Telegonia - zjawisko pierwszego samca - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2013-08-06 15:52:34

adamajkis
Net-facet

Telegonia - zjawisko pierwszego samca

To co się znajdzie w tym watku może być dość niepokojące dla każdego ojca, kórego matka jego dzieci miała wcześniej choć jednego partnera.
Telegonia to teoria w medycynie mówiąca o programowaniu narządów kobiecych, przez pierwszego jej partnera seksualnego. Pierwszy samiec pozostawia w ciele kobiety swój materiał genetyczny do końca jej życia, mający wpływ na pozostałe jej dzieci już z innymi partnerami. Na pierwszy rzut oka sprawa wydaje się byc niewiarygodna z pogranicza magii i serialu z archiwum X. smile
U zwierząt hodowlanych a zwłaszcza ras szlachetnych ta teroia jest przestrzegana całkowicie. Dla klacz w statdninach na pierwszego ojca żrebaków wybierany jest najlepszy ogier. A gdy suka szlachetnej rasy psów jest skalana przez psa nierasowego, jest eliminowana z dalszego rozrodu.
Innym zjawiskiem już u ludzi było tzw. uszlachetnianie gatunku przez zwyczaj pierwszej nocy przyszłej zony chłopa z panem krwi szlacheckiej.
Oczywiscie do sprawy należy podejść z przymróżeniem oka, bo teria nie została naukowo udowodniona ale nalezy tą terię uznać za ciekawą.
Na koniec nalezy również zastanowić się w świetle tej teorii nad natutalnym istnieniem błon dziewiczych i zerwaniu ich przy pierwszym stosunku.

Jestem ciekaw co o tym myslicie? )

Ostatnio edytowany przez adamajkis (2013-08-06 15:58:30)

Mów mi Filip smile

#2 2013-08-06 16:02:03

Wielki_Kot
Net-Facet

Re: Telegonia - zjawisko pierwszego samca

Hi hi, jak dobrze że byłem pierwszy big_smile big_smile big_smile

Jeżeli chodziłoby o zdrowie lub życie mojej żony, to nie przeszkadza mi jaki jest lekarz. Przeszkadza mi jedynie dobrowolny wybór lekarza mężczyzny.

#3 2013-08-06 16:03:43

Bastat
Cioteczka Dobra Rada

adamajkis napisał:

A gdy suka szlachetnej rasy psów jest skalana przez psa nierasowego, jest eliminowana z dalszego rozrodu.

Bzdura. Tak się nie robi.

adamajkis napisał:

Innym zjawiskiem już u ludzi było tzw. uszlachetnianie gatunku przez zwyczaj pierwszej nocy przyszłej zony chłopa z panem krwi szlacheckiej.

Prawo pierwszej nocy wynikało z czegoś innego. Przede wszystkim był to sposób na podporządkowanie sobie chłopów. Po odbyciu tej nocy oboje małżonków byli upodleni i nawet przez chwilę nie przychodziło im potem do głowy jakiekolwiek buntowanie się. Chłop nigdy nie był pewny czy pierwsze dziecko jest jego, czy szlachcica. Na dodatek istniała teoria, że nie ma lepszej służby niż złożona z pańskich Bastardów.

Ogólnie uważam, że ta teoria to bzdura całkowicie wyssana z palca. Sperma na prawdę nie ma żywotności liczonej w latach.

#4 2013-08-06 19:52:43

busiu
100% Netkobieta

Jak napisała Bastat- to o psach to bezedura, a prawo pierwszej nocy wynikało z czegoś innego i dziwię się, że ktoś może to powoływać na argument w tym temacie.

Generalnie uważam istnienie błon dziewiczych za okropny, okrrropny błąd Matki Natury. Pasudna dyskryminacja i prawdopodobnie powód cierpienia wielu milionów kobiet. Mniejsza o sam ból podczas rozdziewiczania- ale co z dziewczynami, które były dziewicami, ale np. nie krwawiły przy pierwszym razie, a pościel była biała po pierwszej nocy? Albo straciły błonę z innych powodów? Ja nie miałam żadnych widocznych znaków utraty dziewictwa, więc pewnie po pierwszej nocy to by mnie na pal nabili.

Mam tylko nadzieję, że w procesie ewolucji ten zbędny balast zaniknie całkowicie.

W taki dzień jak ten Marco Polo wyruszył do Chin.
Jakie są Twoje plany na dzisiaj?

#5 2013-08-06 21:55:09

N4VV
Zbanowany

adamajkis napisał:

...Jestem ciekaw co o tym myslicie? )

Mniej więcej to samo, co o sztucznej mgle w Smoleńsku w kwietniu 2010.

#6 2013-08-06 22:18:37

Iceni
100% Netkobieta

Hehehe... na youtube można znaleźć wykład jakiejś nawiedzonej ruskiej hm... nawet nie wiem jak ją określić - "pani od wiedzy o życiu w rodzinie"? ... chociaż to oczywiście nie jest jej pomysł - sam pomysł pochodzi z czasów Darwina a jako poparcie teorii podawany jest przykład klaczy pokrytej za pierwszym razem ogierem zebry, która to klacz po jakimś tam czasie od tego zdarzenia urodziła źrebię z paskami na nogach, chociaż pokryta już była ogierem normalnego konia... Ba! jest tam nawet wspomniane, że białe kobiety po utracie dziewictwa z Murzynem  niekiedy potem rodzą kolorowe dzieci białym ojcom big_smile

Normalnie z archiwum X i hokus-pokus jednocześnie big_smile

Nie wystarczy patrzeć, trzeba jeszcze dostrzegać.

#7 2013-08-06 22:28:20

NinaLafairy
Przyjaciółka Forum

N4VV mysle dokladnie to samo.

Made the wrong move, every wrong night
With the wrong tune
Played till it sounded right, yeah

#8 2013-08-06 23:09:44

adlernewman
Przyjaciółka Forum

We wiele lacinsko zwanych glupot wierzylo sie w XVII wieku...

To, cze­go nie mu­sieliśmy roz­szyf­ro­wywać, wyświet­lać drogą wy­siłków oso­bis­tych, to, co było jas­ne już przed na­mi, nie do nas na­leży. Od nas pochodzi je­dynie to, co wy­doby­wamy z ciem­ności będącej w nas i cze­go nie znają inni.- Marcel Proust

Sorki, ale mi odjelo polskie znaki z klawiatury sad

#9 2013-08-06 23:38:22

Jaguar
Przyjaciółka Forum

N4VV napisał:

....plus jakim cudem w XXI wieku ludzie tak mysla? big_smile
Normalnie Netkobiety zamieniaja sie powoli w kabaret i mistrzostwa w teoriach spiskowych/rozwojowych big_smile

#10 2013-08-07 00:37:19

N4VV
Zbanowany

Jaguar napisał:

N4VV napisał:

Normalnie Netkobiety zamieniaja sie powoli w kabaret i mistrzostwa w teoriach spiskowych/rozwojowych big_smile

Ba - i to faceci. big_smile

#11 2013-08-07 08:35:01

adamajkis
Net-facet

Jaguar napisał:

Z tego co czytałem, ta teoria w medycynie nie została odrzucona. Poza na netkobietach jest tyle smutnych tematów, porad technicznych, to dlaczego nie miałyby sie pojawić też terie spiskowe? To tylko podnosi walor tego forum. smile

Mów mi Filip smile

#12 2013-08-07 09:34:29

adlernewman
Przyjaciółka Forum

Adamajkis, dla takich dreszczykow to polecam sie na Fronde udac.

To, cze­go nie mu­sieliśmy roz­szyf­ro­wywać, wyświet­lać drogą wy­siłków oso­bis­tych, to, co było jas­ne już przed na­mi, nie do nas na­leży. Od nas pochodzi je­dynie to, co wy­doby­wamy z ciem­ności będącej w nas i cze­go nie znają inni.- Marcel Proust

Sorki, ale mi odjelo polskie znaki z klawiatury sad

#13 2013-08-07 20:48:54

Jaguar
Przyjaciółka Forum

N4VV napisał:

Jaguar napisał:

N4VV napisał:

A to ze faceci tak mysla mnie akurat nie dziwi.
Oni maja jakies dziwne obsesje i pociagi do bycia tym pierwszym i w ogole...normalnie jak za dawnych czasow kiedy to krew dziewicza powodowala wieczna mlodosc i zapewniala dlugotrwala urode.... big_smile i inne takie tam pochopne nadzieje big_smile

adamajkis dla teori spiskowych to ja sobie obejrze you tube czy inne Discovery History.
Ale dzieki za troske, milo mi smile

#14 2013-08-08 12:02:28

WitchQueen
Przyjaciółka Forum

Adamajkis - na rozrodzie koni i psów znasz się jak niedźwiedź na gwiazdach - taka jest prawda. Nie masz pojęcia o doborze zwierząt do rozrodu, o genetyce itd.
Że niby co się dzieje z tym materiałem DNA pierwszego samca? Wbudowuje się w materiał samicy? Ukryte plemniki czekają na atak? Przecież to jest jakaś kompletna bzdura i nikt w to nie wierzy.

"Paint stripes on a toad, he does not become a tiger"

#15 2013-08-08 18:14:41

cloyzy.p
Zbanowany

A gdyby pierwszym partnerem seksualnym byłby kosmita.... ? big_smile to co by pozostawił i co by się narodziło??? to jest rozkmina ...big_smilebig_smilebig_smile

This is crossfit
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mNlLgw11WVc

#16 2013-08-08 18:24:31

Remi
Net-Facet

Hmm, ciekawe po co natura wyposarzyła kobietę w błonę dziewiczą? Bo na pewno nie po to, by spełniać marzenia co po niektórych mężczyzn... Więc może coś w tym wszystkim jest...

Raz się żyje, więc przestań patrzeć, na to co powiedzą inni tylko :
Rób to co uważasz za stosowne !

#17 2013-08-08 19:51:46

NinaLafairy
Przyjaciółka Forum

Dziewczynki chroni przed chorobotworczymi drobnoustrojami.
Remi wypij szklanke zimnej wody i zastanow sie jeszcze raz czy to, ze nie wiesz po co ktos ma blone dziewicza to znaczy, ze zaraz cos jest w wyssanej z palca i glupiej teorii.

With the wrong tune

#18 2013-08-08 20:10:14

Remi
Net-Facet

Nina, a ty wiesz po co ona jest?
Przed czym chroni dorosłe kobiety?, bo teoria o dziewczynkach troszkę naciągana...

Ostatnio edytowany przez Remi (2013-08-08 20:11:40)

Raz się żyje, więc przestań patrzeć, na to co powiedzą inni tylko :
Rób to co uważasz za stosowne !

#19 2013-08-08 20:32:58

Iceni
100% Netkobieta

cloyzy.p napisał:

A gdyby pierwszym partnerem seksualnym byłby kosmita.... ? big_smile to co by pozostawił i co by się narodziło??? to jest rozkmina ...big_smilebig_smilebig_smile

Clozy... W lustro spójrz ;p

#20 2013-08-08 21:01:20

N4VV
Zbanowany

Jaguar napisał:

N4VV napisał:

Jaguar napisał:

Oni maja jakies dziwne obsesje i pociagi do bycia tym pierwszym i w ogole...normalnie jak za dawnych czasow kiedy to krew dziewicza powodowala wieczna mlodosc i zapewniala dlugotrwala urode.... big_smile i inne takie tam pochopne nadzieje big_smile
....

Ale to chodziło o smoki zżerające dziewice w ichnim uboju rytualnym.
Smoki wygineli i sami musimy się uporywać z zagadnieniem. smile

#21 2013-08-08 21:37:31

NinaLafairy
Przyjaciółka Forum

Remi to nie moje slowa tylko lekarza. Poza tym mowisz 'teoria naciagana' na cos 100000000 razy bardziej prawdopodobnego niz ta glupota z pierwszym samcem, ktora z kolei rozwazasz. Doprawdy, mowia, ze mezczyzni mysla logicznie.

Ostatnio edytowany przez NinaLafairy (2013-08-08 21:38:43)

With the wrong tune

#22 2013-08-08 23:30:42

N4VV
Zbanowany

NinaLafairy napisał:

Remi to nie moje slowa tylko lekarza. Poza tym mowisz 'teoria naciagana' na cos 100000000 razy bardziej prawdopodobnego niz ta glupota z pierwszym samcem, ktora z kolei rozwazasz. Doprawdy, mowia, ze mezczyzni mysla logicznie.

Logicznie, to raczej celu istnienia nie da sie ustalić. Nie wiadomo, czy bariera stworzona drobnoustrojom jest efektem ubocznym, czy celem samym w sobie. Faktem jest, że ona (bariera) istnieje.

Ostatnio edytowany przez N4VV (2013-08-08 23:31:01)

#23 2013-08-09 20:14:53

Jaguar
Przyjaciółka Forum

N4VV napisał:

Jaguar napisał:

N4VV napisał:

....

Ale to chodziło o smoki zżerające dziewice w ichnim uboju rytualnym.
Smoki wygineli i sami musimy się uporywać z zagadnieniem. smile

Uporywac z ubojem rytualnym? big_smile
Buhahaha!!!!
Sorki...kocham twe komentarze...
Normalnie daj znac jak bedziesz singlem smile

#24 2013-11-04 19:10:22

marwer
Do zakochania jeden krok

wszystkie przedmioty w naszym otoczeniu mają wokół siebie poświate,nasze biopole zmienia się w zalezności od naszego wewnętrznego stanu od tego jak postrzegamy świat.5% to nasza fizyczność to co widzimy 95% to nasza pozostała niewidzialna część to czego nie widzimy,i jest to ta część która określa podstawy naszego życia.następuje bardzo mocna wymiana energetyczno-informacyjna między duchowymi ciałami.oznacza to że wszystko co mężczyzna doświadczył do tej chwili jego relacje z ludzmi wokół z dziecmi z kobietami cała ta informacja zapisana w jego biopolu w pełni odwzorowuje się w biopolu kobiety dla dla której jest on pierwszy.wszystko co zebrała kobieta cała jej informacja odbija się w biopolu mężczyzny dla którego jest ona pierwsza.to odwzorowanie pozostaje w człowieku na całe życie po pierwszej nocy małżenskiej ludzie tylko zewnętrznie pozostają takimi jak przedtem,ciało fizyczne się nie zmienia. ale 95% cielesnej  charaktystyki zupełnie się zmienia  ludzie są inni

#25 2013-11-04 22:16:39

N4VV
Zbanowany

Jaguar napisał:

...Normalnie daj znac jak bedziesz singlem smile

Znaczy właściwie obecnie jestem.
Nie wiem tylko, czy już, czy jeszcze. smile

#26 2013-11-18 19:28:48

marwer
Do zakochania jeden krok

i na czym się staneło?

#27 2013-11-18 19:36:05

batszeba
Przyjaciółka Forum

marwer napisał:

i na czym się staneło?

na biopolu big_smile

“He’s psychotic, not psychic” by Frederick Chilton, M.D.

"Do dziś wyję jak kojot tracąc swoją godność" by Adamo Pablo

#28 2013-11-18 19:46:50

marwer
Do zakochania jeden krok

no tak bo większość podejmując ten temat i ten wątek rozumuje to czysto fizycznie.mówi się o stosunku zbliżeniu o jajeczkach itp. a istota jest gdzie indziej.. ja to rozumuję tak..pomijając już sam temat i to co już  o tym  pisze i co wiemy,wyobrażam sobie podaję w przykładzie.:

to coś jak człowiek opętany.kiedy grzeszymy grzech za grzechem tak jak seks za seksem  i kiedy to robimy w ciąż innym partnerem czy partnerką to nakładają się na nas te wszystkie osobowości a skoro się nakładają to kim ja właściwie jestem co difenuje moje ja jestem. czy to zonacza że ciężko będzie mi zrozumieć rzeczywistość bo nie jestem sobą bo we mnie jest wiele osobowości?jak w takim razie poznam prawdę jak będę z tym żył>?czyż to nie jest jak opętanie każdy zły czyn rodzi diabełka który wchodzi do  danego człowieka i ma jakiś w pływ na niego  samego to jak postrzega świat ludzi  przyrodę.czy o to tu chodzi w tej telegoni??

#29 2013-11-18 19:59:51

batszeba
Przyjaciółka Forum

To ja w takim razie mam inne pytanie:

czy jeśli rozdziewiczy mnie Afroamerykanin (chcę być politycznie poprawna) wyznający islam, a ja za 5 lat zwiążę się z białym katolikiem i urodzę mu dziecko, to to dziecko siłą rzeczy będzie miało brązowawą skórę oraz będzie wyznawać ekstremistyczne poglądy polityczne?

#30 2013-11-18 20:23:52

marwer
Do zakochania jeden krok

nie rozumię do konca temat telegoni ale chyba chodzi nie tylko o kolor skóry ale osobowość.

#31 2013-11-18 21:51:56

Jaguar
Przyjaciółka Forum

marwer napisał:

nie rozumię do konca temat telegoni ale chyba chodzi nie tylko o kolor skóry ale osobowość.

I co uwazasz ze kazdy partner z ktorym sypialam zmienil moja osobowosc i nagle przestalam byc soba? big_smile
Dzieki za odkopanie tematu, wlasnie te teorie przedstawilam mezowi....jego mina wprost cudowna, komentarz rozlegly i bogaty w roznorodne slownictwo big_smile

Mam pytanie...czy po dlugim czasie wspolnego sypiania ja stane sie nim a on mna?

#32 2013-11-18 21:52:49

batszeba
Przyjaciółka Forum

Jaguar napisał:

Mam pytanie...czy po dlugim czasie wspolnego sypiania ja stane sie nim a on mna?

BYĆ MOŻE NAWET ZAMIENICIE SIĘ PŁCIAMI!!!!!

#33 2013-11-18 21:53:01

Jaguar
Przyjaciółka Forum

batszeba napisał:

To ja w takim razie mam inne pytanie:

czy jeśli rozdziewiczy mnie Afroamerykanin (chcę być politycznie poprawna) wyznający islam, a ja za 5 lat zwiążę się z białym katolikiem i urodzę mu dziecko, to to dziecko siłą rzeczy będzie miało brązowawą skórę oraz będzie wyznawać ekstremistyczne poglądy polityczne?

Nie rozumiem dlaczego pytasz? big_smile
Nosz to oczywista oczywistosc ze tak bedzie! big_smile

#34 2013-11-18 21:54:57

Jaguar
Przyjaciółka Forum

batszeba napisał:

Jaguar napisał:

Zawsze chcialam tego sprobowac!! big_smile
Bring it on, babe!!! big_smile
Leca, moze jak zaczne z nim czesciej sypiac to zamienimy sie wczesniej? smile

Buhahahahahaha!!!!!!! Normalnie ja nie moge!!! big_smile big_smile

#35 2013-11-18 22:01:40

batszeba
Przyjaciółka Forum

Jaguar napisał:

batszeba napisał:

Jaguar napisał:

Zawsze chcialam tego sprobowac!! big_smile
Bring it on, babe!!! big_smile
Leca, moze jak zaczne z nim czesciej sypiac to zamienimy sie wczesniej? smile

Buhahahahahaha!!!!!!! Normalnie ja nie moge!!! big_smile big_smile

U Ciebie nastąpi maskulinizacja, u niego feminizacja i równowaga w przyrodzie zostanie zachowana :0

#36 2013-11-18 22:18:00

Jaguar
Przyjaciółka Forum

Moja mama jest moim tata i odwrotnie...?
Wow!!! big_smile

#37 2013-11-19 15:50:35

marwer
Do zakochania jeden krok

Jaguar napisał:

marwer napisał:

I co uwazasz ze kazdy partner z ktorym sypialam zmienil moja osobowosc i nagle przestalam byc soba? big_smile
Dzieki za odkopanie tematu, wlasnie te teorie przedstawilam mezowi....jego mina wprost cudowna, komentarz rozlegly i bogaty w roznorodne slownictwo big_smile

oczywiście że nie wiem wszystkiego na ten temat  dlatego wciąż obserwuję ten temat a może czegoś się dowiem. ale z tego co piszą i mówią wygląda tak..

całe piękno tego świata powstało w wyniku energi seksualnej energia seksualna tworzy się jako uczucie mężczyzny i kobiety jeśli jest ona zła kobieta  otrzymuje wszystkie złe pola od mężczyzny i się z tym łączy tak samo on z nią,na całę życie.

można powiedzieć w tedy o wiele osobowości jej i jego jakie mają w sobie  kiedy  seksualna rządza  idzie na innego partnera to samo się dzieje nakładają się one jedne na drugie tworząc dziwny obraz osobowości wszystkich tych partnerów z którymi w spółżyła.

jeżeli kobieta miała związek z genetycznie niezdrowym mężczyzną narkomanem alkoholikiem homoseksualistą lub psychicznie chorym  przy zapłodnieniu z biologicznym ojcem następuje budowa zarodka wszystkich partnerów seksualnych którzy byli z kobietą.

wrezultacie czego zarodek pomimo informacji rodzicielksich otrzymuje następstwa wolnej miłości.widzi objawy i choroby wszystkich mężczyzn,w tedy u zewnętrznie normalnych i zdrowych rodziców pojawiają się dzieci od dawnych  mężczyzn.

#38 2013-11-19 16:11:42

Iceni
100% Netkobieta

A jak to wplywa na plemniki?

Czy jakk zwykle w takich teoriach "facetowi wolno"?

Aha! I jeszcze jedno - a dlaczego w tej teorii nie podkresla się, ze wplyw na owo "seksualne biopole" czy jak to zwac maja też mezczyzni "super-alfa-plus" czyli mloddy, piekny, bogaty i inteligentny?

Czy jeżeli przespalabym się z polowa absolwentow Oxfordu, zaliczyla 10 najprzystojniejszych laureatow Oscara i z 15 Olimpijczykow to moja ciaza dalaby w efekcie Homo Sapiens Superior?

tongue

Ostatnio edytowany przez Iceni (2013-11-19 16:30:56)

Stopka forum