Suchy i meczacy kaszel u dziecka - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-10-18 20:22:44

mono
Wkręcam się coraz bardziej

Suchy i meczacy kaszel u dziecka

Witajcie mam doŚĆ antybiotyk zmienili mojemu synlowi na agumentin a teraz okropnie kaszle osluchowo czysto a kaszel jest okropny mam dosc podobno nowy regal go uczula wynioslam dzis regal i czekam co dalej mam dosc jestem wyczerpana .Testy mial robione i jest na bardzo malo zeczy uczulony .DZiewczyny czy ktoras z Was tak miala prosze o odpowiedz.A MOZE KTOS z was zna dobrego alergologa mieszkam 50 km od warszawy jesli ktos wie o dobrym alergologu prosze o namiary z gory dziekuje.Mono

#2 2009-10-18 20:30:35

Anemonne
Moderator

Re: Suchy i meczacy kaszel u dziecka

Ja tak miałam jako dziecko, kaszlałam non stop przez 3 miesiące. Poszłam na testy biorezonansowe i okazało się że jestem uczulona na kilka rzeczy - zrobili mi odczulanie (również biorezonansem) i minęło jak ręką odjął. Niestety nie pamiętam nazwiska lekarza, ale było to na pewno w Warszawie. Poszukaj kliniki, która zajmuje się biorezonansem.
A przede wszystkim odstawcie antybiotyki, to syf, nie ma co truć dziecka. Zresztą one też mogą uczulać - ja np. jestem uczulona właśnie na augmentin.

#3 2009-10-19 17:13:06

naami
Netbabeczka

Też tak miałam do 19 roku życia kaszel non stop. Faszerowali mnie wszystkim, bo nikt dobrze nie zdiagnozował alergii... Przeszło po wziewach i zmianie otoczenia. Moje testy też nie wykryły niewiadomo jak wielkiej alergii, ale akurat w moim przypadku wystarczyło. Spokojnie, jak znajdziesz dobrego alergologa to będzie po sprawie (ja niestety nie mogę nikogo polecić - mieszkam w innej części Polski). Trzymaj się Ty i synek.

Kto marzy o doskonałości, zazwyczaj poucza, poprawia, daje lekcje innym i wszyscy od niego uciekają.
L. Kołakowski

#4 2010-01-09 22:38:55

kobiet_ka
Na razie czysta sympatia

Może to właśnie alergia?? Sama raz miałam podobnie, mała brała antybiotyk przez tydzień, a po nim czuła się jeszcze gorzej niż zanim zaczęła brać, a dodatkowo pojawił się obrzęk w okolicy gardła, i ten ciągły kaszel. Miałam dość. lekarz polecił małej zrobić testy i okazało się że ma uczulenie na jeden ze składników leku. Ale już jest w porządku. Wiem co mogę jej podać, a czego nie. Może u Was jest podobnie??

#5 2010-01-13 13:24:39

lena5
Zbanowany

Synek mojej znajomej cierpiał na bardzo męczący kaszel( głównie w nocy). Chodzili z nim po wszystkich lekarzach, którzy bezradnie rozkładali ręce. W końcu okazało się że to bardzo ciężka alergia

#6 2010-01-13 16:49:09

Marii22
Słodka Czarodziejka

Ja ze swoim Synkiem jeżdzę do Ameryki na testy alergologiczne, i przyznam że jestem zadowolona! Dopóki 1 raz się tam nie pojawiłam to co chwila była zmiana leków albo parodniowa wizyta w  szpitalu! Co się okazało był uczulony na wiele więcej rzeczy niż wykazały badania robione u nas w mieście! Tamto sanatorium jest przystosowane do dzieci z alergią i na prawdę są bardzo pomocni!
Wiem co czujesz mój Syn dodatkowo sie dusił;/

#7 2010-01-16 12:13:58

kobiet_ka
Na razie czysta sympatia

Marii22 napisał:

Ja ze swoim Synkiem jeżdzę do Ameryki na testy alergologiczne, i przyznam że jestem zadowolona! Dopóki 1 raz się tam nie pojawiłam to co chwila była zmiana leków albo parodniowa wizyta w  szpitalu! Co się okazało był uczulony na wiele więcej rzeczy niż wykazały badania robione u nas w mieście! Tamto sanatorium jest przystosowane do dzieci z alergią i na prawdę są bardzo pomocni!
Wiem co czujesz mój Syn dodatkowo sie dusił;/

Bardzo się ciesze,ze tamci lekarze Wam pomogli- to kolejny dowód na to,ze polskie metody leczenia są jeszcze wciąż daleko w tyle. Ale niestety nie każdego stać na takie wyjazdy do Ameryki,wiec większość z nas musi zadowolić się metodami polskimi. A jak wiadomo w Polsce na wszystko stosuje się antybiotyki wink Czasami to akurat dobrze,ale niekiedy zupełnie nie. I tak np na kaszel mokry mój mąż dostał kolejną receptę, własnie na antybiotyk.

#8 2010-09-20 12:30:16

dominika25
Netbabeczka

witam  ja tez mam problem z kaszlem  u synka ma 15 mies żadna alergia to tylko przeziębienie albo na zabki ma katar i kaszel który jeszcze niezbyt mu się odrywa podaje mu syrop ambrosol i inne leki drogie mamt znacie jakieś sposoby by pomóc najgorzej kiedy ma zasnąć wietrze pokój podaje herbatki z miodem i trochę cytryny spi wyrzej na poduszce już nie wiem co jeszcze mogę zrobić ???

#9 2010-09-27 13:55:27

lukacjanka
O krok od uzależnienia

Mojej siostry synek miał podobny problem. Też dręczył go męczący kaszel, przede wszystkim jednak w nocy. Mieli za sobą bardzo dużo nie przespanych nocy. Dziecko miało podkrążone oczy, było zmęczone tymi nocnymi atakami, a siostra fatalnie czuła się w pracy i w dzień, bo całe noce spędzała z dzieckiem. Zdecydowała się na wizytę u lekarza i badania. Okazało się, że synek ma astmę alergiczną. Lekarz przypisał Monkastę na astmę i Cezerę na alergię. Teraz nie ma już takich nocnych ataków kaszlu. Po lekach zdecydowanie łatwiej mu się funkcjonuje.

#10 2010-09-28 09:26:29

fiolecik18
Na razie czysta sympatia

masz rację też uważam, że wizyta u lekarza to podstawa... mój tata ma wykrytą astmę i systematycznie kontroluje swój stan zdrowia... na początku była to tylko alergia, ale potem jego stan zdrowia mocno się pogorszył i wpadł w astmę... wiem, że tata na początku alergii stosował jakieś domowe sposoby, żeby pozbyć się alergenów z otoczenia, jednak nie przyniosło to żadnego efektu... zażywa monkaste, jeździ na kuracje, systematycznie się bada i teraz już dobrze się czuje...

#11 2013-01-29 12:03:58

ania027
Niewinne początki

Ja swojemu dziecku antybiotyków od dawna nie podaje. Po antybiotykach tylko zęby sie zaczęły psuć. A i tak zaraz był znowu chory, bo zaraził sie od innego dziecka w przedszkolu. Ale odkad podaje dziecku (nie tylko w okresie jesienno - zimowym) suplement diety  Piotruś przestał się przeziębiać i co najważniejsze jest bezpieczny. Zamiast leczyć trzeba przeciwdziałać. Mam nadzieję ze i waszemu dziecku pomoże. smile

#12 2013-01-29 12:18:13

Joga
Przyjaciółka Forum

dominika25 napisał:

witam  ja tez mam problem z kaszlem  u synka ma 15 mies żadna alergia to tylko przeziębienie albo na zabki ma katar i kaszel który jeszcze niezbyt mu się odrywa podaje mu syrop ambrosol i inne leki drogie mamt znacie jakieś sposoby by pomóc najgorzej kiedy ma zasnąć wietrze pokój podaje herbatki z miodem i trochę cytryny spi wyrzej na poduszce już nie wiem co jeszcze mogę zrobić ???

Ja bym odstawiła miód - ma bardzo dużo alergenów i nie wiesz czy zamiast łagodzić, nie podrażnia dodatkowo.

Sama wolność jest tylko możliwością. Ja odpowiadam za to, do czego jej użyję. Używanie wolności jest zawsze ryzykowne, m.in. dlatego, że nie mamy daru widzenia przyszłości. Ale na tym też polega przyjemność życia, że trzeba coś wybrać.

Ostatnie tematy :

Stopka forum