ZDRADA, BRAK ZAUFANIA, DZIECKO, PUSTKA - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2013-10-13 10:59:33

Guciossmutek
Wkręcam się coraz bardziej

ZDRADA, BRAK ZAUFANIA, DZIECKO, PUSTKA

Witam wszystkich,

tych co kole w oczy niepoprawna pisownia przepraszam:( napisanie czegoś w złosci/rozterce nie pomaga:(

na wstępie opisze moja sytuacje i z czym sie zmagam.
Bylem w związku z miłością mojego życia, trawało to ponad 7 lat, z małą przerwą. Był to związek strasznie burzliwy kłotnie, zakazy, smiech, miłość i tak to się przeplatało. Jakiś czas dawny temu około 4lata zaczeło sie psuć między nami, ona i ja zaczeliśmy sie dusić sobą, brakowało rozmów, ona zaczela szukać odskoczni w towarzystwie innych i znalazła. Ja walczyłem o nią jak lew bo bałem sie że możemy juz nie być razem a ją kochałem. Zaczeły sie rowniez jak to zawsze lawinowo kolejne problemy, brak pieniędzy i życie stało się inne niz wcześniej ale zawsze udawało sie wyjść na prostą. Siostra mojej kobiety mieszka w Niemczech i załatwiła wyjazd tuż przed św Bożego Narodzenia by sobie dorobić na remoncie mieszkania, bez chwili wachania podjeliśmy tą propozycje, pojechałem ze szwagrem i swoim staruszkiem podbijac świat fakt tylko na miesiąc. W trakcie mej nieobecnośći postanowiła odżyć i sie pobawić, zaczeły sie dyskoteki, towarzystwo mężczyzn ,alkohol ogólnie zabawa. Po paru dniach juz nawet nie pamietam czy w sms czy przy rozmowie oświadczyła mi ze nie chce mnie znac i ze to koniec, świat zawalil mi sie pod nogami. Walczylem jakiś czas ostro o nią, nie było rezultatów popadłem w delikatny alkoholizmy tak mi sie wydaje, ciągłe zadreczanie, obawy, stres z normalnego człowieka stałem sie wrakiem. Po jakimś czasie chyba po 3-4 miesiącach może w 65% doszedłem do siebie a tu telefon, odebrałem wiedząc że to ona, zaczeła przepraszać mnie że mnie zgnoiła i czy jest szansa na spotkania i rozmowe, dziś tego żałuję najbardziej, tej decyzji że pojechałem ja wysłuchać. Okazało się że jest w ciąży trzymalem kciuki i modliłem sie że to moje dziecko, okazało się ze nie sad była w ciąży ze swoim wykładowcą w dodatku Anglikiem z tym z którym mnie zdradzała, wywalił ją z domu- dosłownie, przyznała sie do zdrady!!! i się zaczeło sad płakałem jak male dziecko że ktoś mogł tak skrzywdzić moja miłość, zaczeły sie tel, smsy, spotkania, wszyscy byli przeciwni temu co robie, rodzina i przyjaciele ale jakoś nie dochodziło to do mnie, wierzyłem ze możemy być szcześliwi, ona tego bardzo chciała i ja tez chyba. Urodziła sie dziewczynka masakra jak piękna... (płacz) dobra pisze dalej płacząc:( było w miare ok miłość chyba powróciła lecz dzis wiem że nie:( Byłem/Jestem zazdrosna osobą na wiele nie pozwalałem jej, bałem sie powtórki z rozrywki, po jakimś czasie postawiłem swoje warunki - zakaz spotykania i widywania się z biologicznym ojcem który i tak miał wszystko w dupie czego nie mogę zrozumieć jak można odpuścic swoje dziecko:( udało sie to jakoś poskleja do kupy wyrok sądu o alimenty, odebranie praw rodzicielskich i życie stało sie życiem! Żyliśmy jak normalna rodzina, Ja ona i moje oczko w głowie malutka dziewczynka moja córusia - mówię wam cud dziecinka, inteligentna i przesliczna. Kocham ja ponad wszystko, zostałem jej tatą:) Rodzice moi zaakceptowali ten fakt jak i przyjaciele tylko że dzis wiem że nie do kmońca! bali się lub nie chcieli mieszać widząc moje szcześćie. Cały ten okres życia czyli ponad juz 3 lata od kąd jestesmy na nowo razem chyba anie razu nie powiedzialem jej że jej wybaczam to co zrobiła, żyliśmy razem kochaliśmy sie i jakos to było, lecz w glowie caly czas pojawiala sie myśl ta czarna- ZDRADZONY. Uprzedzalem moja partnerke ze nie może mi tego zrobić raz jeszcze, że zabije mnie jak popełni ten błąd raz jeszcze, USPOKAJAŁA mnie mówiąc że nie ma zamiaru i że mnie za bardzo kocha że nigdy juz tego nie zrobi. ehhhhh sad płacz, jak go powstrzymać:( nie ma chwili by nie płakać/cierpieć:( dobra jade dalej- tworzyliśmy normalna rodzine i jak to w kazdej sa wzloty i upadki i tak było unas. Wiedziała i żyła z tym że nie wybaczyłem, wypominałem jej to ale w ostanim czasie mniej, pojawiły sie w głowie mysli ze może po oswiadczynach ktore zaplanowałem na te swieta cos sie zmieni że zycie wróci na normalny tor. Wiele razy powtarzała że niby mnie kocha ja raz wierzyłem raz nie coś siedziało mi w glowie że moze być inaczej. Dokładnie tydziń temu pamietam jak dziś, była noc ja juz spałem po lekkiej chorobie z moja córeczka w łożku przyszła ona zagorzały fan portali społecznosciowych typu fb i nk i inne nazw nie znam, pocałowala mnie w policzek i mówi ze idzie zapalic papierosa z kolega wogole nieszkodliwym dla nikogo, usnąłem! Lecz po chwili sie obudziłem zamroczony snem patrze wszystkie swiatła pozapalane i poszedlem sprawdzić czy juz jest, jej nadal nie było. Ubrałem sie a było juz po 24 grubo, wyszedłem a jaj nie było przed domem, zaczełem dzwonić bo sie przestraszylem ale nie odbierala, strasznie zdenerwowany nie wiedziałem co sie stało! Wydzwaniałem stojąc na ulicy ale nie odbierała, nagle patrze idzie z oddali, pytam jej co sie stało, czemu nie odbiera, bałem sie o Ciebie mowiłem, powiedziła ze poszła odprowadzic kolege i sie przeszła. Nie uwierzyłem jej, zadreczalem się całą noc co sie stało. Powiedziła tylko ze nie zdradza i ze jest wszystko ok, czegoś sie bała tak mi sie wydaja. Rano na drugi dzień odwiedziła ja przyjaciólka której nie znosze bo ma bardzo złu wpływ na nią, poszły razem na spacer z córeczka, postanowiłem nie wiem czmu sprawdzić co sie dzieje i sprawdziłem konto facebooka i sie załamałem:( płaczzzzzzz:( okłamała mnie spotykała sie z jakims kolesiem niby tylko pogadać ale nie wierze bo jakby powiedziała prawde gdzie była może bym wtedy uwierzył. Pisząc z nim pisała mu że juz mnie NIE KOCHA i że jest  zauroczona jego osoba. Uwierzcie czytając to koszmary powróciły, serce zakuło, ogólne rozdarcie i wielki wstręt do nie i siebie, długo nie myśląc spakowalem swoje rzeczy i uciekłem, zostawilem otwarta rozmowe by wiedziła dlaczego to zrobiłem i ze wiem o wszystkim. ŻYĆ MI SIE NIE CHCE, TWIERDZI ŻE NIC ZŁEGO NIE ZROBILA, ŻE JUZ MNIE NIE KOCHA, ŻE JESTEM PODŁYM DRANIEM, ŻE BRAKOWAŁO JEJ CIEPŁA I WOGÓLE.

Czemu mnie to znów spotkało? czemu można być tak egoistycznie nastawionym do życia? Mamy przecież córeczkę? NIe moge życ bez nich!!! Tam gdzie mieszkam to jest mała spoleczność, malutka miescinka, jak zyć wiedząc ze jest blisko mnie, nie moge tego pojąc jak sobie poradzic z tym

Jestem bardzo mocno związany emocjonalnie i duchowo z naszym (bo tak wszystkim mówie) dzieckiem

próbowałem jak zawsze pogadać, zapytać czemu? odpowiedziała że za to jak ja traktowałem, ze jednak moglo to byc przyzwyczajenie i że raczej nie było miłośći

z Córa moge sie widywac ale czy jest to rozwiązanie, ona tez cierpi widze chodz ma dopiero zaledwie 3 latka,

Siedze mysle, płacze wykanczam sie totalnie, mysli najgorsze przechodza przez głowe. Nie mam z kim pogadać wszyscy przyjaciele ci najbardziej bliscy wyemigrowali za chlebem, z tymi co teraz rozmawiam i sie zwierzam mówią ze wiedzieli że tak bedzie, że bede przez nia nieszcześliwy.

Nie wiem czy mam jeszcze siły walczyć o nia i czy jest sens, przecież nie bede jej kazal mnie kochać

CO Z DZIECKIEM KTÓRE KOCHAM NAD ŻYCIE ALE WIEM ZE MOJA OBECNOŚCIA MOGE ZASZKODZIĆ?????????????????????????

prosze o porade, nawet te najgorsze w moim imieniu

#2 2013-10-13 11:40:39

lanjelin
Tajemnicza Lady

Re: ZDRADA, BRAK ZAUFANIA, DZIECKO, PUSTKA

Bardzo Ci wspołczuję. Kobieta (sądząc po Twojej relacji - nie znam wersji  drugiej strony) nie nadaje się na partnerkę/żonę. Pozostaje najważniejsza kwestia - córka. Czy zaadoptowałeś Ją? Jeśli nie to wydaje mi się, że i tak możesz wystąpić o spotkania z dzieckiem. Jesteś przecież Jej Tatą. Tym prawdziwym. Najważniejsze teraz jest dobro córeczki, może uda Ci się dogadać z byłą? Może ma dość oleju w głowie by choć raz pomyśleć o szczęściu dziecka (do tej pory miała to w d...).

#3 2013-10-13 12:44:09

Luna33
Dobry Duszek Forum

Wspolczuje Ci i wiem jak sie czujesz. Ja na Twoim miejscu nie dreczylabym sie wiecej Nia bo ona Cie wykorzystala,zranila,zdradzila i lepiej nie bedzie bo tak jak sam napisales nie mozna zmusic kogos do kochania pomimo ze Ty kochasz nad zycie.Nie rozumiem tez jak mozna komus mowic "kocham Cie" a innym na boku ze juz nie.Zygac mi sie chce jak takie cos slysze.Ona wykorzystala Ciebie,Twoja naiwnosc,jesli zalezaloby jej troche na Twoich uczuciach to powiedzialaby "sluchaj juz nic do Ciebie nie czuje,rozstanmy sie itd." a nie gowniarskie i tchorzowskie zagrywki.

Tylko głupiec oczekuje innych rezultatów, powielając wciąż te same błędy.

#4 2013-10-13 12:47:32

Katarzynka82
Zbanowany

WTF ja bym ją zostawiła, córkę powinieneś zaadoptować.
Ona tylko na koleżankę przyjaciółkę ale nigdy na partnerkę życiową, z czego widzę to z nikim nie zawiąże trwałej relacji, no chyba że związek otwarty ale tedy nie ma prawa pisać że nie kocha.

Ostatnio edytowany przez Katarzynka82 (2013-10-13 13:04:42)

Jestem wierna tak jak ty mi.

#5 2013-10-13 14:20:38

neeli
Dobry Duszek Forum

Podstawowa zasada, jeśli ktoś Ci mówi, że nie kocha to NIE KOCHA...i czas tego nie zmieni...zapomnij o wspólnej przyszłości z nią i to szybko...nie zasługujesz na tak podłą kobietę, a właściwie to nikt nie zasługuje...ewidentnie wróciła do Ciebie dlatego, że biologiczny ojciec małej ją wyrzucił...wykorzystała Cię i czas wreszcie to zrozumieć...co do małej...to nikt nie ma prawa zabraniać Tobie kontaktu z nią...to już Twoja decyzja co zrobisz

#6 2013-10-14 08:43:00

Guciossmutek

Witam,

dziwne zrządzenie losu, po opisaniu swojej historii, poważnie po nie całej 1 min przestał działać mi internet (czy los tak chciał?) nie działa do dziś sad nie wiedziłaem co robić prawie kompa rozwalilem bo czekałem na rady w mojej sprawie. Dziś pierwsze co zrobiłem po wejsciu do pracy to zalogowałem sie na netkobiety i czytam sad odpowiadam na pytania oraz nadal pytam

zakazu widywania się z Córeczką nie ma ale boje się że kiedys może się to zmienić:( najgorzej boli własnie przy spotkaniach przy odbieraniu jej i odstawianiu do domu, sam fakt spotkania sie i popatrzenia na siebie na moją dziewczynę:( Była kiedyś rozmowa na temat sądowego prawa do bycia prawnym opiekunem Córki, ale jakoś sie to rozeszło po kościach nie myśląc że coś takiego nastąpi:(

Tak to prawda, powinna powiedzieć mi to prosto w oczy że nie kocha i lepiej byłoby się rozstać a nie grać w tak podłe gierki

Zapomniałem dopisać do 1 posty że chciałem ja namówić na wspólną terapie aby to wszystko jeszcze raz ratować, nie dostałem odpowiedzi, chyba mam jeszcze resztki sił na odbudowe tego, czemu? bo je kocham ślepą miłościa

#7 2013-10-14 11:01:13

Guciossmutek

jest tam ktoś?

czy ktoś ma jeszcze cos do powiedzenia, wytłumaczenia?

spostrzeżenia?

Siedze w pracy drugi tydzień i nie moge pracować, cały czas spogladanie na tel, gg i łudzenie sie że napisze:(

to nie krzyk to wrzask rozpaczy!

CZY WARTO WALCZYĆ? CZY WARTO CZEKAĆ?

#8 2013-10-14 11:12:30

Zielony_Domek
Przyjaciółka Forum

Uważam, że nie warto. Spójrz. To ona nawaliła i jest już recydywistką.
Jeśli tak jak mówi traktowałeś ją źle to od czego ma mózg i aparat mowy, mogła choć cokolwiek na ten temat wspomnieć. Nie zrobiła tego bo generalnie ma Cię gdzieś. Niestety. Pogódź się z tym...
Szkoda tylko tej dziewczynki.

Gdybyś teraz znowu jej wspaniałomyślnie wybaczył to uwierz, za jakiś czas historia znowu zatoczy koło.

Antoś Michał - 7 VIII 2013 - czysta postać szczęścia smile

Spokój wewnętrzny trzeba sobie po prostu wypracować przez trud.

#9 2013-10-14 11:27:39

Guciossmutek

obawiałem sie że ktoś własnie tak odpisze:( może to i lepiej, lepsza brutalna prawda niz owijanie w bawełne

Tylko że ze mnie taki durny typ że dzis/teraz to rozumię a wieczorem wracam do punktu wyjścia

#10 2013-10-14 11:37:31

Doonna
Przyjaciółka Forum

Zamknij ten rozdzial, to lekcja na przyszlosc ...
zacznij wszystko od nowa.

Masz wielkie serce... podaruj je kobiecie ktora na to zasluguje i to doceni smile

A jej bedzie ciezko bez ciebie i nie dlugo znow bedzie prosic o Twoja uwage...

nie rob sobie tej krzywdy.

Dziewczynke odwiedzaj, ale prosze Cie zakochaj sie w kims innym.

#11 2013-10-14 11:46:51

Guciossmutek

czyli rozmowa i namówienie na terapie u osoby trzeciej(psycholog) nic dobrego nie wróży? Może jest ktos kto cos podobnego przechodził i jednak dało rade wszystko naprawić?

#12 2013-10-14 12:29:23

Zielony_Domek
Przyjaciółka Forum

Ale według mnie to ona - osoba, która nawaliła powinna o to zabiegać nie Ty.

#13 2013-10-14 12:39:16

Guciossmutek

no to pozostaje mi tylko czekać, sam chyba juz odpuszcze:( jeżeli da jakis sygnał sama że warto próbować to się zastanowię:(

Martwi mnie jak sobie poradzić z Córką, przy każdym spotkaniu musze sie tłumaczyć czemu mnie nie ma sad dusić płacz jak szepcze że kocha i tęskni:( nie ma w moim zyciu żadnych pozytywów

Jak takiej małej istotce wytłumaczyć co sie dzieje? zbyt deikatna jest ale to chyba jak każde dziecko, JEJ SMUTEK JEST MOIM SMUTKIEM:(

#14 2013-10-14 12:47:05

Zielony_Domek
Przyjaciółka Forum

Przeds wszystkim jej nie okłamuj bo dzieci wbrew pozorom rozumieją i czują znacznie więcej niż nam się wydaje.
A sobie daj czas.
Czy naprawdę nie chciałbyś być z kimś kto Cię szanuje i jest po prostu uczciwy?

#15 2013-10-15 08:26:44

Guciossmutek

przyznam sie do czegoś, znów ponowiłem próbe wyjaśnienia/naprawienia/wyjaśnienia tego wszystkiego, zaproponowałem wspólna terapię... powiedziałem w bardzo delikatny sposób co czuje do nich i dałem znaka że mam niesamowite parcie na to by być lepszym dla nich i siebie. Najgorsze jest to że każde jej słowo było krzykiem, głośnym krzykiem:( kolejna noc nieprzespana:( to co utkwiło mi w głowie z naszej rozmowy- CHCESZ WZBUDZIĆ WE MNIE LITOŚĆ, TERAZ NIE CHCE O TYM MYŚLEĆ, POTRZEBUJE CZASU, to mi odpowiedziała na moje pytanie o dalsze nasze zycie i wogóle... NIgdy nie przypuszczałem że mnie to spotka ale chyba nie obejdzie się bez rozmowy z psychologiem, mam wrażenie że zatracam się i że za niedługo bedzie za późno - macie jakieś spostrzeżenia? czy ktoś borykał sie z takim problemem? czy warto?

Ostatnio edytowany przez Guciossmutek (2013-10-15 10:49:27)

#16 2013-10-15 10:51:55

Guciossmutek

to że nikt nie doradza to przez to że tak postąpiłem?

robie to bo tak mi serce podpowiada:(

#17 2013-10-15 21:22:30

Guciossmutek

Wlasnie wrociłem z odwiedzin u Córki, byłem ja odebrać z przedszkola i chwile u rodziców gdzie z reszta teraz jest moj nowy-stary dom:( po 7 latach bycia po za nim przytłacza strasznie, maly pokoik i duży smutek.

do rzeczy, po odwiezieniu małej do jej mamusi chwilke zostałem jeszcze u niej w domu, siłą rzeczy byla tez ona...
doszło do tematu MY:( jak zwykle prze zemnie zainicjowany- nadmieniem, ze w bardzo delikaty sposób!!! uslyszałem tylko że jest szczesliwa beze mnie i ... tyle pamiętam:(

aaa i że dawno nie była ze mną szczęśliwa!!! KRZYKI z jej strony

wszystko wraca jak bumerang

20:36 - tydzień temu zagorzały fan pilki nożnej, dziś wrak czlowieka, nie ma sił ruszyć sie na mecz ANGLIA-POLSKA ktory sie własnie zaczyna

#18 2013-10-16 08:56:20

Doonna
Przyjaciółka Forum

Wez sie w garsc i odpusc, bo lataniem ze nia tylko jeszcze bardziej sie dobijasz.
Badz silny, pokaz na co Cie stac...
mozliwe, ze  jak zobaczy jak swietnie Ci idzie to zmieni podejscie.

Poczytaj tu na forum jak radzic sobie z uczuciami, jak postepowac, jak pomoc sobie przetrwac...
tu juz wszystko jest, masa wiedzy od ludzi  ktorzy byli, albo nadal sa w podobnej, albo jeszcze trudniejszej sytuacji.

#19 2013-10-16 10:14:18

Guciossmutek

Bądz silny ale jak? to nie instrukcja złożenia szafki z IKEI jakis banał:( wszyscy tylko w koło bądz silny, bedzie dobrze, no kurcze ok slucham, myślę ale nie jest, jest wręcz gorzej.

Doonna napisał:

Wez sie w garsc i odpusc, bo lataniem ze nia tylko jeszcze bardziej sie dobijasz.
Badz silny, pokaz na co Cie stac...
mozliwe, ze  jak zobaczy jak swietnie Ci idzie to zmieni podejscie.

Poczytaj tu na forum jak radzic sobie z uczuciami, jak postepowac, jak pomoc sobie przetrwac...
tu juz wszystko jest, masa wiedzy od ludzi  ktorzy byli, albo nadal sa w podobnej, albo jeszcze trudniejszej sytuacji.

#20 2013-10-16 10:20:49

Zielony_Domek
Przyjaciółka Forum

To teraz wyobraź sobie odwrotną sytuację. Ty żony nie chcesz, a ona non stop błaga i wije się pod nogami. Co czujesz?
Zrobiła jak zrobiła, chcesz by była z Tobą z litości?

A gdyby zobaczyła jak sobie świetnie bez niej dajesz radę, że dbasz o siebie, że nie błagasz, że jesteś uśmiechnięty, myślę, od razu miałbyś reakcję, aczkolwiek czy to o to chodzi?

Chodzi o to by być z kimś kto nie zdradza i oszukuje.

#21 2013-10-16 12:15:52

Guciossmutek

właśnie dostałem na gg wiadomość od niej, czytam ja 12sty raz, jeszcze nic nie odpisywałem, sorki wkleić muszę:(

czesc
10:27:19
jak sie trzymasz?
10:27:30
słuchaj, nie chciałam sie wczoraj z tobą kłocić
10:27:56
ale reagowałam tak ostro bo wiem jaki jesteś...
10:28:25
nie chce cię odcinać od córki, zawsze bedziesz dla niej tatą nr 1... tak jak już mówiłam
10:29:12
i chce żebyś wiedział, że nie mam nikogo. jestem sama. i na razie chce żeby tak było... musze sobie dużo spraw poukładać w głowie
10:29:20
chce być bardziej niezależna
10:29:43
chce normalnie żyć sad
10:30:49
musze odzyskać szacunek do samej siebie.... to ważne, bo jak do tej pory układałam życie pod twoje dyktando
10:32:22
odnawiam relacje z koleżankami, kolegami.... chce mieć przyjaciół. chce wychodzić na imprezy... nie chce być zamknięta w klatce... tak jak do tej pory to było sad
10:33:46
wiem, że jest ci ciężko..... mnie też nie jest lekko. Ale wiem też że któregoś snia dogadamy się i wszystko będzie dobrze
10:33:53
oboje potrzebujemy wiecej czasu

juz ponad 1,5h wytrzymał nie odpisując:(

#22 2013-10-16 16:14:33

Guciossmutek

znow siedze sam i rozpaczam, zaczyna sie najgorszy okres roku, pogoda do bani i wogole. Wiele czytalem o nastepstwach rozstań i chyba prowadze w niechlubnym rankingu kto ile schudł. mija chyba 10 dzień a na wadze ubyło z 6kg

Wykańczam się:(

jej w głowie imprezy a mi smierć sad

#23 2013-10-16 16:42:16

AKEME
Przyjaciółka Forum

Guciossmutku, chyba Cię przebiję, bo w ostatnim miesiącu ciąży straciłam na wadze... z tego samego powodu co Ty. Ale nie w tym rzecz... Powiem Ci jedynie tyle, że znany mi brak sił, który odczuwasz trzeba wbrew sobie przełamywać. Rzeczywiście płaszczenie się przed odchodzącymi partnerami tylko ich utwierdza, że dawno powinni byli uciec. Ktoś mądry kiedyś mi powiedział, że 'najbardziej nienawidzimy tych, których najbardziej skrzywdziliśmy'. I coś w tym jest. Człowiek ucieka od poczucia odpowiedzialności za wyrządzoną krzywdę, a najłatwiej (chyba) zrobić to wzbudzając w sobie agresję wobec porzucanego partnera. Też to właśnie przerabiam, tak jak Ty... Małymi kroczkami trzeba iść do przodu. Też mnie przerażają nadchodzące dni - długie jesienne wieczory. Ale wiesz co zamierzam? W końcu wyjść pobiegać. Komuś już pisałam - bieganie mimo wszytsko uskrzydla, choć to na początku trudne. Jak masz poczucie kompletnej rozpaczy, to załóż jakieś adidasy, dres i wybiegaj to. Ja już nie mogę doczekać się kolejnego biegu. Poproszę mamę, by zaopiekowała się synkiem i pójdę wieczorem się trochę zmęczyć... Trzymaj się...

nie da się wszystkich naraz pocałować w d***
www.tytamjatu.blogspot.com

#24 2013-10-16 21:13:58

Guciossmutek

cos jest w tym co piszesz... uswiadamiam sobie że wina jednak lezy po obu stronach,

wiem jakie popełniłem błedy i nie pozwole bym popełnił je dalej, kiedyś jak ochłoną nerwy i umysł zrobi się ciut czyściejszy przeproszę ją za moje zachownie, nie nie po to by sie litowała na de mną, nie po to by wrociła lecz po to by do końca swych dni byc uczciwym wobec siebie i innych. Miałem zaszczyt pogadac dziś z osobą która zjadła zęby(kolokwialnie) na takich przykładach jak mój.

Nic na siłe nie można robić!!!!! to tylko potęguje niechęć!

Zacznij od siebie i dowiedz sie czemu tak naprawde to zrobiła...

Później szukaj rozwiązań!!!!

aaaaa w miedzy czasie dresiki ortalionowe, buty troche sportowe i w siną!!!

#25 2013-10-17 08:56:30

AKEME
Przyjaciółka Forum

Guciossmutku, brzmisz lepiej niż ostatnio. Wiesz, warto rzeczywiście przeanalizować swoją postawę w związku, który się rozsypał, ale JEDYNIE po to, by skorygować coś w sobie, a nie samobiczować się. Warto też stanąć trochę z boku siebie i nie szukać na siłę swoich błędów (jeśli nie było ich zbyt wielu), tylko przyjąć z pokorą, że po prostu nie pasowaliście do siebie. To jest cholernie trudne, wiem z autopsji. Próba wbicia się w okrągłą dziurę, jeśli jest się sześcianem zawsze kończy się porażką, choćby dlatego, że niewygoda szybko da o sobie znać. Nie wiem ile jeszcze nocy przepłaczę i ile razy będę mielić w głowie to samo mięcho pytań i domysłów. Pewne wiele. I Tobie pewnie też nieraz będzie gorzej. Wierzyński (chyba) napisał:
...
a jeśli dokopiesz się źródła sił
nawet u dna i w głębi ciemności
jeśli odbijesz się stamtąd
powiedz kim jesteś,
podaj mi rękę.

i tego się trzymajmy. Bo przyjdzie dzień, że jak z dystansu spojrzymy na tę szarpaninę, w której teraz jesteśmy, to poczujemy się lepiej, że przetrwaliśmy to. I że żyjemy nadal.

#26 2013-10-17 12:00:07

Guciossmutek

W złościach oraz w lęku widzimy tylko błędy innych, a samych siebie bronimy i całym złem obarczamy innych!!! Czasem warto się zatrzymać i zadać sobie pytanie... czemu? Bronimy się przed odpowiedzialnością, nie dopuszczamy do siebie że tez po części możesz być winny. Nikogo nie usprawiedliwiam, zdradzie mówie stanowcze NIE!!!

Tylko co z tego? Nic!!!

Nadal spąglądam na tel. z myślą że może zadzwoni, mój wzrok nie opuszcza komunikatora gg myśląc że może napisze!!!

Tylko zastanawiam sie po co????

Ile bym oddał/zapłacił/zrezygnował z czegoś by umieć wyjaśnić jej że... no sam nie wiem co:(

Mieć takiego pilota tv z funkcją przewijania do tyłu nie wachałbym sie go uzyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#27 2013-10-17 14:30:30

Bullinka
Redaktor Działu Prawo i Psychologia

AKEME napisał:

a jeśli dokopiesz się źródła sił
nawet u dna i w głębi ciemności
jeśli odbijesz się stamtąd
powiedz kim jesteś,
podaj mi rękę.

To nie Wierzynski. To tekst piosenki, ktora spiewa Halina Frackowiak pt."Na samym dnie".

Tekst:
Jeśli nie zejdziesz na samo dno,
Jak odmierzysz wysokość góry
Z której spadałeś?

Jeśli nie ockniesz się sam na sam
Z ciemnością gdy ci oczy napełni,
Jak kiedykolwiek przejrzysz?

Jeśli nie zliczysz swoich klęsk,
Jak odróżnisz niemoc od pychy
I jak się dźwigniesz?

A jeśli dokopiesz się źródła sił
Nawet u dna i w głębi ciemności,
Jeśli odbijesz się stamtąd,
Powiedz kim jesteś,
Podaj mi rękę.

I'm so lonely, broken angel... Polamano mi skrzydla i odebrano z klawiatury polskie znaki diakrytyczne...

#28 2013-10-17 20:20:47

AKEME
Przyjaciółka Forum

Bulinka, dzięki. Coś poknociłam w takim razie. Dzięki za korektę.

#29 2013-10-18 16:54:05

Guciossmutek

No i wkońcu przyszedł długo wyczekiwany weekend, jeszcze 2 tyg. temu bym piał z zachwytu:( dzis jest to najgorszy okres tygodnia:(
Totalna ruina człowieka...
Po calym tygodniu rozmyślania, płaczu, cierpienia + dni w pracy wymęczyły mnie totalnie, położył bym się spać, lecz strach nie pozwala, mówi mi nie kładź się, teraz wypoczniesz to w nocy nie usniesz, będziesz siedział, myślał, płakał i cierpiał:(
Napisałem w ostatnich dniach coś na podobieństwo listu, przeprosin, udowadniam w nim że wiem czemu taki zły byłem, nie krzyczcie że sie upadlam, wiem co zrobiłem jej i konsekwencje tego czynu ponoszę teraz...
Tylko czemu boję sie go wysłać? Czemu co chwilę go czytam a miał byc dla niej:(

#30 2013-10-19 20:51:49

AKEME
Przyjaciółka Forum

Kiedyś byłam w sytuacji utraty ważnej osoby i tak jak Ty napisałam list. Wysłałam. Niestety ta osoba podarła go nie czytając. Bolało. BARDZO. Nie piszę tego, by Cię odwodzić od wysyłki... Reakcja Twojej partnerki na ten list może wiele  powiedzieć.
Dzisiaj również pierwszy raz złamałam się i napisałam do męża sms, w którym pożaliłam mu się, że w domu moich rodziców nudzi mi się (byłam w odwiedziny u nich), każdy tam patrzy w swojego laptopa , jest włączony TV i żadnej wymiany myśli. Nie wiem po co to zrobiłam. Pewnie dlatego, że gdy mąż jeszcze ze mną tam bywał, to było tam fajnie mimo takich samych okoliczności. Nie odpisał. No bo co miał pisać...? Ale brak odpowiedzi to również jakaś forma odpowiedzi.

#31 2013-10-20 14:48:04

Guciossmutek

Smutne to co napisałaś:( przeczytałem z 18 razy ale wysłałem:( czego oczekiwalem! nie jałmużny czy litości, po prostu musialem to wywalić z siebie, zawsze zarzucała że nie wiem co było nie tak, zrobiłem to właśnie o po to!!! Nie wiem do dziś jak żyć i poradzic sobie z Córką, kocham ją!!! Jak postąpić by ją nie zranić i umieć sobie spojrzeć w twarz:( no jak????

AKEME napisał:

Kiedyś byłam w sytuacji utraty ważnej osoby i tak jak Ty napisałam list. Wysłałam. Niestety ta osoba podarła go nie czytając. Bolało. BARDZO. Nie piszę tego, by Cię odwodzić od wysyłki... Reakcja Twojej partnerki na ten list może wiele  powiedzieć.
Dzisiaj również pierwszy raz złamałam się i napisałam do męża sms, w którym pożaliłam mu się, że w domu moich rodziców nudzi mi się (byłam w odwiedziny u nich), każdy tam patrzy w swojego laptopa , jest włączony TV i żadnej wymiany myśli. Nie wiem po co to zrobiłam. Pewnie dlatego, że gdy mąż jeszcze ze mną tam bywał, to było tam fajnie mimo takich samych okoliczności. Nie odpisał. No bo co miał pisać...? Ale brak odpowiedzi to również jakaś forma odpowiedzi.

#32 2013-10-20 18:00:03

AKEME
Przyjaciółka Forum

Chyba nie ma dobrego rozwiązania. Nie wiem co Ci napisac. Musicie kiedys na sokojnie z Twoją partnerką porozmawiac jak ma dalej wygldać Twój kontakt z Córką. Ja mam podobną rozmowę z mężem. Tyle ze synek jest ze mną. dzisiaj mi tez w glowie sie nie miesci, ze nasze zycie sie rozpadło. wyję. po prostu do czterech scian. to są te momenty, kiedy mózg kontaktuje sie z emocjami i nie da sie zatrzymac rozpaczy...

#33 2013-10-20 18:09:07

GDP
Zbanowany

1.Brak dużych liter, przecinków i akapitów.
2. Stylistycznie leży.
3. Za długie.
4. Nie czytałem.

#34 2013-10-23 19:02:09

Guciossmutek

Mija prawie 3 tydzień a zaczyna bardziej boleć:(

Zawsze jest tak że jak się wali jedno to się wali wszystko...

Dostałem dziś wypowiedzenie z pracy, juz nie wiem co mam robić, czy to jest pokuta za grzechy!!!!!

#35 2013-10-23 19:40:04

AKEME
Przyjaciółka Forum

hej, prawo serii? u mnie to samo... co prawda o utracie pracy wiem już od dłuższego czasu, będę myśleć o tym za około pół roku. ale oprócz tego zepsuł się piec gazowy, akumulator w samochodzie okazał się w stanie agonalnym, gdy akurat musiałam jechać do pediatry, mój tata ma rwę kulszową, rozwaliło się kółko w wózku i mogę tak wyliczać. Zła passa. Wiesz, czasami depresanci tak mają, że ściągają na siebie nieszczęścia. Autosugestia? Ale ja dzisiaj nie narzekam na samopoczucie. Tyle, że rozpad mojego małżeństwa rozpoczął się w połowie lipca, więc już na tyle długo siedzę w takich okolicznościach, że powoli ogarniam się w nich. Gucissmutek, będzie lepiej... trzeba jakoś przetrwać te najgorsze chwile.

#36 2013-10-23 20:33:04

Guciossmutek

kurcze jak to łatwo wszystko powiedzieć:( ale tak jak chyba piszesz, prawo serii!
Nie mam pojęcia jak się zebrać w kupie, wszystko powoli się kończy... ale czy bedzie kiedys lepiej, co 10 min zadaje sobie to właśnie pytanie. Nie widze perspektyw na przyszłość i zaczyna coraz bardziej sciskać tu na dole w brzuchu. Kocham ją najbardziej na świecie ta moją byłą, kurcze znów ją nazywam byłą:( Mam taka ochote zadzwonić i powiedziec jej że ją kocham, kocham sercem, kocham nad życie!!!! Ale zaraz pojawia się myśl, nie rób tego zdołuje cie jeszcze bardziej.
AKEME wiem że to co Ty przeszłaś to połowa moich problemów i miło się robi na serduchu jak piszesz, że powoli się ogarniasz! Brawo.
O recepte na to wszystko bym poprosił:(

AKEME napisał:

hej, prawo serii? u mnie to samo... co prawda o utracie pracy wiem już od dłuższego czasu, będę myśleć o tym za około pół roku. ale oprócz tego zepsuł się piec gazowy, akumulator w samochodzie okazał się w stanie agonalnym, gdy akurat musiałam jechać do pediatry, mój tata ma rwę kulszową, rozwaliło się kółko w wózku i mogę tak wyliczać. Zła passa. Wiesz, czasami depresanci tak mają, że ściągają na siebie nieszczęścia. Autosugestia? Ale ja dzisiaj nie narzekam na samopoczucie. Tyle, że rozpad mojego małżeństwa rozpoczął się w połowie lipca, więc już na tyle długo siedzę w takich okolicznościach, że powoli ogarniam się w nich. Gucissmutek, będzie lepiej... trzeba jakoś przetrwać te najgorsze chwile.

#37 2013-10-23 20:46:18

Zielony_Domek
Przyjaciółka Forum

Czas. Tylko czas.

#38 2013-10-24 08:37:08

AKEME
Przyjaciółka Forum

wiesz, tu jestem w odwrotnej sytuacji, bo to ja mam dziecko przy sobie. synek jest absorbujący. jestem wymęczona zgiełkiem, ale większość czasu jednak trzymam sie z dala od myśli. przy czym tak jest od niedawna... a takie powroty do dobrych chwil i opłakiwanie ich tez ciągla zaliczam, tylko ze coraz rzadziej. wczoraj w nocy, kładąc sie spac tak mnie troche zniosło w te rejony i troche sobie popłakałam. tak to juz jest i nie mówi mi sie o tym łatwo. jeśli moge doradzic, to nie dzwon do niej jednak. tez mam takie pomysły, by kontaktować sie z jeszcze-mężem, ale jednocześnie wiem, ze gdyby chciał wrócić, to zrobiłby to. takie błaganie jest gwoździem do trumny, bo naprawdę wywołuje u byłego partnera agresje i taki partner kopie jeszcze mocniej po raz kolejny mówiąc 'nie'. taki trochę sado-masochistyczny układ sie wytwarza. dla mnie zawsze narzucanie sobie maksymalnego obłożenia dnia było metodą na 'nie myslenie', przy czym to wieczory lub noc była tymi chwilami na przezywanie żałoby. I teraz też tak jest. Nie wiem czy to jest dobra metoda. Dla Ciebie teraz poszukiwanie nowej pracy może stać się taką przymusową odskocznią. Trzeba to zrobić, koniec,kropka. Choć brakuje sił... ja znam ten stan naprawdę od podszewki... jest niewyobrażalnie trudno, ale innym 'wyjściem' jest już tylko kulka w łeb (do czego Cię broń Boże nie zachęcam!!!). Piszę to jedynie dlatego, że trzeba sobie postawić na szali ostateczne odcięcie od wszystkiego i rozpacz tych, którzy pozostaną z pytaniem 'dlaczego to zrobiłeś/aś?' A potem trzeba pójść dalej i właśnie dla tych NAJWAŻNIEJSZYCH dla Ciebie osób (Córeczki...) oraz dla samego siebie dzień po dniu składać do kupy kawałki na jakie się rozsypałeś. Twoja była-partnerka, przynajmniej póki co, będzie Ci te z trudem posklejane fragmenty 'JA' rozdeptywać. Lepiej się na jakiś czas odciąć. Uwierz mi, ja też tęsknię cholernie za jeszcze-mężem. On potrafi podczas odwiedzin synka umawiać się z tą tzw. kumpelą. Przy mnie. Jakby nie zdawał sobie sprawy, jakie to jest nie w porządku. I tęsknie, jak głupia... ale teraz rzadziej. Często tęsknię po prostu za jego lustrzanym odbiciem, bo człowiek, którego kochałam przestał istnieć. Pewien ksiądz (!) powiedział mi, że mój jeszcze-mąż jest jak dłoń z 5 palcami i ja ciągle odwołuję się w swych tęsknotach do jednego z palców, a 4 pozostałe to jest agresor przeciwko mnie. Pomyśl, ile w Twojej byłej jest agresora przeciwko Tobie, a ile dobrej, kochanej kobiety... To jest brutalne, nagle sobie uświadomić, że partner/ka ma w sobie takie pokłady szlamu (jak każdy), ale daje jakiś rodzaj otrzeźwienia. Może zamiast wspominać pieknych chwil, zrób rachunek sumienia i przeanalizuj ile krzywd wyrządziła Tobie oraz Córeczce. I to też ułatwia wychodzenie z takiego toksycznego (dla Ciebie) uzależnienia. Wiem, że może przemawiać przez Ciebie uczucie i chęć lojalności, dlatego głowa broni się przed wyszukiwaniem wad. Ale trzeba się z tym skonfrontować. Mimo, że przez moment będzie Ci gorzej... to potem przyjdzie jakiś rodzaj chwilowej ulgi. Trzymam kciuki.

Stopka forum