Samotność w sieci - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-12-02 23:03:08

patricia25
Niewinne początki

Samotność w sieci

Co myślicie o samotności w sieci?

#2 2009-12-04 14:31:46

Aneczka
Cioteczka Dobra Rada

Re: Samotność w sieci

raczej mało prawdopodobna

~ ` Musisz uwierzyć w siebie , bo wiara czyni cuda ! ~ `

#3 2009-12-04 20:46:48

patricia25
Niewinne początki

może i wiara czyni cuda.......ale i tak czuję się samotna, więc dlaczego według Ciebie samotność w sieci jest mało prawdopodobna?

#4 2009-12-04 21:01:48

patricia25
Niewinne początki

Jestem samotna już od roku, odkąd zostawił mnie mój chłopak. Próbowałam ułożyć sobie jakoś życie, poznawałam nowych facetów, robiłam wszystko aby zapomnieć o tym co się stało, jednak cały czas męczą mnie wspomnienia:(poznam kogoś i nie widzę tego co chciałabym widzieć....nie czuję tego co czułam do pierwszego mojego partnera...staram się teraz robić różne rzeczy dla siebie, chodzę na basen, do kina, spotykam się z przyjaciólmi, podróżuję, ale cały czas brakuje mi kogoś bliskiego, z kim mogłabym się dzielić smutkami i radością. Możecie mi jakoś doradzić?czy można w sieci poznać kogoś kto będzie dla mnie tą połówkę, której szukam?czy jest dużo takich ludzi jak ja, którzy są samotni w sieci?

#5 2009-12-05 00:56:20

Tosia
Szamanka

Myślę, że mnóstwo, Patricia25
Najdotkliwiej odczuwa się samotność gdy czujemy się nie rozumiani...wśród ludzi. Otaczają nas zewsząd ale są za jakąś szklaną szybą.
Dlatego by uciec przed samotnością, ludzie szukają podobnych sobie w sieci.
Wybierają miejsca które są im jakoś bliskie...i tam poznają "podobnych sobie"...niestety bardzo często to pozory.
Uciekanie przed samotnością w wirtualną przestrzeń jest niebezpieczne...może jeszcze bardziej oddalać od ludzi w realu->może pogłębiać poczucie osamotnienia w życiu.

http://www.youtube.com/watch?v=LXzchCVb7Ag

"Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem.
Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas.

#6 2009-12-05 13:46:14

patricia25
Niewinne początki

w takim razie jak uciec od samotności?czy jest na to lekarstwo?

#7 2009-12-05 14:27:44

chill-out
Zbanowany

Czy to sieć, czy real, to jest jedno. I tu i tam czuje się czasem pustkę, brak zrozumienia. I tu i tam żarty nie smieszą, ma się wrażenie - co ja tutaj robię? Jeśli nie spotkasz kogoś kto cię spróbuje zrozumieć, zawsze jest samotność. Co zrobić? Ja przypadkowo kogoś poznałem, ostatnio, no z miesiąc mija, na necie. I ta osoba rozumie co czuję. nawet nie szukałem. Ale żeby znaleźć, trzeba poszukać. Jedna z iluś osób, tylko czeka by porozmawiać. To wiem na pewno.

Czasem nagle ktoś się pojawia ....
i już zostaje

#8 2009-12-05 16:35:54

Tosia
Szamanka

patricia25 napisał:

w takim razie jak uciec od samotności?czy jest na to lekarstwo?

może od niej desperacko nie uciekać, hmmm?
Widzisz kiedy ucieka się przed pustką można łatwo popaść w druga skrajność i hmmm....brzydko to zabrzmi, ale zaryzykuję: zadowalać się ochłapami.
Osoby samotne i odsunięte od świata mają zwykle poczucie, że nie zasługują na 2 człowieka-na jego uwagę, akceptację, sympatie. Dlatego bardzo często działają niejako wbrew sobie i układają się pod człowieka, który okazał im choć odrobinę zainteresowania. Jest to o tyle niebezpieczne, że to "dostosowywanie się" cudzych do standardów, jest nagradzane...kolejnymi gestami jakich samotna osoba jest bardzo spragniona. Gra więc dalej-byle tylko dostać trochę ciepła....w zamian za bycie kimś innym.
To "dokarmianie"może trwać długo, ale po pewnym czasie samotna osoba zaczyna dostrzegać, że tak naprawdę nie ona jest akceptowana ale maska jaką założyła...poczucie osamotnienia wówczas tylko się pogłębia, spotęgowane spreparowanym dowodem na to, że "takiej/takiego jak jestem nikt mnie nie zaakceptuje"
To taki jeden ze scenariuszy, jaki dość często przydarza się w sieci i jaki sprawia, że samotnych jest tu tak dużo.

Pytasz patricia25, czy jest na to jakieś lekarstwo-ja polecam cierpliwość, wytrwałość i dużo rezerwy. Zapewniam Cię, że są wokół osoby, które odczuwać i myśleć podobnie jak Ty, z jakimi poczujesz, że nie musisz doskakiwać do poprzeczki-masz prawo do słabości, do błędów-jakie nie skreślają Cię po kilku zdaniach, trudniejszej dyskusji czy "wymianie fotek".
Nie bój się być sobą, nie bój się sobą dzielić-nie musisz być lubiana przez "wszystkich"-w dorosłym świecie akceptację, sympatię zdobywa się z czasem-w miare gdy się kogoś poznaje bliżej.
Jak pisze chill-out:

Jedna z iluś osób, tylko czeka by porozmawiać.

Próbuj-rozmawiaj z ludźmi, wymieniaj się swoimi przemyśleniami, nie bój się pytać, nie wiedzieć, nie umieć...i słuchaj/czytaj -ludzie tak jak Ty chcą być wysłuchani smile W ten sposo o wiele łatwiej poznać oblicze człowieka (w rozmowie) -to prawdziwe-nie lansowane smile

http://www.youtube.com/watch?v=LXzchCVb7Ag

"Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem.
Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas.

#9 2009-12-05 23:36:44

patricia25
Niewinne początki

Jestem ciekawa czy wirtualna miłość ma spełnienie w realnym świecie i jest na tyle silna by przebić barierę odległości?

#10 2009-12-14 09:24:26

Liwia30
Niewinne początki

patricia25 napisał:

Jestem ciekawa czy wirtualna miłość ma spełnienie w realnym świecie i jest na tyle silna by przebić barierę odległości?

Może, ale nie musi.
Miłość -  uczucie pełne magii, które przychodzi nie wiadomo skąd.
Ale miłość potrafi też przynosić nam smutek. Dzieje się to wtedy, kiedy nasza miłość nie jest odwzajemniona. To smutne uczucie kochać kogoś kto nie jest dla nas.
Wirtualne życie jest tak samo brutalne i prozaiczne jak realne.
Ludzie w Internecie szukają kogoś, kto wypełni pustkę samotności, z kim będą mogli pogadać wieczorami, dla kogo będą ważni. Zaczyna się banalnie, od krótkiej wymiany zdań, po czym z czasem okazuję się, że mamy podobne spojrzenie na świat. Zaczynają nas łączyć długie rozmowy i to co jeszcze wczoraj było niemożliwe, dziś jest realne i bardzo bliskie. Dwoje dotychczas obcych sobie ludzi, nagle wiąże szczególna nić – nić sympatii, która nie wiedzieć kiedy przeradza się w coś więcej. Co z nią zrobimy zależy już tylko od nas.
Zawierając znajomość przez Internet musimy zawsze pamiętać o tym, że te literki na szklanym ekranie, to nie martwa natura, a ludzie wraz ze swoimi uczuciami.

#11 2009-12-14 21:19:46

patricia25
Niewinne początki

Czy nie jest tak, że łatwiej jest nam pisać o swoich przeżyciach, uczuciach niż spotkać się w realu?
to nie wymaga zbytniego wysiłku....nie musimy na nikogo patrzeć, tylko piszemy to co w danej chwili myślimy, czasem za bardzo się otwieramy....nie wiem czy to jest takie dobre?kiedyś nie było Internetu i ludzie spotykali się, rozmawiali na żywo, wydaje mi się że taka metoda poznania drugiej osoby jest o wiele lepsza i bardziej tajemnicza bo nie odkryjemy wszystkiego...i tak powoli do siebie docieramy, czekamy na to następne spotkanie....według mnie Internet w dzisiejszych czasach wyparł tą magie, która jest przy spotkaniach w rzeczywistości... lepiej jest spotkać kogoś na ulicy, w tramwaju, w sklepie, wymienić spojrzenie i wtedy to ma jakiś sens, staje się czymś co ma urok, co dodaje nam skrzydeł....

Ostatnio edytowany przez patricia25 (2009-12-14 21:28:41)

#12 2009-12-14 22:15:41

Emka
Wróżka Bajuszka

To niestety prawda o czym  wspomina moja przedmówczyni...
Komputer często zastępuje drugiego człowieka. No cóż takie czasy nastały, smutne...

... z sercem jest jak ze szklana kulą...jedna rysa przeistacza się w kolejną...

#13 2009-12-15 10:22:42

Liwia30
Niewinne początki

Emka napisał:

To niestety prawda o czym  wspomina moja przedmówczyni...
Komputer często zastępuje drugiego człowieka. No cóż takie czasy nastały, smutne...

Nie do końca tak jest. Przecież nie rozmawiamy z komputerem tylko realnym człowiekiem który jest po drugiej stronie. Ale jak we wszystkim tak i tu należy zachować zdrowy rozsądek.

#14 2009-12-15 10:39:27

Liwia30
Niewinne początki

chill-out napisał:

Ja przypadkowo kogoś poznałem, ostatnio, no z miesiąc mija, na necie. I ta osoba rozumie co czuję.

Wniosek - wszystko jest możliwe.
Każde miejsce jest dobre na poznanie drugiego człowieka. I jak w życiu codziennym można się ogromnie sparzyć, ale i miło zaskoczyć. Wiele zależy od tego jakie mamy oczekiwania i na kogo trafimy.
Zgadzasz się ze mną chill-out    cool

Ostatnio edytowany przez Liwia30 (2009-12-15 10:51:42)

#15 2009-12-16 19:17:27

chill-out
Zbanowany

Oczywiście, że się zgadzam smile
Po 2 stronie jest też osoba, z myślami i uczuciami. I czasem można poznać kogoś fantastycznego, szczerego i i wyczuwającego nasz nastrój, martwiącego się, pocieszającego jak jest , kogoś kto jest po prostu ważny

i już zostaje

#16 2009-12-16 21:38:12

Zyga
Zaglądam tu coraz częściej

Wirtualna ,,miłość" - złudzenie!!!!!

Ostatnio edytowany przez Zyga (2010-05-21 17:35:53)

#17 2009-12-16 21:53:06

chill-out
Zbanowany

Można, zresztą istnieją fotki, to mozna zobaczyć jak się wygląda i telefony, to się głos słyszy. a jesli blisko w miarę, to nawet spokojnie na kawę się mozna wybrać.
Poza tym uczucie nie zna granic, nie jest ważny wiek, odległość, miejsce, wygląd. Liczy się to co jest głęboko w sercu. Ono nigdy nie kłamie.

i już zostaje

#18 2009-12-16 22:32:59

Zyga
Zaglądam tu coraz częściej

smile

Ostatnio edytowany przez Zyga (2010-05-21 17:38:07)

#19 2009-12-31 02:23:59

Bad_Chemistry
Netchłopak

patricia25 napisał:

Co myślicie o samotności w sieci?

Nie istnieje smile zawsze o której to godzinie nie włączysz komputera i dobrze poszukasz znajdziesz kogoś z kim będziesz mogła pogadać. Tylko trzeba dobrze szukać tongue

#20 2013-07-11 06:38:42

Arko220
Niewinne początki

Witam    Jest wielu samotnych ludzi takich jak i ty czy ja.ja jestem już prawie 3 lata sam i nie mogę znaleść tej jednej jedynej połówki i tez czasami mam ten sam problem co ty ale nie ma co sie poddawać trzeba walczyć o swoje i nic na to nie poradzimy. Pozdrawiam.

#21 2013-07-11 06:40:01

Arko220
Niewinne początki

A co do samotności w sieci to czasami sie sprawdza to czego najmniej sie można spodziewać.

Ostatnie tematy :

Stopka forum