Skuteczny sposób na nerwicę. - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-02-08 00:13:51

Anka1982
Zaglądam tu coraz częściej

Skuteczny sposób na nerwicę.

Witam
Na nerwicę lękową cieripiałam 5 lat przeszłam różne metody leczenia, jedne mniej drugie bardziej skuteczne ,i chcę tutaj powiedzieć wszystkim z tego naprawdę da się wyjść!!!!!Po mojej nerwicy pozostały już praktycznie wspomnienia ,czasami coś tam mnie złapie ,ale traktuje to już tylko jako gorszy dzień jaki się każdemu zdarza.Tak więc zachęcam wszystkich do waliki ,bo wiem że warto ,nigdy nie sądziłam że jeszcze kiedyś to napiszę..... jestem szczęśliwa smile
A to mi pomogło:

Czytanie wielu książek na ten temat-im większa wiedza tym mniejszy strach
Duże samozaparcie-bo jak widać jak się chce to można.
Joga-doskonale relaksowała i rozluźniała -jest praktycznie dostępna w każdym mieście
Metoda 1000 kroków-to pomogło mi chyba najbardziej -info można znaleźć w sieci na temat tej metody.

Na tym kończę ,jeżeli pomogłam komuś tym postem i zostawiłam jakieś ziarenko nadzieii to bardzo się z tego cieszę ,bo sama pamiętam kiedy szukałam informacji od ludzi którzy już z tego wyszli i nie mogłam znaleść ,bo ich ten temat już wtedy nie interesuje i po prostu nie piszą o tym

#2 2010-02-08 11:58:02

Abra
Woman In Red

Re: Skuteczny sposób na nerwicę.

Anko1982 ja też cierpię na nerwicę lękową albo natręctw które to powodują u mnie napady lęku a objawy temu towarzyszące chyba znasz.Jeśli możesz napisz coś więcej na temat Twojego leczenia,podaj tytuły pomocnych książek,tego czy znalazłaś przyczynę swoich lęków i czy stosowałaś leczenie farmakologiczne .

#3 2010-02-08 14:52:49

Anka1982

Tak stosowałam leczenie farmakologiczne ,ale nie było skuteczne no bo w sumie tego nie da się wyleczyć tabletkami ,one tylko przytłumiają objawy ale to wszystko dalej w nas siedzi.Mnie okazała się pomocna Metoda 1000 kroków ,jest to taki specjalny program do walki z lękiem itp.Tylko trzeba dać sobie sporo czasu bo efekty są dopiero po jakims czasie ,no ale są i to chyba się najbardziej liczy.A moję lęki ,to były poprostu moje nagromadzone emocje ,których nie potrafiłam uwolnić i one sobie znalazły własnie taką drogę wyjścia ,bo nerwica to przeciez choroba naszych emocji.

#4 2010-02-08 15:28:14

girlinrain
O krok od uzależnienia

Stosuję joge i czytam sporo książek na ten temat, a nerwica jak była, tak jest, zawsze sobie tylko tłumaczę tymi przeczytanymi informacjami skąd to się boerze i , że trzeba walczyć. O metodzie 1000kroków nie słyszałam, ale muszę to zastosować, skoro pomaga:)

#5 2010-02-09 12:04:28

Abra
Woman In Red

Rzeczywiście ja też zawsze miałam problem z wyrażaniem negatywnych uczuć, zawsze je w sobie kumulowałam, nie umiałam o nich mówić.Poczytam o tej metodzie jeśli mówisz że skutkuje

#6 2010-02-09 12:32:51

girlinrain
O krok od uzależnienia

Moje wyrażanie uczuć, negatywnych i tych pozytywnych jest zbytnio spotęgowane i to jest mój problem, albo śmieję się aż do bólu brzucha, mogłabym tańczyć w powietrzu ze szczęścia, albo jestem wściekła, płaczę i krzyczę jednocześnie, a po chwili tego krzyku i braku opanowania żałuję.

#7 2010-02-09 14:15:26

Anka1982

Ja też męczyłam się z wieloma różnymi uczuciami i emocjami które w mojej głowie siedziały ,ale powiem wam jedno ,wszystko to kwestia odowiedniego podejścia i ćwiczeń w walce z tym.Ja się ostro za to wziełam ,i wygrywam.ta metoda o której pisałam bardzo mi pomogła ,to było coś czego szukałam od bardzo dawna ,dla mnie okazała się zbawieniem

#8 2010-02-10 14:53:23

Abra
Woman In Red

U mnie było podobnie-zawsze wszystko odczuwałam bardzo intensywnie-radość to euforia,smutek to depresja.W ciągu jednego dnia mogłam kilka razy "się zmieniać"Na szczęście powoli nad tym pracuję;)

#9 2010-02-11 12:17:13

kora40
Przyjaciółka Forum

Gratulacje,i jak najwiecej pozytywnych mysli!

#10 2010-02-15 18:23:44

kwiatuszek1982

Witam wszystkich ,ja też od pewnego czasu stosuję tą metodę 1000 kroków,i bardzo mi pomaga ,z tygodnia na tydzień przełamuje w sobie swoje lęki ,jest coraz lepiej a było naprawdę bardzo źle.Do tego dowiedziałam się o sobie wielu rzeczy o których wcześniej nie miałam pojęcia ,odkryłam nową siebie lepszą weselszą i mniej strachliwą.

Nie wiem czy wolno tutaj wklejać linki ale dla zainteresowanych tą metodą podaję fora gdzie ludzie się wypowiadają na ten temat.

http://www.pokonacnerwice.fora.pl/
http://commed.pl/psychiatra-vf16.htm

Ostatnio edytowany przez kwiatuszek1982 (2010-02-18 18:03:10)

#11 2010-02-24 16:54:56

kwiatuszek1982

A co do innych sposobów to polecam też jogę ,świetnie relaksuje tylko trzeba dpść długo ja stosować

Ostatnio edytowany przez kwiatuszek1982 (2010-02-26 18:54:36)

#12 2011-12-19 11:34:39

BlackOrchid
Dobry Duszek Forum

czy ktoś mógłby rozwinąć na czym polega ta metoda 1000 kroków bo w necie nic konkretnego nie znalazłam!! wiem, że chodzi o jakąś książkę i ćwiczenia tak?? cy to naprawdę działa warto to kupić??

#13 2012-06-21 14:12:51

kasia5981

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Chciałam zasięgnąć porady lub znaleść kogoś kto cierpiał tak bardzo jak Ja w tym momencie cierpie...Mam nerwice natręctw i lęki ... moje myśli doprowadzją mnie do płaczu i smutku wielkiego !!!Szukam różnych rozwiązań aby pomuc sobie wrócić do normalnego myślenia i życia które zawliło mi się w tamtym roku na wiosne. Dostałam ataku duszności myślałam,  że sie udusze zaraz i umre!!! Coś potwornego tak się wystraszyłam tym atakiem ,że przez 7 miesięcy myślałam tylko o tym, że jestem ciężko chora i umre zostawie moje  dzieci małe same na tym świecie!!! Leczyłam najpierw serce bo waliło jak szalone Bisokardem u kardiologa ale nadal myśli, że jestem chora nie dawały mi spokoju... Nie mogłam już pić kawy ani alkoholu bo odrazu dostawałam czepawicy i serce waliło jak szlone oraz w gardle ściskało Boże coś strasznego nie wiedziałam co mam robić!!! Serce przestało walić po tym jak brałam leki na serce przez 4 miesiące ale przyszło coś o wiele gorszego natłok niesamowity myśli dlaczego mnie to spotkało, że nigdy z tego nie wyjde, że to jakieś przekleństwo, bałam się jeździć tramwajem żeby mnie atak tej dusznści nie chwycił bo się tam udusze i pogotowie nie zdąży dojechać aby mnie ratować to samo w autobusie czy pociągu, a do windy to nie ma możliwości żebym weszła!!!Te wszystkie lęki doprowadziły mnie ,że na jesieni myślałam, że głowa mi eksploduje mi od tego myślenia!!!Poszłam więc do psychiatry opowiedziałam co mi dolega pokiwał głową i powiedział ,że szkoda , że nie przyszłam do niego wcześniej bo pozwoliłam nerwicy się rozwijać! To prawda teraz to rozumiem ale wtedy iść do psychiatry to było coś poniżającego dla mnie bardzo...Dostałam pramolan pomogło ale nie do końca przestałam myśleć tyle i mogłam złapać oddech wkońcu . Po 4 miesiącach postanowiłam go odstawić i po 1,5miesiąca dostałam takich lęków jak i chyba depresji ,że niebęde opisywać bo niechce wracać do tego!!! Uporałam się z tymi lękami odzyskałam siebie i uśmiech na tważy sama walczyłam z tym i to bardzo wolała bym siedzieć cały dzień na siłowni i ćwiczyć podnoszenie ciężarów niż walczyć z moimi lękami i myślami... Nadal mam lęki mniejsze ale są myśli że kiedy to się skończy boje się leków po braniu tego pramolanu choć mi pomugł . Szukam kogoś kto to przeszedł pokonał i znów jest szczęśliwy i może żyć tak jak dawniej aby pomugł mi lub napisał co mam robić aby pokonać tą chorobe i cieszyć się moimi dziećmi mężem sobą samą i życiem.Byłam kiedyś szczęsliwą dziewczyną dla której nie było nie możliwych rzeczy i zawsze widziałam wszystko pozytywnie pomagałam innym co mieli problemy stawiałam na nogi aż sama padła i nie umiem wstać na równe nogi tylko co wstane to się chwieje jak roczne dziecko co uczy się chodzić dopiero. Przepraszam za błędy ponieważ pisze to bardzo przeżywając i nie zwracam uwagi na błedy i wygląd stylistyczny.

#14 2012-06-21 15:53:32

manda26
Dobry Duszek Forum

Kasiu,bardzo zle zrobiłaś,że sama odstawiłaś sobie leki.4 miesiące brania leków przy takich lękach to zdecydowanie za krótko.Trzeba je brać przynajmniej 6 miesięcy,żeby nastąpiła jakaś trwalsza poprawa.
Ja natomiast uporałam sie z depresją i lękami poprzez leczenie farmakologiczne i psychoterapie.
A tym walącym sercem staraj sie nie przejmować;im wiecej sie denerwujesz,tym bardziej ono szaleje.To ''tylko'' objaw nerwicy i na pewno nic Ci sie nie stanie.
Pewnie pomyślisz sobie ,że łatwo mi tak mówić,ale też miałam podobnie jak Ty.Każdego dnia myślałam,że umrę.

#15 2012-06-21 22:36:29

kasia5981

Hej dziękuje ze odpisałaś...Odstawiałam  leki stopniowo schodziła tak jak powiedział mi lekaż. Chodziłam na terapie przez 3 miesiące to była terapia z regresingiem pomagła tak jak i te leki ale nadal jestem uwięziona w tych lękach ale nie tych co były zanim zaczełam brać  pramolan bo tante znikły natomiast pojawiły sie inne i są... mam wolne odnich ale wracają i mnie zjadają poczym znów je zwalczam mam spokój i znowu jakaś myśl się pojawia i mnie zasmuca. Błędne koło był moment ze nie mogłam złapać oddechu jak bym była uwięziona ale powiedziałam sobie musze wysiąść z tej karuzeli i złapać powietrze i udało mi się na 2 tygodnie byłam tak sz częśliwa aż myślałam ze to jest nie możliwe. Mineło kilka dni i znów złapały mnie myśli i doła złapałam ze bnbz yło już tak pięknie i znów jestem uwięziona próbowałam jeszcze pare razy aż wkońcu udało misię wytaraskać i starać się niemyśleć o moich lękach i myślach i jest lepiej ale wracają raz mnie bolą a raz myśle sobie ze dzisiaj mam gorszy dzień jak każdy i musze to przeżyć. Jakoś żyje ale kosztuje mnie to taki wysiłek psychiczny ze szkoda gadać ... Dlatego szukam kogoś kto mi pomoże i wskarze droge do WYJŚCIA. Powie ze sam doświadczył tego i ze jest wyjście z tej okropnej choroby zebym nabrała siły aby walczyć dalej.

#16 2012-06-22 10:31:44

Mikam

Droga Kasiu walczę z tym samym co Ty, ponoć dopada to ludzi nader wrażliwych i mało  asertywnych.Również brałam Pramolan, ale nie przyniósł oczekiwanych rezultatów.Mój lekarz przepisał mi Clonasepanum, które wycisza, ale nie ogłupia.W chwili ,kiedy czuję powrót dręczących myśli biorę małą dawkę i zaczynam odchodzić od natręctw.Ponoć dobre rezultaty przynosi psychoterapia,yoga i inne metody relaksacyjne,ale zabieram się do nich ,jak sójka....

#17 2012-06-22 11:50:49

skomplikowana
Cioteczka Dobra Rada

Witam, też miałam nerwice.. od lękowej przez natręctwa itp. trzeba walczyć mimo wszystko.. bez leków też się da wyjść.. ja nie brałam nic, walczyłam.. wychodziłam lękom naprzeciw i co? teraz jest niewiele rzeczy, których się boję, jestem bardzo silna.. i prawdą jest, że co Cię nie zabije to Cię wzmocni!

Te wszystkie przeżycia niesamowicie zahartowały i ukształtowały mój charakter! Normalnie żyjący człowiek nigdy tego nie zrozumie, nie sztuką jest żyć gdy tak naprawdę nic nie stwarza problemów, sztuką jest żyć gdy najmniejsza czynność to niesamowite wyzwanie.

Może faktycznie nerwica jest chorobą ludzi nadwrażliwych ale gdy się już przejdzie przez to piekło to można góry przenosić!

"Wczorajszy ból jest dzisiejszą siłą!"

#18 2012-06-22 16:46:43

kasia5981

Witam dziewczyny bardzo się ciesze , że odpisałyście na moje wołanie o pomoc jestem bardzo szczęliwa , że ktoś mnie rozumie  , wie co przechodzę  i nie wywraca oczami ani nie mówi , żebym wzieła się do ciężkiej pracy to mi wszystko przejdzie i nie będę myślała o pierdołach. Od 14 lutego tego roku nie biorę żadnych leków sama walczę z tym jedynie wspomagam się lekiem ziołowym na uspokojenie ,,lafobar" pomaga, lecz nadal nie załatwia problemu z , którym walczę. Jest mi bardzo ciężko  mam chwilę zwątpienia , że ten koszmar nigdy się nie skończy i będę tak tkwiła w nim do końca życia.Będę próbowała dalej walczyć sama z tym tłumacząc sobie każdy lęk, że wszystko będzie dobrze i będę znowu szczęśliwa! Dziękuje za wasze posty dzięki wam czuje się o wiele lepiej.

#19 2012-06-22 21:06:58

Kaja74
Przyjaciółka Forum

Nerwica objawia się dokuczliwymi symptomami, które można "uciszyć" farmakoterapią, ale przyczyną jest konflikt wewnętrzny i jeśli nie zostanie rozpoznany to marne szanse na wyzdrowienie...
Wiecie co mi pomogło przy napadach lęku ? Poznanie "wroga". Czytałam mnóstwo książek,artykułów,  dzięki którym oswoiłam lęk, nauczyłam się go lekceważyć i uwierzyłam, że tak naprawdę to nic mi nie grozi, jestem bezpieczna, nie umieram, nie tracę rozumu..Objawy są paskudne, ale nie zagrażają bezpośrednio mojemu życiu. 
Teraz mam przewagę nad lękiem, on już mnie nie przeraża, bo wiem, że nic mi zrobić nie może...spersonalizowałam go sobie i jest dla mnie jak mały dzieciak, który robi dużo hałasu smile

#20 2012-06-22 21:30:36

skomplikowana
Cioteczka Dobra Rada

Kaja74 chyba czytałyśmy podobne książki wink

Tak sobie myślę, że może nie powinnyśmy tego traktować jako wroga, w końcu jest to jakaś część nas i wtedy przeciwstawiamy się same sobie, to prowadzi do autodestrukcji.
Uważam, że zrozumienie, obserwowanie i wnikliwa analiza tego co powoduję lęk prowadzi do rozwiązania problemu, niestety nasza psychika jest tak skomplikowana, że czasem po przykrywką naszych niejednokrotnie "śmiesznych" (tak to postrzegają "zdrowi" ludzie) lęków ukrywa się bardzo złożony problem więc trzeba zaglądać w głąb siebie, nie skupiać się na samym uczuciu lęku, tylko na tym co się pod nim kryje.

Kasia5981 tak to się właśnie zaczyna.. Ciebie dopadły duszności, też to przeżywałam. Proszę zastanów się co w Twoim życiu jest nie tak? Czy dzieją się jakieś rzeczy, o których nie chcesz myśleć? Po latach doświadczeń z nerwicą wiem jedno, że w większości przypadków jest to reakcja mózgu i psychiki na życie, gdy pojawia się problem (lub może on być zakorzeniony w podświadomości od dziecka) Twoja psychika może sobie z nim nie radzić dlatego odwraca Twoją uwagę i to skutecznie, zauważ, że nie możesz myśleć o niczym innym gdy nadchodzi lęk.
Myślę, że najlepszym sposobem nie jest psycholog, psychiatra czy leki, ale rozmowa z ludźmi, którzy są lub byli w podobnej sytuacji, bo wątpie, że na studiach uczą takiej niesamowitej empatii. Bo tego piekła nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez skomplikowana (2012-06-22 21:41:53)

#21 2012-06-23 08:27:35

kasia5981

To wszysto zaczeło się mianowicie:miałam stresujące dzieciństwo nie było w nim przemocy fizycznej , ale drenczenie psychiczne np. jak się spóżniłam do domu to siedziałam na klatce schodowej i czekałam aż mamie przejdzie złość... będąc 6 latkiem i 7 tatkiem bo to trwało przez wiele lat nieraz spałam u sąsiadki bo mnie nie wpuściła do domu chore do dzisiejszego dnia tego nie moge zrozumieć!!! Strasznie bałam się siedzieć na tej klatce zeby ktoś mnie z sąsiadów nie widział bo wstyd i bałam się zeby jakiś facet nie wszedł i mi krzywdy nie zrobił. Piekło płakałam strasznie ale to przeżyłam były różne historie obwiniania mnie o zmarnowane życie oto że mój ojciec był debilem i Ja również jestem debilem...itd Wszystko ciągło się latami krzyki, wyzwiska, awantury, obwinianie, ale to wszystko przeplatało się z dobrymi momentami jak przytulaniem, wakacjami fajnymi,wycieczkami, wyjazdami nad wode były i te dobre dni , które zapamiętałam i własnym dzieciom przekazuje Kochając je bardzo, nie krzycze tak jak moja matka, nigdy nie wyzywam ich, nigdy nie wyżucam z domu ani nie karam siedzeniem za drzwiami... Nic z tych rzeczy nigdy co moja matka mi zrobiła nie zrobiłam dzieciom własnym ani przez myśl mi nie przeszło... Jestem osobą bardzo wesołą,mam wspaniałych przyjaciół, lubie pomagać innym ludzią,kocham zwierzęta, ludzi,dzieciaczki i nagle spotyka mnie takie coś??? Fakt zanim rozchorowałam się byłam na diecie Dukana tej białkowej przez 8 lub 9 miesięcy schudłam fajnie byłam zadowolona bardzo , ale piłam dużo kawy ponieważ dawała mi siłe do życia i nie wiem czy to nie spowodowało ze wypłukałam magnez z organizmu. Był marzec kiedy wracałam z córką z zajęc tańca i jadąc w busie dostałam ataku duszności...nie wiedziałam co się zemną dzieje!!!Chciałm się rozpłakać ze strachu , ale nie mogłam bo miałam wrażenie że się udusze coś strasznego po raz 1 w życiu miałam takie straszne uczucie że zaraz umre...!!! Byłam przerażona wezwałam pogotowie . Lekarz z pogotowia powiedział po przebadaniu że mam nerwice i zebym poszła do psychiatry pomyślałam zwariował facet... Myślałam ze przez te kawy , które wypiłam w ciągu dnia tak mi się stało. Taki atak miałam 1 raz w życiu na 2 dzień lekko mnie brały duszności ale poszłam do przychodni i dali mi na uspokojenie i przeszło. Myślałam że to już mi przeszło i jest ok , ale wsiadając do auta z mężem i ruszając dostawałam dziwnego uczucia ścisku w gardle że musiałam wysiąść koszmar dużo razy miałam tak ale to przezwyciężyłam. Trwało to przez wiosne potem te obiawy mineły przyszło walenie serca następny koszmar wylądowałam u kardiologa dał mi leki i po paru miesiącach leczenia przeszło, ale cały ten czas miałam w sobie uczucie że coś jest nie tak i myślałam co się ze mną dzieje , że się zepsułam i czy dam rade naprawić się sama? Zaczełam myśleć coraz więcej co się stał co mnie jeszcze czeka na wakacjach tylko o tym myślałam żeby mnie atak duszności nie chwycił,zebym nie umarła bo mam dzieci itp itd. Na jesień dostałam takich lęków i myśli natłoku ze nie mogłam skupić się na filmie w telewizji bo myśli nie dawały mi spokoju. Bałam się o moje dzieci az do tego stopnia rozchwiałam swoje obawy i lęki, że zaczełam myśleć ze ludzie krzywdzą własne dzieci to Ja może tez moge im zrobić krzywde  mając takie lęki chwyciłam się za głowe i poleciałam do psychiatry , który dał mi właśnie pramolan. Po tym pramolanie przeszło , ale czasami jakaś myśl ,która wywoływała wemnie lęk się pojawiła i wtedy płakałam strasznie że to cierpienie nie ma końca. Poszłam na terapie prałyśmy moje dzieciństwo a między czasie brałam ten pramolan było ok , ale czułam się jak w zamkniętym kole  nie mogłam w to uwiwżyć co się zemną dzieje...Wylałam morze łez przez okres jesieńi i zimy oraz tej wiosny. Lek przestałam brać było dobrze terapie skończyłam a samopoczucie było nie takie jak bym chciała. Mineło 1.5miesiąca a Ja dostałam takiego potwornego zmęczenia braku chęci do życia stało się wszystko obojętne ubrania , rzeczy rózne , ale nie dzieci one dają mi siłe do życia do tego aby walczyć dalej mimo lęków ze mogła bym im zrobić krzywde lub sobie samej to walcze i szukam metody , która mi pomoże wyjść z tej choroby. Przeżyłam różne etapy i pokonałam , ale dalej mam lęki i myśli kiedy to się skończy.

#22 2012-06-23 10:29:29

skomplikowana
Cioteczka Dobra Rada

Kasia nawet nie wiesz jak doskonale Cię rozumiem, przechodziłam dokładnie przez to samo.. w różnych momentach mojego życia i uwierz mi, że nadejdzie taki dzień.. i stanie się to dosłownie z dnia na dzień.. że wszystko minie, zaczniesz żyć jak dawniej.. niestety nie mogę Ci powiedzieć, kiedy to nastąpi. Z tego co piszesz wnioskuje, że już wiele wiesz, Twoja świadomość jest coraz większa a to właśnie prowadzi do wyzdrowienia, coś co zostało w nas zakorzenione, bóle i lęki sprzed lat, teraz wydostają się pod inną postacią.

Według mnie sprawa wygląda tak: w dzieciństwie byłaś ładowana negatywnymi emocjami, bałaś się - to te lęki, które zamknęłaś gdzieś głęboko w podświadomości, one tam tkwiły cały czas, ale tak jak mówisz złe chwile przeplatały się z dobrymi, a zazwyczaj na tym polega toksyczna relacja - bo gdzieś tam w środku pewnie czułaś lęk, że gdy zrobisz coś nie tak będzie awantura.. Jednak człowiek jest wstanie dostosować się do otoczenia, do warunków więc żyłaś tak bo przecież nie było innego wyjścia. A tu nagle wyrywasz się z domu, bierzesz ślub, rodzisz dzieci, chcesz im dać wszystko czego Ty nie miałaś, czujesz się szczęśliwa i spełniona.. ale niestety to nie taki proste.. bo w Twojej podświadomości są zakorzenione lęki i negatywne emocje, które niestety wydostają się w momencie kiedy już nie jesteś narażona na jakiekolwiek zagrożenie, bo czujność została uśpiona. Czakra się przelała, teraz dostajesz ataków lęku i całkiem możliwe, że to ten lęk sprzed lat.. jednak jeśli nie będziesz się wpędzać w błędne koło to kiedyś zapasy lęków się wyczerpią i wtedy z dnia na dzień wrócisz do siebie, oczyścisz się.
Nerwica, depresja to nie są choroby osób słabych - to choroby osób, które za długo były silne.

To jest moje zdanie, nie znam Cię zbyt dobrze, więc mogę się mylić.. ale sądze, że mechanizm nerwicy jest dosyć schematyczny.

Pozdrawiam i życze wiary w to, że z dnia na dzień wszystko się odmieni wink

#23 2012-06-23 14:46:55

Kaja74
Przyjaciółka Forum

Podpisuję się pod tym co napisała Skomplikowana !

#24 2012-06-24 08:16:29

kasia5981

Dziękuje bardzo za wsparcie będe dalej walczyła jestem przerażona co mnie jeszcze czeka i czy dam rady. Czasami boje się ze te lęki będą tak wielkie że będe musiła iść na leczenie do zakładu dla psychicznie chorych. Dziękuje serdecznie pozdrawiam.

#25 2012-06-24 15:49:42

missnowegojorku
Przyjaciółka Forum

Na nerwicę jedynie_leki, terapia, ciągła praca nad soba i dużżżżżżżżżżzo cierpliwości...

#26 2012-06-24 20:30:01

Kaja74
Przyjaciółka Forum

Kasia, nerwica nie jest chorobą psychiczną ! Poza tym osobiście polecam leczenie na oddziałach dziennych leczenia nerwic. Widziałam przypadki osób, które cierpiały na fobie społeczne, które nie były w stanie powiedzieć słowa, a po kilku m-cach pracy zmiany były niesamowite.

#27 2012-06-25 19:59:51

missnowegojorku
Przyjaciółka Forum

W moim przypadku terapia grupowa nic nie dała, podobne zdanie ma kilka osób z byłej terapii z którymi utrzymuję dalszy kontakt. Bardziej pomaga im indywidualna.

#28 2012-06-26 10:18:08

karolcia_38
Woman In Red

witam was dziewczyny smile. nie doczytałam wszystkich postów zatrzymałam się na poście Kasi tym dłuższym ostatnim i dołoże coś od siebie. oczywiście mam to samo. i zgadzam się z wami że wpływ ma na to i dzieciństwo i nasze teraźniejsze problemy choć dzieciństwo odgrywa tu kluczową rolę . jak cię czytam Kasiu to pomimo iż ja pochodzę z rodziny patologicznej i była przemoc to odczucia są niemalże identyczne i dokładnie tak samo się rozpoczeły moje "problemy" czyli dostałam niespodziwanego napadu duszności i zawrótów głowy. potem psychiatra i rozpoznanie - nerwica. leczyłam ją kilka miesięcy farmakologicznie ale raczej środkami uspakajającymi. potem kilka lat terapi warsztatów. potem kilkanascie miesięcy traumy śmierc dziadka odejście męża i moja mama w szpitalu. wyprowadziąłm się do innego miasta spotkałam wspaniałego człowieka i wyobraźcie sobie że myślałam iż no uff mam już za sobą wszystkie te "histerie" a tu ogromna niespodzianka. czułam się źle i poszłam do lekarza. on na mnie popatrzył wysłuchał i stwierdził po 10 min rozmowy że mam "przepracować dzieciństwo"!!! wyobraźcie sobie moje wszystkie dolegliwości cielesne są psychosomatyczne!!!!. a tego jest sporo. i to bardzo realne dolegliwości kompletnie nie związane z psychiką. nawet moja alergia jest wywołana przez wewnętrzny konflikt. wiem co piszę bo już nie raz wpadała w depresję gdy wyniki które robiłam a i tego sporo wszystkie były wzorcowe!!!! a ja ledwo żyłam. a to głowa a to żołądek a to alergia a to zatoki a to miesiączka a to coś innego. jeden wielki koszmar. przeczyatałam masę książek byłam na wieloletniej terapii i nadel nie potrafię zapanować nad lękiem. i tak jak pisała kasia moim największym problemem jest uczucie OPUSZCZENIA które generuje niewyobrażalny paraliżujący mnie lęk. i na nic się zdaje moją świadomość ze nic mi nie grozi że jestem dorosła i że dam sobie radę. a najciekawsze w tym wszystkim że ludzie którzy mnie poznają w życiu by się nie domyślili jak bardzo wewnętrznie jestem rozdarta i obolała. uważają mnie za wesołą energiczną uśmiechniętą osobę. a ja już ledwo ciągnę. stoję pod ścianą. jestem już w takim położeniu że albo to zwalczę albo to coś pokona mnie. problem w tym że ja już nie mam pomysłu jak to zwalczyć. i nie mam sił ani motywacji. czuję się tak jakbym miała na swym ramieniu wampira który wysysa że mnie całą energię. i wiem że to wszystko siedzi w mojej głowie. cieszę się że trafiłam na ten watek przynajmniej mam poczucie że i inni "też tak mają" i może dzieląc się ze sobą doświadczeniem pomożemy sobie nawzajem smile.

Ostatnio edytowany przez karolcia_38 (2012-06-26 10:19:04)

"Między bodźcem a reakcją leży nasza największa siła....wolna wola"

#29 2012-06-26 11:46:09

Franczeska83
Powoli się zadomawiam

Witam . Ja również cierpiałam na ciężką nerwicę lękową . Moje dzieciństwo nie było usłane różami , matka rozwiodła się jak miałam 3 miesiące . Praktycznie nigdy nie zaznałam od niej miłości , zawsze na pierwszym miejscu był mój starszy brat . Ja wiecznie tylko słyszałam , że jestem taka jak ojciec i tak samo marnie skończę . Oczywiście w związkach też mi się nie układało bo szukałam na '' siłę '' kogoś kto mnie pokocha . Walczyłam z nerwicą przez 4 lata i jakoś się uspokoiła ale niestety teraz znowu powróciła . Jeszcze na dodatek jestem w ciąży blizniaczej . Cały czas mam w sobie lęk , czy sobie poradzę , czy będę potrafiła okazać miłość dzieciom której sama nie zaznałam . Wiem , że nie powinnam się teraz stresować ale nie potrafię nad tym panować . Drżenie rąk , arytmia , zawroty głowy i ten paniczny strach który cały czas mi towarzyszy .

#30 2012-06-26 12:12:15

kasia5981

Witam serdecznie...Bardzo się ciesze, że napisałaś do mnie- może my wszystkie , które to przechodzimy znajdziemy jakieś lekarstwo lub sposób żeby wyjść z tego dołu a dziewczyny , które to już mają za sobą pomogom nam w znalezieniu tego wyjścia i wesprą dobrymi radami żeby mieć siły dalej żyć i walczyć  i Wygrać...Ja kupiłam sobie książke pt: "Sekret" właśnie ją czytam ... jestem troche przestraszona tymi sposobami zrobił mi się mętlik w głowie mały i musze porozmawiać na ten temat z moją terapełtką . Przeczytałam również książke jak pokonać lęki i fobie...też coś z tej książki wyciągłam i stosowałam i stosuje plus dzwonie do mojej byłej terapełtki i męcze Ją moimi obawami ,a ona mnie uspakaja i nakręca pozytywnymi myślami i słowami też pomaga troch lub na chwile. Zapisałam się na takie urządzenie Viofor chodze co dziennie na kilka minut i pomaga bardzo, ale jak przestaje chodzić to po jakimś czasie niedługim lęki wracają...I tak właśnie próbuję różnych technik i sposobów aby zwalczyć moje lęki i myśli natrętne  coś pomaga to wszystko ale nie natyle aby przeszło na zawsze. Rozmawiam z różnymi ludzmi pytam czy ktoś nie miał nerwicy i wyszedł z niej i zna technike aby podzielić się nią ze mną lub lekaża cudownego , który będzie umiał mnie wyleczyć nie trójąc lekami dziwnymi po których nie będe mogła funkcjonować . Teraz chce zapisać się na  Joge lub medytacje Zeby uspokaić mój umysł od myślenia i staram się cały czas myśleć pozytywnie odpędzać lęki i myśleć ,że będę jeszcze szczęśliwa i wyobrażam sobie siebie samą jak jestem szczęśliwa jak planuje wakacje itp.

#31 2012-06-26 13:56:13

morgi
Zbanowany

poczytajcie sobie dziewczyny spam

Ostatnio edytowany przez Lena (2012-06-26 20:37:42)

#32 2012-06-26 14:17:22

missnowegojorku
Przyjaciółka Forum

morgi napisał:

poczytajcie sobie dziewczyny spam

Leczenie z nerwicy to bardzo indywidualna sprawa, tak niejednorodna jak samo schorzenie.

Ostatnio edytowany przez Lena (2012-06-26 20:38:06)

#33 2012-06-26 22:43:39

kasia5981

O co chodzi z tym spamem bo nie rozumiem? i o co chodzi z tym cytatem,, po co nosić maske ja się tważy  nie ma,,???

#34 2012-06-27 06:55:06

Kaja74
Przyjaciółka Forum

Twarzy brzmi lepiej hmm

#35 2012-06-27 09:19:27

newlife
Tajemnicza Lady

Sama przeszlam przez wiele objawow, ktore sa tu opisywane. Przez wiele lat meczylam sie z tym i szukalam metod, ktore by mi pomogly.
Przeszlam wiele terapii, szkolen, w koncu sama ukonczylam kursy i stalam sie terapeuta. Moimi nauczycielami bylo wiele slawnych na swiecie lekarzy i terapetow - egzaminy prowadzone przez profesorow psychiatrii. Wszystkiem moje szkolenia byly za granica, jako ze wyemigrowalam wiele lat temu.

Pokroce postaram sie wyjasnic dlaczego takie odczucia i objawy nas nachodza.

W naszej podswiadomosci nie ma pojecia czasu liniowego, takiego, ktorym poslugujemy sie na codzien - to znaczy ta malutka dziewczynka (czy tez niemowle), ktora przezywala strach, bol, cierpienie i wiele innych traumatycznych uczuc nadal w nas istnieje. Te emocje o ktorych czasem swiadomie staramy sie zapomniec nadal w nas siedza i oddzialywuja na nasza psychike i powoduja objawy fizyczne.

Nasza podswiadomosc rejestruje wszystkie wydarzenia w naszym zyciu i jesli tych negatywnych sie za duzo nazbiera to zaczyna sie wszystko jakby "wylewac" i jeden malutki stres moze spowodowac lawine objawow psychicznych i fizycznych.
Ja bym powiedziala ze osoby, ktore doznaja tych objawowow sa raczej w lepszej sytuacji, bo zdaja sobie sprawe ze cos jest z nimi nie w porzadku i zaczynaja terapie, leczenie itp.; gorzej jest z osobami, ktore potrafia tak silnie na codzien zablokowac emocje - udajac ze maja szczesliwe zycie - ze te negatywne traumatyczne odczucia przeradzaja sie w powazne choroby.

Jesli popatrzymy na jednostke ludzka z punktu widzenia energetycznego to negatywne traumatyczne przezycia powduja kumulacje negatywnych energii (glownie w czakrach), energie te uposledzaja funkcjonowanie i odnowe komorek, zaburzaja tez wiele procesow niezbednych do prawidlowego funkcjonowania.
Jedna z metod terapii jest tzw. "re-parenting" - stanie sie rodzicem dla wlasnego wewnetrznego dziecka. Jest oczywiscie wiele metod - niektore z nich bardzo indywidualne.
Metody te sa bardzo skuteczne. Mozna sie pozbyc tego natloku mysli, negatywnych emocji i objawow fizycznych.

Nie wiem za dobrze jak wyglada teraz terapia w Polsce - kiedy ja sama szukalam pomocy jako studentka w Warszawie wiele lat temu bylo bardzo niewiele terapeutow i terapia byla bez efektow.

#36 2012-06-27 11:11:53

missnowegojorku
Przyjaciółka Forum

kasia5981 napisał:

O co chodzi z tym spamem bo nie rozumiem? i o co chodzi z tym cytatem,, po co nosić maske ja się tważy  nie ma,,???

Ale się narobiłooooooooo... To nie ja wpisałam słowo spam. Ja nie mam takich uprawnień na tym forum. To zrobił moderator z pewnością, bo nie wolno na forum umieszczać linków. Tyle wiem. A co do "maski" to mój cytat, który mi sie podoba i który sobie w sygnaturce umieściłam. Ty też możesz umieścić, jaki tylko chcesz. Każdy z forumowiczów może, noooo...

#37 2012-06-27 21:27:17

kasia5981

Dobre z tym konikiem. Teraz rozumiem.                 Pisałaś że jesteś terapełtką? Po dobrych szkołach i sama to przeszłaś to poradz mi co mam robić? Którą drogą iść aby obrać dobry kierunek? Może pomożesz nabrać mi siły do dalszej walki. Jak mam przestać myśleć o tych lękach strasznych czasami zadaje sobie pytanie co jest gorsze rak czy nerwica. Pozdrawiam.

#38 2012-06-28 08:09:09

missnowegojorku
Przyjaciółka Forum

Ależ ja nie pisałam że jestem terapeutką. Absolutnie, nie, chociaz chciałabym... To Nelife pisała, że jest teraputką. Ja sama jestem hipochondryczką i mam silna kancerofobią.

Stopka forum