irygatory i mycie zębów - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » irygatory i mycie zębów

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: irygatory i mycie zębów

W zasadzie o irygatorach( do czyszczenia przestrzeni miedzyzębowych pod cisnieniem) dowiedziałam się dziś u stomatologa. Wiem , az wstyd przyznać.  Dotychczas te miejsca czyściłam nitką dentystyczną, ale że mam problem z odslanianiem się szyjek zębowych więc dentystka zaleciła zakupienie irygatora firmy waterpik. Co sądzicie o irygatorach?
Ponadto nie miełam pojęcia , ze źle szczotkuję zęby. Może sie okazac, że nieprawidłowo szczotkując , przy takiej częstotliwości jak ja( ok 4 razy dziennie) można więcej narobić szkody, niż szczotkując raz dziennie. Przez to zdzierałam sobie szkliwo i odsłaniałam szyjki. Jak to dobrze że trafiłam dziś do dobrej specjalistki, która uświadomila mi popełniane przeze mnie błędy. Mycie na okrętkę jest zalecane do 9 roku życia, poźniej tylko tzw wymiatanie. A właściwa kolejność to - irygator, płukanie jamy ustnej plynem, a dopiero na końcu mycie zębów. Uff człowiek uczy sie całe życie.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez London69 (2010-04-28 16:36:37)

Odp: irygatory i mycie zębów

A ja mam taki irygator w postaci szczoteczki, zwykły, tzw. wyciorek wink Wcześniej go nie używałam, dopiero używam odkąd mam aparat stały na zębach.

Ja sądze, że irygatory to świetna sprawa, bo wiadome, że zwykłą szczoteczką nie dotrzemy do wszystkich zakamarków.

3

Odp: irygatory i mycie zębów

Takiej czy innej firmy nie ma znaczenia,inne są stacjonarne(które ze wzg na wielkość nie są praktyczne w podróży) ale dobre są przenośne zajmujące niewiele miejsca.Do każdego można dodawać preparaty  p.zapalne (np. Azulan). Oczywiście dobrze przed  stosowaniem irygatora użyć nici dentystycznych (zbitego pokarmu w przestrzeniach międzyzębnych irygator może nie usunąć). Są też takie nici dentystyczne z końcówką żyłkową ułatwiającą wprowadzenie  w szpary między zębami.

4

Odp: irygatory i mycie zębów

Czy irygator pełni funkcję wyłącznie higieniczną, czy też można przy zastosowaniu jakiegoś specjalnego środka równocześnie na przykład wybielić przestrzenie międzyzębowe?

5

Odp: irygatory i mycie zębów

Olinko, środki wybielające mają z reguły postać żelu i trudno byłoby je zaaplikować za pomocą irygatora, poza tym te o silniejszym działaniu, powinny być aplikowane przez stomatologa. Jeśli chodzi o pielęgnację przestrzeni międzyzębowych, w aptekach można kupić specjalne szczoteczki, przeznaczone do tego celu. Ich stosowanie, w połączeniu, przykładowo, z przepłukiwaniem tych miejsc płynem do higieny ust, pozwoli usunąć osad, zabezpieczyć je przed próchnicą i dłużej cieszyć się białym uśmiechem smile

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » irygatory i mycie zębów

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024