Po roku z Naraya Plus - plamienia, krwawienia. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Po roku z Naraya Plus - plamienia, krwawienia.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: Po roku z Naraya Plus - plamienia, krwawienia.

Witajcie smile

Od ponad roku biorę tabletki Naraya Plus (system 24+4). Zawszę biorę je o tej samej godzinie rano i nigdy nie miałam z nimi żadnych problemów, wręcz byłam zachwycona, jak dobrze mam je dobrane...
Niestety od ok 3-4 miesięcy początkowo zaczęły pojawiać się plamienia przy 14 tabletce (2 razy) oraz raz w 3 tyg przyjmowania. Niestety w tym miesiącu, już nie nazwę tego plamieniem, ale krwawieniem (znów w połowie cyklu - 14 tabletka) - z początku żywą krwią, później jak przy normalnym okresie. W internecie przeczytałam opinie i stwierdzenia, że po jakimś czasie tabletki "mogą nie trzymać cyklu". Czy coś takiego w ogóle istnieje? Gdyby tak było, w ulotkach byłaby informacja - zmienić po roku. Inne opinie, że tabletki zawierają za mało hormonów. Dodam, że pierwsze 2 miesiące brałam Microgynon, który uchodzi za bombę hormonalną starej generacji - ale po nim strasznie mnie wysypało na dekolcie, następnie lekarz zmienił na Narayę Plus (mniejsza zawartość hormonów) i wszystko było super. Straciłam w ciągu tego roku na wadze - jak zaczęłam je przyjmować - ważyłam ok 74 kg - żadnych plamień nie było ... dziś ważę 65 i ciągle mam te problemy... Czy może któraś z Was miała podobny przypadek? Dziś jestem na 1 placebo... także czekam na krwawienie z odstawienia... chociaż dopiero 3 dni temu skończyło się poprzednie ;/ ... mam jeszcze jedno opakowanie i pojęcia nie mam czy jest sens je brać. Jak tylko zakończy się krwawienie, mam zamiar zarejestrować się do lekarza. Może należy zmienić na jakieś z większą zawartością estrogenu (Naraya ma go 0,02 mg a np. Sidretella 30 - 0,03 mg). 
Ciekawa jestem podobnych przypadków. Mam nadzieję, że nie istnieje tu żadna przyczyna 'fizyczna', wywołana przez antykoncepcję hormonalną. Nie po to są tabletki, by bać się że nas nagle złapie 'okres' na ulicy...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Po roku z Naraya Plus - plamienia, krwawienia.

Witam
Naraya to bardzo niebezpieczne tabletki. Po pół roku stosowania pojawiają się objawy uboczne. Problem polega na tym, że często jednocześnie. Zrobiłam ankietę w gronie 100 kobiet w wieku od 35 do 49 lat. Okazał się, że u większości (80%) po dwóch miesiącach pojawiły się się silne zawroty głowy, kołatanie serca, natomiast w przypadku 60%  dołaczyła się również zakrzepica odbytu. Dodam, że sama jestem również w grupie tych 60%.

3

Odp: Po roku z Naraya Plus - plamienia, krwawienia.

ja bagatelizowałam złe samopoczucie i objawy przy pigułkach i po ich odstawieniu w czasie starań o dziecko okazało się, że nie mam regularnych owulacji podczas cyklu ;( starałam się 7 miesięcy ale udało się, wówczas zaczęłam również śledzenie owulacji testerem ze śliny, takim wielokrotnego użytku, kropla śliny i wiadomo o co chodzi, on mi pomógł by wiedzieć kiedy starania mają sens

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Po roku z Naraya Plus - plamienia, krwawienia.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024