Staż z Urzędu a Zus - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Staż z Urzędu a Zus

Z tego co wyczytałam w internecie to urząd jest odpowiedzialny za płacenia składek. Dostałam dziś do domu pismo, że nie opłacam takich składek, mam wybrać dla siebie fundusz emerytalny. Jak to jest w takiej sytuacji? ktoś się może orientuje? smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Staż z Urzędu a Zus

zalezy jakich składek

3

Odp: Staż z Urzędu a Zus

Składek emerytalnych

4

Odp: Staż z Urzędu a Zus

no tak bo staż do emerytury sie nie wlicza

5 Ostatnio edytowany przez smutna123 (2013-06-14 22:41:16)

Odp: Staż z Urzędu a Zus

Od stypendium stażowego są odprowadzane składki emerytalna, rentowa, wypadkowa i zdrowotna. W związku z tym musisz przystąpić do OFE (bo chyba o to ci chodzi)lub poczekać na losowanie (ale rozsądniej wybrać samemu).Z ciekawości sprawdzę jutro czy jest to okres składkowy czy nieskładkowy, bo nie wiem. Racjonalnie podchodząc do tematu to raczej składkowe, bo składka jest odprowadzana (a może się mylę i tych składek nie ma, jakieś zmiany. W necie zauważyłam sprzeczne informacje.

6

Odp: Staż z Urzędu a Zus

nie wiem u nas ci co mają staż z urzędu pracy składek na emeryture nie mają odprowadzanych

7

Odp: Staż z Urzędu a Zus

muszą być odprowadzane, bo przecież staż liczy sie do emerytury, tak samo moje praktyki też sie liczyły, choć składek nie było, ale w tym zawodzie tak już jest. Ale dlaczego urząd sie tym nie zajął i mi tego nie powiedział. Gdzie mam wybrać ten fundusz, nie wiem jak mam to załatwić

8

Odp: Staż z Urzędu a Zus
Lilia20 napisał/a:

muszą być odprowadzane, bo przecież staż liczy sie do emerytury, tak samo moje praktyki też sie liczyły, choć składek nie było, ale w tym zawodzie tak już jest. Ale dlaczego urząd sie tym nie zajął i mi tego nie powiedział. Gdzie mam wybrać ten fundusz, nie wiem jak mam to załatwić

Fundusz emerytalny możesz wybrać nawet przez internet, żaden problem.

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024