Metyloamina - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » OGŁOSZENIA » Metyloamina

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 2 ]

Temat: Metyloamina

Przeprowadzono badania kinetyki reakcji gazowej metyloaminy z tlenem. Ponieważ atom azotu jest eliminowany z cząsteczki w trakcie utleniania, analiza produktów powstających na różnych etapach dostarcza dowodów na mechanizm reakcji, który nie jest dostępny w badaniach węglowodorów. Zmienność szybkości utleniania w czasie można przedstawić równaniem dp / dt ═ B e ct + D , a wpływ ciśnień reagentów i temperatury na C i D została ustalona. Gazy obojętne nie wpływają na przebieg utleniania, ale wzrost powierzchni hamuje reakcję w stopniu zależnym od składu mieszaniny reagentów. Ponieważ późniejsze etapy utleniania komplikują reakcje wtórne, wyniki analityczne dla wczesnych etapów dostarczają najbardziej użytecznych informacji o zachodzących głównych reakcjach chemicznych. Większa część połączonego azotu jest początkowo przekształcana w amoniak, ale powstają również niewielkie ilości tlenków azotu. Fakt, że stężenie amoniaku obniża się, a tlenków azotu wzrasta wraz ze wzrostem ciśnienia tlenu, sugeruje, że oba produkty powstają w wyniku reakcji NH 2rodniki z oryginalnymi reagentami. Jednym ze źródeł tych rodników jest prawdopodobnie rozkład pośrednich nadtlenków, takich jak NH2CH2 - O -O-H, których stężenie w dużej mierze kontroluje szybkość reakcji. Taki rozkład powinien prowadzić do powstania formaldehydu i amoniaku w przybliżeniu w równych ilościach. Nierównoważność tych produktów sugeruje jednak, że większa część amoniaku powstaje w inny sposób i przypuszcza się, że rodniki nadtlenkowe, takie jak NH 2 CH 2-O-O- mogą, zamiast reagować z metyloaminą z wytworzeniem nadtlenku, jak zwykle postuluje się, same rozkładają się jednocząsteczkowo z wytworzeniem amoniaku i tlenku węgla. Podjęto próbę skonstruowania uproszczonej teorii utleniania, oszacowania względnych częstości niektórych z proponowanych etapów reakcji, a tym samym obliczenia pewnych stosunków stałych prędkości.

vichemic.pl/produkt/metyloamina-40-74-89-5

2

Odp: Metyloamina

Cywilizacja Majów weszła w swój okres schyłkowy jeszcze przed podbojem hiszpańskim. Upadły wielkie centra kulturowe i większość miast, duża część ludności przeniosła się do niewielkich wiosek z drewnianymi chatami. Majowie zachowali jednak swoje wierzenia, mity i złożoną, hierarchiczną strukturę społeczną, wreszcie znajomość pisma. Konkwistadorzy narzucili podbitej ludności nowe ramy administracyjne, a przede wszystkim religię i częściowo język. Misjonarze spalili wszystkie pisma Majów utrwalone na nietrwałych materiałach – drewnie, skórze i papierze. Tubylcom zakazano posługiwania się własnym pismem i jego znajomość po krótkim czasie wygasła[1].

Do dnia dzisiejszego zachowały się cztery kodeksy Majów, będące prawdopodobnie kopiami średniowiecznych ksiąg, sporządzonymi tuż przed i tuż po podboju. Dzięki kodeksom możliwe było odczytanie, przynajmniej częściowe, pisma Majów, które pokrywa ściany niektórych świątyń, schody, stele i inne przedmioty. Hieroglify były kute w kamieniu, formowane w tynku (sztukaterie), malowane na tynku, ryte na drewnianych tablicach i ceramice oraz grawerowane na ozdobach z jadeitu, muszli i kości[2].

Drugą grupą źródeł są dokumenty napisane w języku Majów alfabetem łacińskim w epoce kolonialnej. Obejmują one księgi religijne (Popol Vuh, Chilam Balam), wykorzystywane do sprawowania rytuałów dawnej wiary (często w tajemnicy przed władzami świeckimi i kościelnymi), kroniki historyczne (Anales de los Cakchiqueles) i genealogie, uzasadniające prawa indiańskiej arystokracji do ziem w obliczu korony hiszpańskiej (Título de Totonicapán).

Za trzeci typ źródeł należy uznać relacje hiszpańskich konkwistadorów i duchownych, prowadzących ewangelizację podbitych ludów Mezoameryki (Relación de las cosas de Yucatán biskupa Diego de Landa), a także sporządzone przez kolonizatorów słowniki języków tubylczych (Diccionario de Motul).

Czwartym rodzajem źródeł są podania współczesnych Majów, ich folklor, który przechowuje część dawnych wierzeń, a nawet prekolumbijskie systemy kalendarzowe.

Piąta grupa, to źródła archeologiczne, zarówno stale odkrywane w dżungli monumentalne budowle – pałace, świątynie, piramidy, mniejsze pozostałości – ołtarze, pokryte reliefami stele, kolumny, trony, sarkofagi, pozostałości chat zamieszkanych przez niższe warstwy społeczne, dróg, systemów irygacyjnych, wreszcie drobne artefakty – broń, biżuteria, narzędzia, naczynia, pochówki. Znaczna część tych znalezisk jest pokryta znakami pisma logograficznego Majów (glifami), w tym datami kalendarzowymi - pozwala to zrekonstruować historię dynastyczną, elementy organizacji społecznej i rytuałów.

Posty [ 2 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » OGŁOSZENIA » Metyloamina

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2023