Produkty bogate w żelazo - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-08-21 09:19:47

katim
Niewinne początki

Produkty bogate w żelazo

Witam,

Od dłuższego czasu cierpię na niedokrwistość spowodowaną brakiem żelaza ... Narazie uzpełniałam te niedobory poprzez suplementy zawiejaće żelazo (fumaran itd.)  w tej chwili myśle aby stopniowo za radą lekarza przechdozić na produkty które są bogate w ten składnik ... W internecie znalazłam ze żelazo zawiera między innymi brzoskwinia , fasolka szparagowa , wątroba , truskawki, wiśnie ale może wy znacie coś jeszcze tak żeby bardziej urozmaicić diete ....

#2 2009-08-21 09:26:25

Agatka
100% Netkobieta

Re: Produkty bogate w żelazo

Sok porzeczkowy zawiera dużo żelaza. Kiedy miałam anemię to wypijałam mniej więcej co drugi dzień buteleczkę tego soku. Możesz też kupić czarne porzeczki i ugotować kompot. Poza tym buraczki. Możliwości z buraczków nie ma wiele, ale napewno możesz ugotować zupę buraczkową czy do obiadu potrzeć buraczki. Dużo żelaza zawiera też zielona sałata, zielona pietruszka, papryka, pomidory, truskawki, maliny.
Sama więc widzisz, że produktów bogatych w żelazo jest wiele.
Ale najbardziej polecam sok z czerwonych porzeczek i buraczki.

Ostatnio edytowany przez Agatka (2009-08-21 09:26:38)

#3 2009-08-21 09:29:00

katim
Niewinne początki

Dzięki smile Barszczyk w każdej postaci wielbię od dłuższego czasu smile

#4 2009-08-21 10:02:17

Agatka
100% Netkobieta

Acha, staraj się nie używać (lub w niewielkich ilościach) octu, gdyż zabija zelazo. Lepiej więc się ograniczyć. A dobry barszczyk nie jest zły wink

#5 2009-08-21 13:55:31

Szczurunia
Przyjaciółka Forum

Kiedyś mojej koleżance na anemię lekarz polecił duże ilości aronii.
Nie zapominajmy o świeżej natce pietruszki:) Dużo żelaza ma też szpinak.
Produkty bogate w żelazo należy łączyć z tymi, które mają dużo witaminy C, znacznie zwiększa to jego przyswajalność.
Ja piję sok buraczany z hortexu, można kupić taki 'barszczyk czerwony' w kartonie (sok buraczany wymieszany z jabłkowym i przyprawami), całkiem smaczny.

Czyż nie ma hipokryzji w tym, że upominamy dzieci gdy krzywdzą kotki czy pieski, podczas gdy sami zasiadamy do stołu, na który zabito dziesiątki stworzeń?

#6 2010-05-28 20:13:41

Agatka
100% Netkobieta

post przeniesiony

Copowiecie napisał:

witajcie...
od wielu lat,mam duże niedobory żelaza i magnezu..caly czas pije magnez,biore zelalo i nic,caly czas wysoka niedokrwistosc,nawet tabletki antykoncepcyjne,ktore mialy mi pomoc z bardzo bolesnymi i obfitymi miesiaczkami,nie pomagaja....
musi tu wdrozyc dietetyk? czy sa jakies rady na to?

#7 2010-05-28 20:43:22

carboczar
Net - EKSPERT

Czy była zdiagnozowana przyczyna anemii?Jakie preparaty stosujesz?Czy wiesz  jak uzupełniać niedobory w sposób naturalny?Czy pijesz kawę,alkohol?Czy leczysz się w poradni hematologicznej?

#8 2010-05-29 09:36:36

Alcia84
Zaglądam tu coraz częściej

Mi przy anemii bardzo pomogło picie pokrzywy z cytryną (żelazo roslinne musi byc spozywane w towarzystwie wit. C żeby się dobrze wchlaniać), 2 razy dziennie pilam szklankę takiego naparu i po miesiacu miałam już całkiem dobre wyniki. Co do sztucznych suplementów to czytalam gdzieś, że mają kiepską wchłanialność, czyli, że do organizamu wchłania się tylko mały procent żelaza.

#9 2010-06-11 10:29:16

limonkaa
Na razie czysta sympatia

produkty bogate w żelazo, to przede wszystkim mięso czerwone wątróbka, ryby - ponieważ nie powinno sie jesc duzo watrobki czy mies, to warto pomyslec o produktach roslinnych bogatych w zelazo, a tu sa migdały soja - ktora przy okazji jest swietnym zrodlem wysokowartosciowych bialek... warto też pamietac, ze do lepszego przyswajania zelaza potrzebna jest witamina c, wiec znajdz miejsce w swojej diecie dodatkowo na owoce cytrusowe, natke pietruszki, pomidory, nawet ziemniaki w naszej kutlurze sa swietnym zrodlem wit c , bo jemy ich zazwyczaj sporo. Jesli chodzi o sojowe produkty, to polecam marke alpro soya, obecnie prowadzimy taka mala akcje promocyjna. dostepne sa napoje , deserki, wiec ta forma soi jest bardzo atrakcyjna smile

#10 2010-06-11 10:43:13

alaclaudie
Przyjaciółka Forum

Żelazo: żółtka jaj, wątroba, mięso, płucka, kaszanka, czarny salceson, fasola, brokuły, groch, szpinak, orzechy, suszone brzoskwinie, owsianka.
Zielona pietruszka, szpinak - zawiera dużo wit. C- łatwiej sie wchłania żelazo.

#11 2010-06-20 01:29:32

dziunia
Na razie czysta sympatia

Witam! Brak żelaza to problem, na który cierpi bardzo dużo kobiet. Ja i moje córki też miałyśmy ten problem. Jest trochę produktów, które zawierają żelazo, ale jak ktoś wcześniej zauważył problem jest z jego przyswajalnością. Ja bardo się starałam pokonać problem odpowiednią dietą obfitującą w wołowinę, kaszę gryczaną, różne surówki itp. Kosztowało mnie to dużo czasu i nerwów przy okazji. Dopiero jak zastosowałyśmy naturalne suplementy sytuacja się poprawiła. Bo jak tu wcześniej ktoś zauważył ważna jest przyswajalność, obecność wit. c. To co zapisał ci lekarz jest sztuczne, które w jakimś procencie tylko się wchłonie. Preparat który zażywałyśmy nazywa się nutrimax i można go kupić w internecie. Nie jest tani, bo około 100, ale rzeczy naturalne są zawsze drogie. Zawiera on dzienną dawkę żelaza a przy okazji wiele innych dobrych rzeczy. Po dwóch miesiącach kuracji hemoglobina się wyraźnie podniosła i poziom żelaza we krwi. Tu jest sprawa jasna, bo można w laboratorium zbadać sobie jaki się ma poziom żelaza. Pozdrawiam

#12 2010-06-22 08:51:45

Graszka
Dobry Duszek Forum

To, że jest mniejsza wchłanialność to moim zdaniem dobrze - zazwyczaj w takich preparatach jest 100%zapotrzebowania - a jednak w normalnych produktach też żelaza dostarczamy - także to się po prostu uzupełnia smile I dobrze bo w diecie też ciężko dobrać idealną dawkę smile Ja brałam żelazo w postaci musujących tabletek - podobno taka postać jest bardziej 'atrakcyjna' dla naszego organizmu ;]

Stopka forum