Jestem w ciąży z byłym, jego manipulacje - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Jestem w ciąży z byłym, jego manipulacje

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

1 Ostatnio edytowany przez Bojarska (2018-09-11 15:26:00)

Temat: Jestem w ciąży z byłym, jego manipulacje

Będzie chaotycznie, za co z góry przepraszam.

Rozstaliśmy się dwa miesiące temu, powodem było nagromadzenie się negatywnych emocji. On wcześniej twierdził, że chce przerwy, później, że rozstania, jeszcze później, że można to naprawić - ogółem brak stabilności. Wiedziałam, że tylko moja wyprowadzka może wyklarować sprawy.
Podczas pierwszego miesiąca odzywał się, uderzał w sentymentalny ton, ale niczego nie proponował. W końcu doszło do rozmowy gdzie wiele sobie wyjaśniliśmy, spotkaliśmy się kilka razy, było przytulanie i  czułości (aż za dużo jak się później okazało). Ogółem zmierzaliśmy do powrotu.
Dowiedziałam się później, że mój były ma konto na aplikacji randkowej, które założył tuż po mojej wyprowadzce i sprawa się sypnęła, byłam zła, a on uznał, że skoro mu nie ufam, to nic z tego nie będzie "bo on tam niczego prócz znajomych nie szuka". Próbowałam z nim porozmawiać, stwierdził, że nie wie czego chce i niczego mi nie może obiecać, potrzebuje czasu dla siebie, ale że wciąż niczego nie szuka, po prostu chce mieć z kim spędzać czas. Poprosiłam wtedy, żeby się zastanowił i zaznaczyłam, że jeżeli znajdzie kogoś nowego, to proszę aby dał mi spokój. Widziałam później, że dodaje nowe dziewczyny do znajomych, w tym jedną licealistkę (on 28).
Niedawno dowiedziałam się, że jestem z nim w ciąży...
Zadzwoniłam do niego mówiąc, że myślę o usunięciu (taka była moja pierwsza myśl, sytuacja materialna i mieszkaniowa nie pozwala mi na bycie samotną matką). On nawet nie zaoponował, nie zaproponował spotkania czy rozmowy. Przez kilka dni zaszczycił mnie kilkoma wiadomościami, pytając jak się czuję i czy zamówiłam już tabletki (!).  W końcu zmusiłam go do spotkania w cztery oczy, zaproponował, że albo się zejdziemy bo on nadal coś do mnie czuje, albo usunięcie, bo "nie ma sensu żeby dziecko męczyło się wychowując się w niepełnej rodzinie" (!). Argumentował tym, jak cięzko będzie mi sobie ułożyć życie prywatne będąc samotną matką, że spadną drastycznie moje szanse na związek. Jednocześnie spadła na mnie bomba - powiedział mi, że z ww. licealistką uprawiał seks. Sądzę, że zrobił to celowo ponieważ mówiłam mu, że w takiej sytuacji jak nasza, seks z kimś innym to droga bez odwrotu, bo jeśli on ma się dowiedzieć czego chce przez seks z innymi, to ja dziękuję. Co więcej, jeszcze kilka dni wcześniej twierdził, że nic go z nią nie łączy prócz koleżeństwa,a ja domyślając się, że coś jest na rzeczy mam urojenia (!). Dziewczyny, czy to możliwe, że człowiek może być tak wyrachowany, żeby spuszczać na kogoś taką bombę celowo? Po to, żeby mieć czyste sumienie, że on przecież zaproponował wspólne wychowanie dziecka? Przecież to chore. Myślę, że gdyby planował to na poważnie, poinformowałby swoich rodziców (są bardzo "scaloną" rodziną, na forum rodzinnym dyskutuje się wspólnie wazne kwestie), a gdyby miał na względzie dobro moje i dziecka, to fakt przespania się z inną panienką po prostu by zataił, tak jak zatajał ich relację dotychczas hmm

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jestem w ciąży z byłym, jego manipulacje

Ciężka sprawa... powiedziałabym Ci olej gościa bo on ma w głowie teraz tylko nowe panienki, wiesz zachłysnął się wolnością, poszedł do łózka z inną laską, więc chce więcej..
Ile jesteście razem ? w kwestii dziecka.. to Twoja indywidualna sprawa, może porozmawiaj z rodzicami swoimi o tym. Myślę, że na niego nie masz co liczyć ani czekać że to mu przejdzie.

3

Odp: Jestem w ciąży z byłym, jego manipulacje

Facet do skreślenia. Nie powinien być punktem wyjścia do żadnych dalszych rozważań na temat Twojego życia bo na tym bawidamku nie możesz polegać. Pora zająć się sobą. Czego chcesz, potrzebujesz? Kto może Cię teraz wesprzeć? Pomyśl o rodzicach i innych bliskich osobach. Może psycholog? Rozmowa z kimś kompetentnym pomoże Ci spojrzeć na sprawę z różnych punktów widzenia zanim podejmiesz jakieś nieodwracalne kroki.

4

Odp: Jestem w ciąży z byłym, jego manipulacje

Wydajemisię - byliśmy ze sobą 3 lata, wychodzi na to, że nie znałam człowieka

Esthere - mam wsparcie rodziny, ale finansowo i zawodowo będzie bardzo, bardzo cięzko. Na pomoc jego i jego rodziny nie liczę, już mi jego matka zasugerowała, że to może nie być jego dziecko.

5

Odp: Jestem w ciąży z byłym, jego manipulacje

Co do urodzenia dziecka podejmij decyzję sama - czy tego chcesz czy nie. Biologicznego tatusia nie bierz pod uwagę. Jemu nie chodzi o to, by dziecko "się nie męczyło" w niepełnej rodzinie, bo lepiej dziecku w niepełnej rodzinie, niż w rodzinie z dziwkarzem - jemu chodzi o to, by jego portfel się nie meczył alimentami. Przecież on wie, że na powrót do niego się nie zgodzisz po tym jak uprawiał seks z małolatą. Jeśli urodzisz, oczywiście pozwij go o alimenty. W końcu to jego dziecko - niech siętak łatwo nie wymiguje od odpowiedzialności. I niech Cię ręka boska broni przed powrotem do tego typa.

6

Odp: Jestem w ciąży z byłym, jego manipulacje
Bojarska napisał/a:

Wydajemisię - byliśmy ze sobą 3 lata, wychodzi na to, że nie znałam człowieka

A ja myślę, że nam wciskasz kity. Byłaś i jesteś pod urokiem tego kobieciarza. Sprawy od dawna wyglądały w waszym związku jak wyglądały. Czyli on rwał inne panienki, a Ty łykałaś zapewne jak i inne dziewczyny jego dziwaczne i nielogiczne tłumaczenia. W końcu chciałaś odejść (tak przynajmniej nam tu opowiadasz). I co? I znowu zadziałał dyskretny urok kobieciarza. I z odejścia, doszło do zajścia w ciąże. Jesteś w trudnej sytuacji i musisz, przynajmniej teraz postąpić odpowiedzialnie. Czasami życie przez wstrząs sprawia, że się przebudzamy i widzimy jakich złych wyborów dokonywaliśmy.

7

Odp: Jestem w ciąży z byłym, jego manipulacje
balin napisał/a:
Bojarska napisał/a:

Wydajemisię - byliśmy ze sobą 3 lata, wychodzi na to, że nie znałam człowieka

A ja myślę, że nam wciskasz kity. Byłaś i jesteś pod urokiem tego kobieciarza. Sprawy od dawna wyglądały w waszym związku jak wyglądały. Czyli on rwał inne panienki, a Ty łykałaś zapewne jak i inne dziewczyny jego dziwaczne i nielogiczne tłumaczenia. W końcu chciałaś odejść (tak przynajmniej nam tu opowiadasz). I co? I znowu zadziałał dyskretny urok kobieciarza. I z odejścia, doszło do zajścia w ciąże. Jesteś w trudnej sytuacji i musisz, przynajmniej teraz postąpić odpowiedzialnie. Czasami życie przez wstrząs sprawia, że się przebudzamy i widzimy jakich złych wyborów dokonywaliśmy.

I tu się mylisz. Co to za kobieciarz, dla którego byłam drugą partnerką seksualną, a z poprzednią był w wieloletnim związku? Innych panienek będąc ze mną nie rwał, na imprezy nie chodził, głównie siedzial przy komputerze.
Ja raczej twierdzę, że moralności to on nie ma, a fakt, że byłam druga wynikał z jego kompleksów i lenistwa, to tak naprawdę ja z tych kompleksów go po części wyciągnęłam. I zaszalał, czując się lepiej ze sobą. Nawet nie potrafił poderwać żadnej sensownej dziewczyny, tylko pierwszą lepszą byle gówniarę, która szukała seksu dla atencji.

8

Odp: Jestem w ciąży z byłym, jego manipulacje

Rozstaliście się więc mógł uprawiac ex - co ci do tego czy z licealistką czy milfem? Może jesteś zazdrosna że z licealistką? Chyba jej nie zgwałcił więc co w tym złego?
Zadzwoniłaś że jesteś w ciązy I JEDNOCZEŚNIE że chcesz usunąć - ok. Zgodził się bo dlaczego miałby cię przeoknywac do dziecka, którego nie chcesz??
A potem ty ustaliłaś zasady, że nie wrócicie jeśli spał z kimś innym... a dlaczego takie a nie np. że nie wrócicie jeśli palił papirosy? to jego sprawa co robł  w tym czasie.

9

Odp: Jestem w ciąży z byłym, jego manipulacje

Boże, z takim człowiekiem, to żadnej rodziny nie można tworzyć, bo widać, że chłopak nieodpowiedzialny.

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Jestem w ciąży z byłym, jego manipulacje

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024