Jak kogoś poznać i porzucić samotność? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » SAMOTNOŚĆ » Jak kogoś poznać i porzucić samotność?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 41 ]

1

Temat: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?

Witam.
Od jakiegoś czasu bardzo dokucza mi samotność i chciałabym od niej uciec, ale mam wrażenie, że utknęłam jak w pułapce... Nigdy nie byłam specjalnie towarzyską osobą, wolałam mieć wąskie grono dobrych znajomych. Ale jak to bywa - grono to po jakimś czasie się rozpadało, ludzie się wyjeżdżali, kontakty się urywały. Nie przeszkadzało mi to zbytnio, bo byłam w stałym związku (5 lat), mój chłopak też nie należał do imprezowiczów i właściwie wystarczało nam, że raz na jakiś czas wyskoczyliśmy gdzieś z jego znajomymi z pracy. Niestety zmarł nagle (była i jest to dla mnie wielka tragedia) i w ciągu paru miesięcy okazało się, że jestem kompletnie sama. Chociaż studiowałam, to moje znajomości nie były zbyt trwałe (w ogóle cały nasz rok był mało zgrany) i pourywały się. W tej chwili jestem sama i to trwa już grubo ponad rok, staje się to uciążliwe i sprawia, że popadam w rutynę (praca, dom, komp, spać), zaczynam być nieufna w stosunku do ludzi i zamykam się w sobie. Studia już dawno za mną, pracuję w małej firmie - okazji do poznania nowych osób jest jak na lekarstwo, a jeśli już się zdarzy - są to bardzo niezobowiązujące, płytkie znajomości. Chciałabym kogoś poznać, ale nie bardzo wiem, jak. Nie będę przecież zaczepiać obcych na ulicy... Nie ukrywam, że w przyszłości chciałabym się z kimś związać i wejść w nowy związek, ale jak kogoś poznać? Jestem młodą, ambitną osobą, twardo stąpam po ziemi, można ze mną pogadać na wiele różnych tematów. Próbowałam szukać znajomości przez internet, ale poznawałam dziwnych ludzi - zwichrowanych psychicznie, alkoholików, rozwodników o tajemniczej przeszłości, albo napaleńców... Zaczynam wątpić w ludzi i zastanawiam się, czy takich normalnych, ciekawych i wartościowych osób jest coraz mniej, czy tylko ja mam takiego pecha... Zarejestrowałabym się na np. serwisie randkowym typu Sympatia, ale boję się kolejnych rozczarowań - interesownych mężczyzn, którym tylko jedno w głowie, imprezowiczów i tych, co zaczepiają kolejne kobiety, bo mają ładne zdjęcia... Obawiam się też, że normalni mężczyźni, których poznam, kiedyś - przypadkiem lub nie - dowiedzą się, że mój poprzedni partner zmarł i po prostu uciekną, bojąc się, że będę ich z nim porównywać albo smarkać im w rękaw, wspominając byłego (z powodu takich obaw straciłam parę koleżanek, chociaż ani razu nie skarżyłam się na mój los).

Jakie macie doświadczenia? Na pewno jest wśród Was wiele osób, które też kiedyś czuły się samotne.
Pozdrawiam ciepło.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?

Nie poradzę Ci bo sama się zastanawiam..
Portale randkowe podobno pomagają, tak wiele osób pisze, ale niestety osobiście nie znam nawet jednej takiej pary. Fakt poznałam tam kilka miłych osób, ale jak napisał do mnie facet którego żonę i dzieci znam (oczywiście napisał jako kawaler szukający prawdziwej miłości) zmieniłam punkt widzenia.
Na pewno warto poznawać ludzi w realu - wtedy widzisz jaki ktoś jest ..

3

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?

Hmm, a czy to czasem nie byłoby dobre gdyby poznać kogoś dla seksu? Byłabyś szczęśliwsza, a jednocześnie bogatsza o doświadczenia, kto ma być moim facetem...

4

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?
Remi napisał/a:

Hmm, a czy to czasem nie byłoby dobre gdyby poznać kogoś dla seksu? Byłabyś szczęśliwsza, a jednocześnie bogatsza o doświadczenia, kto ma być moim facetem...

I wpaść z taką osobą- genialne...

5

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?
Remi napisał/a:

Hmm, a czy to czasem nie byłoby dobre gdyby poznać kogoś dla seksu? Byłabyś szczęśliwsza, a jednocześnie bogatsza o doświadczenia, kto ma być moim facetem...

Remi: Twoja dziewczyna tak Cię znalazła, że takie rady dajesz?

6

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?
alfaalfa napisał/a:

Nie poradzę Ci bo sama się zastanawiam..
Portale randkowe podobno pomagają, tak wiele osób pisze, ale niestety osobiście nie znam nawet jednej takiej pary. Fakt poznałam tam kilka miłych osób, ale jak napisał do mnie facet którego żonę i dzieci znam (oczywiście napisał jako kawaler szukający prawdziwej miłości) zmieniłam punkt widzenia.
Na pewno warto poznawać ludzi w realu - wtedy widzisz jaki ktoś jest ..

Znaczy co konkretnie widzisz?
Niby gdzie ma dziewczyna zapoznawać w realu?

7

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?

Lepiej NIC nie rob, etykietka desperatki jest dzis gorsza niz samotnosc:-/ przy powszechnej glupocie i nijakosci o uczyciach nie mow w realu, prywatnie piszac tez nie otwieraj sie bo nie warto! Poszukaj przez znajomych, jakis kurs bo w necie jak nie cwaniak to pisarz ktory nie spotka. Samo zalosne towarzystwo, wiem to po 5 latach marnowania czasu na erandkach:-(

8

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?

mówi się że jak przestajesz szukać to znajdujesz, ale zdaję sobie sprawę jak denerwujące mogą być takie rady wink
nie szukaj od razu drugiej połówki, skup się na znajomych, ludziach z którymi mogłabyś gdzieś wyjśc. Zadzwoń czasem do dawno nie widzianej koleżanki i idzcie razem choćby na kawę. Zapisz się na zajęcia które cię interesują, tam poznasz ludzi o podobnych zainteresowaniach i nawet jeśli wielkich przyjaźni z tego nie będzie to przynajmniej spędzisz czas wśród ludzi a nie w czterech ścianach.

Co do serwisów randkowych - poznałam tam swego czasu masę dziwaków ale też kilka fajnych osób. Nie uprzedzaj się, tam są też ludzie tacy jak ty. Na początku można się kilka razy naciąć, ale potem nauczysz się już czytać między wierszami i nie będziesz traciła czasu i energii na popaprańców. Znam masę par, które poznały się w ten sposób, m.in ja i mój mąż i jesteśmy świetnym przykładem że można smile

9

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?

Też chciałbym poznać kogoś jakoś bliżej ale zupełnie nie wiem jak to zrobić...

10

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?
N4VV napisał/a:

Znaczy co konkretnie widzisz?
Niby gdzie ma dziewczyna zapoznawać w realu?

Choćby obrączkę na palcu lub ślad po niej.. oraz zachowanie.
W Internecie można wiele napisać - ale dopiero w realu widzisz jakie ktoś ma intencje gdy wypowiada zdanie, czy śmieje się je wypowiadając czy traktuje je poważnie.. czy patrzy Ci w oczy gdy coś mówi czy przez całe spotkanie bawi się komórką.. sam wiesz kotku smile

Gdzie w realu - tak jak napisałam, nie mam pojęcia.
Ważne jest podobno rozglądanie się wokół siebie - tyle że w moim przypadku to nie działa..

11

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?

Dziękuję za odpowiedzi. Żeby nie było - nie szukam w tej chwili partnera, po tym co przeszłam, jeszcze nie pozbierałam się na tyle, by wchodzić w nowy związek. Po prostu fajnie by było gdzieś czasem z kimś wyjść (niezależnie od płci!) - do kina, kawiarni, na rower, spacer, wycieczkę.

Łatwo powiedzieć - rozejrzyj się wokół siebie. Problem w tym, że ludzie są strasznie zamknięci - większość z nich idzie prosto przed siebie, są zabiegani (praca, pieniądze, rodzina, obowiązki, itp.), zmierzają prosto do wyznaczonego celu i nie rozglądają się wkoło. Dzień w dzień mijam punkt w mieście, gdzie stoją młodzi z ulotkami i widzę reakcje ludzi. Czasem nawet nie zauważą wyciągniętej w ich stronę ręki z ulotką, tak się spieszą. Staram się zawsze brać ulotki od takich osób (w końcu każda ulotka to kilka groszy), zwalniam, uśmiecham się, dziękuję - to jest ten ułamek sekundy na kontakt z drugim człowiekiem. Chodziłam na zajęcia sportowe - dużo młodych osób, a każda taka zabiegana, widywaliśmy się w tym samym gronie raz w tygodniu i wiele osób nie miało czasu rzucić nawet "cześć", wchodząc do szatni. Bez słowa między sobą odbębnialiśmy zajęcia, wracaliśmy do szatni, rozchodziliśmy się. Jedyny kontakt: przepraszający uśmiech, gdy ktoś niechcący kogoś szturchnął podczas ćwiczeń. Jak roboty. I jak tu kogoś poznać, nawiązać kontakt...? To mnie najbardziej zasmuca, nie jestem ekstrawertyczną osobą, która zaczepia obcych na ulicy... Mam wrażenie, że wszyscy ludzie, których mijam na ulicy, już mają swój świat i swoich znajomych, że są zamknięci na nowe, na innych, a tacy jak ja - samotni - próbują szczęścia w internecie (z różnym skutkiem).

Pozdrawiam.

12

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?

W Internecie już praktycznie nie ma nikogo sensownego. Działa tu błędne koło - ludzie się zrazili więc nie wchodzą itd... Może jeszcze tylko na niektórych portalach randkowych.

Jest więc taki katolicki portal przeznaczeni.pl tam można poznać kogoś naprawdę wartościowego, ale seks tam odpada, to raczej portal dla grzecznych przyszłych małżonków.

Są też kluby z wybranymi dniami tygodnia dla singli, czy po prostu kluby (mi tam nie bardzo wychodzi, ale wielu się udaje).

Wreszcie myślę, że kobiety nigdy nie mają problemu by kogoś poznać, zależy to od tego co na siebie włożą i ile odsłonią.

Co do kogoś do kina to jest jeszcze taki portal jak gumtree.pl gdzie może nadal można kogoś fajnego poznać. Kiedyś było tam więcej ogłoszeń ale skomercjalizowali ten dział, ale teraz są dodawane jako np. drobne ogłoszenia. Są tam oferty spotkań do kina.

13

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?
Facet79 napisał/a:

W Internecie już praktycznie nie ma nikogo sensownego. ...

Czyli jeśli uważał byś się za kogoś sensownego, to zdanie stało by się fałszywe, a Ty wyszedł byś na kłamcę i/lub hipokrytę.
Gdy to zdanie staje sie prawdziwe, dotyczy również Ciebie, bo jesteś w internecie.

14

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?

Facet79, jeśli chcę poznać ciekawych, wartościowych ludzi, to nie idę w mini i z głębokim dekoltem do klubu, gdzie z pewnością poznam przynajmniej parę osób (płci męskiej, a jakże) - nie o takie znajomości mi chodzi...

Portale katolickie odpadają, zbyt duża różnica światopoglądów wink

Wierzę, że w Internecie można poznać wiele fascynujących, interesujących osób, tylko trzeba dobrze trafić - może to kwestia szczęścia i przypadku. Na co dzień nie ma okazji by kogoś poznać, ludzie są zbyt zabiegani i zamknięci, pozostaje Internet i... nadzieja. Albo trzeba przywyknąć do samotności.

Pozdrawiam.

15

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?
mamuna napisał/a:

...
Wierzę, że w Internecie można poznać wiele fascynujących, interesujących osób, tylko trzeba dobrze trafić - może to kwestia szczęścia i przypadku. Na co dzień nie ma okazji by kogoś poznać, ludzie są zbyt zabiegani i zamknięci, pozostaje Internet i... nadzieja....

Bez znaczenia jest, czy w internecie, czy nie w internecie, spotkania takie są kwestią przypadku. Tyle, że przez internet poznajesz wiecej ludzi w jednostce czasu. Miałem szczęście poznać przez internet jednego przyjaciela (kobietę) i kilka fajnych dziewczyn. Fakt - nie spodziewam sie nie-wiadomo-czego po spotkaniu, ale też nie mam poczucia marnowania czasu. Kurcze - czasem, relatywnie często, laski tworzą niesamowicie zaskakujące sytuacje. Nauczyłem sie do nich podchodzić ze stoickim spokojem. Bywa, jest mi zwyczajnie wesoło i muszę udawać poważnego, coby nie był foch. big_smile

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?

mamuna dobrze cie rozumiem, cięzko dziś spotkać kogos z kim mozna nawiazac dluzszą i szczerą relacje. jestem w zwiazku ale czuje sie bardzo samotna, nie mam znajomych, brakuje mi babskich spotkan i ploteczek sad

17

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?

mamuna, samotna w tłumie : skąd jesteście ?

18

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?

Na portalach randkowych , nie ma szans niestety poznać nikogo sensownego. Przerabiałam to już to , jeden portal , drugi , trzeci. Wszędzie jeden patologiczny i desperacki typ osobowości. Albo zboczeńcy co liczą na seks, albo desperaci, popaprańcy , oszuści, psychiczni itd. Poznałam tam trochę ludzi i nie mam dobrego zdania o ludziach z takich portali. Zawsze się zastanawiałam jak kogoś poznawałam  co z daną osobą jest nie tak ze ma tam profil smile I prędzej czy później wychodzi , jak jeszcze nie podczas pisania tylko to potem w realu smile Osobiście nie znam żadnej pary która by sie poznała przez portal randkowy, i osobiście nie wierzę że jakieś pary mogły sie dobrać przez taki portal :)Więc uważam ze wszystkie tam opisywane historie o tym jak się pary poznały są wymyślane na potrzeby portalu żeby przyciągnąć tam  jak najwięcej ludzi.Szkoda że tylko nie przyciąga żadnych sensownych ludzi  sad

19

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?

...a ja na portalu poznałam obecnego męża... rejestrując się pomyślałam, że skoro ja to robię i jestem normalna to takich ludzi musi tam być więcej...potem zarejestrowałam przyjaciółkę i też poznała tam męża... więc to nie jest przypadek... trafia się różnych ludzi i warto spróbować... jeśli ktoś będąc na takim portalu nie trafił na żadnego normalnego człowieka to albo sam ma skomplikowany charakter albo ma ogromnego pecha

20

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?

Ja w każdym badz razie nie zamierzam już nigdy więcej próbować przez takie portale , jestem nastawiona bardzo anty do tego i każdemu odradzam smile Ja powiem inaczej Nelii może Ty i Twoja koleżanka miałyście ogromne szczęście poznając kogoś normalnego na portalach tego typu smile

No też możliwe że Wy znalazłyście tam mężów w czasach gdy jeszcze na takich portalach byli normalni ludzie smile Bo teraz to chyba idzie w tą stronę że kazdy normalny człowiek raczej nie zagląda w takie miejsca bo poprostu się boi z racji tego jacy tam sa ludzie smile takie błedne koło smile sama wiem po sobie,jestem tego przykładem smile

21

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?

Badzo prosto - odpisac jesli w necie i spotkac sie - dac szanse zamiast robic casting ktorego nikt nie przechodzi.
To sa powody dlaczego bycie w portali randkowym czy spolecznosci nic nie daje, nie ma inicjatywy to nie ma efektow:(

22

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?
MissyLady napisał/a:

Ja w każdym badz razie nie zamierzam już nigdy więcej próbować przez takie portale , jestem nastawiona bardzo anty do tego i każdemu odradzam smile Ja powiem inaczej Nelii może Ty i Twoja koleżanka miałyście ogromne szczęście poznając kogoś normalnego na portalach tego typu smile

No też możliwe że Wy znalazłyście tam mężów w czasach gdy jeszcze na takich portalach byli normalni ludzie smile Bo teraz to chyba idzie w tą stronę że kazdy normalny człowiek raczej nie zagląda w takie miejsca bo poprostu się boi z racji tego jacy tam sa ludzie smile takie błedne koło smile sama wiem po sobie,jestem tego przykładem smile

Zaskoczę Cię...mimo mojego wieku mam krótki staż małżeński...i mam sporo fajnych znajomych, którzy na takich portalach są do dzisiaj... kwestia chyba podejścia do tematu... jestem bardzo sympatyczną i ciepłą kobietą, a to przyciąga ludzi... jeśli dajesz uśmiech to go dostajesz z powrotem smile i nie neguje, że nie ma tam dziwnych ludzi...ale stwierdzenie, że tylko tacy tam są jest sporym nadużyciem

23 Ostatnio edytowany przez flogger (2013-11-29 14:52:20)

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?

Prędzej tutaj na forum można spotkać normalnych ludzi niż na portalach randkowych. Problem w odległości niestety. Ja facet z pomorskiego, a większość z poznanych tutaj dziewczyn to południe kraju, czy Wa-wa .

24

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?

Flogger tu się z Tobą zgodzę...sporo tu fajnych ludzi...i nie martw się z pomorskiego też, więc spokojnie natrafisz w końcu smile

25

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?
mamuna napisał/a:

Dziękuję za odpowiedzi. Żeby nie było - nie szukam w tej chwili partnera, po tym co przeszłam, jeszcze nie pozbierałam się na tyle, by wchodzić w nowy związek. Po prostu fajnie by było gdzieś czasem z kimś wyjść (niezależnie od płci!) - do kina, kawiarni, na rower, spacer, wycieczkę.

Łatwo powiedzieć - rozejrzyj się wokół siebie. Problem w tym, że ludzie są strasznie zamknięci - większość z nich idzie prosto przed siebie, są zabiegani (praca, pieniądze, rodzina, obowiązki, itp.), zmierzają prosto do wyznaczonego celu i nie rozglądają się wkoło. Dzień w dzień mijam punkt w mieście, gdzie stoją młodzi z ulotkami i widzę reakcje ludzi. Czasem nawet nie zauważą wyciągniętej w ich stronę ręki z ulotką, tak się spieszą. Staram się zawsze brać ulotki od takich osób (w końcu każda ulotka to kilka groszy), zwalniam, uśmiecham się, dziękuję - to jest ten ułamek sekundy na kontakt z drugim człowiekiem. Chodziłam na zajęcia sportowe - dużo młodych osób, a każda taka zabiegana, widywaliśmy się w tym samym gronie raz w tygodniu i wiele osób nie miało czasu rzucić nawet "cześć", wchodząc do szatni. Bez słowa między sobą odbębnialiśmy zajęcia, wracaliśmy do szatni, rozchodziliśmy się. Jedyny kontakt: przepraszający uśmiech, gdy ktoś niechcący kogoś szturchnął podczas ćwiczeń. Jak roboty. I jak tu kogoś poznać, nawiązać kontakt...? To mnie najbardziej zasmuca, nie jestem ekstrawertyczną osobą, która zaczepia obcych na ulicy... Mam wrażenie, że wszyscy ludzie, których mijam na ulicy, już mają swój świat i swoich znajomych, że są zamknięci na nowe, na innych, a tacy jak ja - samotni - próbują szczęścia w internecie (z różnym skutkiem).

Pozdrawiam.

ja też jestem samotna i musze potwierdzić, że bardzo cięzko jest znalezc przyjaciół zarówno w realu jak i w internecie. Ludzie niestety zamykaja sie w sobie, zyja w swoim swiecie i niekoniecznie chcą do tego świata wpuszczać kogoś nowego

26

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?
MissyLady napisał/a:

Na portalach randkowych , nie ma szans niestety poznać nikogo sensownego. Przerabiałam to już to , jeden portal , drugi , trzeci. (...) Albo zboczeńcy co liczą na seks, (...)

W takim razie zostaje przeznaczeni.pl Tam będzie bez seksu. Czysta platoniczna miłość ludzi z wartościami, czyli sielanka wink

Do wszystkich użytkowników portali randkowych - Czy zdajecie sobie sprawę czego oczekujecie od życia, związku, partnera? Pytam z dwóch powodów:
- pełno tam ludzi, którzy nie wiedzą czego chcą, a raczej skupiają się na tym czego nie chcą i to przyciągają do swojego życia,
- kiedyś obejrzałem profil znajomej koleżanki, podpowiedziałem jej jak go zmienić i zaczęła spotykać mężczyzn, którzy do niej pasują.

Pewną pomocą jest ta książka:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/83812/magnetyzm-serca

27 Ostatnio edytowany przez mamuna (2013-12-04 13:35:22)

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?
lonelyinhell napisał/a:

mamuna, samotna w tłumie : skąd jesteście ?

Śląskie :-)

MissyLady - znam osobiście trzy pary, które poznały się przez internet (i jednocześnie wiele osób, które nigdy nie znalazły na portalach randkowych wartościowych ludzi):
- jedna dawno po ślubie, już z dwójką dzieci (poznali się kilka lat temu na portalu randkowym)
- u drugiej byłam w tamtym roku na ślubie (poznali się wiele lat temu przez przypadek na gadu-gadu, mieli naście lat) smile
- a trzecia wzięła ślub i rozwiodła się po roku, bo mężczyzna okazał się tyranem... (poznali się na portalu randkowym)

Próbowałam szukać znajomości przez internet i z własnego doświadczenia wiem, że ci "normalni" nie szukają znajomych w ten sposób - większość osób poznanych przez internet miała jakieś problemy ze sobą (depresja, alkoholizm, skłonności do tworzenia toksycznych relacji, bajkopisarstwo, marudzenie doprowadzone do skrajności na zasadzie "u mnie nawet cytryna jest 100 razy bardziej kwaśna niż u innych, jestem taki nieszczęśliwy/a", itp.), które w jakiś sposób skreślały je społecznie w realu lub powodowały, że ogólnie trudno się im otworzyć na innych ludzi.

marioosh666 napisał/a:
MissyLady napisał/a:

Na portalach randkowych , nie ma szans niestety poznać nikogo sensownego. Przerabiałam to już to , jeden portal , drugi , trzeci. (...) Albo zboczeńcy co liczą na seks, (...)

W takim razie zostaje przeznaczeni.pl Tam będzie bez seksu. Czysta platoniczna miłość ludzi z wartościami, czyli sielanka wink

Taki portal jest skierowany do osób wierzących. Co z niewierzącymi, którzy nie chcą się wiązać z katolikami? Przecież agnostycy, ateiści czy wyznawcy innych religii również mają swoje zasady, a niekoniecznie chcą się wiązać z katolikami... I odwrotnie - katolicy niekoniecznie chcą się wiązać z ateistami (bardzo duże różnice poglądów).

28

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?

mamuna - Internet odpada i to w przedbiegach,a to z bardzo prostego powodu - nie wiemy kto siedzi po tej drugiej stronie, najczęściej to bywają pedofile,zboczeńcy itd. Piszesz,że jesteś dziewczyną twardo stąpająco po ziemi - czy aby na pewno? Skoro narzekasz na samotność. Czasami taka samotność jest potrzebna,aby przemyśleć pewne sprawy, ale aby nie za długo tkwić w tejże samotności - zacznij wychodzić do ludzi,są teatry, opery, kina,umów się z koleżanką, przejrzyj repertuary,tam także mogą chodzić samotni,a mili faceci. Spacery po parku - oczywiście w dzień też sprzyjają różnym okolicznościom. Uprawiaj jogging w miejsu uczęszczanym przez innych,to tak dla Twojego bezpieczeństwa. Zalożę się, że gdzieś czeka na Ciebie Twoja gorsza połowa, tylko Ty jeszcze o tym nie wiesz. Powodzenia,głowa do góry będzie dobrze.Zapewniam Cię. Trzymaj się. Pa. smile

29

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?

Ale bzdury wypisujecie w internecie mozna poznac ciekawych ludzi tylko jak szukacie w nich samych wad to nawet przyjazni z tego nie bedzie, trzeba dobrze wiedziec kogo sie szuka partnera czy tylko kolegi.
Problem jest tylko taki ze wygodniej pisac niz sie spotkac i jestescie takimi samy pisarzami jak ci ktorych krytykujecie, najmniej slyszalem od innych internetowych kobiet o zboczencach ktorzy sie tu rzekomo masowo pojawiaja - to obawy ludzi z powaznymi fobiami spolecznymi - czyli tez "nienormalnymi" wg definicji natolinki hmm

30

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?

Przez internet, a dokładnie przez portal ilove poznałam swojego obecnego męża więc nie można generalizować że na takich portalach logują się tylko świry, pedofile i co tam jeszcze ....
Poznałam też kilku wartościowych facetów z którymi długo pisałam prze gg ale od razu miała wrażenie że to będą raczej kumple niż materiał na kogoś więcej ...

Z 3 facetami spotkałam się w realu i wywarli na mnie bardzo pozytywne wrażenie, pogadaliśmy, pośmialiśmy się....
Natomiast ze swoim męże spotkaliśmy się po 2 tygodniach pisania, było miło, dużo wspólnych tematów, potem było kolejne spotkanie na którym zaiskrzyło i proszę jesteśmy szczęśliwym małżeństwem smile

31

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?
mamuna napisał/a:

Chciałabym kogoś poznać, ale nie bardzo wiem, jak. Nie będę przecież zaczepiać obcych na ulicy... Nie ukrywam, że w przyszłości chciałabym się z kimś związać i wejść w nowy związek, ale jak kogoś poznać? Jestem młodą, ambitną osobą, twardo stąpam po ziemi, można ze mną pogadać na wiele różnych tematów. Próbowałam szukać znajomości przez internet, ale poznawałam dziwnych ludzi - zwichrowanych psychicznie, alkoholików, rozwodników o tajemniczej przeszłości, albo napaleńców... Zaczynam wątpić w ludzi i zastanawiam się, czy takich normalnych, ciekawych i wartościowych osób jest coraz mniej, czy tylko ja mam takiego pecha... Zarejestrowałabym się na np. serwisie randkowym typu Sympatia, ale boję się kolejnych rozczarowań - interesownych mężczyzn, którym tylko jedno w głowie, imprezowiczów i tych, co zaczepiają kolejne kobiety, bo mają ładne zdjęcia...

Może masz w swoim otoczeniu interesujących chłopaków, których jednak nie znasz osobiście. Mogłabyś napisać do któregoś na jednym z popularnych portali społecznościowych no i właśnie tu pytanie do panów: co sądzicie o sytuacji, w której dziewczyna pisze do chłopaka którego nie zna jakąś luźną wiadomość w stylu " Hej mam na imię X i czy moglibyśmy czasami trochę popisać ?" no albo  "czy chciałbyś wypić kawę w moim towarzystwie?"
Pozdrawiam!

32 Ostatnio edytowany przez peeter (2013-12-05 15:25:25)

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?

Najczesciej my musimy zaczepiac a jak robia tak te ktore malo kto chce i do tego nie maja w profilu foto (rzecz powszechna a nie powinna miec miejsca na randkach) to taka inicjatywa nie spotka sie z dobrym przyjeciem.
Poza takimi 'kwiatkami' jak najbardziej tak, to cos na co czekamy ale samo pisanie to zadna super propozycja (o ile TROCHE nie przypadkiem pada i znaczy: krotko przed realem), za to spotkanie to zapowiedz ze moze cos z tego byc. Pisanina niestety w necie NIGDY nie da pelnego obrazu osoby ale kobiety lubia to zbyt przeciagac - stad ich wnioski ze nie ma tu takich jakich poszukuja - typowa pulapka sieci oraz myslenie na podstawie niewlasciwego podejscia do poznawania w ten sposob.
Malo tego z wiekiem coraz mniej jest tak smialych pomyslow a duzo rezerwy, podejrzliwosci i teorii o wilku z lasu ktory tylko czyha tu na bezbronne (i wspaniale oczywiscie) kobiety hmm...

33

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?
peeter napisał/a:

Najczesciej my musimy zaczepiac ...

Tak z ciekawosci gdzie to wyczytales? Czy z amerykanskich przedrukow? Tam faktycznie facet jest mile przez kobiety odbierany.

Ja spotkalem sie z ta zasada tutaj na forum. Ale w rzeczywistym swiecie, gdy zapytalem o ta regule swoich znajomych nikt o tym nie slyszal.. Watpie, czy dziewczyny o tym slyszaly. Czesto gdy przechodze obok dziewczyn i sie usmiecham to czesto odwracaja wzrok, gdy mowie czesc bardzo sa zdziwione skad je znam itp itp. Wiec ta regula nie sprawdza sie w "realu".
Ale moze masz racje napewno to dziala "online" z czego nie korzystam smile

34 Ostatnio edytowany przez peeter (2013-12-06 17:48:42)

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?

Od zawsze my je zaczepiamy i co w tym dziwnego?? Tak kazdy przecietny ma, ile kobiet zrobi 1 krok moge policzyc na palcach ze mi sie zdarzyło.
W necie anonimowosc, nie czuje sie tak hegemonii krepujacych ludzi obyczajow to maja wiecej smialosci ale tu nie nastepuje dramatyczna poprawa w porownaniu z realem, raczej dramatycznie niska aktywnosc niz oczekujemy po rzekomo nowoczesnych (wyzwolonych??) kobietach :S

Maja mase mozliwosci ale wola narzekac pocieszające sie sama litoscia lub pogadankami, nie czuja sie tak samotne by chciec poznawac, takie tematy to wg mnie sondy, one bawia sie dobrze, zbieraja argumenty itp a napisz do ktorej to oleja na dzien dobry - najlepszy test na to ze mam racje..

35

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?
peeter napisał/a:

Maja mase mozliwosci ale wola narzekac pocieszające sie sama litoscia lub pogadankami, nie czuja sie tak samotne by chciec poznawac, takie tematy to wg mnie sondy, one bawia sie dobrze, zbieraja argumenty itp a napisz do ktorej to oleja na dzien dobry - najlepszy test na to ze mam racje..

Racja w 100% Mysle, ze autorka tego tematu nie szuka rozwiazania a tylko chce sobie otym pogadac.

36

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?

Hej mamuna. Aleks, również jestem samotny, od 2 lat bez związku i chyba zaraz zaczne gadać do ścian..;p. Jeśli post nadal aktualny, odezwij sie proszę.. Możemy wyjśc razem gdziekolwiek. Na spacer, obiad, do kina, tylko że tam akurat lubie sobie przysnąć big_smile. Zapraszam do kontaktu.

37 Ostatnio edytowany przez fineq (2017-04-25 10:21:46)

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?

Nawet jeżeli jest to trudna sytuacja dla Ciebie to nie powinnaś się poddawać z szukaniem nowych znajmosci. Jeżeli się poddasz to twój problem tylko się pogłębi. Pamiętaj, ze mimo całej sytuacji jaką się wydarzyła nadal powinnas być sobą. Nie jestem jakakolwiek osoba, która powinna kogokolwiek upominać, gdyż sam mam problemy z pewnością siebie itp. Ale powtórzę jeszcze raz, nie wolno ci się poddawać. Nie wiem, czy portale randkowe są dobrą opcją, ale powinnaś żyć swoim życiem, starać się uśmiechać i być sobą.

38

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?

spróbuj jak ja i zarejestruj się w serwisie randkowym, co masz do stracenia? ja zaryzykowałam i zarejestrowałam sie na kochaj.pl

39 Ostatnio edytowany przez Jac (2017-12-07 23:16:25)

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?
mamuna napisał/a:

Próbowałam szukać znajomości przez internet i z własnego doświadczenia wiem, że ci "normalni" nie szukają znajomych w ten sposób

Zatem z tej logiki wynika, że również do normalnych się nie zaliczasz smile W życiu sukces na jakim kol wiek polu wymaga wysiłku i czasu, również na polu miłosnym. Tym większy sukces im więcej się w niego pracy włoży, bywa że przypadek skraca ten czas. Co do poświęconego czasu, statystycznie w necie trzeba go znacznie więcej niż w realu aby trafić na kogoś wartościowego. Powodem jest ogromna możliwość kreacji własnej osoby. W realu wystarczy rzut oka, 5 zdań i już wiesz 10 razy tyle co po kilku godzinach klepania w klawiaturę.

LadyAga92 napisał/a:

co sądzicie o sytuacji, w której dziewczyna pisze do chłopaka którego nie zna jakąś luźną wiadomość w stylu " Hej mam na imię X i czy moglibyśmy czasami trochę popisać ?" no albo  "czy chciałbyś wypić kawę w moim towarzystwie?"
Pozdrawiam!

Nie ma w tym wielkiej filozofii, miękka piłka, jestem tobą zainteresowana odezwałam się, twój ruch wink

Samotność to jest pewien etap w życiu pomiędzy związkami, który należy wykorzystać na rozwój siebie, swoich pasji zainteresowań. W tym okresie nie wykluczam szukania partnera/partnerki jednak podstawą jest odnalezienie szczęścia samemu ze sobą. Dopiero w takim stanie można wejść w związek z inną osobą. Częstym problemem w budowaniu zdrowej relacji jest uzależnianie swojego szczęścia i poczucia własnej wartości od posiadania partnera/partnerki. Dobrze w pierwszej kolejności pokochać samego siebie aby można było pokochać inną osobę. To mocno tyczy się poszukujących na gwałt tymczasowych plastrów po rozpadzie związku.

40

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?

Witajcie
Też znalazłam się w takiej sytuacji nie mam praktycznie żadnych możliwości poznania kogoś nowego mieszkam w małym mieście nie mam znajomych z którymi mogła bym wyjść np na dyskotekę boję się samotności nie chce jej. Pozdrawiam wszystkich

41

Odp: Jak kogoś poznać i porzucić samotność?

Miłość przychodzi wtedy kiedy się jej nie spodziewasz. Zajmuj się swoimi pasjami, a wszystko inne się poukłada.

Posty [ 41 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » SAMOTNOŚĆ » Jak kogoś poznać i porzucić samotność?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024