Zawroty głowy, problemy z równowagą, bóle głowy-co to może byc? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-01-09 12:57:19

Maya373
Dobry Duszek Forum

Zawroty głowy, problemy z równowagą, bóle głowy-co to może byc?

Witam.. Mam problem, od jakiś dwóch miesięcy mam okropne zawroty głowy. Z początku były one sporadyczne, teraz są niemal codziennie. Nigdy nie mam ich rano jak się obudzę,zawsze dopiero po pewnym momencie jak chwilę pochodzę... W dodatku, czasem jak czytam, czy wytężam wzrok czy cokolwiek związanego z ruchem głowy, tracę równowagę lub poczucie równowagi-nieraz już zdarzyło mi się, że siedziałam na krześle a miałam wrażenie, że leże na podłodze:| Im dłużel to wszystko trwa jest bardziej uporczywe- doszły codzienne bóle głowy, czasem widzę prawie na żółto:| Badanie krwi i moczu wyszło mi idealne... Lekarz przepisał mi tabletki na zapalenie błędnika, brałam je- bez rezultatu... Nie wiem już co mam robic...neutral Może któraś z Was miała podobny problem? proszę o odpowiedź, bo na prawdę zaczynam się niepokoic.

"Lepiej żeby mnie nienawidzili taką, jaką jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę." !

#2 2010-01-09 13:06:56

Bożena
Moderator

Re: Zawroty głowy, problemy z równowagą, bóle głowy-co to może byc?

Poproś o skierowanie do neurologa lub idź prywatnie, bo to co opisujesz wygląda dość poważnie.

#3 2010-01-09 13:27:30

Agatka
100% Netkobieta

Zdecydowanie wizyta u neurologa jest niezbędna.Może też zbadaj swoje ciśnienie, bo może ono jest przyczyną takiego samopoczucia.Ale swoją drogą to poważna sprawa z tymi Twoimi objawami i nie lekceważ ich.

#4 2010-01-09 14:29:50

Maya373
Dobry Duszek Forum

Co do ciśnienia też mam dobre, chodziłam na pomiary ciśnienia prawie codziennie, też zawsze miałam idealne. No co do neurologa -też myślałam o nim, ale nasuwa mi się też myśl, czy to może nie coś z oczami albo zatokami... Sama nie wiem- to może byc wszystko neutral

"Lepiej żeby mnie nienawidzili taką, jaką jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę." !

#5 2010-01-09 14:49:43

Agatka
100% Netkobieta

Właśnie, to może być wszystko.Więc ja myślę, ze powinnaś iść do lekarza rodzinnego po skierowanie do neurologa i laryngologa. A okulista chyba jest bez skierowania.Lepiej nie ryzykowac i poświęcić trochę czasu na lekarzy, zeby mogli Ci jakoś pomóc.

#6 2010-01-09 15:21:52

Bożena
Moderator

Neurolog również powie Ci żebyś poszła do okulisty. M.in. sprawdzi Twoją równowagę, poświeci do oczu. Pierwsze badanie długo trwa.
Nie zastanawiaj się tylko idź do neurologa. Po co masz się męczyć?

#7 2010-01-09 20:36:51

jolkab34
Wróżka Bajuszka

Witaj Maya!Miałam podobny problem,ale po wizycie u neurologa ,wyszło,że mam ucisk nerwu splotowego w odcinku szyjnym.dostałam skierowanie na fizykoterapie i pomogło.miałam masaże,lampy rozgrzewające,i stymulacje prądem minimalne natężenie,ale miłe.i wszystko teraz jest ok.więc warto wybrać się do neurologa,okulista napewno też,ale poproś też swego lekarza rodzinnego na badanie w kierunku chorób tarczycy.pozdrawiam

Działanie jest najlepszym lekarstwem na rozpacz.

#8 2010-01-10 10:55:28

Maya373
Dobry Duszek Forum

Dzięki jolkab34 za info... Byc może to jest to samo, albo i nie- ale wiem przynajmniej, że pierwsze co powinnam zrobic to wybrac sie do neurologa. I chyba tak zrobię... Mam nadzieję, że to nie będzie nic groźnego. W internecie naczytałam się już dużo o jakiś guzach mózgu i w ogóle, więc zaczęłam się bac. Mam nadzieję, że nie będzie tak źle;)

#9 2010-01-17 13:36:25

kobiet_ka
Na razie czysta sympatia

A byłaś ostatnio w szpitalu pod narkozą albo niedawno odstawiłaś jakiś antybiotyk?? Może masz uczulenie na jakiś składnik leku albo przegrzewasz w domu?

#10 2010-01-20 16:45:18

Maya373
Dobry Duszek Forum

No fakt pod narkozą byłam,kiedy miałam robiony zabieg, ale to w lipcu 2009r, a objawy te pojawiły się grupo później jakies 4 miesiące po tej narkozie, a antybiotyków nie brałam już bardzo długo. Hmmmm naprawdę nie wiem co robic... Do neurologa najbliższa wizyta jest w kwietniu;/ próbuje szukac prywatnie... Jakies pare dni już było tak, że było lepiej... Totalnie nic, czułam się dobrze... Już się cieszyłam, ale znów wróciło... ;| Tym razem jednak zwroty są mało odczuwalne, gorzej z bólem głowy i ciągłym, po prostu niestannym zmęczeniem...  Ehhh już mam dosc...sad

#11 2010-01-20 16:47:30

Maya373
Dobry Duszek Forum

kobiet_ka napisał:

A byłaś ostatnio w szpitalu pod narkozą albo niedawno odstawiłaś jakiś antybiotyk?? Może masz uczulenie na jakiś składnik leku albo przegrzewasz w domu?

Kobiet_ka, mam pytanie- co masz na myśli mówiac czy przegrzewam w domu? Czy to ma jakieś znaczenie...? Bo w sumie to w moim pokoju zazwyczaj jest upał...ale tylko w moim pokoju gdzie przebywam, bo tak po prostu lubie jak jest mega gorąco... czy to coś zmienia?

#12 2010-01-22 20:59:33

kobiet_ka
Na razie czysta sympatia

No wiesz- optymalna temperatura jaka powinna panowac w domu, aby nie wyhodować zadnych bakterii ani wirusow i moc zdrowo oddychac to 18st, ale wiadomo, ze kiedy zima za oknem, to taka temperatura nie wchodzi w gre. Jednak nie powinnas miec wyzszej temperatury w pokoju niz 21-22st. A jesli lubisz upal, to chociaz od czasu do czasu przydaloby sie wywietrzyc pokoj. ja tez juz tak nie raz przegrzalam mieszkanie,a pozniej zastanawialm sie skad moje bole glowy i okazalo sie ze wlasnie od tego. Wiec zwroc na to uwage. Organizm nie moze sie przegrzewac.
A jesli Ci sie nie uda zalatwic neurologa, to moze rodzinny Ci cos poleci- antybiotyk, sama nie wiem?

#13 2010-01-26 16:10:48

Asiuleczka
Mój jest ten kawałek podłogi

Ja miałam podobnie poszłam więc do neurologa miałam niesamowite bóle głowy i zawroty i ciągle byłam zmęczona.Zrobili mi tomografię wyszło ok,wszytskie badania tez były dobre.Okazało się ze to z nerw taka mała depresja zaczęłam brac leki na wyciszenie przez jakies 2 tyg i wszytsko ustąpiło a i zęby trzeba wszystkie wyleczyc bo od zębów neurolog mówił ze tez moze tak być.dAJ znać jak po wizycie

Miłość to taki stan, w którym szczęście drugiej osoby jest podstawą Twojego szczęścia:)

#14 2010-01-29 13:18:55

Maya373
Dobry Duszek Forum

U lekarza jeszcze nie byłam, ale Asiuleczka, masz rację u mnie też mogłyby byc to nerwy... Można powiedziec, że cały czas żyje w stresie, bo niestety, ale moja rodzina jest taka, że w żadnym wypadku nie ma opcji, żeby mi się cos nie udało... We wszystkim muszę byc dobra, wszystko musi mi się udac... i zazwyczaj tak jest, a jak czasem mi się coś nie uda jednak, to mi robią taką rzeźnie na psychice, że odechciewa mi się wszystkiego... Więc fakt, może to nerwy...neutral

#15 2010-01-29 14:13:45

Małgorzatka
100% Netkobieta

Maya373 napisał:

naczytałam się już dużo o jakiś guzach mózgu i w ogóle, więc zaczęłam się bac.

Ja miałam guza mózgu. No właśnie, miałam... smile dzisiaj po raz pierwszy mogę powiedzieć że "miałam", dowiedziałam się że mój mózg w końcu po roku walki i dwóch operacjach jest czysty:)))
Ale do sedna. W moim przypadku nie było takich objawów, tylko pulsowanie światła co jakiś czas, ale lekarz stwierdził że dzieje się tak na tle nerwowym. Więc chodziłam do psychologa, aż zemdlałam. Wtedy tomograf wykazał guz mózgu. Nie masz jak narazie się czym przejmować i denerwować, przede wszystkim trzeba wszystko sprawdzić. Neurolog konieczny i poleciłabym badanie obrazowe np tomografię. O skierowanie jest ciężko, prywatnie kosztuje ok 350 zł. Przede wszystkim nie odpuszczaj i męcz lekarzy o skierowanie na badania, do neurologa, na tomograf itp. Twoje objawy niekoniecznie muszą oznaczać guza mózgu, ja takich nie miałam, głowa mnie nie bolała, ale wiadomo każdy przypadek jest inny.

Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty, to też nie diabeł rogaty
Ani miłość kiedy jedno płacze, a drugie po nim skacze.
Bo miłość to żaden film w żadnym kinie, ani róże ani całusy małe duże
Ale miłość kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze (Happysad)

#16 2010-01-30 16:29:57

Asiuleczka

Maya373
Przykro mi ze masz taką presję ze strony rodziny:( wiem jak to wykancza.... popijaj sobie meliske czasem,wychodz czesto an spacery..ja miałam takie zawroty ze ledwo na nogach mogłam się utrzymać takze wiem jak się czujesz,a moze spróbuj wizyty u psychologa mi pomogło...pozdrawiam

Miłość to taki stan, w którym szczęście drugiej osoby jest podstawą Twojego szczęścia:)

#17 2010-01-30 16:32:52

Asiuleczka

Maya -wiesz ja skierowanie na tomografię wywalczyłam od lekarza rodzinnego i na drugi dzien miałam robiona takze MaYU moze jest szansa bys zapytała moze akurat:) ja tez sie strasznie bałam ze to guz ale na szczęscie było oki,takze nie zawsze musi byc zle:)

#18 2010-01-30 16:42:13

Maya373
Dobry Duszek Forum

No musiałabym, musiałabym... Niestety z moim zabieraniem sie do tego typu rzeczy jest ciężko,  jestem człowiekiem, który ma "zawsze na wszystko czas"neutral Poza tym właśnie ostatnio mi minęło- ale niestety za wcześnie się cieszyłam...Od paru dni znów to samo...Będe się musiała spiąc i wybrac do lekarza... Dziękuje za wsparcie i pomoc;)

#19 2010-04-09 15:32:10

Maya373
Dobry Duszek Forum

Po wielu wizytach u róznych lekarzy, w końcu okazało się, że mam skoki ciśnienia... głównie było to nadciśnienie. Dostałam leki i po prostu już po pierwszej tabletce czułam się jak nowonarodzona;) Teraz skończyłam je po miesiącu, miałam mierzyc ciśnienie i zobaczyc czy coś się zmieniło. Fakt ciśnienie mierzę i tak jak miałam wcześniej 140/100 ( przy mojej wadze i moim wieku to podobno było bardzo dużo) to teraz mam 118/70 zależy... jak brałam leki czułam się b. dobrze. Teraz minął tydzień odkąd nie biorę ich, ciśnienie cały czas dobre, a mi znów powracają bóle głowy, zawroty...Ja już nie mam pojęcia. Byłam pewna ze to ciśnienie, a skoro teraz mam dobre, a głowa na nowo zaczęła bolec to o co chodzi? neutral Miał ktoś może podobnie? Proszę o odpowiedź...

#20 2010-04-09 20:22:30

sueno6
100% Netkobieta

sad ostatnio mam podobne objawy...ciśnienie zawsze miałam za niskie ok 90/60 lub niższe, możliwe że też zaczęłam mieć skoki...ale te zawroty są naprawdę uciążliwe...wiem co czujesz...czasami mam wrażenie jakbym spadała w dół lub huśtała się na huśtawce, a na dodatek czasami jadąc tramwajem mam jakieś dziwne "stany uśpienia" po których nie wiem gdzie jestem...
też muszę się przebadać...choć teraz tak sobie myślę, że wina może leży w mojej dużej wadzie wzroku (-7dioptrii) i chyba się znowu pogorszyło sad w następnym tygodniu idę do okulisty, więc może dowiem się czegoś więcej...
Pozdrawiam! Trzymaj się!

Być jak płynąca rzeka...

#21 2010-04-09 23:38:30

hunniątko
Do zakochania jeden krok

CIAZA  big_smile

#22 2010-04-10 10:55:48

sueno6
100% Netkobieta

Hunniątko = nie strasz mnie big_smile
Raczej to niemożliwe, choć nigdy nic nie wiadomo wink

Być jak płynąca rzeka...

#23 2010-04-10 17:17:31

Maya373
Dobry Duszek Forum

Właśnie mnie też nie strasz;D Na początku też tak myślałam, przestraszyłam się, ale testy wyszły negatywne, a brzucha jeszcze nie mam;D

#24 2010-07-13 19:31:11

tokako
Niewinne początki

mysle ze tutaj pomogłaby wizyta u dobrego neurologa, np Piotr Szymański jest bardzo dobrym neurologiem, w wawie przyjmuje, pogoogluj

#25 2010-11-05 15:49:01

moni1990
Wróżka Bajuszka

Odświeże ten temat troszkę. A więc. Zacznę od tego że leczę się na depresję od 8 miesięcy biorę leki z ktrych już zchodzę, biore pół tabletki co drugi dzień ogólnie czuje się bardzo dobrze psychicznie, pracuję itp itd. Lecz od jakiegoś miesiąca lub półtora mam okropne zawroty głowy, są one codziennie, po kilkanaście razy na dzień tak mi się zakręci że ledwo trzymam się na nogach, nigdy czegoś takiego nie miałam, ten zawrót nie trwa nawet sekunde ale jest bardzo silny, aż mi się wszystko zlewa przed oczami na moment i czuje dziwny ucisk w głowie a nogi tak jakby mi się miałby ugiąc za chwile i to wszystko trwa bardzo krótko i wtedy jestem taka rozkojarzona, nie wiem co kto do mnie mówi w tych momentach. Dodam też że nad ranem budzę się cała zalana zimnym potem i trzęsę się z zimna a temperaturę mam wtedy 35, wieczorami 37. Przez ten czas myślałam że to przez depresję ale nawet w depresji nie miałam takiegoś czegoś. Zaczyna mnie to nie pokoic bardzo. Własnie w tym momencie miałam taki zawrót sad nie wiem co jest grane w ogóle.

#26 2010-11-06 10:20:33

anna.t
Zaglądam tu coraz częściej

moni1990,

przez dość długi czas miałam bardzo podobny problem. Wprawdzie nie brałam żadnych leków antydepresyjnych (chociaż chyba wtedy powinnam) objawy z zawrotami głowy były bardzo podobne. Rzadko miałam dłuższe lekkie zawroty, bardziej wyglądało to w ten sposób, że np. siedząc przy biurku miałam wrażenie jakby mi nagle i gwałtownie odjeżdżało krzesło. Zawsze po takiej "akcji" następował potem silny ból głowy, drżenie rąk, a właściwie całego ciała i roztrzęsienie trwające nawet kolka godzin. Wszystko w cyklach raz silniej, raz słabiej. Trwało to kilka miesięcy. Przyznam się, że wpadałam już powoli w panikę wyobrażając sobie wszystko co najgorsze (guzy mózgu itp.) Próbowałam konsultacji z lekarzem, robienia ogólnych badań - wszystkie wyniki ok. Lekarz zasugerował mi, że najprawdopodobniej jest to na tle nerwowym - a ja byłam w taki stanie, że nie mogłam pracować. Zmieniłam pracę na spokojniejszą i objawy bardzo szybko ustąpiły. Wyglądałoby na to, że lekarz miał racje. Teraz czasem też mi się to zdarza, ale to głównie przy gwałtownych zmianach pogody lub bardzo silnych wiatrach. Sugerowałabym ogólne badania - wykluczyłoby to np. anemię i sprawdzenie poziomu magnezu i potasu bo to są często bezpośrednie przyczyny.

Pozdrawiam i zdrówka życzę.

#27 2010-11-06 10:25:22

Joanna50+
O krok od uzależnienia

Witam. Mialam bardzo podobne objawy, zachorowalam na jaskre,jestem po operacji obu oczu. Więc neurolog owszem ale i okulista się kłania,powodzenia

#28 2010-11-06 17:03:36

moni1990
Wróżka Bajuszka

Dziękuje dziewczyny za odpowiedź. Dzisiaj w pracy myślałam że nie wyrobie, tak mnie głowa bolała że szok! No i te zawroty są non stop, zauważyłam że są one silniejsze gdy jestem na dworze i wieje, jak leże to w ogóle nie mam zawrotów, jak chodzę i jak mnie przewieje to się zaczyna sad

#29 2010-11-07 10:04:40

anna.t
Zaglądam tu coraz częściej

To ja miałam te lekkie zawroty cały czas, nawet jak się położyłam. Przypominało to trochę stan po wypiciu alkoholu.
Ale jeżeli piszesz, że jak się kładziesz to wszystko jest ok, a objawy pokazują się przy poruszaniu to wyglądałoby na błędnik, a to jest wskazanie do wizyty u laryngologa. Nie jestem lekarką, ale zastanawiam się w tym przypadku nad zbieżnością "zawiania" i błędnika, który znajduje się w uchu.

Pozdrawiam.

#30 2010-11-16 21:47:10

moni1990
Wróżka Bajuszka

Cześć. anna.t. Tak jak leże to jest dobrze ale jak wstane to zaczyna się mój koszmar, straszny ból glowy w okolicach uszu i te zawroty co chwile, oczopląs, codziennie jest mi nie dobrze, mam nudności, a przy tym zatykanie uszu, ostatnio zauważyłam że jak begne to zawroty się nasilają, zatykanie uszu również i ból głowy przy tym też, i jak mnie mocniej zawieje to też wszystkie objawy się nasilają i tak jakby bardziej bolała mnie prawa strona głowy w okolicach ucha, w ogóle to kiedyś miałam silne zpalenie właśnie prawego ucha ale co prawda obawy były zupełnie inne, nie było zawrotów głowy tylko silny ból ucha, i gorączka a teraz to ja już nie mam pojęcia co mi się dzieje.

Ostatnio edytowany przez moni1990 (2010-11-16 22:19:24)

#31 2011-01-11 15:28:23

fleksi
Wkręcam się coraz bardziej

Ja mam aktualnie podobny problem i do tej pory nie miałam żadnych pomysłów, jak sobie z tym radzić, oczywiście po za stosowaniem wzmacniających witamin, typu Magnez. Teraz myślę, że może narta oczyszczona Urt-Oil by mi pomogła, a jest to tani lek, więc nie ryzykuję wydaniem dużej ilości pieniędzy, po za tym spotkałam się w internecie z przychylnymi opiniami. Zawroty głowy są bardzo osłabiające i uciążliwe, chciałabym sobie w końcu z nimi poradzić.

#32 2012-03-25 13:58:18

matylda113
Niewinne początki

moni1990 napisał:

Cześć. anna.t. Tak jak leże to jest dobrze ale jak wstane to zaczyna się mój koszmar, straszny ból glowy w okolicach uszu i te zawroty co chwile, oczopląs, codziennie jest mi nie dobrze, mam nudności, a przy tym zatykanie uszu, ostatnio zauważyłam że jak begne to zawroty się nasilają, zatykanie uszu również i ból głowy przy tym też, i jak mnie mocniej zawieje to też wszystkie objawy się nasilają i tak jakby bardziej bolała mnie prawa strona głowy w okolicach ucha, w ogóle to kiedyś miałam silne zpalenie właśnie prawego ucha ale co prawda obawy były zupełnie inne, nie było zawrotów głowy tylko silny ból ucha, i gorączka a teraz to ja już nie mam pojęcia co mi się dzieje.

Moni jak możesz to odezwij się,proszę.Ja mam podobny problem,a zaczęło się bardzo niewinnie,najpierw jakieś szumy w uszach potem zatkane uszy i tylko słychać było w nich mój puls,normalnie spać nie szło tak to mocno dudniło,oczywiście wizyta u lekarza bo pojawiły się zawroty,skierowanie do laryngologa,że błędnik,ale laryngolog stwierdził z całą stanowczością,że to od kręgosłupa ale skierowanie na badanie błędnika wypisał/czekam/,oczywiście cały kręgosłup to jedno wielkie zwyrodnienie i żeby sobie pomóc poszłam na masaż kręgosłupa i tu się zaczęło.Nagle skoki ciśnienia,zawroty głowy,ból głowy w części potylicy,a zawsze ciśnienie miałam niskie a teraz te skoki,że szok.Moni napisz jak u ciebie przebiegało leczenie,czy też miałaś skoki ciśnienia,czy już wiesz co to za problem,proszę,bo ja zaczynam swoją drogę leczenia,na razie czekam na neurologa

#33 2012-03-25 15:52:36

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

Moim zdaniem to kręgosłup.

#34 2012-04-06 13:29:08

biegnaca
Do zakochania jeden krok

anemia, ciąża, przemęczenie, może być wiele przyczyn..

#35 2012-04-06 15:07:48

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

ja jednak stawiam na kręgosłup

#36 2012-04-06 16:21:27

sAmOtnA172
Przyjaciółka Forum

JA miałam podobnie wykryto "padaczkę"lepiej zrób badania...I oby tego nie było bo to najgorsze co może być...

"Zdolność bystrej obserwacji jest nazywana cynizmem przez tych, którzy jej nie posiadają."

#37 2012-05-10 20:32:31

linka81
Niewinne początki

Witam,jestem tu nowa,trafilam szukając w necie co mi jest.
Wszytsko zaczeło się tydzien temu-dostalam lekkich zawrotow glowy ciezko to opisać nawet taka jakby na lekkim rauszu się czulam.potem doszlo podpuchniecie oczu i bol czola nasady nosa,szybko skojarzylam to z klimą wiec w ten poniedziałek udalam sie do laryngologa,ktory stwierdzil zapalenie zatok i przypisal leki.noi sie zaczelo chodzenie po scianach po tych lekach-jeden to dishoprenol(juz wczoraj odstawiony bo znowu wyladowalam u laryngologa i kazal natychmiast odstawic) a drugi to telfexo na alergię.zadnej poprawy nie ma chodzilam dziś caly dzień jak pijana,wiec stwierdzilam ze i to odstawię i dzis na noc nie wezme.wmawiam sobie ze lek po 24 h i 4 dniach przyjmowania moze mnie jeszcze trzymać,ale to chyba bez sesnu.stracilam apetyt,mdli mnie(pewnie z glodu) i i czuję sie skołowana.Jak myslicie isc ztym jutro znowu do laryngooga ktory wczoraj stwierdzil ze jest poprawa zatoki wyleczone,czy raczej do neurologa.?a moze wogole pcozekać,aczkolwiek czuję się slabo.
dodam ze wszytsko zbieglo sie z leczeniem kanalowym zeba plu leczniem innego zęba ktore mnie dlugi czas bolały.
Czy któras z was miala takie objawy przyc chorych zatokach lub leczonych kanalowo zębach?jestem zalamana.w dodaktu ja ajaca zawsze niskie cisnienie raptem mam 85-130,a zawsze było 60-90.

#38 2012-06-22 13:12:33

mf
Niewinne początki

myślę, że powinnaś iść do neurologa. przyczyn może być wiele, ale jeżeli nie pomógł laryngolog trzeba szukać przyczyn u innych lekarzy. moja mama ma podobne problemy i też szukamy przyczyn. daj znać czy są jakieś postępy. pozdrawiam

Ostatnie tematy :

Stopka forum