Dzień Kobiet, ale po co ? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2008-03-06 22:23:14

mysia
Gość Netkobiet

Dzień Kobiet, ale po co ?

Po co nam kobietkom Dzień Kobiet ? Pamiętam jak byłam w przedszkolu była taka piosenka
Dzień Kobiet! Dzień Kobiet!
Niech każdy się dowie,
że dzisiaj święto dziewczynek.
Uśmiechy są dla nich, piosenka i taniec,
melodia zaraz popłynie....

czy jakoś tak to leciało wink Mhm pamiętam ,ze dostałyśmy lizaki wtedy ... a chlopcy byli dla nas mili smile A teraz ? Czy sądzicie, że to święto jest nam kobietom potrzebne ? Czy was to jakoś dowartościuje ,jak dostaniecie od chłopaka, czy w pracy jakiś marny kwiatek  w ten dzień ? Bo mnie nie wink

#2 2008-03-07 14:38:53

diana
Gość Netkobiet

Re: Dzień Kobiet, ale po co ?

Mnie też nie smile To święto to jakiś komunistyczny przeżytek !!!

#3 2008-03-07 14:58:36

Carol
Słodka Czarodziejka

To u nas w Polsce Dzien Kobiet pokutuje jako " komunistyczny przezytek ". Ale to swieto istnieje w wielu krajach, gdzie komunizm nie panowal, jak u nas. Mysle, ze jest to dobry moment na akcje pro kobiece, typu : koncerty charytatywne, akcje informujace itd. Tak tez sie dzieje i u nas (np.: akcje darmowych badan, itd.) Ma to pewnien pozytywny oddzwiek spoleczny.

Faktycznie podarowanie kwiatka kazdej pani w pracy jest raczej smieszne, ale przypuszczam ze w wielu firmach HR organizuje cos bardziej na czasie. Jak to jest w Waszych firmach?

Psycholog z wyksztalcenia.
Obszar zainteresowan: piękno człowieka.

#4 2008-03-09 13:11:41

Dota
Dobry Duszek Forum

Dzień Kobiet - podobnie jak Wam wszystkim kojarzy się z kwiatkiem, ale to tylko dlatego że taki zwyczaj przez lata zafundował nam PRL. Ciekawa jestem czy wogóle kiedykolwiek na lekcji wychowawczej, w domu itp rozmawiano o genezie tego święta? czy wiecie skąd się ono wzięło?

i chyba to jest istotniejsze od tego prześmiesznego kwiatka i czekoladek. Dzień Kobiet powinien być dniem upamiętniającym walkę kobiet o równouprawnienie (odsyłam do wikipedi - która w krótki sposób opisuje historię święta). W tym dniu w szkołach powinny być prowadzone prelekcje nt równości, zmiany stereotypów, dyskusje o tym, jak je zmieniać. Telewizja powinna w swoim programie mieć debaty, programy publicystyczne nt tego jakie prawa mają kobiety, jak są respektowane czy też nie, jak to zmieniać, jakie działania należy podjąć itp.

Ale nie, lepiej pokazać jak można kwiatkiem wyrazić szacuneczek i jak można kobietki zabawić w te ich święto. Czasami mam wrażenie, że żyję w prymitywnym kraju. Ale skoro nam, kobietom to odpowiada to niby dlaczego i kto miałby to zmienić?

#5 2008-03-09 13:58:17

Jezabela
Na razie czysta sympatia

Podzielam Twoje zdanie Dota - w Polsce kobiety na prawdę  mogłyby mieć o wiele wyższą pozycję niż mają obecnie - ale nie robią nic by ten stan rzeczy zmienić. Bak nam wiary we własne siły ale to jedna strona medalu. Czasem też taka bierna postawa wynika z wygodnictwa. Tak więc - został nam tylko ten Dzień Kobiet ... i smutne i przykre ....

#6 2008-03-09 17:21:25

Jumka
Gość Netkobiet

U mnie w firmie, wszystki kobiety dostały mały podarek składający się ze słodyczy, nie powiem miło miło, ale co z tego, tak naprawdę jeden dzień w roku, jeden podarunek, niczego nie zmienią, jeśli chodzi o ogólne traktowanie i respektowanie naszych praw. Dla mnei Dnia Kobiet nei musiałoby być wcale, to na ulicach objawia się podobnei jak walentynki, bo też królują wtedy tulipany w pączakach jeszcze. Aż można stracić orientację,  które to święto. Jeden dzień w roku, który może być okazją do przypomnienia światu o obecności kobiet, ale co to da? Dota masz rację, za mało się o tym wszystkim mówi.

#7 2008-03-11 22:41:51

Kaya
Słodka Czarodziejka

Hm, zastanawiam się nad tym, ale chyba lubię kiedy jest kolejna okazja do tego, żebyśmy my kobiety czuły, że jesteśmy potrzebne.

A przecież nikt nikomu nie nakazuje dawać tego 'marnego' kwiatka wink

Wiesz ... ja też .. chciałabym umrzeć z Miłości ..  <3

#8 2009-03-05 12:33:24

Bliźniaczka22
Przyjaciółka Forum

A jak chciałybyście spędzić ten Dzień Kobiet ? big_smile

Co się dzieje teraz z tymi "przyjaciółmi" ?

#9 2009-03-05 12:43:38

ineka
Gość Netkobiet

Jeśli jest w kalendarzu dzień, w którym my kobiety możemy zostać potraktowane wyjątkowo przez swoich facetów, to dlaczego go nie obchodzić? Przecież nic w tym złego. Jakoś mnie to specjalnie nie dowartościowuje, ale uważam, że to dość fajna tradycja. Już nie bądźmy takimi sztywniakami, którzy wiecznie tylko narzekają. smile

#10 2009-03-05 12:51:59

Noelle
Przyjaciółka Forum

absolutnie bezsensowne święto- faceci marnują kasę na kwiatki, czekoladki i po co? dla mnie to dzień jak co dzień i tyle wink

"Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś." Paulo Coelho

#11 2009-03-05 15:24:30

oazuu
100% Netkobieta

noelle87 napisał:

absolutnie bezsensowne święto- faceci marnują kasę na kwiatki, czekoladki i po co? dla mnie to dzień jak co dzień i tyle wink

a właśnie po to, zeby nam miło było, bardzo miło smilesmile

jeśli chcesz wiedzieć coś o mnie, to coś Ci zdradzę.
miłość dla mnie to huśtawka, która stoi w równowadze.
bo chcę Cię z każdą wadą. Nic nie zmienię.

mój narkotyku, mój tlenie. < 3

#12 2009-03-05 16:28:39

Amelia*
Zbanowany

nie przepadam za takimi dniami jak dzien kobiet,walentynki itp.
aczkolwiek mozna mile te dni spedzic ze swoja polowka,
jezeli sie takowa posiada.

#13 2009-03-05 18:03:05

asiulka090
Wróżka Bajuszka

nie codziennie jest okazja aby pokazac kobietom ze sa potrzebne i ze bez nich swiat nie moglby istniec wink teraz kazdy zyje w takim biegu, ze chociaz tego dnia ma okazje zwolnic i podziekowac za wszystko co robimy dla mezczyzn smile

#14 2009-03-05 20:34:07

CookieBitch
100% Netkobieta

Dla nas może głupie jest gadanie,że po to jest dzień kobiet aby każda z nas w tym dniu czuła się bardziej kochana. Ale są kobiety, które nie maja kogoś kto by je kochał, które cierpią. I to jest ten dzień by przypomnieć sobie, że Gienia z pod nr 2 jest samotna i nie ma kogoś, kto by w tym dniu dał jej kwiatka a pewnie jak patrzy na ucieszone koleżanki to jej przykro. I wtedy Gienek z pod nr 5 idzie do Gieni z pod 2, daje jej kwiatka, zaprasza na kawę i Gienie jest szczęśliwa.

Tak jak w dniu babci składamy życzenia i dziękujemy jej za wszystko bo nie na codzień to robimy tak i tu jest okazja by nasi mężczyźni cieszyli się tym, że jesteśmy.

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

#15 2009-03-08 15:40:14

lida47
100% Netkobieta

A ja uważam, że niech ten co chce świętuje, a inny nie krytykuje!

W czym lepsze Walentynki?

Szanujmy nasze tradycje, wróćmy do święta Kupały i wianków rzucanych na wodę. Po prostu okazujmy uczucia jak tylko jest to możliwe i korzystajmy z takich okazji, jeśli nie możemy robić tego bez okazji.

(...) niewielu miej przyjaciół, niech będą prawdziwi.

#16 2009-03-08 15:54:53

Medlaine
Wróżka Bajuszka

Karnet na siłownię,solarium i basen x5 prezent od szefa dla wszystkich kobitek....Co złego jest w tym dniu??? smile

"... Aniele mój Ty wiedziałeś i cierpiałeś tak jak ja...przyrzekam Ci więc,że każdy mój dzień będzie światłem tych,którzy zgubią się..."

#17 2009-03-08 15:57:26

Bożena
Moderator

Dobrze kiedy życzenia są szczere i osoba, która je składa na codzień szanuje kobiety.  Bo w przeciwnym razie te  życzenia są bez wartości.

#18 2009-03-08 16:01:20

samotna23
Zaglądam tu coraz częściej

sadze ze powinno sie wprowadzic swieto kobiet samotnych.Bo co maja powiedziec kobiety ktore nie maja od kogo dostac kwiatka czy nawet zyczen.???

#19 2009-03-08 16:22:26

luuuzna
Słodka Czarodziejka

Kobietki nie marudzić xD Samotne, młode, stare, rozwódki, mężatki, matki, siostry, małe, duże, chude, pulchne..nie ważne..

"Nic tak ludzi nie łączy jak wspólne przeżycia - te dobre i te złe"

#20 2009-03-08 17:42:17

Bożena
Moderator

samotna23 napisał:

sadze ze powinno sie wprowadzic swieto kobiet samotnych.Bo co maja powiedziec kobiety ktore nie maja od kogo dostac kwiatka czy nawet zyczen.???

Po co niepotrzebnie się dołować? Trochę więcej uśmiechu, a będzie Ci łatwiej przeżyć taki dzień.

#21 2009-03-08 19:57:21

ARWENA
Na razie czysta sympatia

samotna23, to nie od faceta można dostać tego kwiatka czy czekoladki. Można ten dzień spędzić z innymi kobietami - na zakupach czy na kawie smile A, kwiatki czasem też sama sobie kupowałam wink W końcu to nasze święto - same dla siebie zafundujmy miły dzień big_smile

#22 2009-03-08 19:57:49

luuuzna
Słodka Czarodziejka

Bożena napisał:

samotna23 napisał:

Po co niepotrzebnie się dołować? Trochę więcej uśmiechu, a będzie Ci łatwiej przeżyć taki dzień.

Nawet życzenia z radia cieszą hehehe big_smile

#23 2009-03-08 20:24:21

wczesajka
Przyjaciółka Forum

to tak samo nie powinnp byc dnia matki?!?! bo przeciez sa kobiety, ktore poronily i moze byc im przykro?! to jest kultura.

swieto komunistyczne- u nas moze i tak
ale siegnijcie do historii. to wynik walki kobiet. smile mamy sile!

#24 2009-03-08 20:30:43

luuuzna
Słodka Czarodziejka

o histroii napisałam w poście: Dzień Kobiet.
Święta prawda Wczesajko.
A co np. czują rodzice w dzień dziecka, ktorzy stracili dziecko? Niosą kwiaty na grób. Znam takie sytuacje i takich ludzi.

#25 2009-03-08 20:48:10

JaCzyliOna
Szamanka

wczesajka napisał:

to tak samo nie powinnp byc dnia matki?!?! bo przeciez sa kobiety, ktore poronily i moze byc im przykro?! to jest kultura.

swieto komunistyczne- u nas moze i tak
ale siegnijcie do historii. to wynik walki kobiet. smile mamy sile!

zgadzam się z Tobą! jeśli mielibyśmy myśleć takimi kategoriami to tak naprawdę nie obchodzilibyśmy ŻADNEGO świeta, bo każde niosło by za sobą jakiś smutek, bo nie każdy ma matkę, żonę, dziecko, babcie, czy górnika...

... w życiu niewiasty rozróżnić można siedem okresów:
niemowlę, dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta i młoda kobieta ...

#26 2009-03-08 21:08:31

luuuzna
Słodka Czarodziejka

JaCzyliOna napisał:

zgadzam się z Tobą! jeśli mielibyśmy myśleć takimi kategoriami to tak naprawdę nie obchodzilibyśmy ŻADNEGO

Nic dodać nic ująć xD

Ps. Do JaczyliOna - Masz super podpis >hahaha<

Ostatnio edytowany przez Bożena (2009-03-08 21:51:09)

#27 2009-03-09 08:26:43

beatkam63
Netbabeczka

Dota napisał:

Dzień Kobiet - podobnie jak Wam wszystkim kojarzy się z kwiatkiem, ale to tylko dlatego że taki zwyczaj przez lata zafundował nam PRL. Ciekawa jestem czy wogóle kiedykolwiek na lekcji wychowawczej, w domu itp rozmawiano o genezie tego święta? czy wiecie skąd się ono wzięło?

i chyba to jest istotniejsze od tego prześmiesznego kwiatka i czekoladek. Dzień Kobiet powinien być dniem upamiętniającym walkę kobiet o równouprawnienie (odsyłam do wikipedi - która w krótki sposób opisuje historię święta). W tym dniu w szkołach powinny być prowadzone prelekcje nt równości, zmiany stereotypów, dyskusje o tym, jak je zmieniać. Telewizja powinna w swoim programie mieć debaty, programy publicystyczne nt tego jakie prawa mają kobiety, jak są respektowane czy też nie, jak to zmieniać, jakie działania należy podjąć itp.

Ale nie, lepiej pokazać jak można kwiatkiem wyrazić szacuneczek i jak można kobietki zabawić w te ich święto. Czasami mam wrażenie, że żyję w prymitywnym kraju. Ale skoro nam, kobietom to odpowiada to niby dlaczego i kto miałby to zmienić?

To prawda,żyjemy w prymitywnym kraju wśród prymitywnego narodu. A komuna wypaczyła w nas wiele (dotyczy mojego  pokolenia)i z dnia walki kobiet o równe prawa uczyniła dzień kwiatuszków. Ale wczorajsze Manify  kobiet w wielkich miastach może przywrócą znaczenie tego dnia .

Al chiaro di luna-w swietle ksiezyca

#28 2011-03-08 18:23:20

Nemezys
Redaktor Działu Studentki i Podróże

Dzien Kobiet jest podobny do walentynek - dla samotnych to ciezki dzien. Bo ok - slyszy sie zyczenia od kolegow, w ogole tak kazdy inaczej dziewczyny traktuje, ale jednak odczuwa sie to, ze nie ma sie nikogo wiecej. Wiec jak dla mnie to kolejny dzien, ktory od samego switu przypomina mi, ze jestem sama.

„Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz”
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

#29 2012-03-08 03:51:37

duromito
Net-Facet

Bo niektóre kobiety nawet przez jeden dzień w roku nie byłyby zauważone i docenione.
Smutna prawda niestety, ale jakże prawdziwa i obecna w niektórych tutaj wątkach.

Wszystkiego Najlepszego Wszystkim Paniom, aby to święto trwało dla Was cały rok, a nie tylko ten jeden dzień w roku.

#30 2012-03-08 10:43:48

WeselneZaplecze
Wróżka Bajuszka

duromito napisał:

Wszystkiego Najlepszego Wszystkim Paniom, aby to święto trwało dla Was cały rok, a nie tylko ten jeden dzień w roku.

Dzięki, dzięki big_smile Tak właśnie powinno być!

#31 2012-03-08 10:55:14

marlena kawa
Do zakochania jeden krok

Są i zwolennicy i przeciwnicy :-)Miłego dnia życzę Wam bez względu na to czy lubicie to święto ,czy też nie:-)

#32 2014-02-28 01:28:00

truskaweczka19
100% Netkobieta

Podbijam temat smile Za tydzień Dzień Kobiet i ciekawa jestem co teraz myślicie o tym świecie?
Czy kojarzy Wam się źle, np z PRL, który dla wielu nie był dobrym czasem czy może inaczej? Jak mówi Wikipedia: "Początki Międzynarodowego Dnia Kobiet wywodzą się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie". Dalej dodają też, że zostały one zapoczątkowane przez Socjalistyczną Partię Ameryki. Ok, to może się źle kojarzyć, bo socjalizm do niczego dobrego nie doprowadził, ale jednak miło jest moim zdaniem mieć te swoje święto smile Wszakże mężczyźni też mają swoje święto, z tym, że mniej wypromowane. A Wy co myślicie o tym święcie? Dostajecie coś od bliskich? Ja raczej tylko od chłopaka kwiaty, od taty i znajomych bardziej życzenia, ale i tak to dla mnie miłe. Miło też od jakiegoś pana w galerii handlowej dostać kwiatka. Ja wiem, to jego praca, ale to i tak miłe dla mnie smile

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

#33 2014-02-28 15:28:27

Wielbiciel Lidiji Bacic
Net-facet

truskaweczka19 napisał:

Podbijam temat smile Za tydzień Dzień Kobiet i ciekawa jestem co teraz myślicie o tym świecie?
Czy kojarzy Wam się źle, np z PRL, który dla wielu nie był dobrym czasem czy może inaczej? Jak mówi Wikipedia: "Początki Międzynarodowego Dnia Kobiet wywodzą się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie". Dalej dodają też, że zostały one zapoczątkowane przez Socjalistyczną Partię Ameryki. Ok, to może się źle kojarzyć, bo socjalizm do niczego dobrego nie doprowadził, ale jednak miło jest moim zdaniem mieć te swoje święto smile Wszakże mężczyźni też mają swoje święto, z tym, że mniej wypromowane. A Wy co myślicie o tym święcie? Dostajecie coś od bliskich? Ja raczej tylko od chłopaka kwiaty, od taty i znajomych bardziej życzenia, ale i tak to dla mnie miłe. Miło też od jakiegoś pana w galerii handlowej dostać kwiatka. Ja wiem, to jego praca, ale to i tak miłe dla mnie smile

Kojarzy mi się z delikatnością i wrażliwością kobiecą. Takie pierwsze skojarzenie, na szybko.

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia

#34 2014-03-01 01:58:29

truskaweczka19
100% Netkobieta

Rozumiem smile Wiadomo, nie każda kobieta delikatna i wrażliwa, ale rozumiem- pierwsze skojarzenie. Ty Wielbicielu masz osoby, którym składasz takie osobiste życzenia w ten dzień, może dajesz kwiatka?

Wisława Szymborska

#35 2014-03-01 11:34:20

Wielbiciel Lidiji Bacic
Net-facet

truskaweczka19 napisał:

Rozumiem smile Wiadomo, nie każda kobieta delikatna i wrażliwa, ale rozumiem- pierwsze skojarzenie. Ty Wielbicielu masz osoby, którym składasz takie osobiste życzenia w ten dzień, może dajesz kwiatka?

Prawie zawsze stawiałem w pracy ciastka, lub inne słodkości. W tym roku, tego nie uczynię z racji bezrobocia.

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia

#36 2014-03-01 15:50:44

iajagoda
Przyjaciółka Forum

Z dniem kobiet kojarzy mi się rymowanka

W dniu Twojego święta,
chodź zawsze uśmiechnięta.

#37 2014-03-02 14:14:37

sarenka1990
Cioteczka Dobra Rada

8 marca kojarzy mi się zwłąszcza z tulipankami - gdyż kwiat ten ma chyba najwięskze "branie" w ten dzień prócz tradycyjnych róż.

W tym roku wybieram się z koleżankami na jednodniony  singielski wypad do Zakopanego by w swoim gronie spędzić sympatycznie i wesoło ten dzień oraz po zwiedzaniu miasta wznieść toast w jakieś milutkiej karczmie (za Was, rzecz jasna - wszystkie netkobietki oraz w netpanowie wink

"Znudziłem się wam? Tak? Jesteście tylko zgrają snobistycznych snobów. Snobistycznych snobów, którzy się snobują. I tak was nie potrzebuję. Obejdę się i bez was. A kiedy odniosę sukces, wydam wielkie barbecue. I żadnego nie zaproszę. Pokażę wam. Jeszcze zobaczycie!"

Johnny Bravo !

#38 2014-03-02 23:32:43

truskaweczka19
100% Netkobieta

sarenka1990 napisał:

8 marca kojarzy mi się zwłąszcza z tulipankami - gdyż kwiat ten ma chyba najwięskze "branie" w ten dzień prócz tradycyjnych róż.

W tym roku wybieram się z koleżankami na jednodniony  singielski wypad do Zakopanego by w swoim gronie spędzić sympatycznie i wesoło ten dzień oraz po zwiedzaniu miasta wznieść toast w jakieś milutkiej karczmie (za Was, rzecz jasna - wszystkie netkobietki oraz w netpanowie wink

Super taki wypad smile Ja mam przyjaciółkę, a jakoś tak wyszło, że jeszcze z nią nigdy nie byłam na wyjeździe. Myślę, że za rok na Dzień Kobiet też może wymyślę jakiś wypad dla nas, nawet we dwie, żeby gdzieś wyskoczyć, może jeszcze z inną koleżanką, nie mamy jakiejś paczki, więc to będzie taki mały wypad. Wcześniej oczywiście pewnie też gdzieś pojedziemy, coś wymyślę smile

Wielbicielu, koleżanki z pracy miały z Tobą dobrze smile

Wisława Szymborska

Stopka forum