma Kompressor, który kontroluje żeby nic się nie zapychało. Myślę, że ma bardzo ważną funkcję, która powinna Ci się spodobać, a mianowicie zapobiega rozprzestrzenianiu się cząsteczek kurzu oraz alergenów do otoczenia. Zrobisz jak zechcesz:) A tu masz jeszcze link. Będziesz mogła obejrzeć go sobie na stronie producenta:
http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?ac … el=NOTHING

Ostatnio edytowany przez Martaaa123 (2009-04-07 13:15:44)

#21 2009-04-07 13:21:01

Delta
100% Netkobieta

dziewczyny, prawdziwym hitem to jest roomba ! http://irobot.pl/
ja chcę takiego !!! big_smile  może kiedys będzie mnie stać

dam radę

#22 2009-04-27 22:10:22

rumcajs
Niewinne początki

Witam wszystkich na forum... przez przypadek wszedłem na tą stronę i zaciekawiło mnie kilka postów co do odkurzacza tzn. jaki najlepiej wybrać?!
ktoś napisał "...Pochłania roztocza, pyłki kwiatowe, pyły i alergeny. System filtrów na bazie substancji czynnej Rebac®: trwale zwalcza mikroby, zarazki i pleśnie oraz redukuje zapachy. Wydmuchiwane powietrze jest czyste dzięki zastosowaniu filtrującego worka na kurz. MicroPor® antiinfective. Idealny dla alergików. Kompaktowe urządzenie o dużej sile ssania. Automatyczne zwijanie przewodu..." albo "A co powiesz na odkurzacz bez workowy? Pewnie od razu pomyślisz, że będzie się zapychał od sierści, ale nic bardziej mylnego. Np. odkurzacz LG: V-KC902HTMQ, ma Kompressor, który kontroluje żeby nic się nie zapychało. Myślę, że ma bardzo ważną funkcję, która powinna Ci się spodobać, a mianowicie zapobiega rozprzestrzenianiu się cząsteczek kurzu oraz alergenów do otoczenia"

ja uważam, że każdy odkurzacz z filtrami to tak naprawdę "zakurzacz" po prostu producenci się pomylili z nazwa zamiast pisać zakurzacz to piszą odkurzacz.no niestety każdy zakurzacz ma filtry, które są suche co to znaczy. maja za zadanie wyłapać grubsze śmieci(worek) i przepuścić powietrze aby słodziły silnik niestety wraz z nim przechodzi kurz i pył producenci przewidzieli to i zastosowali filtry ale one i tez nie spełniają zastosowania bo najdrobniejszy kurz i tak przelatuje przez nie...jestem w stanie to udowodnić:D Skuteczność zakurzaczy to od 5-8% , średnio 90% najdrobniejszego kurzu i pyłu jest wyrzucane na zewnątrz...dlaczego po odkurzaniu czujemy smród ponieważ powietrze które przechodzi przez worek musi schłodzić silnik w raz z powietrzem przelatuje kurz który się spala nad silnikiem, ale nie tylko - także śmieci czyli kurz pył odrobinki jedzenia pozostawione w zakurzaczu przy wysokiej temp. zachodzi szybszy rozwój bakterii grzybów , później po 2 dniach włączymy zakurzacz i wszystko wylatuje na zewnątrz... i osiada na meblach parkietach  i firankach, ale przede wszystkim na naszych płucach. statystycznie na 10 polaków używających zakurzacza 4 choruje na alergie to tak jak 40%...ktoś napisał   żeby zakurzacz miał więcej mocy ponad 1600wat nawet do 2200hehe. niech  ta osoba mi wytłumaczy po co?! jeśli worek się zapcha to moc nam nic nie da...bo   są potrzebne 2 siły do skutecznego odkurzania...siła ssania i przepływu powietrza... większa moc to się zwiększy siła ssania, ale jeśli przepływ się zapcha to odkurzanie nie ma sensu...nawet nitkę z dywanu nie wciągnie co nie?! zdarza się..przepływ powietrza to podstawa no niestety...
mógłbym dużo pisać o tym, ale wole pokazać...jeśli macie jakies pytania pisać na gg: 6496755 podpowiem co najlepiej kupić
maila nie mogę podać bo jestem za młody na forum he

pozdrawiam

#23 2009-05-14 00:46:54

patunia28
Dobry Duszek Forum

Hmmm... Bardzo ciekawy wywód... Pozwolę go sobie zostawić bez komentarza wink
Ze swojej strony mogę powiedzieć, że faktycznie warto zainwestować w odkurzacz z filtrem HEPA. Sama jestem alergikiem i jakiś czas temu się zdecydowałam na takowy. Dostrzegam różnicę i to sporą.
Widzę, że nawet tutaj dziewczyny już mówiły zdaje się o tym samym modelu, który posiadam (LG Kompressor). Tylko trochę zagmatwany opis działania podano wink
Zastanawiałam się jeszcze nad piorącym, ale doszłam do wniosku, że jednak nie mam takiej potrzeby...
A iRobot jest faktycznie ciekawy big_smile Ale chyba bym mu nie ufała, że sprzątnął tak dobrze, jak ja tongue

Nie stój nad kwiatem z konewką i batem - to na nic!

#24 2009-06-28 18:30:59

deana
Zbanowany

Też się zastanawiam nad kupnem odkurzacza piorącego, do tej pory wypożyczałam w Komforcie, ale mam pieski w domu i muszę częściej czyścić swoje dywaniki.

#25 2009-07-19 00:15:17

karina1
Zbanowany

Ja też zastanawiam się nad odkurzaczem piorącym. Oglądałam na necie ten LG Kompressor i całkiem dobre opinie zbiera. Napisz mi proszę jak to jest z wyrzucaniem śmieci czy to prawda, że tak łatwo: http://www.youtube.com/watch?v=DpViQCki98A

#26 2009-07-19 18:26:14

patunia28
Dobry Duszek Forum

Tak tongue Dokładnie tak to wygląda wink Nie mogę narzekać. Dodatkowego sprzątaniu po opróżnieniu pojemnika już nie ma i zapas chusteczek się już nie zmniejsza w zastraszającym tempie tongue
Co do piorących to na serio trzeba być pewnym, że jego funkcje będą wykorzystywane, bo tak to się będzie tylko marnował. Przynajmniej ja z takiego założenia wychodzę.
W kwestii zbierania sierści - wiem, że Kompressor poradzi sobie rewelacyjnie. Ja mam taki futrzasty dywan i nic, żaden paproszek, żaden kłaczek nigdzie się nie pałęta. No i te wszystkie dodatkowe filtry bardzo się przydają w okresie kwitnienia tych wszystkich cudownych roślinek - powietrze w domu też jest nieco bardziej oczyszczone, bo na serio zauważyłam, że w domu praktycznie ustają moje objawy alergii.

#27 2009-08-10 12:23:00

Ekspert
Zbanowany

Na sierść i włosy bardzo skuteczne są odkurzacze z turboszczotką - najlepiej stojący, żeby nie trzeba go było "ciągać" po pokoju - oraz z wyciąganą końcówką do zakamarków.

#28 2009-10-29 22:16:07

patunia28
Dobry Duszek Forum

Mój też ma turboszczotkę i faktycznie świetnie to się sprawdza...
A karina1 i deana - ogólnie z piorących to widziałam ten u znajomej: http://www.kupujemy.pl/vwa363nd-opinie-porady.html

Ostatnio edytowany przez patunia28 (2009-10-31 18:46:26)

#29 2009-10-30 23:45:31

karina1
Zbanowany

dzięki patunia za link, a ja zawsze sobie wyobrażałam, że odkurzacz piorący jest wielki nieporęczny i ciężko jest go gdziekolwiek schować, a tu widać takie maleństwo i do tego jeszcze pomoże umyc okna. Rozbrajający jest!

#30 2009-11-01 15:19:59

patunia28
Dobry Duszek Forum

No to fakt, że dość kompaktowy smile W sumie jest mniej więcej taki sam jak mój, więc jak na piorący to naprawdę maluch smile

#31 2009-11-06 17:38:20

sylfka
Cioteczka Dobra Rada

swojego czasu moja mama miała odkurzacz piorący, przywiozła z włoch... był wielki i bardzo trudny w obsłudze. efekt był taki, że mama użyła go tylko raz i obecnie zajmuje tylko miejsce w piwnicy.
ten malutki z LG zupełnie inaczej wygląda jak nie z tej ziemi smile az trudno uwierzyć, że on jest piorący.

jesli chodzi o odkurzacze to dla mnie obecnie najistotniejszy jest filtr HEPA bo syn jest alergikiem, więc to jest niezbędne a druga kwestia, chyba rzadko brana pod uwagę to miękkie zderzaki.. czy wy też macie problem z obitymi rogami ścian?

#32 2009-12-07 00:01:11

Dorota84
Zbanowany

sylfka, a co daje taki filtr?

#33 2009-12-10 10:01:20

lena5
Zbanowany

Kupując odkurzacz trzeba zwrócić uwagę nie tylko na to  jaką ma siłę ssania ale również, czy jest cichy. Dla mnie idealnym rozwiązaniem jest Amica VK 5013 Maxis Silent( najszybciej można dostac na spam), w ogóle go nie słychać, więc sprzątanie nie jest uciążliwe dla innych( na przykład sąsiadów)

Ostatnio edytowany przez Emilia (2009-12-10 19:17:13)

#34 2010-01-25 19:49:27

lady.sweet
Dobry Duszek Forum

czy ma ktoś urządzenie czyszczace na pare w stylu H2O Mop? przydało by mi sie ale nie wiem jaka jest skutecznosc

#35 2010-01-28 09:03:33

Delta
100% Netkobieta

lady -wow pierwszy raz o tym słyszę smile

ja kupiłam odkurzacz 2 tygodnie temu -bezworkowy z filtrem hepa i jeszcze jakimiś innymi.  co do głośności to wszystkie te odkurzacze są głośne -ok 80 db, siłę ssania ma taką że wciąga mi mniejsze chodniczki smile dobrze że można regulować big_smile wkurzyłam się gdy w domu dopiero zauwazyłam że w zestawie nie ma małej nasadki hmm bo nie lubię tej ogromnej turboszczotki, cóż trzeba dokupić.
pierwszy raz od 2 lat mój dywan miał super odkurzanie - zajęło mi to godzinę a pojemnik był od razu do opróżnienia -teraz przynajmniej mam poczucie że jest czysto :]

Dorota a to dla ciebie : HEPA (ang. high efficiency particulate air filter) - wysokosprawny filtr powietrza służący do dezynfekcji powietrza. Filtry HEPA stosowane są w lożach, boksach, skrzynkach lub pomieszczeniach do pracy w środowisku jałowym. Są wykonane ze szkła spiekanego, zapewniają filtrację powietrza przez pory wielkości 0,3µm. Zatrzymują większość (co najmniej 99.97%) zanieczyszczeń mechanicznych, większych niż 0,3µm, a także: komórki grzybów, pierwotniaków i bakterii oraz większość wirusów. Filtry tego typu wykorzystywane są m.in. w odkurzaczach.(z wikipedii)

dam radę

#36 2010-01-31 14:02:27

zuzakk
Zaglądam tu coraz częściej

najlepszy odkurzacz zelmer syrius z turboszczotką za 380zł

#37 2010-02-18 18:25:02

sylfka
Cioteczka Dobra Rada

Dorota84 napisał:

sylfka, a co daje taki filtr?

Filtr HEPA13 to filtr odkurzacza najbardziej korzystny dla alergików. nie wypuszcza alergenów poza sam filtr więc jak odkurzam mieszkanie to nie kicham non stop big_smile

mnie się teraz marzy odkurzacz LG z funkcją prania... marzenie.

#38 2010-03-22 17:22:27

neti

Te odkurzacze LG są bardzo fajne. Rodzice sprawili sobie piorący i w końcu mama jest zachwycona, bo nie szoruje dywanów na kolanach. Dla mnie przy odkurzaczu ważny jest własnie ten filtr i to, żeby był lekki...

Ostatnie tematy :

Stopka forum