żyć? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: żyć?

Z depresja zmagam się od dobrych 10 lat. Bywają lepsze i gorsze okresy. 
Jednak teraz jestem w dziwnym stanie... stanie w którym nigdy nie byłam.
Coraz częściej mysle "ja wysiadam". Nawet momentami opracowuje ten plan...
Przeraża mnie to z jednej strony ale za to z drugiej... no cóż... przybliża mi spokój.

2

Odp: żyć?

Żyć.

Odp: żyć?

Sole-- żyj też tak miałam.Dzisiaj wiem,że warto smile

4

Odp: żyć?

Odpowiedź na pytanie zawarte w temacie: TAK!

5

Odp: żyć?

Co Cię popycha do takich myśli?

6

Odp: żyć?

Nietzsche powiedzial, ze mysli samobojcze niejedna osobe trzymaja przy zyciu. Jednak niepokojace jest to, ze od 10 lat chorujesz na depresje - (bo to jest choroba) i tak malo sie szanujesz, ze nie pojdziesz do lekarza, aby sie wyleczyc, Czasami za zle samopoczucie jest odpowiedzialna trzustka albo czegos nam brak w organizmie i lekarz rodzinny moglby to wykryc, gdybys dala mu szanse, albo za zle samopoczucie  odpowiedzialne sa nierozwiazane problemy, z ktorymi dobry psycholog moglby nam pomoc sie rozprawic w kilka miesiecy.  Wolisz tkwic w depresji od 10 lat...  no coz, moze juz czas sprobowac z tego zwyczajnie wyjsc? Pozwol sobie pomoc.

7

Odp: żyć?

Przede wszystkim zdajesz sobie sprawę z problemu, a to już plus smile Tak jak koleżanka wyżej radziła, dobrze byłoby skorzystać z pomocy specjalisty, tyle lat samotnego zmagania się z takimi myślami jednak robi swoje. Głowa do góry!

8

Odp: żyć?

Dobrze Cię rozumiem. Myśl o tym, że mogę powiedzieć "mam dość" i skończyć ze swoim życiem też mnie uspakaja. Wszyscy piszą Ci "żyć", ale nikt nie odpowiedział na pytanie "po co?". Po to, żeby tylko przedłużać to biologiczne trwanie?Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto żyć. Wszystko to bezsens i pustka. Póki co trwam, tak jak i pewnie Ty napędzana, albo raczej hamowana zwierzęcym lękiem przed śmiercią, przed bólem. Dla mnie życie straciło już smak, traci go każdego dnia coraz bardziej. Odezwij się jeszcze.

9

Odp: żyć?

Żyć! Umrze każdy z nas, umrzeć zawsze zdążysz, a drugiego życia nie dostaniesz.

Czy Twoja depresja jest zdiagnozowana, leczysz się, korzystałaś kiedykolwiek z psychoterapii? Co Cię w swoim życiu najbardziej męczy, z czym najbardziej nie dajesz sobie rady, co powoduje, że zaczynasz myśleć o najgorszym?

10

Odp: żyć?

Dopóki żyjesz, ZAWSZE masz jakiekolwiek perspektywy, zabijając się zabierzesz sobie wszelkie możliwości nawet te, których aktualnie nie dostrzegasz.

11

Odp: żyć?

Soledad, co zmieniłoby się w Twoim życiu, gdybyś wyzdrowiała? Co byś robiła, gdybyś była zdrowa?
Myślałaś o tym?
Ci, którzy wydają się Tobie najszczęśliwsi, niekoniecznie są ludźmi, którym wszystko przychodzi najłatwiej. Emocjonalna stałość zależy od nastawienia. Należy odrzucić narzekania, depresje i obawy, nawet gdy zawisły nad nami czarne chmury. Należy ulepszać to, co daje się ulepszać i pogodzić z tym, czego nie da się zmienić.
W innym poście pisałaś, że rzuciłaś palenie po 10 latach, spotkałaś zajebistego faceta, czy to on jest powodem tego, co jak napisałaś: „momentami opracowuje ten plan...”
Jeśli tak, to powiem Ci , że nie warto. Dlaczego? Przeżywasz trudności, ale wkrótce wszystko się zmieni. Jedyną rzeczą, której możesz być pewna, jest właśnie zmiana. Daj sobie czas, to co chodzi Ci po głowie zawsze zrobić możesz. Ale jeśli to zrobisz już nie będziesz wiedziała co tam los dla Ciebie jeszcze przygotował. Może masz lub będziesz miała dzieci, co poradziłabyś im gdyby znalazły się w takiej sytuacji? Pomyśl, co? Pomyśl, co czuje matka, której dziecko odbiera sobie życie?

12

Odp: żyć?

Jesteś tą soledad z wątku "Kiedy On Odchodzi"?

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024