Kurs krawiecki - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

Temat: Kurs krawiecki

Hej!
Napaliłam się ostatnio na krawiectwo (zresztą nie "ostatnio" bo po prostu odświeżyłam moje dawne zainteresowanie).
Chciałabym nauczyć się szycia i wykroju.
Kursy w Poznaniu są przerażająco drogie (za 15 h lekcji 700 zł bez materiałów), więc postanowiłam, że skorzystam z materiałów pisanych. Myślałam też o skorzystaniu z pomocy jakiejś doświadczonej Pani krawcowej na zasadzie korepetycji, ale z moją fobią społeczną ryzyko spotkań z opryskliwą nauczycielką (no co? wszystko możliwe!) jest wielce niewskazane smile
Czy któraś z Was wie coś na temat czasopism poświęconych szyciu/wykrojom? Lub na temat kursu pod postacią prenumeraty?
Będę wdzięczna za każdą pomoc smile
Pozdrowienia!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kurs krawiecki

Proponuję zacząć od You Tube big_smile jeżeli cokolwiek. Rozumiesz angielski to znajdziesz tam mnóstwo filmów instruktażowych typu "step by step"  na temat wykrojów i  szycia.

Poza tym polecam pomyszkowanie po antykwariatach w poszukiwaniu książek z lat 60-70 albo odwiedz bibliotekę miejska w poszukiwaniu takich książek.

Kurs wyddaje mi się niezbyt skuteczna metoda nauki szycia - nauczysz się tam co najwyżej podstaw - aa te same podstawy znajdziesz na YT - rszta to i tak ciągłe uczenie się czegoś nowego i własna pomysłowość smile

3

Odp: Kurs krawiecki

Witaj Autorko smile

Kurcze nie wiedziałam że tak się cenią Krawcowe...
Mnie nie udało się niestety dostać w "owych" czasach do Technikum
aby pózniej móc mieć swój Zakład Krawiecki...itp. Tak jestem
po Szkole krawieckiej,choć nie pociągało mnie to może na początku
i bardziej jednak wolałam projektować ubrania,jak je szyć. Z czasem
nawet mi się spodobało,nie powiem przydaje się w domu... choć maszynę
mam z lat 80-tych ,no ale jakoś tam szyje.... tongue

A czy nie szukałaś,pytałaś w Szkołach o kursy zaoczne? wydaje mi się że
takowe są....ale głowy za to nie dam... może sprawdz.... hmmm.

4 Ostatnio edytowany przez Magdita (2013-08-26 11:09:34)

Odp: Kurs krawiecki

Hej!
Dziękuję za odpowiedzi!
Youtube - faktycznie dobry pomysł, nie pomyślałam o tym wcześniej. Generalnie chciałam nauczyć się chociaż podstaw, bo zdaję sobie sprawę, że i tak pewnie zmarnuje tony materiału zanim czegoś konkretnego się nauczę albo będąc w "twórczym amoku" big_smile
Fakt też, że myślałam o zaocznej szkole lub kursie, ale zazwyczaj takie kursy też nie są długie (15 h). Może faktycznie technikum krawieckie dla dorosłych?... W czasach pogimnazjalnych dostałam się do takiej szkoły, ale niestety nie utworzyli klasy, bo za mało chętnych.

Pomyślę, ale maszynę sobie kupię już, żeby w końcu wprowadzić moje zamiary w życie big_smile

5

Odp: Kurs krawiecki

Witaj miło że ktoś jeszcze interesuje się krawiectwem.

Ja mam skończoną szkołę w tym kierunku i mogę ci podpowiedzieć  jeszcze jeden prosty sposób na naukę krojenia.

Jednym z sposobów jest rozprucie np spodni dokładne z twojego rozmiaru i poznanie jak były zrobione. Wycięte kawałki odrysuj na papierze i już masz formę pod nowe przyszłe spodnie.

Drugi sposob to kupienie gazety z wykrojami. Ja kupuję gazetę Burda, ok 10 zł w kiosku, wychodzi raz na miesiąc i dwa razy w roku wydanie np z dużymi rozmiarami.

Znajdziesz tam łatwe wzory ubrań, pokazane jak położyć materiał i formy na nim. Dodatkowo masz wszystkie formy, na wielkiej mapie szukasz swój wykrój i swój rozmiar przekalkowujesz .
Pod spodem modelu masz opisane krok po kroku co zrobić, masz słowniczek wyrażeń typowo krawieckich ogólnie bardzo duże ułatwienie.

Zacznij od prostych form typu poduszka na jasiek, fartuszek  albo prosta spódnica.

6

Odp: Kurs krawiecki

Witajcie

Róża bardzo dobra podpowiedz,ja też z tego korzystałam
jak chciałam coś innego.... tongue
Nie wiem jak Wy dziewczyny , ale na zajęciach Zpt,tak to się
kiedyś nazywało- były różne możliwości do ukierunkowania
każdej osoby,do przyszłych zawodów. I na tych zajęciach
oprócz gotowania , sałatek i robótek ręcznych było również szycie
na maszynie.Zaczynaliśmy od spódnicy z koła-najprostsze szycie.
Poszewka na jaśka również....

Pozdrawiam Serdecznie.

7

Odp: Kurs krawiecki

Ktoś zażartował sobie na forum krawieckim, że najlepiej podłączyć maszynę do internetu... tongue
Jest bardzo dużo materiałów w sieci, kilka ciekawych forów krawieckich - są bardzo pomocne.

Ja obecnie zabieram się za szycie pokrowców na moje krzesełka i łóżko. Znalazłam bardzo ładne tkaninki smile

8

Odp: Kurs krawiecki

Dzisiaj jest o tyle dobrze, że w Internecie można znaleźć naprawdę wiele kursów, porad, czy filmów instruktażowych. Każdy pomysł jest dobry, aby się czegoś nowego nauczyć, nawet jeśli wydaje się to komuś zabawne ; )

9

Odp: Kurs krawiecki

Wygrzebałam ten temat, a tu tak strasznie profesjonalnie. Myślałam o jakimś kursie dla początkujących, którzy chcą sobie poeksperymentować z projektowaniem i przerabianiem, ale nie wiedzą, jak się zabrać do maszyny, a tu od razu szkoły krawieckie. tongue Próbowałam coś robić wg informacji i krojów znalezionych w necie, ale kiepski ze mnie samouk. Robię, jak piszą, a nie wychodzi, wolałabym, żeby mi ktoś pokazał.

10

Odp: Kurs krawiecki
Entropia napisał/a:

Wygrzebałam ten temat, a tu tak strasznie profesjonalnie. Myślałam o jakimś kursie dla początkujących, którzy chcą sobie poeksperymentować z projektowaniem i przerabianiem, ale nie wiedzą, jak się zabrać do maszyny, a tu od razu szkoły krawieckie. tongue Próbowałam coś robić wg informacji i krojów znalezionych w necie, ale kiepski ze mnie samouk. Robię, jak piszą, a nie wychodzi, wolałabym, żeby mi ktoś pokazał.

Znasz splot artystyczny? Moja siostra chodziła na kurs haftu czy czegoś tam, zawoziłem ją parę razy i wiem, że oni też mają różne kursy szycia i projektowania.

11

Odp: Kurs krawiecki

Entropio, mam ukończoną szkołę odzieżową, przez jakiś czas nawet uczyłam krawiectwa, teraz mniej, ale kiedyś szyłam bardzo dużo i moim zdaniem, jeśli nie masz podstaw, to bez pomocy kogoś, kto to wszystko pokaże, może być ciężko. Po drodze możesz napotkać na wiele problemów, ale tego jak sobie z nimi poradzić raczej nie znajdziesz w filmikach. W sztuce krawieckiej jest zresztą wiele sprytnych sztuczek, które nie tylko ułatwiają sam proces szycia, ale też sprawiają, że dana rzecz dobrze leży na sylwetce i tak samo wygląda. Czasem też coś do czegoś nie pasuje, coś trzeba przemodelować, coś gdzieś podciąć lub wdać (to takie fachowe określenie) - warto wiedzieć jak sobie z tym poradzić, żeby nie zepsuć materiału, a osiągnąć zamierzony efekt. Do czego jednak zmierzam? Mimo wszystko proponuję naukę pod okiem fachowca lub jakiś dobry, stacjonarny kurs.

12

Odp: Kurs krawiecki
Olinka napisał/a:

Entropio, mam ukończoną szkołę odzieżową, przez jakiś czas nawet uczyłam krawiectwa, teraz mniej, ale kiedyś szyłam bardzo dużo i moim zdaniem, jeśli nie masz podstaw, to bez pomocy kogoś, kto to wszystko pokaże, może być ciężko. Po drodze możesz napotkać na wiele problemów, ale tego jak sobie z nimi poradzić raczej nie znajdziesz w filmikach. W sztuce krawieckiej jest zresztą wiele sprytnych sztuczek, które nie tylko ułatwiają sam proces szycia, ale też sprawiają, że dana rzecz dobrze leży na sylwetce i tak samo wygląda. Czasem też coś do czegoś nie pasuje, coś trzeba przemodelować, coś gdzieś podciąć lub wdać (to takie fachowe określenie) - warto wiedzieć jak sobie z tym poradzić, żeby nie zepsuć materiału, a osiągnąć zamierzony efekt. Do czego jednak zmierzam? Mimo wszystko proponuję naukę pod okiem fachowca lub jakiś dobry, stacjonarny kurs.

Masz rację, wszystko wydaje się takie proste, kiedy się patrzy, jak inni to robią. Dopiero potem wychodzi, ile lat doświadczenia się za tym kryje. A ja nawet nie wiem, czego nie wiem. Skracanie spodni to jeszcze nie szycie, a tylko tyle nauczyła mnie babcia.

SmartGuy pierwsze słyszę.

13

Odp: Kurs krawiecki

Ja dlatego podałam przykład zajęc praktyczno techniczych ze Szkoły Podstawowej. Bo to są podstawy szycia...czyli ćwiczenia bez których trudno wyobrazić sobie szycie.

Tak jak pisałam prosta spódnica, lub z koła. Doszywanie falbanek .
wszywanie zamka, robienie mankietów , dziurek. Przyszywanie guzików....

14

Odp: Kurs krawiecki
Milionek napisał/a:

Ja dlatego podałam przykład zajęc praktyczno techniczych ze Szkoły Podstawowej. Bo to są podstawy szycia...czyli ćwiczenia bez których trudno wyobrazić sobie szycie.

Tak jak pisałam prosta spódnica, lub z koła. Doszywanie falbanek .
wszywanie zamka, robienie mankietów , dziurek. Przyszywanie guzików....

Własnie o to chodzi, przyszywanie guzików to ja i ja miałem, nie było wyjścia, ale potem już mama szyła i teraz ledwo nitkę nawlekę tongue Tak samo z tym haftem, siostra miała dryg, ale kurs pokazał więcej, teraz sama może uczyć, tworzyć wzory.
Entropia, to sprawdź stronę splotartystyczny, tam starują z kursami chyba cały czas, a grupki są po kilka osób.

15

Odp: Kurs krawiecki
Milionek napisał/a:

Ja dlatego podałam przykład zajęc praktyczno techniczych ze Szkoły Podstawowej. Bo to są podstawy szycia...czyli ćwiczenia bez których trudno wyobrazić sobie szycie.

Ja tam takich zajęć nie miałam, widać dorwała mnie już reforma edukacji, która zakłada, że uczniom żadna wiedza praktyczna nie jest potrzebna. tongue

Dzięki za namiar na ten splot, to by mi nawet pasowało, bo często mają te kursy tez w weekendy, i oferta całkiem bogata, nawet druty i szydełko... Pamiętam, jak mnie babcia tego uczyła. wink

16 Ostatnio edytowany przez Olinka (2017-07-27 11:34:23)

Odp: Kurs krawiecki

Ja tez kiedyś próbowałam uczyć się sama z gazet i oglądając filmiki na YouTube, ale niewiele z tego wychodziło. Jednak kontakt z prowadzącą jest bardzo ważny, w trakcie nauki szycia pojawia się wiele pytań, czasem coś nie wychodzi i nie wiadomo dlaczego. Postanowiłam zapisać się na kurs szycia dla początkujących w [spam]. No i to był super pomysł, bo prowadząca była świetna, cierpliwa, wszystko spokojnie tłumaczyła. Z kursu wyszłam z uszytą przez siebie pierwszą bluzką. Bardzo prostą, ale moją! Tak mi się spodobało, że teraz chcę się zapisać na kontynuację.

17

Odp: Kurs krawiecki

Cześć! Fajnie, że poruszasz ten temat - ja zaczynałam swoją przygodę z szyciem u boku mamy, ale dużo pomogły mi filmiki na yt. Kursy niestety zawsze będą drogie, materiały, czas, wynajęcie sali - to niestety kosztuje sad Dlatego szczerze polecam różnego rodzaju filmiki - w ten sposób najłatwiej się - według mnie - nauczyć smile
Życzę powodzenia! smile

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024