Brak okresu, brak ciąży.. - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-08-19 20:45:03

becia__86
Niewinne początki

Brak okresu, brak ciąży..

Witam serdecznie! Mam pewien problem- od około 2 tygodni spóźnia mi się okres... Wykonałam już dwa testy ciążowe- najpierw jeden, kolejny 3 dni później, obydwa były wykonane w porannych godzinach- wynik w obu przypadkach był negatywny... Więc chyba możemy założyć brak ciąży. Jeśli nie jestem więc w ciąży, to dlaczego wciąż nie mam okresu? Dodam, że ostatnio współżyłam okoła miesiąc temu, oczywiście z zabezpieczeniem (prezerwatywa + globulka). Nigdy nie miałam regularnego okresu, ale wiadomo, co przychodzi pierwsze na myśl, gdy się współżyje : ) tak więc brak okresu przez jakiś czas już mi się zdarzał, ale tym razem zaczynam się trochę niepokoić. A więc brak okresu i brak ciąży- jak myślicie co to może być? Czy jest sens żeby jeszcze raz wykonywać test ciążowy?
Może nie powinnam jeszcze panikować i poczekać jakiś czas, a później udać się do ginekologa? Jak myslicie co mam teraz zrobić? Buziaki!!

#2 2009-08-19 20:47:35

PurBlanca <3
Przyjaciółka Forum

Re: Brak okresu, brak ciąży..

Ja sądzę,że powinnaś złapać glęboki oddech i się uspokoić smile
Po pierwsze byłaś zabezpieczona,po drugie nie miałaś nigdy regularnego okresu,wiec jakby nie patrzec nie masz czym sie martwic smile

Penetruję swoj wewnętrzny kosmos i płaczę nad rozlanym mlekiem.

#3 2009-08-19 20:54:34

becia__86
Niewinne początki

Ale wiecie jak to jest dziewczynki;) Kennedy- liczę zawsze od ostatniej miesiączki choć szczerze mówiac wygląda to mniej więcej tak- marzec- okrs od 17, kwiecień okres od 3, maj okres od 1, czerwiec okres od 13, lipiec okres od 6, sierpień- brak do dzis:p i juz sama niewiem czy schizuje czy mam sie uspokoic;) brzuch mnie niby pobolewa jak na okres ale to trwa juz z 1,5 tygodnia i juz sama niewiem co i jak..sad

#4 2009-08-20 06:38:19

becia__86
Niewinne początki

w sumie to masz rację..wink musze troszki wyluzować, bo od tych 2 tygodni nie myślę o niczym innym..sad uspokoilas mnie, dziekuje:):*

#5 2009-08-21 11:16:06

gosia1989
Dobry Duszek Forum

hmmm.. tak to czytam i myślę że powinnas pójśc do gina Beciu:) bo ja miałam to samo tez, taki nieregularny okres, spóźniajacy się i do tego bolesny i za kazdym razem myślałam ze to ciaza..a okazało sie że to PCO... dla własnej pewnosci ze wszystko jest ok lepiej pojdz do lekarza, bo może ci to nawet na zdrowie lepiej wyjdzie:) nie będziesz się tak stresowac;)

#6 2009-08-21 11:32:50

Bliźniaczka22
Przyjaciółka Forum

kiedyś nie miałam okresu przez powyzej miesiąc bo żyłam w okropnym stresie, może u ciebie tez jest podobnie? brzuch bolał ale okresu  nie było smile a potem wszystko wróciło do normy i jest regularnie. tyle ze miałam zawsze regularnie smile

Co się dzieje teraz z tymi "przyjaciółmi" ?

#7 2009-08-22 10:49:45

becia__86
Niewinne początki

wlasne w przyszłym tygodniu wybieram sie na badania krwi (nie mialam kiedy wczesniej tego zrobic a wg mojej ginekolog u ktorej bylam jakies 3 miesiace temu:/ mam zbyt niska prolaktyne..) i mam nadzieje ze sie wszystko wyjasni:) przedwczoraj mialam taki bol brzucha ze bylam na 99% przekonana ze ciocia sie pojawi a tu nic.. i od tej pory zadnego bolu, zadnego niczego.. dodam, ze poza brakiem okresu nie mam zadnych innych objawow- piersi jaki byly takie sa (znaczy sie ten sam rozmiar i miekkosc- moj mezczyzna to sprawdzal bo ma lepsze czucie w rekach pod tym wzgledem:p), temperatura tez nie jest podwyzszona.. PCO? a co to takiego Tajemnicza Lady? nie slyszalam o tym wczesniej.. Blizniaczka22 moze to tez moje przemeczenie, ostatnio tak mi leca dni ze niewiadomo kiedy, stres zwiazany z brakiem okresu a do tego nerwowka w domu..:? Ostatnio tez jakos malo jem, ogolnie zmienil sie troszke moj tryb zycia bo wstaje o 6 a w domu po pracy jestem przed 18.. Buziaki dziewczynki i dziekuje Wam:)

aaaa i w marcu bralam leci na stan zapalny pochwy- podobno byl dosc mocny.. z tym ze nie bylam u kontroli bo szczerze powiem ze nawet nie mialam kiedy:( wiem, ze to kiepska wymowka ale tak bylo:( i za tydzien jak bede miala wyniki badan krwi to sie wybieram do gina

#8 2009-08-31 12:44:54

dziubek2567
Niewinne początki

u mnie pcos zaczelo sie stanem zapalnym a konczy sie na tym ze nie wiem czy kiedykolwiek bede miec dzieci a mam dopiero 19 lat. wez sie lepiej za siebie zanim bedzie za pozno ja poczekalam i teraz zaluje.

#9 2009-09-05 23:00:07

ewelina2
Niewinne początki

Tak was czytam i muszę coś dopisać na pocieszenie ja od 18 roku  zycia czyli od 17 lat mam zdiagnozowane PCO czyli zespół policystycznych jajników tak jak wy nie maiłam regularnych okresów czasami i przez 3 miesiące nie miałam okresu ale ginekolog przepisał mi tabletki Diana 35 i po ich odstawieniu zaczęłam starać się o dzidziusia i po 7m-c mi się udało potem chciałam drugiego ale nie udawało mi się i dałam sobie na luz nawet lekarz mówił że drugi cud sie raczej nie zdaży i mam się cieszyć że chociaż jedno dziecko mam a tu 9 m-c temu urodziłam drugiego synka co prawda różnica między moimi dziećmi jest duża bo przeszło 10 lat ale jak widać cuda się zdażają. Pozdrawiam

#10 2009-09-07 15:46:12

becia__86
Niewinne początki

hmmm.. ja do gina wybieram sie w tym tygodniu, dostalam w koncu tydzien temu okres:) oczywiscie coby byc pewna zrobilam test beta HCG i po kilkudniowym czekaniu okres przyszedl;) ale powiem szczerze ze tych nieregularnosci mam coraz bardziej dosc bo nie mozna sie ani przygotowac na nadejscie okresu a jak sie spoznia to wiadomo- nerwowka.. dziekuje Wam bardzo dziewczynki za wsparcie, mam nadzieje ze PCO mnie nie dotyczy, bo w przyszlosci bardzo chce miec dzidziusia i to niejednego..  Buziaki Kochane!:*

#11 2009-09-07 16:09:27

niki
100% Netkobieta

becia u ciebie to chyba ta nerwówka okres spóźniła, dobrze, ze juz po wszystkim

każdego dnia człowiek walczy o przeżycie

#12 2009-09-21 16:13:05

stokrotka25
Wkręcam się coraz bardziej

mi okres sie spoznił 2,5 tygodnia przyczyna...zbyt duzo ćwiczen od razu...

#13 2009-09-21 16:18:11

stokrotka25
Wkręcam się coraz bardziej

zapomniałam dodac mi tez sie okres spożniał 3 tygodnie i robiłam w tym czasie 4 testy rano! i zaden nie wykrył ciazy....nawet byłam zdziwiona bo kochalismy sie bez zabezpieczenia(staralismy sie o maluszka) poszłam do lekarza i byłam juz w 6 tyg ciazy a testy nic nie wykryły!!! ale Ty spokojnie jak byłas zabezpieczona to nie masz sie co martwic:) moze to od stresu,wysiłku fizycznego,diety przyczyn moze byc wiele najlepiej isc do lekarza:)

#14 2009-09-29 14:19:49

Aguśka20
Wróżka Bajuszka

Mi sie okres spóźnial 3 miesiące. Choć współżyłam to na pewno w ciąży nie byłam. Różnie to bywa. Czasem stres, jakieś przeżycia itd. mogą być powodem opóźnienia okresu. Uspokoj sie i poczekaj na pewno wkońcu dostaniesz miesiączkę. Ja bym sie zaczęła martwić po ok miesiącu.

Życie jest łatwiejsze niż się wydaje.
Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia,
obywać się bez tego, co niezbędne
i znosić rzeczy nie do zniesienia.

#15 2009-12-22 12:11:33

kasia208888
Niewinne początki

po prostu bierz luteine idz do lekarza przepiszę Ci

#16 2010-03-17 12:49:19

Topka
Niewinne początki

Witam.Piszę do Was kobietki,bo licze na waszą pomoc.Ostatni okres miałam 5.01.2010r i do dzisiejszego dnia nie mam go.Myślałam o ciąży ale naszczęście to nie to.Lekarz ginekolog powiedział mi,że mam zaburzenia hormonalne i przepisał mi tabletki antykoncepcyjne,ktore brałam i teraz zrobilam sobie przerwe 7mio dniową... gdzie w tych dniach miało mnie zalać,a tu nic...mija już 6 dzień a okresu nie widać!!Więc coś jest nie tak.!! Czy ktoraś z was przechodziła to kiedyś tak jak ja??Pozatym pytanie z tym jest kolejne.. czy ja jestem teraz płodna,czy nie?? Jeśli jesteście w stanie mi pomuc to bardzo proszę o porade..!! sad

#17 2010-03-17 13:08:23

Anemonne
Moderator

Biorąc tabletki antykoncepcyjne według zaleceń nie jesteś płodna. A z brakiem okresu wybierz się znów do lekarza, innej rady nie widzę - tylko lekarz będzie wiedział, co zrobić.
A miałaś robione badania na poziom hormonów?

Topka napisał:

pomuc

pomóc.

Ostatnio edytowany przez Anemonne (2010-03-17 13:09:08)

#18 2010-03-17 15:11:52

Rubi ***
Dobry Duszek Forum

Też raz tak miałam - spóźniał mi sie okres i oczywiście od razu panika, że ciąża... Ale przeciez brak miesiaczki nie jest tylko i wyłącznie spowodowany ciążą, mogą byc tez inne przyczyny takie jak stres lub intensywne ćwiczenia fizyczne

#19 2011-07-26 15:20:31

dominika25
Netbabeczka

hej ja tak jak ty stokrotka okres spózniał mi sie ponad 2 tyg zle sie czułam zrobiłam testy i nic po 16 dniach zaczeło leciec mi troche krwi przy oddawaniu moczu na drugi dzień juz mniej wkładki czyste nie wiem czy uznac to za okres czy ciąze ?w piątek mam wizytę umieram z ciekawości .W styczniu miałam odwrotnie okresu nie miałam testy pozytywnie poszłam do lekarza ciazy nie widać zrobiłam beta hcg było podwyższone jak się okazało poroniłam i przy tym krwawiłam 1 dzień już nie wiem jeszcze 2 dni niepokoju

#20 2011-12-13 11:09:38

nesska
Niewinne początki

Witam. Mam pewien problem od 8 dni spoznia mi sie okres, zrobiłam test i wyszedł negatywny. Nastepnie udałam sie do ginekologa który niezbyt mnie uspokoił. Powiedział , ze mam nadżerke a okres "raczej" powinien sie pojawic na dniach albo jest to wczesna ciąża której On nie widzi. Strasznie sie denerwuje bo juz sama nie wiem co mam o tym myslec . Czy któras z was miała juz taka sytuacje ?

#21 2011-12-25 20:03:37

nina18
Niewinne początki

Witam, ostatni okres mialam 11.11 i do tej pory nie mam kolejnego..mam nieregularne miesiączki. Zdarzyło się że jedną miałam miesiąc, innym razem nie mialam w ogóle w miesiącu. Tym razem jednak miałam objawy które wskazywały na okres..byłam nerwowa, zmiany nastroju, obolałe piersi, brak śluzu...ale okresu jak nie bylo tak go nie ma...teraz objawy mi przeszly..jestem tylko nadal rozdrazniona i czasem boli mnie podbrzusze albo kłuje w okolicach jajników...o co w tym wszystkim chodzi,,? zaczyna mnie juz to denerwowac i mam różne urojenia ;p

#22 2011-12-25 20:11:47

PłomiennaLena
Cioteczka Dobra Rada

Brałaś może jakieś leki? Chorowałaś? Ja gdy mam antybiotyki mam tak samo: wszystkie objawy, po czym zaczynają ustępować i w ciągu 2-3 przychodzi okres smile

Chyba, że współżyłaś?

Albo poprostu stres, depresja, nerwica?

No jest też opcja, że sobie coś zainfekowałaś/zaziębiłaś, więc jeśli na dniach nie nadejdzie to po świętach polecam zapisać się do gina smile

PS. Ja zazwyczaj mam regularne poza cięższymi chorobami, raz jednak miałam takie objawy jak ty i spóźnienie podobne, ja się śmieje, że to był mój skok w dorosłość, bo od tego czasu mam wszystko już mega mega dokladne, no i wlasnie lekarka powiedziala gdy spytalam o to, ze to moglo byc spowodowane zakonczeniem tego wlasnie dojrzewania:P

#23 2011-12-25 20:14:45

nina18
Niewinne początki

nie chorowałam ostatnio smile kiedyś juz ginekolog zapisał mi luteine 50 nawet bralam przez kilka dni i nic...

nie wspołżylam....znaczy bylismy blisko z chlopakiem i było troche gorąco heh ;p ale bylismy w ubraniach, poza tym nie zauwazylam zeby mial wytrysk..przynajmniej nic mokrego nie mialam na ubraniu później

#24 2011-12-25 20:18:12

nina18
Niewinne początki

dodam że stres jest i to duży,...osłabienie, zawroty glowy, wypadanie włosów...to przez szkole...problemy zaczely się wlasnie kiedy poszlam do LO...i tak to trwa..
zaczynam już się sama nakręcać...szukam chorób jakie moge mieć...juz nawet mysle ze jestem w ciązy choc na to raczej szans nie ma przy takim czyms..

#25 2011-12-27 15:08:08

nina18
Niewinne początki

no..wkońcu po ponad 40 dniach jest hehe

#26 2011-12-27 16:45:21

PłomiennaLena
Cioteczka Dobra Rada

Ciesze sie smile i powiem ze podobnie mam z lo:) a w tym roku mmatura - brrr!

#27 2011-12-28 21:44:44

nina18
Niewinne początki

no ja niestety też pisze w tym roku :] a co zdajesz ? ja biol R i chem R smile

#28 2012-01-10 13:22:55

petra123
Niewinne początki

witam mam 27 lat przedstawię całą sytuację żeby było wiadomo o co mi chodzi. A dokładnie zaczęło się to wszystko od listopada, w listopadzie miałam operację usunięcia tarczycy całej 21 listopada miałam operację która przebiegła dobrze. okres miałam 14 listopada do 18.11.2011 w dniu 26.11.2011 strasznie mnie bolał jajnik przestraszyłam się i poszłam do ginekologa a ginekolog mi powiedział że miałam owulacje w tych dniach. zbadał mi jajniki czy są w porządku ponieważ miałam endometriozę z której mnie wyleczył z czego jestem bardzo szczęśliwa, i pytał się czy chcemy mieć dzieci ja powiedziałam że chcemy i to jak najszybciej także kazał mi odstawić pigułki i wszystkie tabletki które brałam oprócz euthyroxu 50 brałam i kazał się skonsultować z endokrynologiem swoim. także ja szybko pobiegłam do endokrynolog która mi zbadała tarczyce i przepisała euthyrox 100 i costagnus. Dnia 10.12.2011 dostałam okres tak jak przeważnie dostawałam czyli w granicach 9- 14 dniach każdego miesiąca okres skończył mi się 17.12.2011 i teraz uwaga podam dni w jakich współżyliśmy z mężem 19.12 , 21.12, 23.12, 29.12, 30.12, 31.12, 01.01, 05.01, w tych wszystkich dniach to robiliśmy nie wiem czy to były dni płodne ponieważ ciężko mam to wyliczyć ponieważ cykl jaki wynosił pomiędzy listopad a grudzień było 26 dni w tej chwili jest już 32 dzień i nie mam okresu nigdy wcześniej nie zaznaczałam sobie kiedy dostałam ale tak przeważnie było 10,11 a czasami 9. robiła testy ciążowe te domowe a dokładni 3 powiem w jakich dniach robiłam 04.01, wyszedł mi pozytyw druga kreska bardzo blada 06.01 wyszedł negatyw, 07.01 wyszedł negatyw natomiast z tego wszystkiego od 03.01 mam bóle jak na okres i 09.01 zrobiłam beta hcg i wyszło poniżej 01nie widziałam wyniku tylko podali mi telefonicznie i od wczoraj w nocy mam różowy śluz nie wiem co o tym wszystkim myśleć mam wielką nadzieję że ktoś mi pomoże i udzieli jakiejkolwiek odpowiedzi

#29 2012-01-30 21:24:10

kinia1671
Niewinne początki

hej... dziewczyny potrzebuje szybkiej porady.... 30.06.2011r urodzilam dziecko a miesiaczke dostalam dopiero w listopadzie w grodniu tez mialam nawet dostalam tego samego dnia a teraz jest juz koniec stycznia a jeszcze nie mam miesiaczki!! sad czy tak moze byc ?? okres powinnam dostac juz 3 dni temu.... boje sie ze zaraz bedziemy spodziewac sie drugiego bobasa... to troche za wczesnie sad

#30 2012-02-25 13:56:08

CrystalCiTY
Zbanowany

Miesiączka po ciąży może być rozregulowana, natomiast najlepiej nie panikować a wybrać się do ginekologa smile

Witamy w świecie kryształowych upominków smile

#31 2012-03-01 14:35:33

PłomiennaLena
Cioteczka Dobra Rada

Hey hey smile schizuje ale nooo smile od niedawna uprawiam z moim chlopaiem petting. Ostatnio zdarzyl nam sie sex oralny w pozycji 69.Chlopak doszedl na moja dlon, ja poszlam do lazienki, umylam dlon ciepla woda z mydlem i potem sie ubralam, pozniej podcieralam...
To nieco bez sensu ale schizuje wiec pytam: nie ma szans bym wpadla w jakis sposob?

#32 2012-03-01 14:45:57

Anemonne
Moderator

PłomiennaLena, nie ma takiej szansy. Plemniki nie mają haczyków, którymi przytwierdzają się do skóry tongue Poza tym mydło ma działanie plemnikobójcze.

#33 2012-03-01 15:16:23

PłomiennaLena
Cioteczka Dobra Rada

uffff smile no wiem, zdaje w koncu mature z bio, ale rozumiecie - schizy poczatkujacej smile

#34 2012-04-24 09:15:52

reszka
Woman In Red

Witajcie!
Szukam dziewczyn z podobnym problemem jak ja. Może któraś z Was brała podobne leki i starania zakończyły się sukcesem. Opowiem Wam moją sytuację. Otóż po 6 latach prawie ciągłego brania antykoncepcji na początku 2011 odstawiłam krążek. Z miesiączkami było bardzo rożnie, w połowie roku zdarzał się jej brak nawet 2 miesięczny. Jakoś we wrześniu zgłosiłam się do ginekologa (prywatnie, jednak z moich obserwacji, to lepiej). Pani dr zleciła badania krwi na poziom różnych hormonów i zapisała duphaston. Brałam go na wywołanie miesiączki. Kolejno zaczęłam barć Glucophage oraz Femoston mite. Po trzech cyklach zgłosiłam się na kontrolę (miałam się zgłosić w połowie cyklu, ale przegapiłam ten moment i byłam jakoś pod koniec) - Pani dr powiedziała, ze widzi pozytywne zmiany. Zapisała mi też kolejną dawkę na 3 miesiące. Gdy wróciłam do niej w marcu dostałam niespodziewanie miesiączki, ale zbadała mnie. Powiedziała, że obraz jest nie zbyt czytelny, bo ta miesiączka wystąpiła, ale nie widzi by leki dały kolejne zmiany. Dostałam większą dawkę wspomnianych leków i biorę je do teraz, a w czerwcu mam kolejną kontrolę. Dodam, że miesiączki występowały raczej regularnie. Ale zawsze to było około tygodnia wahania na + lub -. Aktualnie jestem po pierwszym opakowaniu Femoston w większej dawce i miesiączka pojawiła się jak w zegarku po 30 dniach i przez pierwsze 3 dni była obfita.

W międzyczasie oczywiście staramy się z mężem, ale na razie bez rezultatów pożądanych. Piszę, bo może któraś z Was brała takie leki jak ja.

Pozdrawiam i czekam na jakies odpisy:)

#35 2012-08-21 20:48:46

ja233
Niewinne początki

Witam,
Mój problem polega na tym, że nie dostałam okresu takiego jak zawsze ogółem trwał on jeden dzień i był bardzo skąpy. No i teraz nie wiem czy to może być ciąża bo niby zrobiłam test i nic nie wykazał. Z chłopakiem cały czas się zabezpieczmy, ja brałam tabletki (Owulastan), ale około 2 miesięcy temu przestałam. Dodam jeszcze, że ostatnio miałam wiele stresu, a okresy mam tak średnio regularne 5 dni +/-. Jak myślicie czy to normalne, że tak mam? Czy to jednak może być ciąża?

#36 2012-10-10 14:51:52

Malela
Niewinne początki

Witam!
Może panikuję ale to raczej nie jest normalne, spóźnia mi się okres 8 dni. Powinnam dostać 2 października a tu nadal nic. Ostatnio spóźnił mi się tydzień ale to przez stres. Ogólnie ostatnio współżyłam 3 miesiące temu, byliśmy zabezpieczeni i od tamtego czasu miałam jeden okres więc ciąża raczej odpada. Co kilka dni boli mnie brzuch i to dosyć mocno a okresu jak nie było tak nie ma. Zauważyłam też pogrubienie ścianek pochwy. Co to może być? Pomocy!!

#37 2012-10-10 16:34:14

mm83
Przyjaciółka Forum

pewnie masz zaburzenia hormonalne. Radzę udać się do lekarza bo na pewno samo nie przejdzie.
Lekarz powinien Ci zlecić podstawowe badania hormonalne i na tej podstawie oceni jakiego hormonu jest za duzo a jakiego za malo i wdrozy leczenie.
Także wizyta u lekarza ginekologa cie nie ominie.

#38 2012-10-10 21:06:10

loveaellie
Przyjaciółka Forum

Tez tak mialam. 3 miesiace bez okresu. Poszlam do gina i powiedziala, ze obecne tabletki moga hamowac krwawienie. Moze wystepowac skape, moze nie wystepowac wcale. I ja przez te 3 miechy nie mialam nic, nawet plamienia. Teraz wszystko wrocilo do normy.

Life is hard. After all it kills you.

Stopka forum