Religia w szkole powinna być obowiązkowa ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 55 ]

Temat: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

Zgadzamy się wszyscy z tym, że główną religią w Polsce jest katolicyzm i nie widzę nic dziwnego że o tej właśnie religii uczy się w szkołach. Dzięki temu dzieci uczą się pewniej duchowej tradycji i kultury państwowej  i wiele innych t rzeczy mających wpływ na nasze późniejsze życie i postrzeganie moralno - etyczne pewnych spraw nawet sobie z tego nie zdając sprawy. Niemniej mam w swoim gronie wiele oburzonych matek, narzekających na to że religia w szkole jest obowiązkowa. Nijak mi się to ma do tego ,że chcą słać dziecko na pierwszą komunię a są w zasadzie przeciwko religii w szkole. One  mówią o tolerancji , ale co to a tolerancja. Przecież takiej postawy nie da się moim zdaniem pogodzić. A co wy na ten temat myślicie ? Czy religia w szkole ( obojętnie podstawowej czy średniej ) powinna być wg was obowiązkowa ?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

W szkole chodziłam na religię, oczywiście nawet w liceum nikt nie pytał mnie czy chcę chodzić czy nie. I wyszło mi to na dobre. Zupełnie nie rozumiem takich matek. Przecież skoro nie chcą żeby ich dzieci chodziły na religię, to mogą najzwyczajniej w świecie nie wyrazić zgody i tyle. A z komunią pewnie jest u nich tak, że nawet nie wiedzą o tym, czym jest idea Pierwszej Komunii, nie czują tego w ogóle i nie rozumieją. Posyłają dzieciaki do komunii niejako z rozpędu, bo inne dzieci też idą. Religia nie zawsze jest przyjemna, trzeba się czasem czegoś nauczyć, coś zdać, no i można usłyszeć że się grzeszy wink. Widać nie chcą dzieci stresować ha ha. A komunia to co innego. Ładne ubranka, prezenty... Ech, też znam takie matki.

A odpowiedź na Twoje pytanie - według mnie - powinna być w szkole, ale obowiązkowa tylko dla katolickich dzieci. Obowiązkowa dla tych, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Św. i do bierzmowania.

Niekatolicy często mają specjalne zajęcia dla dzieci w wybranym dniu tygodnia w swoich kościołach czy zborach. I jakoś wszystkie te dzieci chętnie chodzą na takie zajęcia, a ich rodzice dbają o to, by ich nie opuszczały. Tylko u nas katoliccy rodzice patrzą na religię w szkołach niechętnie. To trochę taka hipokryzja. Smutne.

3

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

Dziewczyny, mieszacie tu trochę...

Szkoła nie jest miejscem uprawiania kultu - od tego są kościoły!
Obowiązkiem i celem szkoły jest zupełnie co innego. Sama piszesz, Emilio, że dzieci innych wyznań chodzą do swoich salek katechetycznych - niech więc dzieci z rodzin katolickich tez chodzą do salek!!!
Przy kościołach powstały domy katechetyczne, które stoją puste lub sa wynajmowane na hurtownie.
Niech religia wróci do salek, niech katecheci będą opłacani przez instytucje kościelną, a nie  przez państwo, które powinno być laickie i na co innego przeznaczać pieniądze.

Natomiast Wasz postulat o obowiązkowości religii jest kuriozalny!!
Az strach pomyśleć, że może byc takie myślenie.

Reklama

4

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

Wiesz, koma, chyba nie zrozumiałaś tego, co piszemy o obowiązkowości religii. Obowiązkowa w tym sensie, w jakim jest teraz, dla tych, co chcą. Przecież nikt nikogo wołami na religię nie zaciągnie. Dobrze, że jest w szkole, bo łatwiej mi wtedy skontrolować, czy moje dziecko (hipotetyczne) chodzi na religię czy nie. A do salki przy kościele wcale nie musi dotrzeć. A, i w życiu nie widziałam, żeby salka katechetyczna była wynajęta na hurtownię. W salkach moja droga to są oratoria, zebrania różnych wspólnot dzialających przy parafiach.

5

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

Wg.mnie religia w szkole sie skomercializowala.Dzieci traktuja ja jako jedna z lekcji.czy powinna byc obowiazkowa?wg.mnie nie,bo przeciez kazdy ma prawo wyboru.Kiedys chodzilo sie przy kosciolach do tych salek,i bardziej mnie sie ten model podobal.

Reklama

6

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

niestety lekcje religii zazwyczaj występuje pod dwoma znaczeniami
na jednych lekcjach uczymy się o róznych wyznaniach, o wierze której wyznajemy a na innych lekcjach katecheci narzucają nam swoje poglądy i nakazują jak mamy myślec i postepować.

religia mogłaby być obowiązkowa w momencie kiedy nauczyciel szanuje nasze poglądy ale nie każdy katecheta nadaje się do prowadzenia takich lekcji. Oceny jak juz powinny odzierciedlac naszą wiedze a nie wiarę ale nie każdy prowadzący takie zajęcia potrafi oddzielić te kwestie.

=>REGULAMIN FORUM<= =>INSTRUKCJA FORUM<= =>WYGLĄD KOMENTARZA<=
Jeśli masz pytania dotyczące forum netkobiety,  skontaktuj się ze mną
apoteoza@netkobiety.pl

7

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?
Emilia napisał/a:

Obowiązkowa w tym sensie, w jakim jest teraz, dla tych, co chcą.

No więc w tym sensie obowiązkowa jest! Deklarujesz uczestnictwo swojego dziecka, to znaczy, że decydujesz sie na te zajęcia. Na co Ci jeszcze inne narzędzia dozoru?? Kto ma pilnować dziecka, aby poszło? Szkoła? Przeciez to obowiązek rodziców.

Dobrze, że jest w szkole, bo łatwiej mi wtedy skontrolować, czy moje dziecko (hipotetyczne) chodzi na religię czy nie. A do salki przy kościele wcale nie musi dotrzeć.

A nie możesz skontrolować w salce?? Świecka szkoła do tego chyba nie jest potrzebna. Jezeli dziecko kłamie, to już sprawa rodziców.


A, i w życiu nie widziałam, żeby salka katechetyczna była wynajęta na hurtownię. W salkach moja droga to są oratoria, zebrania różnych wspólnot dzialających przy parafiach.

Ja widziałam. Poza tym salki miały słuzyc katechezie, a nie innym sprawom, także komercyjnym.

8

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

Ja wypowiem się z perspektywy (byłego już) ucznia.

Religia nigdy nie wyglądała rewelacyjnie. W podstawówce jakieś kolorowanki, zgadywanki, całkiem ok. W gimnazjum katechetka nie zwracała na nas uwagi a my na nią - odrabiało się lekcje na religii. W liceum wypisałam się z religii w 3 lasie - kiedy ocena miała wliczać się do średniej, a ksiądz lubił pokazać jaką to on ma władzę, bo ocena z religii wreszcie coś znaczy. Bezsens totalny jak dla mnie.

Fajnie by było jakby religia była na początku albo na końcu zajęć. A nie, że ci, którzy  nie chodzą są potraktowani po macoszemu i muszą się gdzieś szwędać.

Gdybym miała dziecko pewnie posłałabym je na religię z przymusu - nie chciałabym, żeby siedziało samo na świetlicy albo korytarzu szkolnym w tym czasie.

Moim zdaniem rozwiązać problem można na wiele sposobów m. in.:
-zrealizować realne zajęcia zastępcze -etykę, religioznawstwo itp.
-przenieść religię do salek - jeśli ktoś jest wierzący i chce aby jego dziecko uczyło się religii to nie będzie to żaden problem - przecież wcześniej tak było. Myślę, że nawet to byłoby lepsze rozwiązanie, niż to co jest teraz. Wtedy na religię przychodziłoby więcej osób naprawdę zainteresowanych i zapewne wynieśliby więcej wiedzy z takich spotkań.

A od siebie dodam, że ja mam pomysł na jeszcze inne rozwiązanie - zastąpić religię przedmiotem typu filozofia i religioznawstwo. Nietolerancja często bierze się z nieznajomości. Na takich zajęciach dzieciaki poszerzałyby swoja wiedzę z zakresu nie tylko swojej religii, ale także innych religii świata czy wiedzę o systemach filozoficznych. Wiadomo, poziom dostosowałoby się do wieku dzieci.
Dodatkową korzyścią, moim zdaniem byłaby większa odporność młodzieży i dzieci na sekty i tego typu 'instytucje' (dysponując pewnym zakresem wiedzy o religii i filozofii człowiek uczy się krytycyzmu - przestaje wierzyć we wszystko, co ktoś mu wmawia - uczy się wątpić i szukać odpowiednich ścieżek)
Pozwoliłoby to też na pokazanie religii miłościwie nam panującej w kraju jako coś więcej niż tylko zaściankowe poglądy i ogólny obciach.

I mamy kilka pieczeni na jednym ogniu - nikt nie będzie krzyczał o dyskryminacji innych wierzących, zajęcia będą ciekawsze dla większej liczby uczniów, wiedza byłaby przydatna również na innych przedmiotach - j. polskim czy historii.

Czyż nie ma hipokryzji w tym, że upominamy dzieci gdy krzywdzą kotki czy pieski, podczas gdy sami zasiadamy do stołu, na który zabito dziesiątki stworzeń?

9

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

Masz rację, Szczurunia!
To pogląd wszystkich ludzi myślących! Wprowadzając tylnymi drzwiami religię do szkół kościół strzelił sobie w kolano.
Ale cóż - interes polityczny zwyciężył! Chodziło o pokazanie, kto tu rządzi. O objęcie klerykalizacja wielu dziedzin życia. Tymczasem religia stała sie jeszcze jednym przedmiotem szkolnym, a szkoły z reguły sie nie lubi. Religia w salkach miała swój wymiar - była niemal uroczystym wyjściem z domu, po przebraniu sie w czyste rajstopki i wyczyszczeniu butów. Bo to było jakby święto - przynajmniej w moim domu.
Teraz jak jest - każdy wie: uczniowie pokazują katechecie środkowy palec dużo częściej, niż inny nauczycielom.

10

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

Koma, o jakim interesie politycznym piszesz? O jakiej klerykalizacji? Rozumiem, że temat religii w szkole może być kontrowersyjny, ale ni na tyle, żeby od razu wysuwać teorie spiskowe...

11

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?
Emilia napisał/a:

Koma, o jakim interesie politycznym piszesz? O jakiej klerykalizacji? Rozumiem, że temat religii w szkole może być kontrowersyjny, ale ni na tyle, żeby od razu wysuwać teorie spiskowe...

Teorie spiskowe???
Chodzi o wpływy i kasę.
Emilia! Przecież to oczywiste, jak było z wprowadzeniem religii do szkół, jak to wszystko ewoluowało  - od bezpłatnej pracy księży (jak dotąd, w ramach obowiązków), po finansowanie księży przez państwo. Od religii tylko na pierwszej i ostatniej godzinie - az do sprawy oceniania i wliczania do średniej, itd. Przecież Ci nie będę wszystkiego wyjaśniać, poczytaj gdzieś.
smile)))

12

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

No jakby nie patrzeć, Kościołowi często o szerzenie miłosierdzia nie chodzi (czasem aż mi ręce opadają, jak potrafią duchowni pluć jadem), tylko o utrzymywanie wpływu na pewne decyzje państwowe. Tak było i jest, czy będzie zależy od nas. Ja bym chciała żeby zajął się szerzeniem miłosierdzia i wzywaniem do szlachetnych postaw, a nie np. walką o religię w szkołach czy utrzymanie krzyży w salach lekcyjnych.

Czyż nie ma hipokryzji w tym, że upominamy dzieci gdy krzywdzą kotki czy pieski, podczas gdy sami zasiadamy do stołu, na który zabito dziesiątki stworzeń?

13

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

Owszem, kościół ma wielką rolę do odegrania w sprawach wychowania. Niestety, tej roli nie spełnia w ogóle. Czasem wydaje się, że przyjął zupełnie inne zadania...

14

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

Religia w szkole nie powinna być bezwzględnie obowiązujące - każdy ma prawo wyboru:) chyba że ktoś chce przystąpić do sakramentu smile:)

A co do materiału który jest brany na lekcji religii- nijak ma się do życia codziennego...
Mowi się o rzeczach wielkich...ale zapomina o codziennych.
Na religii powinno być więcej antropologi...nauczaniu o godności ludzkiej...o naukach społecznych..itp itd..
czyli coś co lepiej przygotuje młodziez do życia.

15

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

Zgadzam się ze Szczurunią i Komą. Kościół powoli z tego co intymne, skromne, duchowe, gdzieś w nas i w kościołach stał się skarbonką, zajął się polityką, wydawaniem książek, robieniem programów telewizyjnych,  ... mogę tu wymieniać długo, ale nie o to chodzi.
Mam wrażenie, że takie postępowanie kościoła oddaliło i oddala dzisiejszych młodych ludzi od Boga i wiary. Wierzymy kosciołowi a nie w Boga... smutne. Powoli zaczynam dochodzić do tego, że jesteśmy jedną z najbardziej "niechlujnych" religii. A szkoda.
Dlatego uważam, ze  religia nie powinna być obowiązkowa, absolutnie nie powinno być z niej ocen!!! Bo przecież każdy modli się inaczej i inaczej rozumie Boga - dziecko tym bardziej. A nakazy i przymusy są tu pierwszą rzeczą nie na miejscu. Nasza religia powinna opierać się na miłości, nie na nienawiści do kartkówek i niechęci do katechetów.

16

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

Ja uważam, że religia jednak w kościele. Ten kto wierzy, ma potrzebę, chce tam być, to będzie... A ci co nie chcą będą mieli spokój... Teraz niedawno jeszcze ocena z religii zaczęła liczyć się do średniej... To jest już kompletna głupota...

17

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

Gdzieś zapomina się o tym, że religia katolicka nie jest jedyną w tym kraju. Wiodącą? Pewnie tak, chociaż nie wiem ilu byłoby tu katolików gdyby był wprowadzony podatek kościelny jak u naszych zachodnich sąsiadów wink Statystyki podbijają wszyscy ci, którzy urodzili się w rodzinach katolickich a teraz nie chce im się dokonywać aktu apostazji, czy nawet nie wiedzą o takiej możliwości. Również ci, którzy boją się opinii otoczenia i dlatego posyłają dzieci na religię, choć sami są ateistami, agnostykami itd.

Niektóre forumowiczki mówią o tolerancji. Cóż większość zwykle trzeba tolerować wink A jak czują się dzieciaki, które jako jedyne w klasie, szkole na religię nie chodzą? Jak reaguje ta większość, wobec której należy wykazywać się tolerancją?

To jeden z powodów dla których już teraz staram się wprowadzac dziecko w świat nauk, historii biblijnych, i uczyć, że nie wszystko co usłyszy od tzw. autorytetów (np. nauczycieli, innych dorosłych) jest zgodne z prawdą. Mam nadzieję, że dzięki temu będzie mu łatwiej być tym, być może jedynym w klasie, który na religię nie pójdzie, nie przystąpi do komunii itd. Łatwiej, bo na pewno nie łatwo.

Teraz jest mój czas ! Pora na ciebie smile info PW wink

18

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

niedawno skonczyłam szkołę i uważam, że religia nie powinna być obowiązkowa. co prawda w ostatniej klasie liceum przestałam chodzić na religie ze wzglę du na księdza, który ją prowadził... moim zdaniem religia powinna się odbywać w przykościelnych salkach katechetycznych... chodzil by na nia ten kto naprawde chce utrzymywac w sobie wiarę. bo takie chodzenie na przymus na pewno nas do Boga nie zbliży. w ostatnim czasie w ogóle wszystko sie pozmienialo... u mnie w miescie ksiedzem jest facet ktory za kontakty z mafia siedzial w wiezieniu a dostal rozgrzeszenie z watykanu i dalej moze nauczac o Bogu i Jezusie. to jest po prostu jakas paranoja... ja wierzę bardzo mocno w Pana Boga i Jezusa Chrystusa ale w instytucje zwana kosciołem i w ksiezy ani troche... takie jest moje zdanie. pozdrawiam

Ciężki charakter, wiem, mam z natury.
Ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury !!!

....::::: KOCHAM ZIELONE OCZYSKA :::::....

19

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

Ja też uważam, że religia nie powinna być obowiązkowa, a tym bardziej wliczać się do średniej.
Małym dzieciom to chyba obojętne czy mają religię czy nie. Ale później rosną i zaczynają mieć własne poglądy, wątpliwości. To chyba normalne, że chcą dowiedzieć się, dlaczego jest tak a nie inaczej. Niestety religia prowadzona jest w pewnych ramach. Tzn. musi mieć spełniony jakiś program, tak samo jak pozostałe przedmioty. Nie jest czymś wyjątkowym! Zawsze chciałam mieć lekcje religii polegające na rozmowie z księdzem, bo jak wiadomo jest wiele kontrowersyjnych spraw dotyczących Biblii a jej interpretacji przez Kościół. Niestety lekcja często jest prowadzona przez katechetki. Kiedy jeszcze chodziłam na religię, moje pytania zostawały zbywane "na to pytanie może odpowiedzieć ci ksiądz" lub "musimy przeprowadzić lekcję". Jeśli ksiądz jest w porządku, to pewnie zrobi od czasu do czasu tego rodzaju zajęcia, ale generalnie muszą być jakieś prezentacje, klasówki, sprawdziany... Może mam dziwny pogląd, ale ocena z religii to dla mnie głupota...
I z tymi zajęciami w salkach, popieram Szczurunię.

20

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

Religia w szkole nie jest obowiązkowa i nie powinna być obowiązkowa. Nie wyobrażam sobie, że ktoś miałby zmuszać mnie lub moje dziecko do chodzenia na religię. Etyka? - Może (choć przy naszym systemie szkolnictwa to zapewne kolejna strata czasu), ale nie religia w wydaniu jakie dziś mamy. Uważam też, że ludzie powinni być w tej kwestii konsekwentni: jeśli uważają się za katolików powinni chodzi do kościoła i na zajęcia z religii. Jeśli tego nie robią, nie powinni nazywać się katolikami. Ja nie jestem katoliczką więc z jakiej racji miałabym być zmuszana do chodzenia na religię?

21

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

Moim zdaniem każdy powinien mieć prawo wyboru smile
chcesz - chodzisz , nie chcesz - nie chodzisz .
Oczywiście takie zaświadczenie osobą nieletnim powinni  wypisywać rodzice .

22

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

Moim zdaniem religia nie powinna być obowiązkowa. A to, czy dziecko dotrze do kościoła do "szkółki niedzielnej" w dużej mierze zależy od tego, co wpojono mu w domu. Moja najlepsza przyjaciółka wychowywała się w głęboko wierzącej rodzinie. Z własnej woli uczestniczyła we mszy i widać było, że życie religijne oraz Bóg pełnią w jej życiu dużą rolę, co było tylko i wyłącznie zasługą rodziców.
Z kolei na drugiej szali widziałam wiele katolickich dzieci, które kombinowały jak mogły, żeby nie chodzić na niedzielną mszę, wagarować na religii czy błaznować. Takie osoby, których w domu nie nauczono zasad, nie wpojono takiej religijnej postawy nie zaczną traktować wiary jako wartości, bo ktoś daje z niej ocenę.

Nigdy nie zauważyłam, żeby obowiązkowość religii wpływała na "pilność" uczniów; często gęsto najwięcej uwag w dziennikach lekcyjnych wpisują katecheci, którym młodzież w trakcie lekcji próbuje wejść na głowę umniejszając wagę tych zajęć.
Tak więc jestem zdania, że w szkolnym grafiku, w którym dzieci przesiadują w szkolnej ławce od 8 do 15:40, nie powinno się już dokładać przedmiotów.

Podobnie jak etyka, która w systemie polskiego szkolnictwa niestety jest, jak ktoś już wspomniał, kolejną stratą czasu.

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

23 Ostatnio edytowany przez november (2010-03-18 10:55:43)

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

Zgadzam się z Yvette.
Podnoszenie głosu typu "w katolickim kraju w szkłach powinna być religia, a jak rodzice nie chcą, to niech dzieci nie puszczają" przyprawia mnie o dużą irytację. Świadczy to jedynie o nieznajomości polskich realiów. Ciekawe jak można odmówić, kiedy nie ma alternatywnych zajęć? Nie macie chyba pojęcia, że każde dziecko przebywając w szkole powinno mieć nadzór i opiekę, a dziecko nie może czekać na korytarzu. Co z tego, że Polska to kraj katolicki? PRZEDE WSZYSTKIM KONSTYTUCJA ODDZIELA PAŃSTWO OD KOŚCIOŁA. Niektórzy podnoszą głosy o "przygotowaniu do życia w rodzinie" czy jak kiedyś miało być "seksuologii", że powinna być po lekcjach dla chętnych. Tak właśnie powinno być z religią. Nie jesteśmy krajem wyznaniowym i religia nie powinna być w szkole przymusowa, a każde dziecko powinno mieć alternatywę.
Serious wspomina o tradycji i kulturze państwowej... Od tego jest historia i WOS. A religijność, to przede wszystkim coś co należy do kręgu rodzinnego. Jakie zasady wpoicie dzieciom w domu - o ile to będą respektować- na takich ludzi wyrosną. A nawiązując jeszcze do tradycji... Ta religia bestialsko wcisnęła się w życie naszego kraju. Przelała krew wyrzynając wszystkich, którzy nie chcieli się podporządkować, depcząc wielusetletnią tradycję. Rabując, grabiąc, niszcząc i zabijając. (której notabene przez wiele kolejnych stuleci się nie udało wykrzewić, a obecny ruch neopogański okazuje się być bardzo silny. - to tak abstrahując.). Tego też uczą? A to, że normalne jest, że wątki państwa i religii się zbiegają (zwłaszcza kiedy od zawsze byliśmy krajem zdewociałym) jest naturalne. Niestety.

Nazbyt układne kobiety, rzadko znaczą historię...

24

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

Jak chcesz indoktrynować i zamykać oczy swojemu dziecku to je tam wysyłaj. Ja swojego dziecka nigdy nie wyślę na religię. Zasad moralnych wcale nie trzeba uczyć w kościele. Ba księża sami nie przestrzegają tego o czym mówią. Masakra.

25

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

Moim zdaniem szkoła nie jest dobrym miejscem na takie nauki. Po to jest Kościół i wszystkie miejsca z nim związane - nie szkoła.

"Dobrzy ludzie śpią lepiej od złych, ale ci drudzy bawią się znacznie lepiej, kiedy nie śpią." Woody Allen

26

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

Według mnie nie.. Nie każdy jest wierzący i nie każdemu chce się tego wszystkiego słuchać..

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

27

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

Religia jest stosunkowo prostym przedmiotem,dlatego dzieci i młodzież,które na nią uczęszczają mają możliwość podwyższenia sobie średniej...Nie mam jednoznacznego zdania w tej kwestii.

Jeśli stoisz przed trudnym zadaniem, pamiętaj, że stary dąb był kiedyś małą roślinką.

28

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

Jeszcze tego brakuje, by była obowiązkowa. Ja ledwo umiem usiedzieć na religii, to najbardziej bezsensowny przedmiot. Nie wszyscy są katolikami.

29

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

A większość jest zmuszana przez rodziców aby chodzić a religię...

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

30

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

Dokładnie.Sama spotkałam się z wypowiedzią pewnej dziewczyny,że boi się przyznać rodzicom,że woli rel. protestancką.

Jeśli stoisz przed trudnym zadaniem, pamiętaj, że stary dąb był kiedyś małą roślinką.

31

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

Szkoła jest obowiazkowa i ucza tam się dzieci wszystkich wyznań i kultur.Nie powinno w szkole się wyrózniac jednej z religii,po pierwsze dlatego ,że dla kazdego jego religia jest tą najprawdziwszą,a po drugie prowadzi to do podziału te dzieci lepsze i gorsze....Dzieci często nie rozumieją innych ,ze nie chodza na religie i śmieją się z takich dzieci,jak z tych które odstają od jakiś przyjetych norm.Uwazam ,że wtedy kiedy religia była w kosciołach było  naprawde fajnie. Dzieci miały tam innych jeszcze znajomych i traktowały to jak dodatkowe miłe zajęcie...nie obowiazek.

Niestety teraz już to wiem....dozgonna miłość jest przereklamowana......

32

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

Absolutnie NIE!! Nie tylko, że nie powinna być obowiązkowa, ale też lekcje powinny się odbywać w salkach przykościelnych, tam, gdzie bywały dawniej i tam, gdzie ich miejsce.

Tam dom Twój, gdzie kot Twój.
                                                                                         
Wiek średni poznajemy po tym, że szeroki umysł i wąska talia zamieniają się miejscami...

33

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

Ja dziekuje, wysiadam... mialam skiedza ktory uwielbiamm nie draznic i non stop sypal mi roznego rdzaju podtekstami... nabralam obrzydzenia do religii w szkole i po prostu nie uczeszczalam na nia od 2 klasy LO juz...  dajcie spokoj smile Osobiscie wole Kosciol jako miejsce nauk moralnych itp smile I nie uwazam tez by religia miala byc obowiazkowa..

Bierzcie mnie, nieście, doceńcie wreszcie...
Bo przecież jestem najzdolniejsza w mieście.
I choćby świat cały próbował mnie zgłuszyć- już Słońce wstrzymałam, jeszcze Ziemię poruszę wink

34

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

Był wspaniały papież. Którego słów nie rozumieli katolicy.
W żadnym wypadku w szkole.  Jest to najgorsze co może być również dla wiary samej w sobie. Działa przeciw niej produkując kolejne pokolenie debili które nie mają zielonego pojęcia o co w tym wszystkim chodzi. Za to będą pierwszymi którzy zaczną budować stosy.

Gdy człowiek będzie miał wszystko
Bogowie będą musieli umierać...

35

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?
Pella napisał/a:

Dokładnie.Sama spotkałam się z wypowiedzią pewnej dziewczyny,że boi się przyznać rodzicom,że woli rel. protestancką.

Nie rozumiem tego.. Jak to się bała? Przecież religia nie może być nam narzucona. W ogóle kto powiedział, że musimy w coś wierzyć? Od urodzenia narzuca się nam pewną opcję, którą np. narzucono naszym rodzicom. Skoro mam inną wizję tego, czym chcę się kierować w życiu, to dlaczego "muszę" ma mnie przygniatać?

Dla mnie opcja religii w szkole jest pomyłką. A wprowadzanie przedmiotu o nazwie "Etyka" dla osób innego wyznania, jest już kompletnym nieporozumieniem. Moim zdaniem religia powinna być organizowana dla osób, które chcą na nią uczęszczać, po co zmuszać do czegoś, co i tak nie przyniesie żadnego rezultatu?
Ja mam swoją wiarę, wierzę tak jak chcę. Mam do tego prawo.

A sprawa prowadzenia przez panie katechetki zajęć z "Edukacji seksualnej" to już w ogóle horror.

"...a także ludzie pomniejsi, pasikoniki i ważki.. Lampy, puste ramy i grzechotki mają swoją wieczność.. I są raz na zawsze..."

36

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?
Ansja napisał/a:
Pella napisał/a:

Dokładnie.Sama spotkałam się z wypowiedzią pewnej dziewczyny,że boi się przyznać rodzicom,że woli rel. protestancką.

Nie rozumiem tego.. Jak to się bała? Przecież religia nie może być nam narzucona.

Bała się burzy w szklance wody...Że będą ją maglować,że nie odpowiada jej katolicyzm.Że może nawet jest ''nienormalna'',albo została satanistką.Różne bywają reakcje...A skoro się bała,najwidoczniej miała powody.

Jeśli stoisz przed trudnym zadaniem, pamiętaj, że stary dąb był kiedyś małą roślinką.

37

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?
Pirat napisał/a:

Był wspaniały papież. Którego słów nie rozumieli katolicy.
W żadnym wypadku w szkole.  Jest to najgorsze co może być również dla wiary samej w sobie. Działa przeciw niej produkując kolejne pokolenie debili które nie mają zielonego pojęcia o co w tym wszystkim chodzi. Za to będą pierwszymi którzy zaczną budować stosy.

A dlaczego uważasz że papież był wspaniały? Jak przez niego miliony w Afryce umierały bo się nie zgodził na prezerwatywy. Moim zdaniem był chorym elementem chorej układanki.

38

Odp: Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

Gosiaczek34, jeszcze raz przywołuję Cię do porządku. Twój post jest nie na temat! Poza tym, nie powinnaś obrażać uczuć religijnych innych osób przez znieważanie papieża!.

Posty [ 1 do 38 z 55 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Religia w szkole powinna być obowiązkowa ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności
© www.netkobiety.pl 2007-2018