Nieśmiałość utrudnia mi rozmowy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Nieśmiałość utrudnia mi rozmowy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

Temat: Nieśmiałość utrudnia mi rozmowy

Nie potrafię porozmawiać z żadnym mężczyznom. Po chwilii od rozpoczęcia rozmowy zapada krępująca cisza. Jestem w stanie porozmawiać na konkretny temat, ale kiedy jest to luźna rozmowa "o pierdołach" trace głos i brak mi słów. Nie wiem jak temu zaradzić...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nieśmiałość utrudnia mi rozmowy

Czasem dobrze potraktować mężczyznę jak dobrą koleżankę , nastawić się na luźną rozmowę i nie przejmować się że powie się coś nie tak . Niektórzy mężczyźni lubią nie śmiałe dziewczyny, możliwe że potrzebujesz czasu by się odtworzyć na nowe znajomości - przynajmniej ja tak mam . Nieśmiałość nie jest cechą negatywną sprawia że jesteśmy tajemnicze i przez to uwodzicielskie . Nie musisz paplać jak na jęta przy facetach , czasem dobrze jest po prostu posłuchać  , oswoić się powolutku . Życzę powodzenia mam nadzieje że coś pomogłam . Pamiętaj uwierz w siebie bo nigdzie na świecie nie ma takiej osoby jak ty i możesz sobie nie zdawać sprawy jak wiele mężczyzn chce Cię poznać , musisz po prostu się nie bać być gotowa na to co przyniesie los

3

Odp: Nieśmiałość utrudnia mi rozmowy

no w sumie tak. tylko czesto sie spotykam z tym jak mówia cos w stylu "a co ty taka cicha" i nastaje cisza i wszyscy patrzą na moją reakcję. A ja nie bardzo wiem co odpowiedzieć w tej niezręcznej sytuacji...

4

Odp: Nieśmiałość utrudnia mi rozmowy
kami_kaa napisał/a:

no w sumie tak. tylko czesto sie spotykam z tym jak mówia cos w stylu "a co ty taka cicha" i nastaje cisza i wszyscy patrzą na moją reakcję. A ja nie bardzo wiem co odpowiedzieć w tej niezręcznej sytuacji...

Tysiąc możliwości odpowiedzi na to pytanie:
1. Bo ja mam refleksyjną naturę wink
2. Na razie badam grunt metodą obserwacyjną
3. Nie lubię się męczyć - a kłapanie paszczą strasznie męczące jest
4. Czekam na głęboki temat, bo do wyższych celów jestem powołana
5. Pogoda jaka jest każdy widzi (to takie wrednawe i lepiej nie stosować bez umiejętności odparcia kolejnych ataków wink )

Itp. itd, zależnie od nastroju, usposobienia, poczucia humoru...

5

Odp: Nieśmiałość utrudnia mi rozmowy

Mamy już na forum kilka wątków dotyczących właśnie nieśmiałości. Dziewczyny sobie radziły co zrobić w takich sytuacjach, więc zajrzyj tam, może znajdziesz coś, co Ci pomoże.

A ile masz lat?

6

Odp: Nieśmiałość utrudnia mi rozmowy

Ja z kolei mam tak że czesto nie wiem o czym gadać z kobietą, ale czym
mniej mi zalezy zeby dobrze wypasc tym łatwiej mi idzie.
A u kobiety troche niesmiałosci jest pociągające jak dla mnie.

7

Odp: Nieśmiałość utrudnia mi rozmowy

mi zaś się podoba jak mężczyzna się czerwieni ( tak po bokach policzków) < uroczy widok>

Kami_kaa- może potrenuj na kolegach. Albo na czacie.

Zdenerwowanie wzrasta wprost do zainteresowania-- stety-niestety.

8

Odp: Nieśmiałość utrudnia mi rozmowy

Eh. Jakbym czytała o swoim problemie. Dotyka mnie dokładnie to samo. Kiedy ktoś zapyta mnie o coś konkretnego, mogę dyskutować na jakiś temat długo, ale kiedy pada pytanko w stylu "No hej, co tam?", "Co słychać?" albo "Co nowego?" zapada grobowa cisza po jednym "spoko.". Nie potrafię radzić sobie z rozmowami o 'dupie maryny' z facetami, bo to jakby bez sensu. Najlepsze pytanie, jakie mi facet może zadać podczas krępującej ciszy, to "O czym myślisz?" xD Zazwyczaj myślałam akurat 'boże, co mam powiedzieć' albo 'chce mi się siku', a powiedzieć to, niekoniecznie : D. Wtedy staram się mówić o czymkolwiek z sensem, najlepiej coś, co dotyczy jego samego. np. prawię komplement, a czasem nawet mówię, jaki mam problem z rozmowami z ludźmi i wtedy argumenty same mi przychodzą do głowy. W przypadku konkretnych facetów skupiam się na tym, co dotyczy nas dwojga, np. tatuaże.
Powiem Ci tak... Oglądaj dużo programów na discovery, o psychopatach, morderstwach, machinach tortur, bo z facetem to zawsze świetny temat do rozmowy ! big_smile Najlepszym punktem zaczepienia są inni ludzie, ich dziwactwa. Rozmawiać można dosłownie o wszystkim, tylko musi być to odpowiednia osoba dla Ciebie. Skoro z kimś się nie dogadasz w ogóle, to nie ma co rozmawiac i się męczyć ^^

9

Odp: Nieśmiałość utrudnia mi rozmowy

ehh...na czacie. jestem na czacie i jest ile masz lat, jak na imie, skad jestem i nie wiem co dalej mam mówić i facet najczesciej zamyka okno rozmowy hmm
Lat mam 19

10

Odp: Nieśmiałość utrudnia mi rozmowy

Ja także nie potrafię rozmawiać o "pierdołach". Tzn. nie chcę rozmawiać tylko o poważnych sprawach, ale właśnie takie luźne rozmowy przychodzą mi z trudem. Może to przez to że przeszłam dwie operacje usunięcia guza mózgu, dużo widziałam w szpitalach na oddziale i szkoda mi teraz czasu na rozmowy o niczym, które nic nie wnoszą do mojego życia. Nie potrafię nawiązać kontaktu z rówieśnikami, zdecydowanie łatwiej przychodzi mi rozmowa z kimś starszym. Wcześniej też taka byłam ale nie aż tak. Do tego dochodzi nieśmiałość i cisza w trakcie rozmowy murowana. Ale na szczęście mam znajomych z którymi potrafię porozmawiać, z którymi mam wspólne tematy, niestety są to tylko 2-3 osoby. To wszystko co napisałam dotyczy obcych mi osób, także "znajomych" na uczelni przez co trochę czuję się samotna. Ale ja poprostu taka jestem;)

11

Odp: Nieśmiałość utrudnia mi rozmowy

kami_kaa Faceci najlepiej cenią sobie dziewczyny które potrafią słuchać.. wink
Nie raz jednak doświadczyłem, że owe złote "milczenie" okazało się wyznacznikiem pustogłowia,więc najlepiej słuchać ze zrozumieniem... wink
Jak zapadnie niezręczna cisza, to pytać,pytać,pytać nie bać się.. wink

12

Odp: Nieśmiałość utrudnia mi rozmowy
kami_kaa napisał/a:

Nie potrafię porozmawiać z żadnym mężczyznom. Po chwilii od rozpoczęcia rozmowy zapada krępująca cisza. Jestem w stanie porozmawiać na konkretny temat, ale kiedy jest to luźna rozmowa "o pierdołach" trace głos i brak mi słów. Nie wiem jak temu zaradzić...

Myślę ze chlopak powinen tez probowac cos mowic , nie moze tak byc ze ciagle masz tkz. "paleczke" i mowisz co i jak , daj mu tez smile

13

Odp: Nieśmiałość utrudnia mi rozmowy

Też tak kiedyś miałam ale przeszło z czasem;)
Też nie mogłam się wypowiedzieć  żadnej sprawie, a teraz?? Moi znajomi mają mnie za największą gadułę!! A Ci którzy mnie nie widzieli od tamtego czasu mnie nie poznają. Wszystko z czasem

14

Odp: Nieśmiałość utrudnia mi rozmowy

Ciężko mi przychodzi rozmowa z obcymi dla mnie ludźmi a zwłaszcza z facetami. Nie za bardzo wiem o czym mam z nimi gadać. Im bardziej mi zależy na jakimś chłopaku tym bardziej z tego nic nie wychodzi. Od jakiegoś czasu boje się nawiązać jakąkolwiek znajomość z chłopakami bo nie chce znowu cierpieć. Chciała bym to wszystko zmienić ,nabrać pewności siebie.

15

Odp: Nieśmiałość utrudnia mi rozmowy
kami_kaa napisał/a:

Nie potrafię porozmawiać z żadnym mężczyznom. Po chwilii od rozpoczęcia rozmowy zapada krępująca cisza. Jestem w stanie porozmawiać na konkretny temat, ale kiedy jest to luźna rozmowa "o pierdołach" trace głos i brak mi słów. Nie wiem jak temu zaradzić...

Cześc to jest podobnie jak z mną,rozmawiam płynnie do czasu,jak napotykam na lęk komuś opowiedzenia o czymś np; co myślę,zwłaszcza osobom mało znanym,lub z którymi kiedyś się pokłociłem,najczęściej kobiety.To jest nieśmiałość o podłożu lękowym,bo nie mogę poznac ,żadnej laski.Adam.

16

Odp: Nieśmiałość utrudnia mi rozmowy

Moja propozycja- zapisac sie na zajecia w grupie. To naprawde daje efekt.

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Nieśmiałość utrudnia mi rozmowy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024