Sumienie nie pozwala tolerować mi tej zdrady - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Sumienie nie pozwala tolerować mi tej zdrady

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Sumienie nie pozwala tolerować mi tej zdrady

Hej dziewczyny,
pragnę prosić Was o poradę. Moja przyjaciółka ( Kaśka) spotyka się z pewnym mężczyzną( nazwijmy go Marcin) od ponad roku i twierdzi, że go bardzo kocha. Jest od niej grubo ponad 20 lat starszy i po prostu ohydny z wyglądu. Można byłoby na to przymknąć oko, gdyby nie fakt, że gość ma żonę i dwójkę dzieci.
"Podobno" żona wie o tym związku i ich małżeństwo jest tylko fikcją. Nie chce mi się jednak w to wierzyć. Uważam, że to krętacz jakich mało.
Przyjaciółka wraz ze swoim "chłopakiem" wkręcili jej rodzicom i całej rodzinie, że on ma 15 lat mniej niż w rzeczywistości. Nie wiem jak ślepym trzeba być, żeby w to wierzyć. Co lepsze, oni wszyscy go wręcz ubóstwiają. Uważają go za elokwentnego, zaradnego i idealnego faceta.
Tak się składa, że moi rodzice są też dobrymi znajomymi rodziców Kaśki. Spotykają się często i wysłuchują jaki Marcinek jest cudowny gdzie to Kasi nie zabiera i jakich prezentów nie robi.. Mnie się serce kraje jak słyszę te brednie. Szkoda mi całej rodziny Kaśki, żony i tych biednych dzieci jej faceta.
Nie wiem co zrobić w tej sytuacji, nie mogę wyjawić całej prawdy jej rodzicom prosto w oczy. Zastanawiam się nad jakimś anonimowym listem lub czymś w tym stylu, ale nie wiem jak to rozegrać. Czy może lepiej w ogóle się w to nie mieszać? Ona okłamuje cały swój świat, jeśli to się wyda to straci wszystkie najbliższe osoby.
Dodam, że z Kaśką już gadałam o tym nie raz, doprowadziło to do kłótni i nie odzywa się do mnie.

Jakie jest Wasze zdanie??

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Sumienie nie pozwala tolerować mi tej zdrady

Moim zdaniem to sprawa Twojej przyjaciółki i tego faceta. Możesz JEJ powiedzieć swoją opinię, ale co ona zrobi, to nie Twoja sprawa.

3

Odp: Sumienie nie pozwala tolerować mi tej zdrady

Dziwne to Twoje sumienie. Od biedy zrozumiałabym, że sumienie każe poinformować żonę tego delikwenta, ale co ma sumienie do informowania rodziny Kaśki?? Co to miałoby na celu?

agnessz napisał/a:

Ona okłamuje cały swój świat, jeśli to się wyda to straci wszystkie najbliższe osoby.

Więc dlaczego chcesz przyjaciółce zafundować utratę najbliższych osób?

Mi to nie wygląda na sumienie - raczej na zwykłą zazdrość. Coś w stylu: "skoro oni się tak zachwycają jakiego ma super faceta to ja im powiem, że zachwycają się niesłusznie". Bo faktycznie zachwyty są tu nie na miejscu, ale to zupełnie nie Twoja sprawa.

4

Odp: Sumienie nie pozwala tolerować mi tej zdrady

Kaśką i jej rodzicami się nie przejmuj. Jest głupia i kiedyś sama za to odcierpi.  Możesz się zastanowić nad poinformowaniem jego żony. Faktycznie w jakimś anonimie.

Odp: Sumienie nie pozwala tolerować mi tej zdrady

W tej opisanej przez Ciebie sytuacji nalezy rozmawiac przede wszystkim z przyjaciolka. Chyba jednak bardzo jej zazdroscisz. Tak to wynika z tego co piszesz bo nie podajesz jakis konkretnych powodow swoich ew. decyzji tylko sie sama nakrecasz. Za cos takiego odpowiadajac emocje, zawisc i zazdrosc, emocje, ktorymi pewnie tez kieruje sie Twoja przyjaciolka.

Co zrobic w tej sytuacji? Mozna sie zastanowic ale najpierw musialabys okreslic swoje cele, cele tego co chcesz zrobic, sprecyzowac bo zeby to zrobic jawnie to trzeba potem stawic czola calej sytuacji, podac arguenty swojego postepowania. Jesli chcesz cos robic za plecami przyjaciolki, a potem ja pocieszac to jestes osoba falszywa.

Rozmawiaj z przyjaciolka. Nakresl jej sytuacje - zwiazek z zonatym oraz konsekwencje tego. Mysle ze z czasem ona zrozumie swoj blad.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Sumienie nie pozwala tolerować mi tej zdrady

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024