może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » MOJA NIESAMOWITA HISTORIA » może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 44 ]

Temat: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to

Witam państwa wiele jest tu ciekawych publikacji miło się czyta jak ktoś pisze na forum dużo można się dowiedzieć ja mam prośbą może ktoś mi doradzi co zrobić jak żyć ,,Każdy chce żyć czy chory, czy zdrowy ,ja mam 54l,i od 8roku życia choruje ,od 35 lat błagam ludzi o chleb był okres ze to, co znalazłem to jadłem ,bywało tak z jadłem już łupiny od ziemniaków nawet buraki pastewne chciałem żyć,,ale co kaleka, który chodzi o kulach może więcej zrobić z powodu choroby nie ukończyłem żadnej szkoły mam 6 klas ,i to szkoły specjalnej dali rentę socjalną w kwocie 514zł ,tak mogę pokazać kwitki ,z tego opłać czynsz światło co zostaje na chleb ,same lekarstwa, które muszę wykupić co miesiąc to 270zl ,a jedzenie ,umieraj ,bo tak jest ja wiem ze ktoś mi może napisać ,OPS,,pomaga ,ktoś, kto nie korzysta z opieki społecznej to nie wie jak jest OPS pomaga owszem dadzą co drugi miesiąc 150 zł i to jest cała pomoc mój los już jest przesadzony walczę z rakiem ,,czasami ktoś da chleb inny kilo maki ,ja się tym ciesze, bo dla mię to dar ,to dużo czy ja jestem winy ze się urodziłem jako kaleka, dlaczego ja muszę tak żyć powoli umierać ,dlaczego właśnie ja mam 54l, , i nigdy nic w życiu nie miałem choruje od 8 roku nikt mię nie chciał porzucony nie chciany ,byłem chowany przez babcie mieszkam w budynku socjalnym wszystko na prąd rachunki są ogromne już mam nie dopłaty za energię elektryczną 1200zł ,i mam zapłacić do 20 lutego wiem ze zostanę bez prądu odetną mi ,jeśli ktoś mogły doradzić co ja mogę zrobić jak żyć nie proszę nikogo o pomoc materialna , czy finansową proszę tylko o rade jak wyjść z tego i żyć normalnie może ktoś doradzi mi byłbym wdzięczny za rade ,

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Salomonka (2020-01-31 18:33:57)

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to
emil009 napisał/a:

Witam państwa wiele jest tu ciekawych publikacji miło się czyta jak ktoś pisze na forum dużo można się dowiedzieć ja mam prośbą może ktoś mi doradzi co zrobić jak żyć ,,Każdy chce żyć czy chory, czy zdrowy ,ja mam 54l,i od 8roku życia choruje ,od 35 lat błagam ludzi o chleb był okres ze to, co znalazłem to jadłem ,bywało tak z jadłem już łupiny od ziemniaków nawet buraki pastewne chciałem żyć,,ale co kaleka, który chodzi o kulach może więcej zrobić z powodu choroby nie ukończyłem żadnej szkoły mam 6 klas ,i to szkoły specjalnej dali rentę socjalną w kwocie 514zł ,tak mogę pokazać kwitki ,z tego opłać czynsz światło co zostaje na chleb ,same lekarstwa, które muszę wykupić co miesiąc to 270zl ,a jedzenie ,umieraj ,bo tak jest ja wiem ze ktoś mi może napisać ,OPS,,pomaga ,ktoś, kto nie korzysta z opieki społecznej to nie wie jak jest OPS pomaga owszem dadzą co drugi miesiąc 150 zł i to jest cała pomoc mój los już jest przesadzony walczę z rakiem ,,czasami ktoś da chleb inny kilo maki ,ja się tym ciesze, bo dla mię to dar ,to dużo czy ja jestem winy ze się urodziłem jako kaleka, dlaczego ja muszę tak żyć powoli umierać ,dlaczego właśnie ja mam 54l, , i nigdy nic w życiu nie miałem choruje od 8 roku nikt mię nie chciał porzucony nie chciany ,byłem chowany przez babcie mieszkam w budynku socjalnym wszystko na prąd rachunki są ogromne już mam nie dopłaty za energię elektryczną 1200zł ,i mam zapłacić do 20 lutego wiem ze zostanę bez prądu odetną mi ,jeśli ktoś mogły doradzić co ja mogę zrobić jak żyć nie proszę nikogo o pomoc materialna , czy finansową proszę tylko o rade jak wyjść z tego i żyć normalnie może ktoś doradzi mi byłbym wdzięczny za rade ,

Ciężko nawet uwierzyć, że można przeżywać taką gehennę. Bardzo ci współczuję i próbuję wymyślić coś, żeby cię uratowac przed odcięciem prądu. Po pierwsze zgłoś się do energetyki i poproś o rozłożenie zaległości na raty. Zapłacisz pierwszą, większą ratę ale odwleczesz wyłączenie ci prądu. Poza tym, próbowałeś udzerzyć do gminy w której mieszkasz o pomoc? Każda gmina ma roczny fundusz specjalnie na wypadek takich potrzebujących mieszkańców jak ty. Ich obowiązkiem jest wyplacać stłaly zasilek  na pokrycie wydatków  osobom bezdomnym oraz innym osobom niemającym dochodu, lub mającym dochód niewystarczający, który nie zapewnia im minimum egzystencjalnego. Ten sam ośrodek może pomóc ci znaleźć miejsce w domu opieki, co w twojej sytuacji wydaje się sposobem na rozwiązanie twoich problemów przynajmniej do rozważenia. Na ten moment możez uzyskać bony obiadowe, które pozwolą ci jeść ten głowny posiłek w wyznaczonych placówkach. Kontaktowałeś się z pracownikiem socjalnym w twojej gminie?  Pomoc mieszkańcom nalezy do zadań własnych gminy o charakterze obowiązkowym, jest wspólfinansowana przez fundusz UE.

3

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to

dziękuje za szczera rade ,co do energetyki to już złożyłem pismo mam odpowiedz z nie rozłożą na raty ,płatność całkowita ma być do 20 lutego co do opieki to nie będę się wypowiadał to nie jest tak jak nie jeden człowiek myśli oni dużo tylko mówią dadzą ,i tyle ,skargi, które wnosiłem i tak nic nie dają odpowiedz jest zawsze ta sama ,gmina jest mała i to, co mają musi podzielić na mieszkańców, bo wielu jest takich ludzi w potrzebie jeszcze raz dziękuje za okazanie serca jak by ktoś chciał pomóc pokierować mię co mam zrobić gdzie się udać ,był bym bardzo wdzięczny posiadam wszelka dokumentację mojej choroby

4

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to

Witaj Emil.
Mam pytanie: czy otrzymujesz 500+ ?
Pozdrawiam.

5 Ostatnio edytowany przez Kleoma (2020-02-01 03:07:29)

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to

Czemu ta renta taka niska, tylko 514 zł?
Znam osobę, która też pobiera rentę socjalną, nigdy nie pracowała, jest po szkole specjalnej i już rok temu miała prawie 1000 zł miesięcznie

W jakim województwie mieszkasz?

6

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to
żyworódka napisał/a:

Witaj Emil.
Mam pytanie: czy otrzymujesz 500+ ?
Pozdrawiam.

Chyba nie, bo na jakiej podstawie? Przecież nie ma dzieci.

7

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to
Cyngli napisał/a:
żyworódka napisał/a:

Witaj Emil.
Mam pytanie: czy otrzymujesz 500+ ?
Pozdrawiam.

Chyba nie, bo na jakiej podstawie? Przecież nie ma dzieci.

Chodzi o 500+ dla osob niepełnosprawnych w stopniu znacznym.
Do tego trzeba mieć orzeczenie ZUS o calkowitej niezdolności do samodzielnej egzystencji.

8

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to
Chiarana napisał/a:
Cyngli napisał/a:
żyworódka napisał/a:

Witaj Emil.
Mam pytanie: czy otrzymujesz 500+ ?
Pozdrawiam.

Chyba nie, bo na jakiej podstawie? Przecież nie ma dzieci.

Chodzi o 500+ dla osob niepełnosprawnych w stopniu znacznym.
Do tego trzeba mieć orzeczenie ZUS o calkowitej niezdolności do samodzielnej egzystencji.

O rany, no tak. W ogóle mi to do głowy nie przyszło. Zwracam honor, Żyworódko ;-)

9 Ostatnio edytowany przez Salomonka (2020-02-01 08:53:30)

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to
Kleoma napisał/a:

Czemu ta renta taka niska, tylko 514 zł?
Znam osobę, która też pobiera rentę socjalną, nigdy nie pracowała, jest po szkole specjalnej i już rok temu miała prawie 1000 zł miesięcznie

W jakim województwie mieszkasz?

Ja już też tracę trochę orientację w wysokościach świadczeń socjalnych w Polsce, ale teraz doczytałam że najniższa renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy od 1 marca 2019 r. wynosi 1100,00 zł miesięc. Oczywiście trzeba spelniać określone warunki, więc albo autor ich nie spełnia, albo nie dopelnił jakiś formalności.

10

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to

dziekuje za podpowiedzi ale fakty ja mam 514zł renta z zus ,kto nie wierzy moge wysłac swistek z renty ,moje życie to jedna pomyłka prosze wasz tylko o jedno o rade jak żyć ,co zrobić by wyjść z biedy ,do pracy mię nikt nie zatrudni poruszam sie o kulach jestem całkowicie głuchy ktos tu napisał ze renta socjalna 1100zł to dlaczego ja mam 514zł mam całkowitą niezdolność do pracy ,nie mam szkoły praktycznie żadnej 6klas szkoły specjalnej nie jestem bystry nie wiem gdzie sie udać ,oczekuję tylko by ktoś doradził ,mi ,szczerze zazdroszczę tym ludziom co są zdrowi normalni ,sami na siebie zapracują a ja ,kaleka jedna noga o 4 cm mniejsza od drugiej nawet nie potrafię poprawnie tego napisać to co mam starca mi na 20 dni skromnego jedzenia ,praktycznie jeden chleb i margaryna ,zabraknie wtedy zyje tym co ktos da albo znajdę ,tak moje życie wygląda ,wiem ktoś może napisać z to nie możliwe a jednak to prawda  dlatego tylko proszę wasz o rade ,by mi ktos podpowiedział co ma zrobić ,jutro zajdę do pani zosi to pozwoli mi na skorzystanie z internetu przepraszam jeśli kogoś uraziłem ,adam

11

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to
emil009 napisał/a:

dziekuje za podpowiedzi ale fakty ja mam 514zł renta z zus ,kto nie wierzy moge wysłac swistek z renty ,moje życie to jedna pomyłka prosze wasz tylko o jedno o rade jak żyć ,co zrobić by wyjść z biedy ,do pracy mię nikt nie zatrudni poruszam sie o kulach jestem całkowicie głuchy ktos tu napisał ze renta socjalna 1100zł to dlaczego ja mam 514zł mam całkowitą niezdolność do pracy ,nie mam szkoły praktycznie żadnej 6klas szkoły specjalnej nie jestem bystry nie wiem gdzie sie udać ,oczekuję tylko by ktoś doradził ,mi ,szczerze zazdroszczę tym ludziom co są zdrowi normalni ,sami na siebie zapracują a ja ,kaleka jedna noga o 4 cm mniejsza od drugiej nawet nie potrafię poprawnie tego napisać to co mam starca mi na 20 dni skromnego jedzenia ,praktycznie jeden chleb i margaryna ,zabraknie wtedy zyje tym co ktos da albo znajdę ,tak moje życie wygląda ,wiem ktoś może napisać z to nie możliwe a jednak to prawda  dlatego tylko proszę wasz o rade ,by mi ktos podpowiedział co ma zrobić ,jutro zajdę do pani zosi to pozwoli mi na skorzystanie z internetu przepraszam jeśli kogoś uraziłem ,adam

Trzeba się dowiedzieć w ZUS dlaczego renta jest taka mała.
Twoja niepełnosprawność powstała w dzieciństwie więc powinna być w pełnym wymiarze.
Od tego trzeba zacząć.
Czy jesteś głuchy od urodzenia czy to stało się niedawno?
Może potrzebny jest aparat słuchowy abyś znowu słyszał?

Ponawiam pytanie, w jakim województwie mieszkasz?

Twoim losem można zainteresować lokalną  gazetę, telewizję. Na skutek ich interwencji wielokrotnie udało się pomóc osobom w podobnych sytuacjach, opieka społeczna musiała zainteresować się losem podopiecznych i pomóc pozałatwiać urzędowe sprawy czy choćby odroczyć termin odcięcia prądu.

12 Ostatnio edytowany przez Salomonka (2020-02-01 19:02:57)

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to

Można też skorzystać z darmowej porady prawnej.

Od początku 2019 roku z nieodpłatnej pomocy prawnej oraz z nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego może skorzystać każda osoba, której nie stać na uzyskanie odpłatnej porady i która złoży stosowne oświadczenie.
Porady co do zasady udzielane są podczas osobistej wizyty w punkcie.

Osoby, które ze względu na niepełnosprawność ruchową nie są w stanie przybyć do punktu lub doświadczają trudności w komunikowaniu się mogą uzyskać nieodpłatne porady również za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (telefon, internet), przez zorganizowanie wizyty w ich miejscu zamieszkania lub w miejscu wyposażonym w urządzenie ułatwiające porozumiewanie się z osobami doświadczającymi trudności w komunikowaniu się lub w miejscu, w którym zapewnia się możliwość skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego.

Aktualne dane o telefonie kontaktowym do informacji i zapisów oraz wykaz punktów dostępnych w danym powiecie każdy starosta udostępnia na stronach internetowych urzędu starostwa powiatowego.

Najlepiej byłoby zasięgnąć informacji u źródla, czyli w ZUS-ie, dlaczego nie otrzymujesz minimum renty socjalnej, ale jeśli nie potrafisz, albo nie dajesz rady skorzystaj z porady prawnej, poproś kogoś kto ci w tym temacie może pomóc; Może jakiś sąsiad, albo pracownica socjalna, albo zwroć się o pomoc do kogoś z rodziny. Powinieneś dostawać sporo wyższą rentę i nie poddawaj się.

13

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to

bardzo dziekuje za rady ,wiele osób pyta gdzie mieszkam ,ja mieszkam  7km od sierakowa woj wielkopolskie autobusy tu nie kursują ,co do mojej głuchoty to 8 roku zycia nie słyszę przez jakiś czas słyszałem na jedno ucho z aparatem ,ale z czasem aparat juz nie pomagał nie które rady panstwa sa przydatne dziekuje za nie ale nie rozumie jednego piszą panstwo ze 1100zł renta ,socjalna ,to cos nie tak jak ja dostaje 514zł ,zeby mozna byłu tu wkleic odcinek renty to bym wkleił ,,opieka społeczna niby powinna pomagać tak wiele tu pisze ,ale zapewniam wasz jestem podopiecznym jesli tak mozna to nazwać ,i co miesiąc dostaje od nich tylko 150zł no bywa czasami ze dadzą 200zł ja od nich mam wszystkie decyzje przyznania mi zasiłku ,to fajnie tylko jest w telewizji  jak to niby ops pomaga ,ale w zyciu jest całkiem inaczej ,zwracałem sie do opieki społecznej z prośbą by mi zapłacili za prąd dostałem za cały rok nie dopłaty 1200zł ,ma zapłacić do 20 lutego ,ops odmówiło ,ja mieszkam w budynku socjalnym wszystko na prąd ,ogrzewanie kuchenka ,stad takie rachunki bede bez swiatła jakoś przezyje ,ja dziekuje panstwu za rady ,wiem jestem człowiekiem bez szkoły moze nie umie opisac tego dokładnie ,wszystkiego ,za co przepraszam dziekuje panstwu za wszystko naprawde dziekuje ,co mie martwi ze moje zycie to jedna pomyłka całe zycie zyje w nedzy ,brak na co kol wiek na leki w nodze dziura wycieka ropa nie stać mie na antybiotyki ,dzis mamy 1luty a renta 15,a ja mam 12zł i musze tak zrobic by mi wystarczyło do 15,ja wiem wiele osób bedzie sie dziwiło dlaczego to pisze ,chce z siebie to wyzucic ,wyzalic sie ci co sa zdrowi i nie szanuja zdrowia naprawde nie wiedza co robia nie zycze nikomu takiego losu jak mój oby bóg wam wszystkim bogosławił dziekuje za rady z bogiem adam ,

14

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to
emil009 napisał/a:

bardzo dziekuje za rady ,wiele osób pyta gdzie mieszkam ,ja mieszkam  7km od sierakowa woj wielkopolskie autobusy tu nie kursują ,co do mojej głuchoty to 8 roku zycia nie słyszę przez jakiś czas słyszałem na jedno ucho z aparatem ,ale z czasem aparat juz nie pomagał nie które rady panstwa sa przydatne dziekuje za nie ale nie rozumie jednego piszą panstwo ze 1100zł renta ,socjalna ,to cos nie tak jak ja dostaje 514zł ,zeby mozna byłu tu wkleic odcinek renty to bym wkleił ,,opieka społeczna niby powinna pomagać tak wiele tu pisze ,ale zapewniam wasz jestem podopiecznym jesli tak mozna to nazwać ,i co miesiąc dostaje od nich tylko 150zł no bywa czasami ze dadzą 200zł ja od nich mam wszystkie decyzje przyznania mi zasiłku ,to fajnie tylko jest w telewizji  jak to niby ops pomaga ,ale w zyciu jest całkiem inaczej ,zwracałem sie do opieki społecznej z prośbą by mi zapłacili za prąd dostałem za cały rok nie dopłaty 1200zł ,ma zapłacić do 20 lutego ,ops odmówiło ,ja mieszkam w budynku socjalnym wszystko na prąd ,ogrzewanie kuchenka ,stad takie rachunki bede bez swiatła jakoś przezyje ,ja dziekuje panstwu za rady ,wiem jestem człowiekiem bez szkoły moze nie umie opisac tego dokładnie ,wszystkiego ,za co przepraszam dziekuje panstwu za wszystko naprawde dziekuje ,co mie martwi ze moje zycie to jedna pomyłka całe zycie zyje w nedzy ,brak na co kol wiek na leki w nodze dziura wycieka ropa nie stać mie na antybiotyki ,dzis mamy 1luty a renta 15,a ja mam 12zł i musze tak zrobic by mi wystarczyło do 15,ja wiem wiele osób bedzie sie dziwiło dlaczego to pisze ,chce z siebie to wyzucic ,wyzalic sie ci co sa zdrowi i nie szanuja zdrowia naprawde nie wiedza co robia nie zycze nikomu takiego losu jak mój oby bóg wam wszystkim bogosławił dziekuje za rady z bogiem adam ,

Trzeba więc zapytać w ZuS dlaczego dostajesz tylko to 514 zł.
Może nie dostarczyłeś jakiegoś zaświadczenia?
Jeśli w nodze dziura, coś wycieka to trzeba do lekarza, do szpitala bo się zrobi sepsa, zakażenie i trzeba będzie amputować.

15

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to
Cyngli napisał/a:
Chiarana napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Chyba nie, bo na jakiej podstawie? Przecież nie ma dzieci.

Chodzi o 500+ dla osob niepełnosprawnych w stopniu znacznym.
Do tego trzeba mieć orzeczenie ZUS o calkowitej niezdolności do samodzielnej egzystencji.

O rany, no tak. W ogóle mi to do głowy nie przyszło. Zwracam honor, Żyworódko ;-)

No dobra, dobra Cyngli ...juz się tak nie sumituj...  smile
Emil, jesteś osobą niepełnosprawną w znacznym stopniu, zatem musiałeś stawać przed komisją d/spraw orzekania o niepełnosprawności i otrzymać dodatek opiekuńczy. Jeśli wysokość tego dodatku się nie zmieniła, to wynosi 209 zł/m-c.

Rozumiem, że podałeś kwotę netto otrzymywanej renty socjalnej.
Czy otrzymałeś ją dożywotnio tzn. na czas nieokreślony ?
Zawsze możesz złożyć wniosek o podwyższenie jej wysokości, chociaż moim zdaniem ZUS powinien zrobić to obligatoryjnie, w związku z podwyższoną minimalną kwotą od marca tamtym roku.

Przy zakupie leków zawsze poproś o wystawienie faktury, bo wydatek powyżej 100zł miesięcznie możesz odliczyć w zeznaniu rocznym od podatku.

16

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to

witam tak czytam wasze wpisy i jestem zdumiony tym dziekuje za rady są naprawde przydatne , ,tyle sie pisze ze w polsce ludzie pomagają robia zbiurki ,itd ,ale gdzie ta pomoć nic ,puste słowa ,,ja jestem w bardzo trudnej sytuacji materialnej brakuje im praktycznie wszystkiego w tej chwili żyje z dnia na dzien ,kazdy pisze z renta socjalna 1100zł ,faktycznie ,tyle jest to dlaczego ja dostaje 514zł moze ktos wie jak tu mozna wkleić ,bo wkleił bym swistek z zus ,ile renty otrzymuje żyje,to co, dostane opieka społeczna mi da , a jest to 150zł na miesjąć ,nawet nie mam na opłaty ,czynsz swiatło nie wykupuje leków bo nie mam za co .ja jestem nie pełno sprawny OD URODZENIA chodzę o kulach, mam pruchnice kosci lewej nogi rana wyciek mam epilepsie jestem głuchy na lewe ucho na prawe kiedys jeszcze słyszałem tylko z aparatem w chwili obecnej .nie słysze jestem bez szkoły mam 6klas szkoły specialnej ,nie jestem bystry ja tylko prosze o rade co zrobic ,jak wyjsc z biedy ,nic wiecej ,na temat opieki społecznej nie bede pisał ,bo to co niektórzy pisza ,i doradzaja ze trzeba isc do ops,tam pomoga ,bo niby tak powino byc ,to zapewniam wasz wszystkich zyjemy chyba w inym panstwie ja w polsce a panstwo to chyba w niemczech, bo w polsce ops to tylko nazwa ,składałem wniosek na poczatku grudnia ,o pomoc ,na swieta ,,,czekalem do 24grudnia i nic zadnej odpowiedzi ,opieka,nie dała mi nic zadnej pomocy ,wiecie panstwo jak moje swieta wyglodały wigilia a ja w domu mialem 4 chleby dwie kostki margaryny ,i kilo cebuli ,tak moje swieta wyglądały ,owsze dostałem w styczniu od opieki 200zł ,zamiast na swieta dali w styczniu ,,tak jest prawda ,ja tylko chce by panstwo mi doradzili co zrobic skoro renta socjalna ma byc 1100zł to dlaczego ja dostaje 514zł ,wiem ze do zus,musze sie udac oni powini to wyjasnic ktos pytał czy mam pielegnacyjne tak ma 208zł tyle jest rente mam od 18 roku zycia ,,,naprawde dziekuje wam wszystkim tym co mi doradzili dziekuje wam za to chociasz tyle mam z zycia ze ktos mi doradzi ,ja zyje 54l,i nigdy w zyciu nie miałem dobrze ,zawsze mi wiatr wiał w oczy całe zycie bieda walka o przetrwanie ,bywała tak ze jadłem to co znalazłem ,zapewniam wasz wszystkich z człowiek jak jest głodny potrafi zjesc wszystko ,i nie wazne,ze to lezało w smietniku ,ze chleb był zielony ,bogaty nie pomoże biednemu tak bylo i jest ,ja mieszkam w socjalnym wszystko na prad ,ogrzewanie ,kuchenka ,rachunki sa bardzo duze ,juz mi przyszło ze mam niedopłaty za cały rok 1200zł i ma zapłacic do 20lutego ,tak wygloda zycie kaleki ,,,naprawde dziekuje wam za dobre rady i zycze wam wszystkiego dobrego i byscie nigdy nie znalezli sie w takiej sytuacji jak ja ,niech wam bóg bogosławi pozdrawiam wasz wszystkich ,szczegulne podziekowania dla pani zosi ze pozwala mi na korzystanie z internetu pozdrawiam wasz takim wersetem biblijnym ,dziekuje wam Ewangelia według św. Mateusza 6 Słowo Życia

Pomoc potrzebującym

6 Uważajcie, by nie być dobrymi tylko na pokaz. Jeśli tak będziecie postępować, nie otrzymacie nagrody od waszego Ojca w niebie. 2 Gdy obdarowujesz biednego, nie rozgłaszaj tego, jak to czynią obłudnicy w synagogach i na ulicach, by zyskać poklask u ludzi. Zapewniam was: oni teraz odbierają za to nagrodę. 3 Wspierając potrzebującego, czyń to dyskretnie. Niech twoja lewa ręka nie wie, co robi prawa, 4 aby twoja pomoc pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który wszystko widzi, nagrodzi cię.

17

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to

czytając nie chce się wieżyc ,człowiekowi ,oglądając  telewizje ,to faktycznie nie jeden był program o takich ludziach schorowanych ,opuszczonych ,OPS ,zjawia się  jak już człowiek umiera ,oni nic nie widzą ,,tam pracują same święte ,krowy,ja żadnej rady  ci nie udzielę ,bo większość doradziła ci .ale nikt się nie spytał ,czy masz co jeść / ,to jest dziwne ,/bo podejrzewam z w tej chwili żyjesz w ubóstwię .jeśli możesz ,to podaj  mail,masz jakieś konto podaj chętnie ci pomogę ,z paru piw mogę zrezygnować będę zdrowszy a to ,wpłacę tobie

18

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to
emil009 napisał/a:

witam tak czytam wasze wpisy i jestem zdumiony tym dziekuje za rady są naprawde przydatne , ,tyle sie pisze ze w polsce ludzie pomagają robia zbiurki ,itd ,ale gdzie ta pomoć nic ,puste słowa ,,ja jestem w bardzo trudnej sytuacji materialnej brakuje im praktycznie wszystkiego w tej chwili żyje z dnia na dzien ,kazdy pisze z renta socjalna 1100zł ,faktycznie ,tyle jest to dlaczego ja dostaje 514zł moze ktos wie jak tu mozna wkleić ,bo wkleił bym swistek z zus ,ile renty otrzymuje żyje,to co, dostane opieka społeczna mi da , a jest to 150zł na miesjąć ,nawet nie mam na opłaty ,czynsz swiatło nie wykupuje leków bo nie mam za co .ja jestem nie pełno sprawny OD URODZENIA chodzę o kulach, mam pruchnice kosci lewej nogi rana wyciek mam epilepsie jestem głuchy na lewe ucho na prawe kiedys jeszcze słyszałem tylko z aparatem w chwili obecnej .nie słysze jestem bez szkoły mam 6klas szkoły specialnej ,nie jestem bystry ja tylko prosze o rade co zrobic ,jak wyjsc z biedy ,nic wiecej ,na temat opieki społecznej nie bede pisał ,bo to co niektórzy pisza ,i doradzaja ze trzeba isc do ops,tam pomoga ,bo niby tak powino byc ,to zapewniam wasz wszystkich zyjemy chyba w inym panstwie ja w polsce a panstwo to chyba w niemczech, bo w polsce ops to tylko nazwa ,składałem wniosek na poczatku grudnia ,o pomoc ,na swieta ,,,czekalem do 24grudnia i nic zadnej odpowiedzi ,opieka,nie dała mi nic zadnej pomocy ,wiecie panstwo jak moje swieta wyglodały wigilia a ja w domu mialem 4 chleby dwie kostki margaryny ,i kilo cebuli ,tak moje swieta wyglądały ,owsze dostałem w styczniu od opieki 200zł ,zamiast na swieta dali w styczniu ,,tak jest prawda ,ja tylko chce by panstwo mi doradzili co zrobic skoro renta socjalna ma byc 1100zł to dlaczego ja dostaje 514zł ,wiem ze do zus,musze sie udac oni powini to wyjasnic ktos pytał czy mam pielegnacyjne tak ma 208zł tyle jest rente mam od 18 roku zycia ,,,naprawde dziekuje wam wszystkim tym co mi doradzili dziekuje wam za to chociasz tyle mam z zycia ze ktos mi doradzi ,ja zyje 54l,i nigdy w zyciu nie miałem dobrze ,zawsze mi wiatr wiał w oczy całe zycie bieda walka o przetrwanie ,bywała tak ze jadłem to co znalazłem ,zapewniam wasz wszystkich z człowiek jak jest głodny potrafi zjesc wszystko ,i nie wazne,ze to lezało w smietniku ,ze chleb był zielony ,bogaty nie pomoże biednemu tak bylo i jest ,ja mieszkam w socjalnym wszystko na prad ,ogrzewanie ,kuchenka ,rachunki sa bardzo duze ,juz mi przyszło ze mam niedopłaty za cały rok 1200zł i ma zapłacic do 20lutego ,tak wygloda zycie kaleki ,,,naprawde dziekuje wam za dobre rady i zycze wam wszystkiego dobrego i byscie nigdy nie znalezli sie w takiej sytuacji jak ja ,niech wam bóg bogosławi pozdrawiam wasz wszystkich ,szczegulne podziekowania dla pani zosi ze pozwala mi na korzystanie z internetu pozdrawiam wasz takim wersetem biblijnym ,dziekuje wam Ewangelia według św. Mateusza 6 Słowo Życia

Pomoc potrzebującym

6 Uważajcie, by nie być dobrymi tylko na pokaz. Jeśli tak będziecie postępować, nie otrzymacie nagrody od waszego Ojca w niebie. 2 Gdy obdarowujesz biednego, nie rozgłaszaj tego, jak to czynią obłudnicy w synagogach i na ulicach, by zyskać poklask u ludzi. Zapewniam was: oni teraz odbierają za to nagrodę. 3 Wspierając potrzebującego, czyń to dyskretnie. Niech twoja lewa ręka nie wie, co robi prawa, 4 aby twoja pomoc pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który wszystko widzi, nagrodzi cię.

Jak na osobę po 6 klasach szkoły specjalnej to masz duży potencjał intelektualny smile

Podobnie jak inny użytkownik forum władek0ps.
Sądzę, ze jest to ta sama osoba.

Jestem chętna ci pomóc.
Podaj mi na pw swoje namiary.
Jutro mogę zapytać w ZUS dlaczego renta taka niska.
Zainterweniuję też w opiece społecznej w twojej okolicy, w instytucjach, które są powołane do pomocy.
Obiecuję, że poruszę niebo i ziemię abyś dostał co ci się należy.

19

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to
władek0ps napisał/a:

czytając nie chce się wieżyc ,człowiekowi ,oglądając  telewizje ,to faktycznie nie jeden był program o takich ludziach schorowanych ,opuszczonych ,OPS ,zjawia się  jak już człowiek umiera ,oni nic nie widzą ,,tam pracują same święte ,krowy,ja żadnej rady  ci nie udzielę ,bo większość doradziła ci .ale nikt się nie spytał ,czy masz co jeść / ,to jest dziwne ,/bo podejrzewam z w tej chwili żyjesz w ubóstwię .jeśli możesz ,to podaj  mail,masz jakieś konto podaj chętnie ci pomogę ,z paru piw mogę zrezygnować będę zdrowszy a to ,wpłacę tobie

Dobry z ciebie człowiek.
Cytuję aby nie zniknęło.

20

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to
Kleoma napisał/a:
emil009 napisał/a:

witam tak czytam wasze wpisy i jestem zdumiony tym dziekuje za rady są naprawde przydatne , ,tyle sie pisze ze w polsce ludzie pomagają robia zbiurki ,itd ,ale gdzie ta pomoć nic ,puste słowa ,,ja jestem w bardzo trudnej sytuacji materialnej brakuje im praktycznie wszystkiego w tej chwili żyje z dnia na dzien ,kazdy pisze z renta socjalna 1100zł ,faktycznie ,tyle jest to dlaczego ja dostaje 514zł moze ktos wie jak tu mozna wkleić ,bo wkleił bym swistek z zus ,ile renty otrzymuje żyje,to co, dostane opieka społeczna mi da , a jest to 150zł na miesjąć ,nawet nie mam na opłaty ,czynsz swiatło nie wykupuje leków bo nie mam za co .ja jestem nie pełno sprawny OD URODZENIA chodzę o kulach, mam pruchnice kosci lewej nogi rana wyciek mam epilepsie jestem głuchy na lewe ucho na prawe kiedys jeszcze słyszałem tylko z aparatem w chwili obecnej .nie słysze jestem bez szkoły mam 6klas szkoły specialnej ,nie jestem bystry ja tylko prosze o rade co zrobic ,jak wyjsc z biedy ,nic wiecej ,na temat opieki społecznej nie bede pisał ,bo to co niektórzy pisza ,i doradzaja ze trzeba isc do ops,tam pomoga ,bo niby tak powino byc ,to zapewniam wasz wszystkich zyjemy chyba w inym panstwie ja w polsce a panstwo to chyba w niemczech, bo w polsce ops to tylko nazwa ,składałem wniosek na poczatku grudnia ,o pomoc ,na swieta ,,,czekalem do 24grudnia i nic zadnej odpowiedzi ,opieka,nie dała mi nic zadnej pomocy ,wiecie panstwo jak moje swieta wyglodały wigilia a ja w domu mialem 4 chleby dwie kostki margaryny ,i kilo cebuli ,tak moje swieta wyglądały ,owsze dostałem w styczniu od opieki 200zł ,zamiast na swieta dali w styczniu ,,tak jest prawda ,ja tylko chce by panstwo mi doradzili co zrobic skoro renta socjalna ma byc 1100zł to dlaczego ja dostaje 514zł ,wiem ze do zus,musze sie udac oni powini to wyjasnic ktos pytał czy mam pielegnacyjne tak ma 208zł tyle jest rente mam od 18 roku zycia ,,,naprawde dziekuje wam wszystkim tym co mi doradzili dziekuje wam za to chociasz tyle mam z zycia ze ktos mi doradzi ,ja zyje 54l,i nigdy w zyciu nie miałem dobrze ,zawsze mi wiatr wiał w oczy całe zycie bieda walka o przetrwanie ,bywała tak ze jadłem to co znalazłem ,zapewniam wasz wszystkich z człowiek jak jest głodny potrafi zjesc wszystko ,i nie wazne,ze to lezało w smietniku ,ze chleb był zielony ,bogaty nie pomoże biednemu tak bylo i jest ,ja mieszkam w socjalnym wszystko na prad ,ogrzewanie ,kuchenka ,rachunki sa bardzo duze ,juz mi przyszło ze mam niedopłaty za cały rok 1200zł i ma zapłacic do 20lutego ,tak wygloda zycie kaleki ,,,naprawde dziekuje wam za dobre rady i zycze wam wszystkiego dobrego i byscie nigdy nie znalezli sie w takiej sytuacji jak ja ,niech wam bóg bogosławi pozdrawiam wasz wszystkich ,szczegulne podziekowania dla pani zosi ze pozwala mi na korzystanie z internetu pozdrawiam wasz takim wersetem biblijnym ,dziekuje wam Ewangelia według św. Mateusza 6 Słowo Życia

Pomoc potrzebującym

6 Uważajcie, by nie być dobrymi tylko na pokaz. Jeśli tak będziecie postępować, nie otrzymacie nagrody od waszego Ojca w niebie. 2 Gdy obdarowujesz biednego, nie rozgłaszaj tego, jak to czynią obłudnicy w synagogach i na ulicach, by zyskać poklask u ludzi. Zapewniam was: oni teraz odbierają za to nagrodę. 3 Wspierając potrzebującego, czyń to dyskretnie. Niech twoja lewa ręka nie wie, co robi prawa, 4 aby twoja pomoc pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który wszystko widzi, nagrodzi cię.

Jak na osobę po 6 klasach szkoły specjalnej to masz duży potencjał intelektualny smile

Podobnie jak inny użytkownik forum władek0ps.
Sądzę, ze jest to ta sama osoba.

Jestem chętna ci pomóc.
Podaj mi na pw swoje namiary.
Jutro mogę zapytać w ZUS dlaczego renta taka niska.
Zainterweniuję też w opiece społecznej w twojej okolicy, w instytucjach, które są powołane do pomocy.
Obiecuję, że poruszę niebo i ziemię abyś dostał co ci się należy.

Kurcze, też tak pomyślałam, bo styl pisania dokładnie taki sam. Nie wykluczam, że człowiek wymaga pomocy, ale ...Umie napisac maila, zalożyć konto na portalu, a nie umie porozmawiać we własnej sprawie w ZUS-ie?


Pozdrawiam Kleoma

21

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to

Do informacji wypowiadających się w tym wątku (a myślę, że uczciwość ma tu kluczowe znaczenie): Władek0ps to drugie konto Autora tego wątku, emila009.

22 Ostatnio edytowany przez Kleoma (2020-02-02 15:24:14)

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to
Cyngli napisał/a:

Do informacji wypowiadających się w tym wątku (a myślę, że uczciwość ma tu kluczowe znaczenie): Władek0ps to drugie konto Autora tego wątku, emila009.

A co na to regulamin jak ktoś tak robi i sam do siebie pisze? smile

Poza tym chyba wszystko jasne.
Władek nie wypije  kilku piw i zaoszczędzone pieniądze da na chleb emilowi/Adamowi.
A, że to ta sama osoba...

Może jeszcze tak być, że to wspominana przez autora p. zosia  z tego samego komputera założyła nowe z nickiem władek smile


Ja swoją deklarację o interwencji w instytucjach pomocowych w sprawie autora podtrzymuję.

23

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to

ja wam cos napisze ,tak czytam wasze wpisy ,polak potrafi tylko zgnebic skopac to potrafi ,jeden udaje madrego i drugi ja o zadna pomoc nikogo nie prosze ,tylko pisalęm o rade ,o nic wiecej ,moze podac wam mój adres ,to łatwiej bedzie wam mie skopac ,,wpis jakiegos władka nastepny madrala ,czy ja prosiłem o pomoc finasowa ,po co te wpisy ,,ciekawi mie tylko jedno ilu z wasz jest swietych idealnych i o zapewniam wasz ze moze wam nie doruwnuje mądroscia ,ale jedno mie rózni odwas nie udaje kogos kim nie jestem ,i wcale sie nie wstydze tego ze nie mam szkoły i ze jestem kaleką ,zycze wam wszystkiego dobrego ,a ktos napisał kto mi załozył konto ,macie racie sam nie załozyłem nie potrafie ,,sa jeszcze ludzie na tym, swieciili co  co maja serca pokarza naucza ,niczego nie załuje z tego co napisałem ,przezyłem to wszystko ,i przezyje reszte zycze duzo zdrowia oby bóg był łaskawy dla was pozdrawiam wasz Biblia mówi: „Tak mówi Pan: Niech się nie chlubi mędrzec swoją mądrością i niech się nie chlubi mocarz swoją mocą, niech się nie chlubi bogacz swoim bogactwem! Lecz kto chce się chlubić, niech się chlubi tym, że jest rozumny i wie o mnie, iż Ja, Pan, czynię miłosierdzie, prawo i sprawiedliwość na ziemi, gdyż w nich mam upodobanie — mówi Pan.” Jer 9,22-23

24

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to
emil009 napisał/a:

ja wam cos napisze ,tak czytam wasze wpisy ,polak potrafi tylko zgnebic skopac to potrafi ,jeden udaje madrego i drugi ja o zadna pomoc nikogo nie prosze ,tylko pisalęm o rade ,o nic wiecej ,moze podac wam mój adres ,to łatwiej bedzie wam mie skopac ,,wpis jakiegos władka nastepny madrala ,czy ja prosiłem o pomoc finasowa ,po co te wpisy ,,ciekawi mie tylko jedno ilu z wasz jest swietych idealnych i o zapewniam wasz ze moze wam nie doruwnuje mądroscia ,ale jedno mie rózni odwas nie udaje kogos kim nie jestem ,i wcale sie nie wstydze tego ze nie mam szkoły i ze jestem kaleką ,zycze wam wszystkiego dobrego ,a ktos napisał kto mi załozył konto ,macie racie sam nie załozyłem nie potrafie ,,sa jeszcze ludzie na tym, swieciili co  co maja serca pokarza naucza ,niczego nie załuje z tego co napisałem ,przezyłem to wszystko ,i przezyje reszte zycze duzo zdrowia oby bóg był łaskawy dla was pozdrawiam wasz Biblia mówi: „Tak mówi Pan: Niech się nie chlubi mędrzec swoją mądrością i niech się nie chlubi mocarz swoją mocą, niech się nie chlubi bogacz swoim bogactwem! Lecz kto chce się chlubić, niech się chlubi tym, że jest rozumny i wie o mnie, iż Ja, Pan, czynię miłosierdzie, prawo i sprawiedliwość na ziemi, gdyż w nich mam upodobanie — mówi Pan.” Jer 9,22-23

Widać z tego, że dużo czasu spędzasz przed komputerem skoro tak poprawnie cytujesz Biblię. smile

A zwracałeś się o pomoc do swoich braci w wierze?

25

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to

Emil, nikt cię tu nie gnębi, tylko mówi ci "do rozumu".
Prosiłeś o rady w jaki sposób wyjść  z finansowego dołka i je otrzymałeś. Userka Kleoma wyszła nawet z propozycją czynnej pomocy. ..ale bez odzewu z twojej strony, bo trzeba by się ujawnić i podać swoje namiary,  a nie tylko wirtualnie biadolić.

Piszesz, że otrzymujesz rentę socjalną w wys.541 zł/m-c netto +208 zł dodatku pielęgnacyjnego = 748zł netto/m-c . Dodatkowo okresowo dostajesz zapomogi.

W obecnej chwili powinieneś otrzymywać renty socjalnej 1100 zł brutto  (netto to kwota ok.900 zł/m/m-c) + 208 zł dodatku pielęgnacyjnego + 500+,  co daje nam kwotę ok. 1608 zł netto.

Jehowi pomagają swoim braciom, zatem ja zakładam, że od nich też otrzymujesz pomoc z uwagi na twoją niepełnosprawność i niemożliwość wykonywania pracy.

Obecny rząd bardzo dużo zrobił dla osób pobierających niskie uposażenie, więc działaj w tym kierunku aby je otrzymać.

26

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to

kleoma,, jaka madra osoba ,,,pytasz czy twierdzisz ze duzo przebywam przed komputerem odpowiem ci dzis niedziela u tych ludzi zawsze w sobote i niedziele  moge posiedziec nie załuja mu ,bo sa w domu twierdzisz ze znam biblie to dla mie nowosc owszem czytam nie ukrywam tego bracia twoi niech pomoga nie mam rodziny i chodze do koscioła zdziwiona ,jacy wy jestescie podli ,wasz jad by zabił te wpisy popisywanie sie co to nie ja zywódka ten twój wpis wspaniały wiesz co ja jestem moze uposledzony ,ale widze ze ty sie boga nie boisz ,twoim zdaniem tylko jehowi znaja biblie katolik nie zna ,tak wierzysz w boga ,to znaczy ze katolik to ciemnota bo nie zna bibli tylko ci jehowi znaja a ja ci napisze ze jestes w błedzie jestem katolikiem chodze do koscioła a pomimo to czytam biblie i wiesz mi nie wszyscy katolicy sa ciemni sa tacy co znaja biblie ,dziekuje za madrosc za rady sa przydatne ,dzieki waszym wpisom duzo sie nauczyłem ,dziekuje wam za to ja nie mam do nikogo pretensi cieszy mie to ze ktos doradzi ale cos w tym jest ,jak zacytujesz cos z bibli to juz jestes swiadkiem tak jagby tylko swiadkowie znali biblie ,katolik to juz ciemny i to mie osobiscie obraza jestem katolikiem i nik nie bedzie wypisywał ze katolicy nie znaja bibli ,.dziekuje ,

27

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to
emil009 napisał/a:

kleoma,, jaka madra osoba ,,,pytasz czy twierdzisz ze duzo przebywam przed komputerem odpowiem ci dzis niedziela u tych ludzi zawsze w sobote i niedziele  moge posiedziec nie załuja mu ,bo sa w domu twierdzisz ze znam biblie to dla mie nowosc owszem czytam nie ukrywam tego bracia twoi niech pomoga nie mam rodziny i chodze do koscioła zdziwiona ,jacy wy jestescie podli ,wasz jad by zabił te wpisy popisywanie sie co to nie ja zywódka ten twój wpis wspaniały wiesz co ja jestem moze uposledzony ,ale widze ze ty sie boga nie boisz ,twoim zdaniem tylko jehowi znaja biblie katolik nie zna ,tak wierzysz w boga ,to znaczy ze katolik to ciemnota bo nie zna bibli tylko ci jehowi znaja a ja ci napisze ze jestes w błedzie jestem katolikiem chodze do koscioła a pomimo to czytam biblie i wiesz mi nie wszyscy katolicy sa ciemni sa tacy co znaja biblie ,dziekuje za madrosc za rady sa przydatne ,dzieki waszym wpisom duzo sie nauczyłem ,dziekuje wam za to ja nie mam do nikogo pretensi cieszy mie to ze ktos doradzi ale cos w tym jest ,jak zacytujesz cos z bibli to juz jestes swiadkiem tak jagby tylko swiadkowie znali biblie ,katolik to juz ciemny i to mie osobiscie obraza jestem katolikiem i nik nie bedzie wypisywał ze katolicy nie znaja bibli ,.dziekuje ,

O ci ludzie od komputera pozwalają abyś głodował? jadł spleśniały chleb ze śmietnika?
Wpuszczają cię do swojego domu na 2 dni a nie podzielą się posiłkiem? Nie wiedzą o tym, że głodujesz?

Zapytałam o " braci w wierze" a nie o braci rodzonych.
W każdej parafii przed świętami są zbiórki  żywności dla biednych, potrzebujących. Dlaczego nie skorzystałeś?
Masz widoczne kalectwo, w małej społeczności ludzie cię znają. Naprawdę nikt ci pomocy nie zaproponował?

28

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to

szkoda tylko czytania ,wiesz co moze jestem nikim ale sie nie wysmiewam ze ze ktos jadł chleb zielony ulzyło ci , a ci  ludzie to mieszkaja na koncu wsi ,i szczerze dziekuje im ze pozwalaja mi przyjsc posiedziec ,w ciepłym oglądnoc telewizje ,to cos ciepłego dadzą  teraz piszez ze pytałas o braci w wierze ,ja wiem oco ci chodziło myslałas ze jestem tym swiatkiem jehowy ,bo tylko oni znają biblie katolik to juz według ciebie idiota ,ja jestem nikim dno smiec tak myslisz bo to sie da wyczuc  skoro ja jestem nikim to kim ty jestes,,, ,kto pisał ze wpuszczają na dwa dni ,ich caly tydzien nie ma sa tylko w sobote i w niedziele to ze zajde do nich w sobote na 3godz ,to cos złego albo w niedziele posiedze troche nie mi oceniac kogos ale mam wrazenie ze niezle sie bawisz moim kosztem ,wiesz co napisze ci jeszcze cos ,albo nie podai mail to ci wysle cos opinie lekarska ,wcale sie tego nie wstydze było bardzo miło ,mi cie poznac dziekuje i przepraszam jesli uraziłem cie naprawde przepraszam

29

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to
emil009 napisał/a:

szkoda tylko czytania ,wiesz co moze jestem nikim ale sie nie wysmiewam ze ze ktos jadł chleb zielony ulzyło ci , a ci  ludzie to mieszkaja na koncu wsi ,i szczerze dziekuje im ze pozwalaja mi przyjsc posiedziec ,w ciepłym oglądnoc telewizje ,to cos ciepłego dadzą  teraz piszez ze pytałas o braci w wierze ,ja wiem oco ci chodziło myslałas ze jestem tym swiatkiem jehowy ,bo tylko oni znają biblie katolik to juz według ciebie idiota ,ja jestem nikim dno smiec tak myslisz bo to sie da wyczuc  skoro ja jestem nikim to kim ty jestes,,, ,kto pisał ze wpuszczają na dwa dni ,ich caly tydzien nie ma sa tylko w sobote i w niedziele to ze zajde do nich w sobote na 3godz ,to cos złego albo w niedziele posiedze troche nie mi oceniac kogos ale mam wrazenie ze niezle sie bawisz moim kosztem ,wiesz co napisze ci jeszcze cos ,albo nie podai mail to ci wysle cos opinie lekarska ,wcale sie tego nie wstydze było bardzo miło ,mi cie poznac dziekuje i przepraszam jesli uraziłem cie naprawde przepraszam

Mój mail jest w moim profilu.
Jak klikniesz w mój nick w avatarze to pojawi się.

Nie wyśmiewam się, jedynie stwierdzam fakt podany przez ciebie.
Nie myślałam wcale, że jesteś świadkiem Jehowy bo nie tylko oni Biblię często cytują. Inne wyznania też. Jest mi to obojętne kto w co wierzy.

30

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to

to wejdz na mail to cos wysle ,tylko mi pomorze pani zosi syn bo ja nie umie dziekuje

31

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to
emil009 napisał/a:

to wejdz na mail to cos wysle ,tylko mi pomorze pani zosi syn bo ja nie umie dziekuje

Weszłam na pocztę, na razie nic nie ma.

32

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to

to wejdz na mail to wysłałem pomugł mi  pani zosi syn to wysłac  bo ja nie umie dziekuje

33

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to

Autor wysłał mi między innymi fotkę blankietu z rentą. Dane osobowe zamazane.
Widnieje tam kwota do wypłaty 514 z groszami.
Ale niżej małymi literkami jest napisane :
Dochód 1100
zal. na podatek 58
ubezp. zdrowotne 99.
Reszty nie widać, części blankietu nie widać na zdjęciu. Autor twierdzi, że nic więcej tam nie ma.

Moim zdaniem to jednak ma przyznaną rentę w całości najniższą prawidłowo 1100 zł.
Tylko co jest powodem, że na rękę dostaje tak mało?
Czy to pomyłka urzędnika czy świadczenie tylko za część miesiąca?

34

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to

szok tak czytam ,i za cały rok moge pani wyslac jest tak samo ,wszedzie to juz jest nie wazne ,1100zł jak bym miał to bym był kims zył normalnie ,nie ja mam dosc tłumaczen bo to jest zbedne ,,i meczonce ,musze poprosic by skasował mi z tego profilu dziekuje wszystkim za rady powodzenia

35

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to
emil009 napisał/a:

szok tak czytam ,i za cały rok moge pani wyslac jest tak samo ,wszedzie to juz jest nie wazne ,1100zł jak bym miał to bym był kims zył normalnie ,nie ja mam dosc tłumaczen bo to jest zbedne ,,i meczonce ,musze poprosic by skasował mi z tego profilu dziekuje wszystkim za rady powodzenia

Skoro nie ma żadnych innych potrąceń to czy pytałeś w ZUS dlaczego taką sumę wypłacają? gdy pisze jak wół, że dochód 1100

36

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to
Kleoma napisał/a:

Autor wysłał mi między innymi fotkę blankietu z rentą. Dane osobowe zamazane.
Widnieje tam kwota do wypłaty 514 z groszami.
Ale niżej małymi literkami jest napisane :
Dochód 1100
zal. na podatek 58
ubezp. zdrowotne 99.
Reszty nie widać, części blankietu nie widać na zdjęciu. Autor twierdzi, że nic więcej tam nie ma.

Moim zdaniem to jednak ma przyznaną rentę w całości najniższą prawidłowo 1100 zł.
Tylko co jest powodem, że na rękę dostaje tak mało?
Czy to pomyłka urzędnika czy świadczenie tylko za część miesiąca?

Kleoma, a z jaką datą wystawiony jest ten blankiet?

37

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to

Emil/Adam, ty masz zdaje się jeden poważny problem; Nie jesteś szczery. Wymyslasz jakieś bajki zamiast otwarcie powiedzieć co i jak z twoimi dochodami. Jesli pieniądze z renty są ci zabierane np. przez komornika, to to napisz. To nie jest żaden wstyd ani powód do oszukiwania ludzi. Nie masz z czego żyć i jest ci ciężko? Można w to wierzyć, ale nie wtedy gdy w wielu rzeczach mijasz się z prawdą. Nie ukrywaj swojego nazwiska, adresu ani innych danych, bo po prostu nie można ci w żaden sposób pomóc. Kleoma probuje się z tobą dogadać, robi co może aby wydobyć z ciebie prawdę a ty to odbierasz jako atak na siebie. Ten wpis z drugiego nicka to była po prostu zwykła próba manipulacji, a wierz mi, nikt nie chce być robiony w bambuko. Teraz ja np. już ci nie ufam, a co za tym idzie nie biorę nawet pod uwagę mozliwości, by ci jakoś pomagać. Jeśli Kleoma jeszcze w ogóle stara się z tobą na tyle porozumieć, aby dojść do prawdy i tego, czego ci naprawdę potrzeba to ją podziwiam a ty powinieneś jej podziękować i przynajmniej przeprosić, że okłamywaleś ją i wszystkich tutaj. Rozumiem, że możesz mieć problemy z psychiką, ale one jakoś ci nie przeszkadzają w próbach oszukiwania innych.

38

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to
żyworódka napisał/a:
Kleoma napisał/a:

Autor wysłał mi między innymi fotkę blankietu z rentą. Dane osobowe zamazane.
Widnieje tam kwota do wypłaty 514 z groszami.
Ale niżej małymi literkami jest napisane :
Dochód 1100
zal. na podatek 58
ubezp. zdrowotne 99.
Reszty nie widać, części blankietu nie widać na zdjęciu. Autor twierdzi, że nic więcej tam nie ma.

Moim zdaniem to jednak ma przyznaną rentę w całości najniższą prawidłowo 1100 zł.
Tylko co jest powodem, że na rękę dostaje tak mało?
Czy to pomyłka urzędnika czy świadczenie tylko za część miesiąca?

Kleoma, a z jaką datą wystawiony jest ten blankiet?

15. 11. 2019
świadczenie za listopad

39

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to

szok sami nawiedzeni ,sami uczeni gorsi od hitlera ,juz jakis komornik co jeden to madrzejszy ,jeszcze troche to mi wmuwia ze jestem ksiedzem  wiecie co ja myslalem ze ja jestem uposledzony ,ale tak czytam wasze wpisy to twierdze ze wy jestescie jednak gorzej niz ja ,te wasze wymysły skad wy to biezecie ,chciałem tylko sie spytac nic wiecej  bo sam nie wiem dlaczego dostaje tyle co dostalem samych madrych uczonych jeden od drugiego madrzejszy wy powiniscie dostac nobla ,szok  jednak prawde mówia polak to gorszy jest od stalina ,zdepcze skopie ,udaje najmadrzejszego ,co to nie ja ,dobrze ze ja nie mam internetu bede mial spokuj ,po co mi był ten wpis ,nikogo nie prosiłem o zadna pomoc tylko rade co dostałem ,dos ze człowiek ma biede to jeszcze poczebne mu jest czytac takich uczonych ,zegnam powodzenia

40

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to
Kleoma napisał/a:
żyworódka napisał/a:
Kleoma napisał/a:

Autor wysłał mi między innymi fotkę blankietu z rentą. Dane osobowe zamazane.
Widnieje tam kwota do wypłaty 514 z groszami.
Ale niżej małymi literkami jest napisane :
Dochód 1100
zal. na podatek 58
ubezp. zdrowotne 99.
Reszty nie widać, części blankietu nie widać na zdjęciu. Autor twierdzi, że nic więcej tam nie ma.

Moim zdaniem to jednak ma przyznaną rentę w całości najniższą prawidłowo 1100 zł.
Tylko co jest powodem, że na rękę dostaje tak mało?
Czy to pomyłka urzędnika czy świadczenie tylko za część miesiąca?

Kleoma, a z jaką datą wystawiony jest ten blankiet?

15. 11. 2019
świadczenie za listopad

Zatem autor już od marca tamtego roku pobierał w tej wysokości rentę.

Obecnie doszło mu 500+, dlatego nie przesłał ci aktualnego odcinka, bo od tego świadczenia  nie jest pobierany podatek oraz jest poza potrąceniami komorniczymi.
Świadczenie przysługuje od listopada, ale mógł  dostać dopiero w tym roku, z wyrównaniem za minione dwa miesiące.

Jego renta ma zajęcie komornicze,  stąd taka mniejsza wysokość do wypłaty.
Myślę, że dług autora sięga czasu z przed podwyżki, nie było z czego ściągać zadłużenia, bo pewna kwota jest, że tak powiem poza zajęciem,  aby dłużnik miał na chleb. Wówczas dług zostaje zawieszony do momentu napływu środków, które pozwalają odwiesić postępowanie egzekucyjne.

41

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to

emil009, informuję, że jeśli nie przestaniesz obrażać forumowiczów, to otrzymasz oficjalne ostrzeżenie. Następnym krokiem będzie blokada konta, więc proszę - zapoznaj się z naszym Regulaminem.

42

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to

Witam chciałem tylko podziękować tym, co mi doradzili podpowiedzieli ,w sprawie renty ,,,,dzięki wam ,już wiem dlaczego ,otrzymuje ,tylko 514zł ,ZUS mi wyjaśnił ,stawałem na komisji lekarskiej o przyznanie opiekuńcze przy starostwie ,dostałem na stałe zgodnie z decyzja OPS przyznał mi także ,zasiłek ,,to tak jak bym dostał rentę tylko z opieki i opiekuńcze ,a zgodnie z ustawa nie można brać ,renty z ZUS ,i z opieki społecznej ,,ja prosty człowiek nie wiedziałem o tym ,nim sie dopatrzyli to przez jakiś czas brałem i rentę i z OPS,,i teraz za ten okres musze zwrócić ,dlatego mi odciągają ,z renty ,,dziękuje tym co naprawdę mi podpowiedzieli nie dziękuje tym za złośliwe wpisy typu komornik ,itd oby wam bóg wybaczył za te złośliwości wy nie macie serca udajecie bóg wie kim jesteście,,ja może jestem nieukiem dnem zebrakiem, ale wy kim jesteście żeby kogoś z guru oceniać ,więcej macie jadu w sobie niż dobroci życzę wam pomimo to wszystkiego dobrego oby wasz bóg oszczędził i nigdy nie znaleźli się w takim położeniu jak ja ,przepraszam za wszystko ,możecie teraz sobie komentować ,,i pokazywać swoja mądrość ,z bogiem.

43 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2020-02-05 17:12:53)

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to

witam,bardzo proszę o rade ,wiem ze są jeszcze ludzie którzy potrafią pomóc podpowiedzieć ,tak jak w sprawie renty niektórych rady były bezcenne ,  , ja mam 54l, mam renty 514 zł choruje od 8 roku  .potrzebuje rady co zrobić gdzie się udać dostałem za energie elektryczna nie dopłaty za cały rok ,1200zł mieszkam w budynku socjalny    ,wszystko na prąd ,ogrzewanie kuchenka inne ,dlatego rachunki są wysokie może ktoś mi doradzi gdzie się udać kto pomoże choć przyznam szczerze wierze ze znajdzie sie ktoś kto doradzi  proszę wasz o rade  pomoc

44

Odp: może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to

Witam Emilu, nie znam Cię i nie zamierzam oceniać. Co jest ważne by Ci jakoś pomóc i udzielić choć miłego słowa, nie trać wiary w innych ludzi. Co mogę zaproponować poproś tego swojego znajomego, żeby pomógł ci sie zarejestrować na stronie www.siepomaga.pl tam mozesz napisac  i założyć własną zbiórkę właśnie na opłaty za elektryczność, swoją rehabilitację czy nowy aparat słuchowy. Proszę spróbować. Oni sprawdzą pana dokumentację i jeśli pozytywnie zostanie rozpatrzona myślę że taka forma pomocy też jest jakimś pomysłem. Proszę spróbować. Pozdrawiam

Posty [ 44 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MOJA NIESAMOWITA HISTORIA » może ktoś mi doradzi jak żyć proszę o to

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024