Pilnie potrzebna jest krew AB - trwa walka o dwa życia! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » OGŁOSZENIA » Pilnie potrzebna jest krew AB - trwa walka o dwa życia!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

1

Temat: Pilnie potrzebna jest krew AB - trwa walka o dwa życia!

Rok temu to ja rozpaczliwie szukałam krwi dla kogoś bardzo mi bliskiego, mojego brata Artura, teraz ta sama, bardzo rzadka grupa AB, poszukiwana jest przez kogoś, kto bardzo nam wówczas pomógł.

Potrzebna jest krew dla młodej kobiety, Ani, która jest w piątym miesiącu ciąży. Jej szpik przestał produkować zdrową krew, nerki, wątroba odmówiły posłuszeństwa, dopiero dziś rano wybudzono ją ze śpiączki. Jej stan jest bardzo ciężki, a przed nią i jej mężem przypuszczalnie będą stały dramatyczne decyzje.

Jeśli więc jest ktoś, kto:
* posiada grupę krwi AB (czynnik Rh obojętny)
* jest krwiodawcą
* po raz ostatni krew oddał nie dawniej niż 2 lata temu
* na wezwanie (prosimy czekać na telefon) może stawić się w punkcie krwiodawstwa w Katowicach (w razie potrzeby zapewniony będzie transport),
to bardzo proszę o kontakt do bliskich Ani pod numerami tel: 510 198 618 lub 503 303 550, ewentualnie pozostawić taką informację u mnie (koniecznie wraz z numerem swojego telefonu), wówczas osobiście ją przekażę.

Nie pozostawajmy, proszę, obojętni! Toczy się walka o dwa życia!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Pilnie potrzebna jest krew AB - trwa walka o dwa życia!

Grupa krwi AB jest bardzo rzadka? Myślałam że jedna z bardziej pospolitych.

3

Odp: Pilnie potrzebna jest krew AB - trwa walka o dwa życia!

Osoby, które mają grupę krwi 0RH- również mogą oddać krew. Ja taką mam, niestety do Katowic mi daleko. Żałuję sad

4

Odp: Pilnie potrzebna jest krew AB - trwa walka o dwa życia!

Tak jak ja mam AB, ale ja nie mogę oddawać ani krwi ani być dawcą hmm

5

Odp: Pilnie potrzebna jest krew AB - trwa walka o dwa życia!

Małpo, często spotykam się z opinią, że to popularna grupa krwi, a jednak zarówno lekarze, jak i osoby ze stacji krwiodawstwa, rok temu i teraz też, wyraźnie mówią, że to grupa, której stale brakuje, stąd te apele. Niemniej my pomimo trudności mieliśmy krew zabezpieczoną, a tutaj sprawa okazała się bardziej skomplikowana. 

Grenade, niestety nie, nie może być 0, musi być AB.
Ta krew będzie przeznaczona dla tej konkretnie osoby, aby odseparować z niej płytki. To dlatego napisałam, że trzeba będzie czekać na telefon z informacją, że już można ją oddać. Powtarzam - muszą być spełnione wszystkie wymienione warunki - to bardzo ważne. Dziś z samego rana pojechały trzy osoby i na chwilę będzie zapas.
Ja wiem, że brzmi to nieco abstrakcyjnie, bo ogólnie panują jednak inne zasady, ale samo doświadczenie nauczyło mnie, że bywają odstępstwa i są one spowodowane specyficzną sytuacją oraz potrzebami danego pacjenta. W tym przypadku tak właśnie jest.

Dziękuję Wam za odzew.

6

Odp: Pilnie potrzebna jest krew AB - trwa walka o dwa życia!

Odświeżam temat, bo sprawa jest bardzo pilna - spośród trzech osób, które stawiły się dziś w punkcie Krwiodawstwa w Katowicach tylko jedna mogła być dawcą. Ania wciąż czeka na dar życia.

                         http://puu.sh/rwNeS/f0da11b88a.jpg

7

Odp: Pilnie potrzebna jest krew AB - trwa walka o dwa życia!

Też potrzebuje pomocy. Rozumiem sytulacje. Mój partner ma 0+ i może oddać i pojechać do katowic pociągiem . Tylko napisz czy nadal jest potrzeba

8

Odp: Pilnie potrzebna jest krew AB - trwa walka o dwa życia!
olivia.osuch napisał/a:

Też potrzebuje pomocy. Rozumiem sytulacje. Mój partner ma 0+ i może oddać i pojechać do katowic pociągiem . Tylko napisz czy nadal jest potrzeba

Bardzo dziękuję za odzew i chęć pomocy. Niestety, jak wspominałam, dla Ani odpowiednia jest wyłącznie grupa AB - to specyficzna sytuacja. Dawców na szczęście zgłosiło się sporo, niestety dziś dostałam bardzo smutną wiadomość, że lekarze kazali bliskim przygotować się, że Ania dziś albo jutro może odejść. Proszono o modlitwę.
Nie znam tej dziewczyny osobiście, ale poruszył mnie jej los.

Czy Tobie w jakiś sposób można pomóc?

9

Odp: Pilnie potrzebna jest krew AB - trwa walka o dwa życia!

Olinko, masz rację, AB Rh- to najrzadsza grupa wśród całej populacji.
Kiedyś, kiedy byłam bardzo chora ....na apel o pomoc odpowiedziało 180 osób oddając krew. Z całej tej grupy tylko 4 osoby miały właśnie AB Rh- ... moją grupę.
Daj znać. Do Katowic mam 2 godziny drogi niskim lotem. Żaden problem pojechać.

10

Odp: Pilnie potrzebna jest krew AB - trwa walka o dwa życia!

Nie wiem co dzieje się w tej chwili, ale jeśli krew będzie potrzebna, to na pewno się odezwę. Dziękuję, IsaBello, w imieniu własnym, Ani i jej bliskich. Póki co czekam na jakąś wiadomość, bo nie chcę sama dzwonić i pytać, by nie przeszkadzać w tych trudnych momentach.

11

Odp: Pilnie potrzebna jest krew AB - trwa walka o dwa życia!

Oczywiście.
Wiedz o tym, że jeśli tylko dasz mi znać - jestem gotowa.
Mieszkam we Wrocławiu, droga do Katowic nie zajmie mi wiele czasu.
Mogę też oddać krew na miejscu u nas i zaznaczyć, że to na zamianę dla Ani, ale myślę, że szybciej będzie pojechać, zaraz odwirują, wyizolują płytki i będą mogli jej podać ....

12

Odp: Pilnie potrzebna jest krew AB - trwa walka o dwa życia!

Dziękuję IsaBello, to jest niezwykłe i po raz kolejny tak namacalnie czuję, ile w ludziach jest bezinteresownego dobra.

13

Odp: Pilnie potrzebna jest krew AB - trwa walka o dwa życia!

Specjalnie w odrębnym okienku.
Dziękuję raz jeszcze za odzew i chęć niesienia pomocy, to budujące. Niestety Ani już z nami nie ma sad.

14

Odp: Pilnie potrzebna jest krew AB - trwa walka o dwa życia!

Och sad
Nie wiem co powiedzieć sad
Zaglądałam w nadziei, że ... że pojadę do Katowic, że ... nie wiem sama jak to ubrać w słowa sad

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » OGŁOSZENIA » Pilnie potrzebna jest krew AB - trwa walka o dwa życia!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024