okropne zaskórniki - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2008-03-06 18:56:46

misia pysia
Gość Netkobiet

okropne zaskórniki

Zawsze miałam jakieś małe problemy z cerą, to tu wyskoczył jakiś pryszczyk to tam, ale to co spotkało mnie po dostawieniu tabletek antykoncepcyjnych to jakiś koszmar koszmarów.  Moja cera stała się po prostu okropna, tak
na twarzy jak i dekolcie pojawiło się mnóstwo zaskórników. Najgorsze ,ze w czerwcu wychodzę za mąż,  a tego badziewia nie mogę się w ogóle pozbyć. Nawet jak nałożę podkład to to wyłazi spod niego.
Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na to dziadostwo ? Albo może mogłybyście polecić coś wypróbowanego z domowych kosmetyków? Będę bardzo wdzięczna, zostały mi jakieś trzy miesiące na walkę z tym dziadostwem.

#2 2008-03-06 19:25:37

jowita
Gość Netkobiet

Re: okropne zaskórniki

Zaskórniki mają dwa typy. Więc zależnie od tego jaki masz typ, są różne metody ich leczenia.

1. typ ) Zaskórniki otwarte - zablokowane, zanieczyszczone pory skóry  powstają wtedy kiedy pory naszej skóry są częściowo otwarte, i gromadzi się w nich łój oraz martwe komórki skóry oraz bakterie.  Czarne kropeczki -  pjawiają się wyniku procesów utleniania. Zaskórniki otwarte są objawem nadmiernej produkcji łoju przez gruczoły łojowe i równocześnie rogowacenia ujść mieszków włosowych.
2. typ) Zaskórniki zamknięte są to zablokowane łojem, martwymi komórkami skóry oraz bakteriami całkowicie zamknięte pory skóry. Mają kolor biały bowiem nie ma tutaj kontaktu z powietrzem.

Za preparaty przeciwzaskórnikowe uważane są: produkty oparte na kwasie BHA,
kwas azelainowy, retinoidy, nadtlenek benzoilu i powszechnie znane alfa-hydroksykwasy.

#3 2008-03-06 19:49:15

Carol
Słodka Czarodziejka

Po pierwsze : nie stresuj sie!!! Dzisiejsza kosmetyka jest na takim poziomie, ze przygotuje Cie do slubu i bedziesz wygladala bosko! Zapomnij o sposobach domowych. Powinnas udac sie do kosmetyczki na zabieg z kwasami AHA. Znam problemy cery podobnej do Twojej i kwasy AHA swietnie sie sprawdzaja! Oczywiscie trzeba sie liczyc z seria zabiegow (w zaleznosci od cery i potrzeb, max.6-8, jeden zabieg max na 1-2 tyg.). Kwasy maja rozne natezenie, a wiec rozna moc. Fantastycznie radza sobie z problemami cery tlustej, zanieczyszczonej, tradzikowej. Poza tym jest to metoda dzialajaca w sposob subtelny (nie musisz siedziec w domu z czerwona buzia, luszczeniem, itd.) Jesli czujesz sie na silach zabieg z uzyciem kwasow mozesz przprowadzac pozniej samodzielnie (znacznie taniej) po szczegolowym zapoznaniu sie z ich uzyciem.

Proponuje Ci rowniez zaciagnac informacji na temat mikrodembrazji oraz ewentualnie tzw. peelingu ziolowego (Neoderma lub Jadwiga: http://www.portretkobiety.pl/?inc=dynam … amp;ixd=39)

Jak dlugo juz to nasilenie zaskornikow i wypryskow wystepuje? To zmiana w gospodarce hormonalnej, ktora czesto nastepuje po odstawieniu/rozpoczeciu tabletek antykoncepcyjnych. Jak na dloni widac wowczas ingerencje tych "niewinnych"pastylek na nasz organizm :-)
Stosuj sie do diety minimum cukru!Najlepiej dieta niskoweglowodanowa-naturalnie z rozsadkiem!

Ostatnio edytowany przez Carol (2008-03-06 19:51:05)

Psycholog z wyksztalcenia.
Obszar zainteresowan: piękno człowieka.

#4 2008-03-06 20:10:59

fiona30
Gość Netkobiet

Hej misiu pysiu przede wszystikm trzeba zwracać uwagę na składniki w kremach, których używasz niektóre mają działanie komedogenne, które sprzyjają powstawanie zaskórników.Wiele podkładów zatyka pory, dlatego najlepszym wyjściem jest nie stosować ich wcale, a pozostać jedynie (jeżeli na prawdę już musisz) przy pudrach sypkich.
Główne zatykacze w kremach to:
Acetylated Lanolin, PEG Lanolin - pochodne lanoliny, czyli tłuszcze z wełny owczej;
Alkohol lauryl;
Ichtiol - olej wiskozowaty, ma właściwości antyseptyczne, ale zamyka pory
Stearic Acid, Oleic Acid - kwasy stearynowe i oleinowe, mają działanie drażniące i komedogenne.
Myristate isopropyl - ester kwasu tłuszczowego;
Niektóre oleje roślinne, np. Peanut Oil, Olive Oil
Shea Butter - masło kakaowe

#5 2008-03-07 23:41:39

kknd
O krok od uzależnienia

stres wzmaga wydzielanie loju, nie wiem czy problem nie lezy w zle dobranych tabletkach antykoncepcyjnych, mozliwe ze za 2 miesiace wszystko sie unormuje do tego czasu stosuj pilingi oczyszczajace wygladza one skore

Fryzjerstwo to nasza pasja

#6 2008-03-11 20:16:47

Alusia
Administrator

Stosuj peelingi i kosmetyki z kwasami owocowymi - dzięki nim cera staje się bardziej jednolita a pory dużo mniejsze i oczyszczone.  Na zaskórniki najlepszy jest peeling kawitacyjny ( jest to bezbolesne oczyszczanie twarzy za pomocą ultradźwięków), mikrodermabrazja (polega na ścieraniu warstwy rogowej naskórka za pomocą specjalnego urządzenia)
albo peeling chemiczny ( polega na złuszczania naskórka lub górnych warstw skóry właściwej przy użyciu różnych roztworów chemicznych np. kwasu glikolowego)

#7 2008-04-15 17:50:17

Anna Blaczkowska
Zaglądam tu coraz częściej

Aby poprawić stan skóry polecam kilka zabiegów: mikrodermabrazji, peelingu kawitacyjnego lub serię zabiegów złuszczania kwasami owocowymi. Jeśli skóra jest bardzo zanieczyszczona to być może przyda się także tradycyjne oczyszczenie skóry. Zabiegami mikrodermabrazji czy peelingu kawitacyjnego jesteśmy w stanie oczyścić jedynie płytkie zanieczyszczenia skóry. Podczas tych zabiegów złuszczamy warstwę rogową (martwą) naskórka i usuwamy łój i zanieczyszczenia, które tam się zgromadziły. Natomiast gruczoł łojowy ma swój początek dużo głębiej w skórze. Jeśli cały jest zapełniony wydzieliną łojową to jedynie oczyszczanie mechaniczne lub zabiegi z kwasami owocowymi poradzą sobie z dokładnym jego oczyszczeniem. WAŻNE!! Po każdym z w/w zabiegów nie wolno się opalać przez ok. 2-3 tygodnie. Dlatego też jeśli przed ślubem planowane są wizyty w solarium - należy odpowiednio wcześniej zdecydować się na zabieg złuszczania czy oczyszczania. W dniach przed ślubem można wykonać jeszcze zabiegi normalizujące pracę gruczołów łojowych oparte na profesjonalnych kosmetykach lub zabiegi nawilżające poprawiające kondycję skóry.

#8 2008-04-16 23:29:35

Ameli
Zaglądam tu coraz częściej

Gdzieś ostatnio czytałam ,ze wszystkie problemy ze skóra typu trądzik czy zaskórniaki to wina genów i złego odżywiania. Jest tak, że jeżeli ktoś w twojej rodzinie np. mama, tata miał problemy to to potem przechodzi to na dzieci. Podobno też chude, odtłuszczone mleko ma złe działanie na skórę więc powinno się go nie pić przy tego typu problemach. Słyszałam, że dobre są też obok mikrodermabrazji peelingi z kwasu salicylowego albo piogronowego.

#9 2008-12-30 15:51:51

kasiaa25846
Gość Netkobiet

witam! dostalam w prezencie krem z zagranicy i boje sie go uzywac. czy bylyby Panie w stanie poradzic mi, czy skladniki, z ktorych zlozony jest krem, moga byc szkodliwe dla mojej skory (tzn. czy moga sprzyjac powstawaniu zaskornikow). dodam, ze mam cere sucha, raczej wrazliwa, wystepuja u mnie zaskorniki otwarte (blackheads) na nosie i policzkach. z gory dziekuje za pomoc.

skladniki kremu: deionized water (aqua), caprylic capric triglyceride, cyclomethicone/dimethiconol, glyceryl stearate, emylsifying wax, dog rose (rosa canina) hips oil, jojoba (buxus chinensis) oil, cetyl alcohol, avocado (persea gratissima)oil, evening primrose (oenothera)oil, glycerin, carbomer, octyl methoxycinnamate, butyl methoxydibenzoylmethane, carrot (daucus carota sativa)oil, dead sea minerals and water (sea slit and water), dhdh hydantoin and oido propynyl butyl carbamate, fragrance (perfume), triethanolamine, liposome complex- aloe barbadensis extract, lecithin, calandula officinalis flower extract, chamomilla recutita (matricaria) extract, urtica dioica (nettle) extract, potentilla anserine (wild argimony) extract, salvia officinalis (sage) leaf extract, hedera helix (ivy) extract, tussilago farfara (coltsfoot) flower extract, centaurea cyanus flower extract, soluble collagen, urea, imadozilidinyl urea, retinyl palmitate (vit a) (and) tocopherol acetate (vit e) (and) linolenic acid (and) horse chestnut extract (and) panthenol (and) peg-40 hydrogenated castor oil, hyaluronic acid (and) serum albumin, honey extract.

#10 2008-12-30 16:15:41

Jeanne
Zbanowany

Mam nadzieję , że niczego nie przeoczyłam.Na moje oko możesz spokojnie używać tego kremu.Nadawałby się świetnie także dla osób o cerze mieszanej.
Zawiera w swoim składzie składniki nawilżające, ekstrakty z ziół , substancje "transportujące"tj.liposomy. .Oleje zawarte w nim nie mają tendencji do"zapychania".

#11 2008-12-30 17:01:53

gipsy
Wkręcam się coraz bardziej

z zaskórniakami trzeba często odwiedzać kosmetyczkę! Ja walczyłam sama, ale sie poddałam. domowe peelingi i maseczki nic nie dają ;/

#12 2009-02-09 11:21:29

Saszka30
Niewinne początki

witam wszystkich ja mam taki problem, żę zawsze wyskakuje mi coś na brodzie a są to takie kuleczki po skórą i czasami dadzą sie wycisnąć ale potem pojawia sie ich jeszcze więcej a jeśli nic z nich nie wyjdzie to potem robią się takie duże i czerwone a nastepnie blizny i nie moge sobie z tym dac rady dermatolodzy przepisuja jakies maści ale one są beznadziejne tylko wysuszaja cere sad pomocy sad

#13 2009-02-09 13:03:21

oazuu
100% Netkobieta

jowita napisał:

1. typ ) Zaskórniki otwarte - zablokowane, zanieczyszczone pory skóry  powstają wtedy kiedy pory naszej skóry są częściowo otwarte, i gromadzi się w nich łój oraz martwe komórki skóry oraz bakterie.  Czarne kropeczki -  pjawiają się wyniku procesów utleniania. Zaskórniki otwarte są objawem nadmiernej produkcji łoju przez gruczoły łojowe i równocześnie rogowacenia ujść mieszków włosowych.
.

ja ma m problem często z takimi. jakieś rady ?
słysząłam, że pomaga napar z rumianku i cytryna

jeśli chcesz wiedzieć coś o mnie, to coś Ci zdradzę.
miłość dla mnie to huśtawka, która stoi w równowadze.
bo chcę Cię z każdą wadą. Nic nie zmienię.

mój narkotyku, mój tlenie. < 3

#14 2009-02-09 15:15:29

Saszka30
Niewinne początki

błagam pomóżcie bo te zaskórniki sa okropne wszyscy mówią, że mam ładną cere ale gdyby nie puder to byłaby masakra. podajcie jakies sposoby aby się ich pozbyć ? sad

#15 2009-02-12 14:38:21

fragma26
Wróżka Bajuszka

Zastosuj Brevoxyl 3% , co prawda wysusza skórę ale na to nałóż dużo kremu nawilżającego i skóra jest gładka jak nigdy dotąd .  Ten Brevoxyl złuszcza skórę jak zmywasz buzię wodą i w ten sposób skóra staje się gładka , na mnie działa , a kosztuje 25 zł i jest to duża tubka która starcza na długo , kupisz to w aptece i koniecznie 3% pamiętaj o tym . Oprócz tego możesz jeszcze pić dużo herbaty z cytryną albo soki żeby nawilżyć skórę od środka.

Idz za głosem serca i nie obracaj się za siebie bo inni mogą to wykorzystać ...Kocham taniec , on jest zwierciadłem mojej duszy!!!!

#16 2009-02-12 14:44:16

fragma26
Wróżka Bajuszka

Chciałabym dodać że to nie prawda ze to sprawa genów , bo moi rodzice nigdy nie mieli trądziku  żadnego a ja i moja siostra mamy trądzik , ja już się z  nim trochę uporałam  i mam postać grudkową ale i tak muszę dbać o odpowiednie odżywianie ,  bo jak jem czekoladki to potem widać na mojej skórze , ja ogólnie mam jakąś alergię na słodycze ale i tak jem tylko w małych ilościach .

Idz za głosem serca i nie obracaj się za siebie bo inni mogą to wykorzystać ...Kocham taniec , on jest zwierciadłem mojej duszy!!!!

#17 2009-02-16 09:40:24

Saszka30
Niewinne początki

DZIĘKI MAM NADZIEJE, ŻE TO MI POMOŻE BO UŻYWAŁAM JUZ RÓŻNYCH ŚRODKÓW ALE NIC NIE POMAGAŁO A WIESZ CO JEST DOBRE NA POZOSTAJĄCE BLIZNY ? BO PO TAKICH OGROMNYCH I TWARDYCH WYPRYSKACH KIEDY JUZ ZEJDA POZOSTAJA MI BLIZNY, KTÓRE PÓŹNIEJ UTRZYMUJĄ SIĘ  NAWET PARE MIESIĘCY sad

#18 2009-02-16 12:39:43

fragma26
Wróżka Bajuszka

Wiem co jest skuteczne na blizny ale to bardzo kosztowne , chodzi mi o złuszczanie kwasami w gabinecie dermatologicznym , sama miałam raz nałożone i zmniejszyły mi się przebarwienia i blizny , ale niestety jeden raz to za mało żeby je zlikwidować , a taki jeden  zabieg kosztuje 200 zł przynajmniej tam gdzie ja byłam.

#19 2009-02-16 15:49:03

Saszka30
Niewinne początki

WŁAŚNIE SIE NA TYM ZASTANAWIAŁAM ALE ONE SAME MI ZNIKAJA TYLKO ZA JAKIŚ CZAS MYŚLAŁAM RACZEJ O CZYMŚ CO MOGŁOBY PRZYSPIESZAĆ CAŁKOWITA LIWKIDACĘ TYCH PRZEBARWIEŃ LUB ZMATOWIC smile

#20 2009-02-17 15:36:27

fragma26
Wróżka Bajuszka

Wiem ze można kupić specjalne kremy i one są bardzo drogie jak dla mnie i kiedyś czytałam ulotkę o tym kremie że skutecznie usuwa przebarwienia , ale nigdy nie stosowałam tego typu kremu , bo miałam Skinoren i bardzo zmniejszał przebarwienia ale jak go stosowałam,  a teraz znowu je mam , wtedy zbielały i były mało widoczne . Skinoren możesz kupić w aptece kosztuje około 50 zł.

#21 2009-02-17 21:59:34

Saszka30
Niewinne początki

Dzięki zobaczymy czy to zadziała bo narazie w to nie wierze już tyle rzeczy stosowałam , że masakra skóra mi juz sie łuszczy i dalej nic. Zawsze na miejscu pierwszych wychodzą następne sad

#22 2009-02-17 22:09:34

oazuu
100% Netkobieta

fragma26 napisał:

Zastosuj Brevoxyl 3% , co prawda wysusza skórę ale na to nałóż dużo kremu nawilżającego i skóra jest gładka jak nigdy dotąd .  Ten Brevoxyl złuszcza skórę jak zmywasz buzię wodą i w ten sposób skóra staje się gładka , na mnie działa , a kosztuje 25 zł i jest to duża tubka która starcza na długo , kupisz to w aptece i koniecznie 3% pamiętaj o tym . Oprócz tego możesz jeszcze pić dużo herbaty z cytryną albo soki żeby nawilżyć skórę od środka.

brevoxyl to jest jak dla mnie najwieksze za przeproszeniem g...
nawet moja dermatolog mi to odradzała.

strasznie wysusza buzię.

#23 2009-02-17 22:11:16

sueno6
100% Netkobieta

oazuu napisał:

fragma26 napisał:

brevoxyl to jest jak dla mnie najwieksze za przeproszeniem g...
nawet moja dermatolog mi to odradzała.

strasznie wysusza buzię.

Zgadzam się...moja skóra nie wytrzymała nawet 2dni...strasznie mnie po nim piekła i się łuszczyła..była masakra...

Skinoren jest ok - działa delikatnie, ale skutecznie...polecam

Być jak płynąca rzeka...

#24 2009-02-17 22:21:01

oazuu
100% Netkobieta

Brevoxyl zniszczyl mi troche cere, ale juz wszytsko  w normie.

tylko te czarne kropeczki mnie denerwuja...;/

#25 2009-02-17 23:30:35

fragma26
Wróżka Bajuszka

Ostatnio stwierdziłam że   chyba żaden preparat nie jest w stanie wyleczyć mojego trądziku , myślałam że mam to już za sobą i okazało się że jak tylko jem za dużo pieczywa to zaraz mnie wysypuje i dostaję ropnych wyprysków a do tego swędzi mnie skóra .  Ja już nie wiem jak się ich pozbyć , myślałam że Brevoxyl da sobie radę , ale się pomyliłam . W moim przypadku jednak chodzi o dietę , jak nie jadłam pieczywa to miałam spokój a teraz jestem załamana sad( Moja buzia  niby jest gładka ale nie w części "T". Tak myślę sobie że może to od pudru który ostatnio użyłam ,a na co dzień się nie pudruję . Muszę jednak kupić sobie Skinoren , jest sprawdzony i najlepszy ze wszystkich jakie miałam !

#26 2009-02-18 10:13:30

Saszka30
Niewinne początki

Ja dziś dostałam jakiś preparat na te moje blizny od dermatologa ale powiedziała, że jeżeli będę wyciskać to będzie jeszcze gorzej. Od dziś koniec z wyciskaniem bo wtedy jest faktycznie tego mniej. A ten skinoren to jest puder jakiś ??

#27 2009-02-19 00:43:30

fragma26
Wróżka Bajuszka

Skinoren to jest krem na trądzik i przebarwienia po trądziku,  był kiedyś na receptę ,  ale ostatnio się dowiedziałam ze jest dostępny beż recepty.

#28 2009-02-21 15:59:10

Milo
Niewinne początki

Ja robię coś takiego:
Po dokładnym umyciu twarzy poddaję ją 5 minutowej parówce (wystarczy talerzyk gorącej wody nad którym pochylamy się z ręcznikiem na głowie), a gdy ten czas minie delikatnie osuszam chusteczką higieniczną. Natychmiast potem nakładam na twarz dosyć grubą warstwę maści ichtiolowej (radzę to robić gdy nie ma nikogo w domu, ponieważ jest brązowa i brzydko pachnie) i zostawiam ją na 2 godziny. Nie należy obawiać się żadnych efektów ubocznych, gdyż maść jest bardzo tłusta. Samą maść dostać można w każdej aptece za około 2 zł, wyciąga ona ropnie. Po tych 2 godzinach ścieram maseczkę dosyć mocno dociskając wacik a to, co jeszcze pozostało czyszczę watką nasączoną w wodzie utlenionej. Teraz myję twarz ciepłą wodą (używając normalnego mydła) a na sam koniec płuczę ją zimną - zamyka pory.
W moim przypadku efekt jest widoczny wyraźnie już po 1 zastosowaniu tej metody. Czarnych kropek jest co najmniej o połowę mniej, chcąc natomiast pozbyć się ich wszystkich zabieg powtarzam jeszcze około 3 razy w ciągu tygodnia (najlepiej co 2-3 dni)
UWAGA!
- dzień wcześniej można zrobić najzwyklejszy peeling twarzy
- parówka jest konieczna, maść nałożona na skórę bez takiego przygotowania niewiele da gdyż tradycyjnie stosuje się ją punktowo bez zmywania
- maści nigdy nie zmywamy od razu wodą, ścieramy ją wacikiem razem z syfami, które wyszły
Potem już tylko kremik nawilżający
Powodzenia

#29 2009-02-21 16:27:22

sueno6
100% Netkobieta

Dzięki Milo za poradę...
wypróbuje smile
I oczywiście napiszę o efektach...
parówki robiłam wcześniej, ale w połączeniu z tą maścią nigdy...
Pozdrawiam wink

Ostatnio edytowany przez sueno6 (2009-02-21 16:27:47)

Być jak płynąca rzeka...

#30 2009-03-02 10:10:38

Saszka30
Niewinne początki

Wiesz co ja powiem tak, wiem cos o tym bo mam podobny problem. Wcześniej uzywalam takiego jak ja to mowie mojego specyfiku i poznikalo mi wszystko i stwerdzilam ze juz nie musze uzywac. Ale teraz znowu mi powyskakiwało sad Zaczełam znowu stosować mydło siarkowe i jest juz duzi duzo lepiej. Polecam wszystkim to mydło bo naprawde pomaga w wyleczeniu niedoskonałosci. Co prawda wysusz skóre ale wspaniale ja oczyszcza. Wiadomo nie przejdzie od razu ale tak po miesiacu stosowania rano i wieczorej widać różnicę. Ja stosowalam juz tysiace masi i nic a tu zwykle mydełko mi pomogło. Szkoda sie truc jakimis tabletkami. Ja jestm w 100 % zadowolona. Poleciłam też kilku moim znajomym i one potwwierdziły, że pomaga więc może wrto spróbować, jest niedrogie i skuteczne. Pozdrawiam

#31 2009-03-28 23:43:12

karina1
Zbanowany

A gdzie radzicie robić sobie oczyszczanie kwasami u kosmetyczki czy u dermatologa, bo różne opinie się słyszy...Chyba ie było jeszcze przypadku poparzenia, przynajmniej nie słyszałam o takim.

#32 2009-03-29 16:20:59

fragma26
Wróżka Bajuszka

Ja osobiście polecam złuszczanie kwasem u dermatologa estetycznego , miałam tylko raz robiony i byłam zadowolona z efektu , nie pamiętam jaki to był kwas ale coś bardzo mocnego i głęboko oczyszczał mi skórę . Mam zamiar kupić taki kwas na allegro ale nie wiem który wybrać??

#33 2009-06-23 13:57:53

lukacjanka
O krok od uzależnienia

Mi koleżanka poleciła żel benzacne, a ponieważ byłam już zapisana do dermatologa to podczas wizyty zapytałam czy mogę go stosować. Lekarz potwierdził, że jak najbardziej. Benzacne jest bez recepty, więc teraz jak potrzebuję to już nie biegam do dermatologa tylko sama kupuję, bo mi pomaga smile

#34 2009-06-23 16:03:59

blacrose
Dobry Duszek Forum

i ja mam taki problem, mało tego mam rozszerzone naczynka krwionośnie w okolicach nosa i na nim. Nie bardzo moge więć stosowac tzw. parówki. Może macie inne sposoby na pozbycie się tego paskudztwa. Aha i czy taka kurację kwasami mogę sobie przeprowadzić sama w domu (widziałam półprodukty w intenecie) i czy moja cera skłonna do podrażnień (pękające naczynka) nie stanowi przeszkody w tego typu zabiegach?

#35 2009-06-24 21:42:43

fragma26
Wróżka Bajuszka

Skóra naczynkowa  także potrzebuje złuszczania tylko odpowiednie kwasy muszą być użyte w niskim stężeniu i najlepiej kwasem migdałowym lub piling kawitacyjny można zastosować . Nie wiem jak działają te kwasy do domowej kuracji ale chciałabym się tego dowiedzieć bo sama myślę o tym.

#36 2009-06-25 10:13:07

oazuu
100% Netkobieta

lukacjanka napisał:

Mi koleżanka poleciła żel benzacne, a ponieważ byłam już zapisana do dermatologa to podczas wizyty zapytałam czy mogę go stosować. Lekarz potwierdził, że jak najbardziej. Benzacne jest bez recepty, więc teraz jak potrzebuję to już nie biegam do dermatologa tylko sama kupuję, bo mi pomaga smile

benzacne jest okropny. strasznie wysusza twarz.

#37 2009-06-29 02:48:57

lukacjanka
O krok od uzależnienia

Benzacne wysusza pryszcze, tak właśnie działa, jak większość środków na pryszcze, szczególnie z nadtlenkiem benzoilu. Dlatego żeby nie wysuszyło też skóry to trzeba kremy nawilżające używać, najlepiej dwa razy dziennie. Ja nie miałam z wysuszeniem problemów, a pryszcze zniknęły:)

#38 2009-06-29 08:49:49

oazuu
100% Netkobieta

no nie wiem.

mi moja dermatolog odradzała ten preparat, poza tym ja sama się przekonałam co robi z twarzą, mimo, że używałam kremów nawilżających...

Stopka forum