Egzorcyzmy. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 65 z 129 ]

1

Temat: Egzorcyzmy.

Ciekawa jestem Waszej opinii na ten temat.Mnie interesuje to "zjawisko".Czytałam książki na ten temat,oglądałam filmy dokumentalne i fabularne.Bardzo ciekawe,nadal do końca nie zbadane są ludzkie umysły.

Dziś niedziela-czas relaksu,przemyśleń duchowych.Może ktoś zainteresuje się tematem.Pozdrawiam,czekam na dyskusję.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Egzorcyzmy.

Obejrzałam połowę jakiegoś programu dokumentalnego na temat egzorcyzmów Emily Rose. Nie powtórzę tego z pewnością. Nie chcę się też nad tym zastanawiać. Doszłam do wniosku, że zbyt wrażliwa jestem;) Kiedy człowiek zda sobie sprawę z tego jakie prawdziwe zagrożenia są na ziemi i złe duchy to jest to przerażające. Podobno w każdej diecezji jest ksiądz egzorcysta.

3

Odp: Egzorcyzmy.

Ja też jestem wrażliwą osobą.Interesuje mnie zgłębianie niezwykłych,niezbadanych zjawisk.Na świecie jest wiele zła,nie można być obojętnym.Dlaczego jednak tylko niektórzy z nas cierpią,są opętani przez złe demony?Księża egzorcyści są,nie jest ich zbyt dużo.Nie zawsze mogą pomóc,tak do końca rozwiązać problem.Temat egzorcyzmów uważam nadal za ciekawy,bo niezbadany .

4

Odp: Egzorcyzmy.

W tym programie dokumentalnym wspomniano o tym, że ofiarami złych duchów są ludzie wrażliwi, często ci, którzy są bardzo oddani Bogu. Nie rozumiem do końca tego, bo dlaczego tacy ludzie właśnie nie mają większej bariery, ochrony? Jestem zdania, że czasami nie warto wiedzieć co na nas spoziera z każdej strony...co to zmieni? Będziemy tego świadomi, ale czy to nam pomoże czy tylko nas zagnębi? Kolejna sprawa, której można się obawiać, nie za dużo tego?

5

Odp: Egzorcyzmy.

Mnie to interesuje.Ochrona...,to dlaczego nie ma jej na co dzień,dlaczego są wojny,nienawiść między ludźmi?Można zadawać tysiące takich pytań.Czy za dużo?Niestety-wciąż za mało mówi się o niewyjaśnionych,niezbadanych sprawach.Warto do nich wracać.
Szanuję Twoje zdanie.Ty uszanuj moje.

6

Odp: Egzorcyzmy.

Sądzę, że najłatwiej na ten temat można uzyskać informacje z katolickich for, gdzie często wypowiadają się księża czy teolodzy. Na co dzień trudno chyba doszukać się informacji na ten temat. Można spróbować znaleźć egzorcystę ze swojej diecezji, ale to chyba nie będzie łatwe zadanie.

7

Odp: Egzorcyzmy.

Wiem na ten temat trochę.Chciałam po prostu zainteresować innych,ale widzę ,że to niełatwe.Pomocy od kościoła,teologów nie potrzebuję.

8

Odp: Egzorcyzmy.

Selena,
a co według Ciebie jest interesującego w egzorcyzmach ?
Pytam tak z czystej ciekawości.

9

Odp: Egzorcyzmy.

Jak pisałam interesują mnie niezbadane kwestie  ludzkiego zachowania,umysłu.A także istniejące 2 światy:naturalny i nadprzyrodzony.Inaczej o egzorcyzmach mówią:kościół,teologowie,a inaczej medycyna.
Każdy może mieć inne zainteresowania,to chyba normalna kolej rzeczy.Mnie akurat intryguje ten temat Nolo.Pozdrawiam.

10

Odp: Egzorcyzmy.

Mnie również interesuje temat egzorcyzmów, i przymierzam się do tego aby wziąć udział jako obserwator. Interesuje mnie Prawda, i badam prawdę, nie polegam na zdaniu innych, dopóty się nie przekonam na własnej skórze. Pragnę doświadczyć wszystkiego co jest w Woli Boga abym doświadczył, i abym mógł poprzez dowody, doświadczenia wyjaśnić co i jak uważam, i oczywiście aby każdy wyraził sam swoją opinię.

Edycja: usunięcie linku
Bożena

11

Odp: Egzorcyzmy.

Zatem czekam na Twoje osobiste sprawozdanie,relacje z przebiegu wydarzeń związanych z badaniem egzorcyzmów.Ciekawe,jakie odniesiesz wrażenia?Na stronkę zajrzę,dziękuję.

12

Odp: Egzorcyzmy.
lilia_wodna napisał/a:

Sądzę, że najłatwiej na ten temat można uzyskać informacje z katolickich for, gdzie często wypowiadają się księża czy teolodzy. Na co dzień trudno chyba doszukać się informacji na ten temat. Można spróbować znaleźć egzorcystę ze swojej diecezji, ale to chyba nie będzie łatwe zadanie.

Myślę, że przede wszystkim na naszym forum trzeba szukać informacji na takie tematy. Znaleźć egzorcystę można chociażby przez stronę internetową danej diecezji lub też po prostu zapytać na probostwie.\

Bardzo dobrze że pojawił się taki temat. Seleno, podziel się z nami swoją wiedzą na ten temat.

13

Odp: Egzorcyzmy.

Tu nie chodzi,aby się "przechwalać",co wiem na ten temat.Dużo czytałam,oglądałam o egzorcyzmach,choć nie spotkałam się z nimi w życiu.Temat wydał mi się godny uwagi i poruszenia na forum.Fascynującym jest fakt,że nadal do końca niezbadany-ani przez kościół,ani medycynę.

14

Odp: Egzorcyzmy.

Dzis slyszlama jak dziewczyna w pociagu opowiadala, ze jej siostra brala w takim czyms udzial. ze w jakims kociele u nich w parafii organizowane byly egzorcyzmy, i ze kazdy, kto czul, ze pogubil sie w zyciu, oddalil od Boga, stał złym człowiekiem mogl w takim czyms wziac udzial.

No i podobno ludzie roznie reagowali na to, jedni mdleli, inni krzyczeli, inni raz sie smiali, raz krzyczeli

15

Odp: Egzorcyzmy.

Nie słyszałam o grupowym seansie...każdy człowiek jest inny,zatem egzorcyzmy powinny być indywidualne.

16

Odp: Egzorcyzmy.

Ale to bylo tak, ze kazdy po kolei, a nie ze razem wszyscy wspolnie , tylko po prostu wszyscy zainteresowani zgromadzili sie razme w kosciele a pozniej juz po kolei kazdy

17

Odp: Egzorcyzmy.

Nie wyobrażam sobie takiego zamieszania...to chyba mija się z celem.

18

Odp: Egzorcyzmy.

Ale tam nie bylo tłumu ludzi, tylko Ci ktorzy serio chcieli z tego skorzystac,a wiec kilkanascie osob,  nie bylo niepotrzebnych gapiów

19

Odp: Egzorcyzmy.

Mimo wszystko,to zamieszanie...a nie indywidualny seans.

20

Odp: Egzorcyzmy.

Ta dziewczyna mowila, ze nikt nie narzekal,seans jak seans, wazne zeby byly efekty

21

Odp: Egzorcyzmy.

mnie takie rzeczy przerażają, szcerze mówiąc..

22

Odp: Egzorcyzmy.

Bo rzeczywistość jest przerażająca.Niekoniecznie ciekawy,tajemniczy temat-egzorcyzmów.

23

Odp: Egzorcyzmy.
ikaa napisał/a:

Ale to bylo tak, ze kazdy po kolei, a nie ze razem wszyscy wspolnie , tylko po prostu wszyscy zainteresowani zgromadzili sie razme w kosciele a pozniej juz po kolei kazdy

Trochę to dziwne, jeśli wziąć pod uwagę cel jakiemu służą egzorcyzmy. Tu wygląda to tak jakby robione były w ramach profilaktyki a nie po to aby opętanego uwolnić od złego ducha. Zakładam więc ,że nie były to egzorcyzmy tylko tak cały nazwano to spotkanie o którym piszesz.

24

Odp: Egzorcyzmy.

Właśnie Beatko-mnie też to zastanowiło.Przecież seans-niejeden,odbywać się powinien indywidualnie.Widocznie są takie "podróbki",ciekawe czy płatne?

25

Odp: Egzorcyzmy.
Selena napisał/a:

Właśnie Beatko-mnie też to zastanowiło.Przecież seans-niejeden,odbywać się powinien indywidualnie.Widocznie są takie "podróbki",ciekawe czy płatne?

Żeby poddać kogoś egzorcyzmom trzeba przejść całą procedurę w kościele i to nie na szczeblu parafialnym ( a to naprawdę skomplikowana sprawa) ponadto mięć potwierdzenie psychiatry ,że nie jest się chorym psychicznie. Pozwolenia na odprawienie egzorcyzmów są rzadkie i objęte tajemnicą więc b.dziwi mnie takie "hurtowe" potraktowanie sprawy.
Być może masz rację co do płatnych egzorcyzmów, ale to byłoby zwykłe oszukiwanie ludzi . I myślisz , że ksiądz naciągałby ludzi w takiej poważnej kwestii?

26

Odp: Egzorcyzmy.

O księżach-jest inny post,zapraszam...a swoje zdanie o egzorcyzmach już przedstawiłam.Zatem,to widocznie nie był  to seans,tylko pogawędki o egzorcyzmach.Beatko-popieram Twoją opinię na ten temat.

27

Odp: Egzorcyzmy.

ja tylko napisalam to co sama slyszalam, nie bralam w tym udzialu, i nie znam nikogo kto by w tym bral. wiec nei bede sie wypowiadac czy to byly egzorcyzmy czy nie.

a swoja droga tak jak nie wierze w Boga, tak i w to, ze kogos moze opetac  szatan. no ale brak mojej wiary to jzu nie temat do pisania tutaj smile

28

Odp: Egzorcyzmy.

Ikaa-dziękuję za Twoje zdanie na ten temat.Wiara,to osobna kwestia.O egzorcyzmach można pisać wiele,bo to temat do końca nie wyjaśniony.Pozdrawiam słonecznie.

29

Odp: Egzorcyzmy.

Seleno na ten temat rzeczywiście można by było pisać i pisać , owszem temat bardzo ciekawy ,kiedyś dużo czytałam . Są ludzie którzy w ogóle nie zagłębiają się w ten   temat , nie myślą o otaczającym nas świecie duchowym . Nie rozpiszę się za wiele bo niektóre kwestie są za mocne . Pozdrawiam .

30

Odp: Egzorcyzmy.

Słusznie stwierdziłaś,że to trudny,"mocny" temat.Warto czasem zatrzymać się nad kwestiami duchowymi.Czlowiek,to złożona osobowość,każdy jest inny.A egzorcyzmy są tak samo tajemnicze,jak niezwykłe,złożone.

31

Odp: Egzorcyzmy.

Tak masz rację człowiek to złożona osobowość ale chodzi tu przede wszystkim o psychikę ludzką , niejedni z nas mają różne dary przewidywania i nie tylko . Tak jak lekarze nie mogą dokładnie zbadać co dzieje się w naszej głowie , tak i żaden duchowny nie rozwiąże do końca tajemnicy egzorcyzmu.

32

Odp: Egzorcyzmy.

Egzorcyzmy -to sprawa,kwestia niezbadana,ani przez medycynę,ani teologów kościoła.To "głębia" duszy człowieka-jest ową tajemniczą zagadką...

33

Odp: Egzorcyzmy.

Oglądałam dużo filmów , najbardziej nurtuje mnie to w nich, że ci którzy wierzą zostają poddani próbie a i ci którzy nie wierzą mają z tym do czynienia .

34

Odp: Egzorcyzmy.

Mnie wzruszyła książka o Anneliese Michel.Czytałam z zapartym tchem.Co przeszła ta dziewczyna,to jest nie do pomyślenia.Wtedy zaczęłam "zgłębiać" tajniki egzorcyzmów.Filmy tak,ale tylko te dokumentalne.

35

Odp: Egzorcyzmy.

Ja również jestem pod wrażeniem obrzędu jakim jest egzorcyzm, gdyż jest dowodem na istnienie czegoś poza nami.  Gdy należałam do oazy miałam wspaniałego księdza który nas prowadził i wiele nam opowiadał o tym czym są egzorcyzmy i jak wyglądają.
Najbardziej mnie zaskoczyło to utajnienie całej kwestii gdyż , jak by na to nie spojrzeć  ujawnienie tych precedensów spowodowało by przyciągnięcie ludzi do kościoła. Najgorsze jest to że wiele egzorcyzmów kończy się śmiercią osoby zakatowanej lub osoby starającej się wykonać dany egzorcyzm. Najbardziej zaskoczyło mnie to że egzorcyzmy  występują w wielu religiach w tym nawet u Żydów czy  Muzułmanów i tam tez są osoby wyspecjalizowane w odpędzaniu tego co złe ciekawe,że zło boi sie stwórcy niezależnie od tego czy to jeden Bóg czy Allach .

36

Odp: Egzorcyzmy.

Fenixie,to bardzo dobre podsumowanie tematu.Ważne,że Twoja wiedza pochodziła od dobrze przygotowanego do tematu-kapłana.Czyli,tacy jeszcze są...ale,to już inny post.Pozdrawiam.

37

Odp: Egzorcyzmy.

Selena jesli nadal zagladasz odezwij się do mnie na @

38 Ostatnio edytowany przez Tunek (2010-03-22 15:31:16)

Odp: Egzorcyzmy.

Często ludzie wierzący w Boga  nie dopuszczają do swojej świadomości FAKTU ISTNIENIA DEMONÓW. Taka sytuacja jest nadzwyczaj wygodna szatanowi i reszcie diabelskiej bandy, bo pod pokrywą ciemności łatwiej im opanowywać ludzi. Wielu z nas jest wiec pod wpływem zła, nawet jeśli tego sobie nie uświadamiamy.  Objawami tego wpływu są depresje, nałogi, agresja wobec bliskich i cała masa innych aspektów, NIE BĘDĄCYCH TWOREM BOŻYM A WŁAŚNIE SZATAŃSKIM.
Na sytuację trudności w życiu mają wpływ różne czynniki. Można je skupić w 4 podstawowych grupach:

1.    przekleństwo wynikające z grzechów przodków, a sięgające 4 pokoleń dalej.
2.    przekonania o prawdziwości pewnych kłamstw o Bogu, o sobie, o życiu,
3.    zranienia duszy i ducha.
4.    opresja wynikająca z działań demona.

Każda z tych czterech sfer jest powiązana oraz wzmacniana przez pozostałe trzy.

TYLKO przyjęcie ofiary Jezusa na krzyżu jako ODKUPICIELA naszych grzechów ? czytaj dalej jako ?WIARA? daje możliwość uwolnienia z tych sznurów diabelskich. I nie jest ważne czy pan egzorcysta ma koloratkę, kaptur czy jest w dżinsach. Nie musi też znać na pamięć zaklęć magicznych. TYLKO JEGO WIARA i silna wiara osoby uwalnianej jest skuteczną bronią ze złem.

Miłe Panie. Spotkałem w moim nowym po uwierzeniu w Boga życiu, parę osób, które przestały łykać proszki nasenne, środki antydepresyjne, które odważnie podejmują się trudów walki z rzeczywistością, mimo że kilka tygodni wcześniej nadawały się tylko do psychiatryka. Te osoby zaczęły normalnie funkcjonować. Nie sprawił tego jednak żaden egzorcysta. To sprawił Pan. Osoby uwalniające ? czy jak kto woli- egzorcyści- były tylko narzędziem w ręku Jezusa. To Jego musimy prosić o uwolnienie z opisanych wcześniej czynników. Zanurzmy się w życiu jak w wodzie, będąc przekonanymi że nie grozi nam nic złego bo mamy Tego, który nas kocha i osłoni. Zaufajmy Mu.
Wojtek

39

Odp: Egzorcyzmy.

Nie mogę się z tobą tunku zgodzić, że wiara w Jezusa pomaga uniknąć depresji. Moje doświadczenie jest zupełnie inne, a byłam przez 15 lat osobą nawróconą i głęboko wierzącą. Wiele tak jak Ty mówiłam ludziom o Bogu, ewangelizowałam (jestem jeszcze członkiem zboru protestanckiego, ale od 3 lat tam nie chodzę). Nie uniknęłam jednak potwornego bólu, myśli samobójczych i poważnej depresji - modliłam się by Bóg mi pomógł przez 5 lat. Moje życie zmieniło się, kiedy trafiłam na psychoterapię. W zborze trafiłam na wielu ludzi szczęśliwych i bardzo złamanych przez doświadczenie i milczenie Boga. Bardzo trudno było mi odejść, ale dziś cieszę się, że ma to już za sobą. Pamiętam te dywagacje: kto jest duchowy, a kto nie - czy wolno użyć słowa kurdę i jak mnie ocenią, wieczne potępienie, plotkowanie, i poczucie osądu. Dziś czuję się wolną osobą, wiem, że jeśli sami o siebie nie zadbamy, to tym bardziej Bóg, ale dziękuję mu za wszystko, za każdy nowy dzień. Dajesz jednak ludziom nadzieję, która jest według mnie i wielu moich wierzących przyjaciół tylko pustą nadzieją.

40

Odp: Egzorcyzmy.

Zgodzę się z Tobą, epilenka. Bo depresja to zaburzenie w chemii mózgu, nie ma związku z tym, jak często się modlimy i jak bardzo wierzymy. Tak samo jak milion innych chorób, jak choćby katar czy zapalenie trzustki.

41

Odp: Egzorcyzmy.

w sumie jest tylu egzorcystow, ktorzy robia swoja "robote", ze chyba trzeba w to uwierzyc (niestety)

42

Odp: Egzorcyzmy.

Znajoma opowiadała mi jak to wygląda.
Powiedziała, że po jednym razie nie była w stanie drugi raz brać w tym udziału. Powiedziała także mi, że jest to dla wyjatkowo silnych ludzi. Że dopiero podczas nich mozna naprawdę zobaczyć, że istenieje coś ponad, że istenieje zło i dobro. Poza tym dużo opowiadała o tym, że egzorcyzmy niesamowicie wyczerpuja i są przerażajace. Kiedy powiedziałam jej, że pewnie to podobnie jak w tych filamch o egzrcyzmach, a widziałam wszystkie jakie wyprodukwoano, to tylko zaśmiała się i stwierdziła, że to wersja light.
Tyle ode mnie, pozdarwiam!

43

Odp: Egzorcyzmy.

ja uważam że interesuje nas to bo jest niezbadane i tak naprawde niewiemy co to oznacza jak jest przerazajace i straszne nie życze nikomu przeżycia tego.....dla ścisłości niebyłam opętana ale miałam rózne przerażajace sny które mnie chorobliwie przerażały nie życzyłabym tego najgorszemu wrogowi..........naprawde do dziś jak sobie je przypominam przechodza mnie dreszcze......

44

Odp: Egzorcyzmy.

Jeden z egzorcystów archidiecezji katowickiej mówił na jednym z kazań, że na każde dziesięć osób, nad którymi się modli, dziewięć było u bioenergoterapeuty czy innego ?uzdrowiciela".

45 Ostatnio edytowany przez Stella189 (2011-03-03 11:57:09)

Odp: Egzorcyzmy.

Witam,ciekawy temat poruszyłaś-ciekawy i problematyczny ponieważ wierzę,że demonizm i zlo istnieją.Jesli wierzysz w Boga,to nie obejdzie sie też bez wiary w Szatana i jego sług.Nie ma jednego bez drugiego.Wierzę że za całe zlo na tej ziemi odpowiada Czarny Anioł ze zwoimi poplecznikami,czyli demonami.Bardziej niż myslimy ma na nas niedobry wplyw.Wierzę w opetania i to jaka straszną krzywdę demony mogą wyrzadzic czlowiekowi.Według Biblii to upadle anioly ktore nienawidza Boga i czlowieka.I pewnie tak jest.Pozdawiam!Odsylam do ksiązki STEFANA BANKA NIE BOJ SIE SMIERCI.MARY T.BROWN TAJEMNICA ZYCIA PO SMIERCI.jEST TAM TEZ O DEMONACH,KTORE LUDZIE CZASAMI WIDUJĄ NA WŁASNE OCZY.

46

Odp: Egzorcyzmy.

obejrzałam film o emily rose nie bardzo kmoge uwierzyc ze duch moze wyczyniac takie rzeczy z człowiekiem.

47

Odp: Egzorcyzmy.

Też ciekawi mnie ten temat...i wiele wyjaśnień znalazłam w książce pt. " OPĘTANI PRZEZ DUCHY"-egzorcyzmy w XXI wieku" Wandy Prądnickiej.
"... Są w niej odpowiedzi na pytania codzienne zadawane przez moich pacjentów, ale i odpowiedzi , które zadawałam sama sobie.Wprawdzie intuicyjną wiedzę o duchach miałam od zawsze, ale szukałam potwierdzenia w świecie zewnętrznym. Mass media najczęściej podają przypadki opętania przez duchy w formie sensacji....nikt im nie podpowie, ci z tym fantem zrobić, lub do kogo się udać.. Świadomość istnienia duchów oraz wiedza na temat w sposób w jaki ją przedstawiam jest jeszcze w społeczeństwie bardzo nikła.
Pomaga ona zrozumieć jak zaradzić, ustrzec się  na przyszłość lub uleczyć wiele chorób uznawanych za nieuleczalne, chroniczne, po wszelkie stany zaburzeń psychiki, dewiacje, uzależnienia, z ciężkimi chorobami psychicznymi wymagającymi odizolowania włącznie.
Problematyka duchów dotyczy  również różnych sytuacji dnia codziennego takich jak chociażby uciążliwe zachowanie któregoś z domowników, nasze problemy z nauką, z najbliższymi, problemy w pracy czy w biznesie, które mogą prowadzić do nałogów, bezradności, samotności, wyizolowania lub do ciężkiej sytuacji finansowej, zdrowotnej czy społecznej.
Autorka zwraca się do tych, którzy próbowali już wszystkiego, wszelkich metod, środków, żeby ulżyć sobie lub najbliższym. Niestety żadne z nich nie skutkowały, a jeśli poskutkowały to na krótko..."
- zacytowałam fragmenty wstępu do książki.
Zainteresowanym polecam do przeczytania.

Autorka jest egzorcystką świecką, oczyszcza ludzi z negatywnych energii, klątw, z duchów, które się do nich przyplątały lub "przypięły" i nie pozwalają im normalnie funkcjonować...Oczyszcza także nawiedzone domy, albo takie, w których pozostał duch poprzedniego właściciela i nie pozwala ich sprzedać czy wynająć.

48

Odp: Egzorcyzmy.

Uwielbiam temat egzorcyzmów. Zainteresowanym mogę polecić książki ojca Gabriele Amorth'a. Genialny człowiek. Codziennie odprawia kilkadziesiąt egzorcyzmów, współpracuje z psychiatrami. Co dziwne i niepokojące zarazem - często zdarza się sytuacja, że duchowny nie wierzy w egzorcyzmy, ba - nawet biskupi nie zawsze w to wierzą! I jak tu mianować nowych księży na egzorcystów skoro biskup w to nie wierzy...
Jeśli chodzi o to 'zamieszanie w kościele' o którym tu była mowa, to mi się to skojarzyło z mszami charyzmatycznymi. Takie msze odprawia właśnie egzorcysta i wygląda to tak, że w kościele są tłumy ludzi, egzorcysta mówi do ludzi i (chyba) razem z grupą charyzmatyków 'wywołują' do siebie różnych ludzi, nad którymi się modlą. Często towarzyszą temu modlitwy o uzdrowienie. Genialna sprawa, tam się muszą dziać rzeczy nieprawdopodobne! Sama jeszcze nie byłam, ale jak tylko wrócę na studia zamierzam się wybrać.

49

Odp: Egzorcyzmy.
żyworódka napisał/a:

Autorka jest egzorcystką świecką, oczyszcza ludzi z negatywnych energii, klątw, z duchów, które się do nich przyplątały lub "przypięły" i nie pozwalają im normalnie funkcjonować...Oczyszcza także nawiedzone domy, albo takie, w których pozostał duch poprzedniego właściciela i nie pozwala ich sprzedać czy wynająć.

Nie znam tej pani tylko opieram się na tym co napisałaś. Z tego wynika, że w działalności tej pani jest jakieś hochsztaplerstwo! W chrześcijaństwie nie ma czegoś takiego jak negatywna energia. Bardziej to pasuje do religii wschodu czy też bioenergoterapeutów i innych "energetycznych". Korzystania przez czarowników z miejscowych atrybutów. A kto (nie czuj się, proszę, że Ciebie atakuje), tą panią ustanowił świecką egzorcystą? W chrześcijaństwie, judaizmie czy islamie to, ważnych zadań człowiek sobie sam nie ustanawia. Mahometowi archanioł zlecił misję, Mojżeszowi Bóg pod postacią niegasnącego ognia, Jezusowi przy chrzcie głośny głos z nieba. W chrześcijaństwie także egzorcystę ktoś mianuje czy to zbór czy kościół aby taki człowiek nie działał w swojej mocy, ale np.: powagą kościoła, mocą Bożą. Bo tak to, każdy człowiek z ulicy mógłby dokonywać egzorcyzmów i ci opętani mieliby się modlić nad innymi opętanymi? Jakaś niedorzeczność. Ciekawe jaka jest kondycja tych ludzi po jakimś czasie. Na koniec... Dużo w tym wstępnie jest o pieniądzach. Ciekawe ile kosztuje "godzina pracy" takiej pani.

50

Odp: Egzorcyzmy.

Księdza na egzorcystę 'mianuje' biskup. Nie ma świeckich egzorcystów. Tym bardziej jeśli jest to kobieta. Zgodzę się z Bocianem, że to może mieć jakieś związki z bioenergoterapeutami itp. Świeccy mogą jedynie pomagać egzorcyście, czy to w postaci osoby, która opętanego przytrzymuje, czy to w postaci założonych specjalnie do tego celu grup modlitewnych, które zapewniają właśnie wsparcie modlitewne.

51

Odp: Egzorcyzmy.

Hej:) a może moglibyście polecić jakieś ciekawe książki i filmy na temat egzorcyzmów? Również interesuje mnie ten temat, oglądałam egzorcyzmy Emily Rose, jest dokument o opętanej Anneliese Michel..przedstawia prawdziwe nagrania głosów z opętania. Właśnie co jest najdziwniejsze że opętania chyba częściej dotykają osób wierzących, a ateistów niekoniecznie..może się mylę?

52

Odp: Egzorcyzmy.

Ja przeczytałam książki:
Gabriele Amorth: Wyznania egzorcysty, Nowe wyznania egzorcysty, Egzorcyści i psychiatrzy. Wiem, że jest jeszcze Wspomnienia egzorcysty - moje życie w walce z szatanem. Tej ostatniej nie czytałam ale trzy pierwsze bardzo mi się podobały. Potem przeczytałam: Matt Balgio: Obrzęd. Tajemnice współczesnych egzorcystów. To jest książka oparta na faktach, jednak pisana tak jak powieść. Mimo wszystko ciekawie czytało się historię księdza, który miał zostać egzorcystą. Teraz jestem w trakcie: Malachi Martin: Zakładnicy diabła. Książka przestawia pięć udokumentowanych przypadków opętania i egzorcyzmów. Jestem przy trzecim przypadku, po czytaniu przed snem miałam koszmary tongue Poza tym mogę jeszcze polecić jakieś publikacje dotyczące modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie. Czaję się jeszcze na: O. Benignus: szatan istnieje naprawdę. Spotkałem go. Ten ojciec też jest włoskim egzorcystą a ta książka jest jego świadectwem. Jak tylko przeczytam Martina, pożyczam Beningusa smile Jeśli za mało, to mogę polecić coś jeszcze wink

53 Ostatnio edytowany przez czlowiek nowej ery (2011-09-18 19:15:20)

Odp: Egzorcyzmy.
Verissimo napisał/a:

Najbardziej zaskoczyło mnie to że egzorcyzmy  występują w wielu religiach w tym nawet u Żydów czy  Muzułmanów i tam tez są osoby wyspecjalizowane w odpędzaniu tego co złe ciekawe,że zło boi sie stwórcy niezależnie od tego czy to jeden Bóg czy Allach .

NIE W WIELU RELIGIACH ,TYLKO W trzech.



Tunek napisał/a:

Często ludzie wierzący w Boga  nie dopuszczają do swojej świadomości FAKTU ISTNIENIA DEMONÓW. Taka sytuacja jest nadzwyczaj wygodna szatanowi i reszcie diabelskiej bandy, bo pod pokrywą ciemności łatwiej im opanowywać ludzi. Wielu z nas jest wiec pod wpływem zła, nawet jeśli tego sobie nie uświadamiamy.  Objawami tego wpływu są depresje, nałogi, agresja wobec bliskich i cała masa innych aspektów, NIE BĘDĄCYCH TWOREM BOŻYM A WŁAŚNIE SZATAŃSKIM.
Na sytuację trudności w życiu mają wpływ różne czynniki. Można je skupić w 4 podstawowych grupach:

1.    przekleństwo wynikające z grzechów przodków, a sięgające 4 pokoleń dalej.
2.    przekonania o prawdziwości pewnych kłamstw o Bogu, o sobie, o życiu,
3.    zranienia duszy i ducha.
4.    opresja wynikająca z działań demona.

Każda z tych czterech sfer jest powiązana oraz wzmacniana przez pozostałe trzy.

TYLKO przyjęcie ofiary Jezusa na krzyżu jako ODKUPICIELA naszych grzechów ? czytaj dalej jako ?WIARA? daje możliwość uwolnienia z tych sznurów diabelskich. I nie jest ważne czy pan egzorcysta ma koloratkę, kaptur czy jest w dżinsach. Nie musi też znać na pamięć zaklęć magicznych. TYLKO JEGO WIARA i silna wiara osoby uwalnianej jest skuteczną bronią ze złem.

Miłe Panie. Spotkałem w moim nowym po uwierzeniu w Boga życiu, parę osób, które przestały łykać proszki nasenne, środki antydepresyjne, które odważnie podejmują się trudów walki z rzeczywistością, mimo że kilka tygodni wcześniej nadawały się tylko do psychiatryka. Te osoby zaczęły normalnie funkcjonować. Nie sprawił tego jednak żaden egzorcysta. To sprawił Pan. Osoby uwalniające ? czy jak kto woli- egzorcyści- były tylko narzędziem w ręku Jezusa. To Jego musimy prosić o uwolnienie z opisanych wcześniej czynników. Zanurzmy się w życiu jak w wodzie, będąc przekonanymi że nie grozi nam nic złego bo mamy Tego, który nas kocha i osłoni. Zaufajmy Mu.
Wojtek

a nie Chrzescijanie jak sobie radza z opetaniem?? dlaczego ono dotyka tylko wyznawcow religii w ktorych jest piekło i niebo??

54

Odp: Egzorcyzmy.
Bocian napisał/a:
żyworódka napisał/a:

Autorka jest egzorcystką świecką, oczyszcza ludzi z negatywnych energii, klątw, z duchów, które się do nich przyplątały lub "przypięły" i nie pozwalają im normalnie funkcjonować...Oczyszcza także nawiedzone domy, albo takie, w których pozostał duch poprzedniego właściciela i nie pozwala ich sprzedać czy wynająć.

Nie znam tej pani tylko opieram się na tym co napisałaś. Z tego wynika, że w działalności tej pani jest jakieś hochsztaplerstwo! W chrześcijaństwie nie ma czegoś takiego jak negatywna energia. Bardziej to pasuje do religii wschodu czy też bioenergoterapeutów i innych "energetycznych". Korzystania przez czarowników z miejscowych atrybutów. A kto (nie czuj się, proszę, że Ciebie atakuje), tą panią ustanowił świecką egzorcystą? W chrześcijaństwie, judaizmie czy islamie to, ważnych zadań człowiek sobie sam nie ustanawia. Mahometowi archanioł zlecił misję, Mojżeszowi Bóg pod postacią niegasnącego ognia, Jezusowi przy chrzcie głośny głos z nieba. W chrześcijaństwie także egzorcystę ktoś mianuje czy to zbór czy kościół aby taki człowiek nie działał w swojej mocy, ale np.: powagą kościoła, mocą Bożą. Bo tak to, każdy człowiek z ulicy mógłby dokonywać egzorcyzmów i ci opętani mieliby się modlić nad innymi opętanymi? Jakaś niedorzeczność. Ciekawe jaka jest kondycja tych ludzi po jakimś czasie.

Nie widzę powodu do obrażania się, bowiem w żaden sposób bezpośrednio/pośrednio mnie nie atakujesz. smile

Osobiście byłam na dwóch spotkaniach z udziałem Pani Wandy Prądnickiej. Wówczas też otrzymałam kilka kserokopii z pism opisujących jej działania. Później  kupiłam książkę jej autorstwa pt. " OPĘTANI PRZEZ DUCHY"-egzorcyzmy w XXI wieku".( koszt około 30 zł) ? prowadzi sprzedaż wysyłkową. Ma też swoją stronę internetową , wystarczy wpisać jej nazwisko i imię. Są w niej również umieszczone fragmenty tej książki. Jeśli interesuje Cię ten temat, to polecam - wiedzy nigdy nie za wiele.

Bocian napisał/a:

Na koniec...Dużo w tym wstępnie jest o pieniądzach. Ciekawe ile kosztuje "godzina pracy" takiej pani.

Nie wiem ile kosztuje ale myślę, że można się dowiedzieć dzwoniąc do niej.
I...nie doszukałam się w moim poście żadnej wzmianki i to "dużej" o pieniądzach. hmm

Odnośnie Twojego pytania, kto ustanowił tą panią egzorcystką - to przytoczę wypowiedzi autora artykułu z ? Gazety Śląskiej :
(...) Wanda Prądnicka jest świecką egzorcystką ? mieszka w Gdyni. Od ponad 25 lat zajmuje się pomocą z dziedziny psychologii duszy i uwalnianiem od uzależnień powstałych między ludźmi i duchami. Jej wsparcia doświadczyło kilkadziesiąt tysięcy osób na całym świecie. Kształciła się w Kanadzie u egzorcysty z Ontario (...)
Sama Pani Wanda Prądnicka wypowiada się o sobie: ?Moje działanie nazywam oczyszczeniem i przeprowadzaniem dusz, ale nie protestuję, jeśli ktoś nazywa mnie egzorcystką, bo to co robię, jest odpowiednikiem kościelnych praktyk?.

Poniżej fragmenty z artykułu ?Czas oczyszczenia? z  gazety ?Czwarty wymiar? ( wypowiedzi Pani Wandy Prądnickiej o swojej pracy):

(...) Zazwyczaj działam na odległość, gdyż bywa ono szybsze i skuteczniejsze, gdyż duch nie wie ? skąd nadchodzi ?atak? i kto np. wyprasza go z ciała, w które wszedł czy z domu, w którym czyni zamieszanie. Oddalenie nie gra roli. Dzwonią do mnie ludzie z Australii, Ameryki, Azji, bo pomogłam im znajomym i krewnym. Najczęściej matki, żony lub rodzice proszą, by pomóc ich dziecku albo partnerowi.
Zdarza się, że i dzieci zwracają się o pomoc dla rodziców,, którzy np. nadużywają alkoholu...Bardzo często jest to spowodowane ?inwazją? jakiegoś ducha. Podobnie bywa w przypadkach napadów furii, znęcania się nad rodziną, a także schorzenia rozpoznawanego jako schizofrenia czy...bezsenności.

Aby przystąpić do działania, muszę mieć możliwie jak najwięcej danych o osobie, której muszę przyspieszyć z pomocą. Dlatego proszę bliskich o podanie: imienia i nazwiska, daty i miejsca urodzenia oraz zamieszkania (...)

(...) Normalne duchy ? zazwyczaj takie, które nie mają świadomości, że ich ciało jest już martwe, bo zginęły nagle lub umierały otępione środkami przeciwbólowymi ? kiedy im się wytłumaczy, że ich czas pobytu na ziemi dobieg końca i powinny odejść wyżej ? odchodzą łatwo.
Natomiast dusze osób przeklętych za życia ? tkwią w mieszkaniach czy domach jakby były tam uwięzione i trzeba się więcej napracować, by odesłać je tam, gdzie ich miejsce po śmierci ciała.
Czasem ludzie proszą, aby ich oczyścić, ale ducha nie odsyłać do świata, lecz zostawić w domu, by go strzegł... Należy jednak pamiętać, iż nawet ?przyjazne z natury duchy? mogą być w domu wielkim utrapieniem...Często ?sprzątają? mieszkanie, chowają porozrzucane przedmioty, przesuwają sprzęty.

Z kolei duchy demoniczne można rozpoznać po bardzo nieprzyjemnym zapachu. Im bardziej demoniczny duch, tym bardziej w domu cuchnie, choć nie można znaleźć ku temu najmniejszego powodu. Ludzie zdzierają tapety, zrywają podłogi, rozbierają ściany, a przykry, uporczywy zapach - nie ustępuje, natomiast wśród domowników zaczynają narastać nieporozumienia, rośnie poziom agresji...nierzadko dochodzi do prób samobójstwa albo innych wielkich tragedii.

Coraz częstszym zjawiskiem jest powrót dusz zmarłych mężów do żon. Przychodzą do mnie kobiety podrapane, z ranami na twarzy, szyi, plecach, piersiach.
Kiedy pytam (bo potrafię zobaczyć to przez ubranie) ? czy pani jest gwałcona, najczęściej wybuchają płaczem i opowiadają to, z czym zmagają się miesiącami, a nawet i latami.
Pół biedy kiedy dusza męża przybywa sama. Często jednak razem z nią wdzierają się do mieszkania inne, podobne mu energie. Jeśli za życia taki osobnik był np. Alkoholikiem to i po jego śmierci dusza, która się nie oczyściła, ma skłonności do takiego towarzystwa. Nękane w ten sposób kobiety nie bardzo wiedzą, gdzie szukać pomocy. Często, ich zwierzenia lekarz psycholog bierze za urojenia, obsesje, fantazje seksualne. Udało mi się pomóc wielu takim znękanym osobom i odprawić dużo ich mężów, kochanków czy znajomych.

Wielu dramatów można byłoby uniknąć, gdyby ludzie wiedzieli gdzie szukać pomocy. Uważam, że przy każdej parafii powinien być ksiądz, który umie przeprowadzać egzorcyzmy(...)

55

Odp: Egzorcyzmy.

Odświeżam temat smile

Co myślicie na temat egzorcyzmów, opętań? Temat jest o tyle aktualny, że niedawno zaczął wychodzić miesięcznik ,,Egzorcysta'', a księża egzorcyści, mimo epoki racjonalizmu i nauki, mają coraz więcej ,,chętnych'', którymi się zajmują.

Niesamowite są zdolności osób opętanych, oprócz nadludzkiej siły, znajomości języków, których osoba opętana nie ma prawa znać, wydawania nieludzkich dźwięków, są w stanie mówić o najbardziej skrywanych,wstydliwych tajemnicach egzorcysty. Zwykle reagują też wielką nienawiścią wobec przedmiotów święconych, krzyża itp. Do tego stopnia, że przy podsuwaniu im przedmiotów nieświęconych nie reagują, a o przedmiotach poświęconych, o których poświęceniu wie tylko ksiądz, reagują bardzo gwałtownie.

Osobiście nie spotkałam takiej osoby, jednak znajomy ksiądz, który nieco powątpiewał w to zjawisko, spotkał dwukrotnie takich ludzi. I zmienił zdanie.

56

Odp: Egzorcyzmy.

Co ja mogę powiedzieć skoro opętania dotycą tylko osób wierzących.

57 Ostatnio edytowany przez KA_pl (2013-02-03 18:54:36)

Odp: Egzorcyzmy.

To nie jest prawda. Można znaleźć wiele doświadczeń np. wróżbiarek i wróżbiarzy, okultystów, satanistów, którzy w pewnym momencie zapragnęli skończyć z tym co robią, a ich - nazwijmy to - kłopoty zaczęły się wtedy, gdy się chcieli z tego co robią wyrwać.

58

Odp: Egzorcyzmy.
KA_pl napisał/a:

To nie jest prawda. Można znaleźć wiele doświadczeń np. wróżbiarek i wróżbiarzy, okultystów, satanistów, którzy w pewnym momencie zapragnęli skończyć z tym co robią, a ich - nazwijmy to - kłopoty zaczęły się wtedy, gdy się chcieli z tego co robią wyrwać.

Uważam to za wierutne bzdury.

59

Odp: Egzorcyzmy.
KA_pl napisał/a:

To nie jest prawda. Można znaleźć wiele doświadczeń np. wróżbiarek i wróżbiarzy, okultystów, satanistów, którzy w pewnym momencie zapragnęli skończyć z tym co robią, a ich - nazwijmy to - kłopoty zaczęły się wtedy, gdy się chcieli z tego co robią wyrwać.

KA_pl, zauważ, że nie są znane przypadki opętań wśród ateistów. Jak to wytłumaczysz?

60 Ostatnio edytowany przez KA_pl (2013-02-03 19:12:47)

Odp: Egzorcyzmy.
Matt87 napisał/a:

KA_pl, zauważ, że nie są znane przypadki opętań wśród ateistów. Jak to wytłumaczysz?

Po pierwsze - jeżeli mamy do czynienia z osoba opętaną, to ostatnią rzeczą jaką zły duch chce uczynić to ujawnić się. I raczej nie podchodź też do tego tak, że ateista=opętany.

61

Odp: Egzorcyzmy.
KA_pl napisał/a:
Matt87 napisał/a:

KA_pl, zauważ, że nie są znane przypadki opętań wśród ateistów. Jak to wytłumaczysz?

Po pierwsze - jeżeli mamy do czynienia z osoba opętaną, to ostatnią rzeczą jaką zły duch chce uczynić to ujawnić się. I raczej nie podchodź też do tego tak, że ateista=opętany.

Tzn. że ateista też może być opętany, ale zły duch się w nim nie ujawnia, bo nie wierzy w jego istnienie?

62

Odp: Egzorcyzmy.
Matt87 napisał/a:

Tzn. że ateista też może być opętany, ale zły duch się w nim nie ujawnia, bo nie wierzy w jego istnienie?

Możesz nie wierzyć w jego istnienie a możesz być opętany. Złemu duchowi to tylko na rękę.

63

Odp: Egzorcyzmy.

Czemu miałoby to być jemu na rękę? Załóżmy, że ateista jest opętany ale nie wierzy w istnienie złego ducha. Przeżyje swoje życie na swój sposób i umrze. Co wtedy z opętaniem?

64 Ostatnio edytowany przez KA_pl (2013-02-03 19:48:20)

Odp: Egzorcyzmy.
Matt87 napisał/a:

Czemu miałoby to być jemu na rękę? Załóżmy, że ateista jest opętany ale nie wierzy w istnienie złego ducha. Przeżyje swoje życie na swój sposób i umrze. Co wtedy z opętaniem?

Zły duch wtedy kieruje (albo przynajmniej stara się kierować) taką osobą, a ona o tym nie wie, nie jest tego świadoma. A po śmierci najprawdopodobniej znajdzie się razem z nim - w piekle. Piszę najprawdopodobniej, bo dla Pana Boga nie ma nic niemożliwego, ów osoba będzie sądzona według czynów, których dokonała za życia. Celem działań Złego, jest to, aby czyny tej osoby były jak najgorsze, jak najbardziej przeciwstawiały wartościom umiłowanym przez Pana Boga.

65

Odp: Egzorcyzmy.
KA_pl napisał/a:
Matt87 napisał/a:

Czemu miałoby to być jemu na rękę? Załóżmy, że ateista jest opętany ale nie wierzy w istnienie złego ducha. Przeżyje swoje życie na swój sposób i umrze. Co wtedy z opętaniem?

Zły duch wtedy kieruje (albo przynajmniej stara się kierować) taką osobą, a ona o tym nie wie, nie jest tego świadoma. A po śmierci najprawdopodobniej znajdzie się razem z nim - w piekle. Piszę najprawdopodobniej, bo dla Pana Boga nie ma nic niemożliwego, ów osoba będzie sądzona według czynów, których dokonała za życia. Celem działań Złego, jest to, aby czyny tej osoby były jak najgorsze, jak najbardziej przeciwstawiały wartościom umiłowanym przez Pana Boga.

Z tego co piszesz opętany przez złego ducha człowiek popełnia złe uczynki. Dlaczego więc w więzieniach są kapelani więzienni a nie egzorcyści. Jeżeli źle interpretuję co napisałaś to wyjaśnij mi na czym polega opętanie bo to chyba coś innego niż grzeszenie.

Posty [ 1 do 65 z 129 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024