Czy można pokochać kogoś, kto nie pociąga nas fizycznie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Czy można pokochać kogoś, kto nie pociąga nas fizycznie?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: Czy można pokochać kogoś, kto nie pociąga nas fizycznie?

Chodzi o kolegę, znamy się od prawie trzech miesięcy. On od początku traktował mnie poważnie. Jakiś czas temu wyznał mi, że zakochał się we mnie. Ja bardzo go lubię. Jest miły, inteligentny, zabawny, troskliwy, pracowity. Traktuje mnie jak kogoś naprawdę wyjątkowego czasami myślę sobie, że na to nie zasługuję. Ale czuję, że na razie między nami nie ma tego "czegoś". Nie ciągnie mnie tak do niego, jak jego ciągnie do mnie. Po prostu nie kręci mnie fizycznie, nie ma tej chemii. Jakiś czas pocałował mnie, zupełnie nie byłam na to gotowa. Powiedziałam mu, żeby póki co wstrzymał się z takimi krokami, bo ja nic do niego nie czuję. Zrozumiał, ale od tego momentu boję się, że po raz kolejny nie usiłował tego zrobić, nie chcę tego.
Czasem miewam jakieś "przypływy" uczuć, bo czuję się naprawdę dobrze w jego towarzystwie, mamy podobne charaktery, a czasem nie jestem przekonana. Każdy uważa nas za parę, on jest szczęśliwy w moim towarzystwie i każdy widzi, że od kiedy się spotykamy zmienił się. Wiele razy rozmawiałam z nim na temat tego, co będzie dalej z nami. To on przeważnie wałkuje ten ten, co poniekąd mnie męczy, momentami czuję się jak w klatce, pod presją, jakbym nie miała innego wyjścia tylko musiała go pokochać. Często między nami dochodzi wtedy do sprzeczek. On mnie potem przeprasza, tłumaczy, że to dlatego, że nie wie ile jeszcze wytrzyma, że ma kompletny mętlik w głowie, ale za jakiś czas znów robi to samo. Rozumiem go, ale ja sama lepiej się w tej sytuacji nie czuję. Mam poczucie winy, że on tyle dla mnie robi, tak bardzo mu na mnie zależy, a ja nadal nie potrafię go pokochać. Boję się, że to uczucie z mojej strony nigdy się nie pojawi i że go skrzywdzę, choć nie znam nikogo lepszego od niego i pewnie nigdy nie poznam. Jestem totalnie pogubiona w tym wszystkim, nie wiem co robić. Zastanawiam się, czy ten pociąg może się pojawić później. Wiem, że wygląd to nie wszystko, nie jestem wymagająca, co do wyglądu, czasem wystarczy to "coś", aby zaiskrzyło, a tu chyba tego po prostu nie ma.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy można pokochać kogoś, kto nie pociąga nas fizycznie?

No tylko dlatego że się komuś podobasz nie musisz być z tą osobą na siłę jeśli nic nie czujesz... On doskonale wie o tym że póki co w Tobie nie ma żadnych większych uczuć względem niego.. (bo mu o tym powiedziałaś) I bądź co bądź ale musi to uszanować bo od takiej jego "upierdliwości" nic się nie wykluje a wręcz przeciwnie zaczniesz odczuwać dyskomfort i obawy - a to że go skrzywdzisz,a to ze nie pokochasz (tak jak teraz) itp itd i wasze dotychczasowe relacje się pogorszą ..
"Czasem miewam jakieś "przypływy" uczuć, bo czuję się naprawdę dobrze w jego towarzystwie, mamy podobne charaktery"
Sama musisz się zastanowić, czego chcesz.. może musisz jeszcze trochę poczekać.. miłość może przyjść z czasem (albo i nie ) ..
Oby dwoje wiecie na czym stoicie.. i tylko -czas,czas,czas ...

Pozdrawiam

3

Odp: Czy można pokochać kogoś, kto nie pociąga nas fizycznie?

A co czulas jak Ciebie calowal?
Mysle ze jak masz watpliwosci to nie powinnas w to wchodzic, a na zwiazek z rozsadku jestes za mloda smile
takie zwiazki z rozsadku czasem wypalaja, czasem wybucha ta milosc pozniej ale to nie jest regula
chemia moze przyjsc z czasem ale nie musi..
a jak Ci sie nie podoba to jak sobie wyobrazasz go calowac, przytulac i dotykac, uwazam ze potencjalny partner no powinien pociagac bo przeciez wiecznie nie bedzie mu wystarczalo patrzenie w oczy

4

Odp: Czy można pokochać kogoś, kto nie pociąga nas fizycznie?

Co czułam? Właśnie nic. Potem jeszcze miałam potworne wyrzuty sumienia, że nie powiedziałam mu wcześniej, że tego nie chcę i nie jestem gotowa. Nie chciałam tego, po prostu. I jak na razie nadal nie chcę. Dlatego tak bardzo się boję, żeby nie chciał czasem tego powtórzyć, mimo tego, że postawiłam mu sprawę jasno, żeby się z tym wstrzymał. A jemu jest ciężko, bo powiedział, że z każdym dniem coraz bardziej mnie kocha. Też uważam, że związek z rozsądku nie wchodzi w grę. Poza tym oboje byśmy się męczyli.

5

Odp: Czy można pokochać kogoś, kto nie pociąga nas fizycznie?

A ja mysle, że nie ma na co czekać i trzeba przerwać tą znajomosc. Nie szkoda Ci faceta?

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Czy można pokochać kogoś, kto nie pociąga nas fizycznie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024