Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 43 ]

1

Temat: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

Witam smile
Nie znalazłam takiego wątku więc postanowiłam go założyć.
Chcę na nim poznać Wasze opinie kosmetyków do włosów które używacie pierwszy raz czyli testujecie smile
Mam nadzieję, że wątek się rozwinie:)

Ja obecnie testuje odżywkę z Schaumy- Repair&Care.
Pięknie pachnie, dobra cena, dostępność bez problemu:) Co do wydajności.. Mam długie włosy więc i dużo odżywki idzie wink

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

Ja polecam silk therapy - jedwab do włosów smile

3

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

Maska Wax i matrix. Są rewelacyjne, troszkę więcej kosztują ale są wydajne i efekty też są zaskakujące smile

4

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)
lidka_21 napisał/a:

Maska Wax i matrix. Są rewelacyjne, troszkę więcej kosztują ale są wydajne i efekty też są zaskakujące smile

Ja od dzisiaj zaczęłam stosować maskę z WAXA plus tabletki MERZ spezial



Tak jak zawsze miałam bujną czuprynę tak od codziennego mycia i prostowania zauważyłam że moje włosy straciły objętość i zaczęły strasznie wypadać. poczytałam trochę na różnych stronach o wypadaniu włosów i z tego wszystkiego wybrałam te dwa właśnie kosmetyki - mam nadzieje że zadziałają, ale ponoć na efekty trzeba czekać 3 miesiące !

Chociaż tak jak zawsze po myciu miałam garść włosów tak po dzisiejszej maseczce z WAXA była ich naprawdę minimalna ilość !

Zobaczymy co będzie dalej . smile

5

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

Jeszcze mam pytanie do lidka_21 czy po nałożeniu WAXa nakładałaś na głowę folię aluminiową - słyszałam że lepsze efekty.

Ja jednak owej jeszcze nie zakupiłam .. ale i tak działa .

6

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

obecnie testuję odzywkę z ziaji cenowo nie droga włosy świetne polecam

7

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

alimak87, nakładam czepek taki jak kiedyś robiono pasemka domowy sposobami smile Dodatkowo na ten czepek nałóż sobie ręcznik i delikatnie susz. Dlaczego? Ponieważ odżywka, ( w większości przypadków każda) by dała odpowiednie efekty musi docierac do niej ciepło.

Jeśli chodzi o wiataminki merz są świetne, ale uważajcie z nimi. Zawierają bardzo dużo żelaza co nie jest za bardzo korzystne dla organizmu. Po kapsułce na 1 dzień, bo chyba na opakowaniu pisze, żeby dwie łykac dziennie.
Efekty rzeczywiście są suuuper, rzęsy miałam jak do nieba i skórę delikatną, ale niestety minusem tych kapsułek jest to, że jeśli odstawiłam je to za niedługo wszystko się sypało w szybkim tempie, rzęsy się łamały, skóra znów szorstka sad
Jednak jeśli miałabym wybór drugi raz bym je kupiła smile

8

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)
lidka_21 napisał/a:

alimak87, nakładam czepek taki jak kiedyś robiono pasemka domowy sposobami smile Dodatkowo na ten czepek nałóż sobie ręcznik i delikatnie susz. Dlaczego? Ponieważ odżywka, ( w większości przypadków każda) by dała odpowiednie efekty musi docierac do niej ciepło.

Jeśli chodzi o wiataminki merz są świetne, ale uważajcie z nimi. Zawierają bardzo dużo żelaza co nie jest za bardzo korzystne dla organizmu. Po kapsułce na 1 dzień, bo chyba na opakowaniu pisze, żeby dwie łykac dziennie.
Efekty rzeczywiście są suuuper, rzęsy miałam jak do nieba i skórę delikatną, ale niestety minusem tych kapsułek jest to, że jeśli odstawiłam je to za niedługo wszystko się sypało w szybkim tempie, rzęsy się łamały, skóra znów szorstka sad
Jednak jeśli miałabym wybór drugi raz bym je kupiła smile

:lidka: a powiedz mi gdzie taki czepek nabyć ?! bo ja kupiłam dziś folię aluminiową (spożywczą) i myślałam że coś z nią zdziałam - bo tak gdzieś wyczytałam.

I apropo włosów... dziś byłam u fryzjera na podcięciu .. poczułam się jak w spa .. a moje włosy od razu stały się lżejsze tongue .. musiałam się pochwalić bo ostatni raz byłam 1,5 roku temu tongue ... bo uwielbiam swoje długie włosy i jak mam je ściąć to mi się płakać chce smile

a wiesz może co to są te SLS i silikony w szamponach i odżywkach i dlaczego one są aż tak bardzo szkodliwe ?

9

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

alimak87, w drogerii pytaj, nie w każdej je można nabyc ale w większości myśle, że tak smile

Produkty z silikonem sprawiają, że masz "zewnętrznie" lśniące i zdrowe włosy, wewnątrz włosa dzieją się wtedy cuda.... głównie przesuszenie, osłabienie włosa. To jest paradoks, bo silikony mają tworzyc barierę dla środowiska zewnętrznego, ale one same niszczą kosmyki je od wewnątrz. SDS to chyba też coś w tym stylu, tak mi się wydaje smile

10

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

dzięki smile .. ostatnio zakupiłam sobie szampon z górnej półki .. Loreal Professionnel - absolut repair i widzę że w jego składzie też to widnieje i to samym początku .. Dziwne to takie, że niby taki profesjonalny szampon (i dość drogi) a zawiera takie badziewia.
Jednak chyba trzeba przeboleć te 3 miesiące (bo ponoć dopiero wtedy widać efekty) i przez cały ten czas jechać na jakiś aptecznych produktach - aaa taak dla włosa - niech ma .. też mu się coś od życia nalezy tongue

11 Ostatnio edytowany przez lidka_21 (2013-04-03 17:20:03)

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

Jeśli już kupiłas taki szampon, kup sobie dodatkowo jakiś wypłukujący silikon i używaj na zmianę. Włosy wtedy nie będą bardzo zniszczone smile
ale z ciekawości daj znac o efektach szamponu smile

12

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

wcześniej zakupiłam sobie szampon i odżywkę LOREAL Professionel Vitamino Color (do pielęgnajchi włosów warbowanych)- i powiem tak: używałam go tak raz dwa razy w tygodniu.. odżywka sprawiała że moje włosy po godzinie wyglądały na tłuste (więc z niej zrezygnowałam) .. a szampon ... był niby jakiś tam blask, ale szału nie robił.

Teraz zamieniłam to na szampon LOREAL Absolut repair (niby silna regeneracja włosa) - ale też jakoś zbytnio nie jestem zadowolona.  Włosy dalej jakoś szybko się przetłuszczają - też musze myć prawie codziennie. One niby mają jakiś tam połysk ale to bardziej wygląda tak jakby były ochlapnięte i ulizane. A po zastosowaniu prostownicy to objętość moich włosów była minimalna - tak jakbym takie piórka miała. (a ja zawsze miałam gęste włosy).


Wydaje mi się, że takie dość drogie szampony i to niby profesjonale poza ceną niczym nie różnią się od takich "normalnych szamponów" -  no i jest jeszcze tylko świadomość że masz coś lepszego smile .
A  gdybym stosowała go codziennie to taka tubka 500 ml starczyłaby mi na jakieś pół miesiąca ... a chyba nie stać mnie na takie szaleństwo smile .. dlatego stosowałam go na zamianę z normalnym szamponem.

Dlatego fajnie raz na jakiś czas umyć sobie czymś takim włosy - ale nie ma w tym nic specjalnego. Dlatego teraz przerzucam się na jakieś apteczne produkty - które w końcu naprawią te moje biedne włosy !! smile

ps. a może być czepek taki foliowy ? smile - bo właśnie taki znalazłam .

13

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)
sylka20 napisał/a:

obecnie testuję odzywkę z ziaji cenowo nie droga włosy świetne polecam

również wpadła mi odżywka ziaji,chyba odżywiająca? Taka niebieska:) fajnie pachnie i włosy są po niej przyjemne w dotyku. Jak dla mnie w porządku za taką cenę:) Trochę mnie tylko wkurza pojemnik,wydaje mi się że gdyby była"wyciskana"jak większość odżywek czy wogóle produktów, to byłaby bardziej wydajna.

14

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

oo dodam jeszcze że wczoraj zamówiłam sobie szczotkę z włosia dzika smile

troszkę o niej poczytam i opinie są różne ... a może któraś z Was takiej używa i się wypowie ??

mimo niektórych zdań co do jej ceny wydaje mi się że warto spróbować. Cena nie jest jakaś przerażająca (a przecież szczotkę kupujemy raz na bardzo długi czas - przynajmniej ja używam do momentu aż nie zacznie się rozwalać smile ) w okolicach 35-40 zł i to w sklepach zajmujących się tylko takimi wyrobami, gdzie jest ona bardzo dobrej jakości.  Nooo chyba że ktoś kupuje w Dauglasie gdzie cena wynosi ok 200 zł smile (produkt  ten sam tylko za markę i sklep się płaci).

15

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)
lidka_21 napisał/a:

Jeśli już kupiłas taki szampon, kup sobie dodatkowo jakiś wypłukujący silikon i używaj na zmianę. Włosy wtedy nie będą bardzo zniszczone smile
ale z ciekawości daj znac o efektach szamponu smile

lidka_21 a znasz jakieś dobre szampony które wypłukują silikon?  :-)

16

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

Tak, ja mam szczotkę z włosia dzika za ok. 50 zł i i innej już nie chcę.

17

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

Rebel a gdzie kupiłaś tą szczotkę?; -)  szukam jakoś od dłuższego czasu u mnie w mieście i nie ma nigdzie...:/

18

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)
rubbim napisał/a:

Rebel a gdzie kupiłaś tą szczotkę?; -)  szukam jakoś od dłuższego czasu u mnie w mieście i nie ma nigdzie...:/

rubbim ja zamówiłam na necie (bo też nie mogłam znależć) z firmy "khaja". Wcześniej poczytałam trochę na necie i dziewczyny zachwalały te szczotki.  Ponoć minusem jest tylko przesyłka która trwa około tydzień i są zapakowane w zwykłe koperty (mi się wydaje że ze względu na ciężar paczki - aby była tańsza wysyłka). Ale firma zajmuje się tylko takimi rzeczami do włosów - nawet na ich stroni jest napisane jak ich używać smile

19

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

Ja też zamawiałam w necie, ale nie z khaja, tylko z innej strony. Mam już rok, i jesli mi się kiedyś zużyje, to kupię sobie drugą.
Minusem jest tylko drewniana rączka, przez co nie mogę umyc szczotki.

20

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

alimak87, worek foliowy może byc, to chyba nie ma większego znaczenia smile


rubbim, szczerze nie mam pojęcia co teraz wybija się w górę, jeśli chodzi o takie szampony smile

21

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

Dzięki dziewczyny na pewni znajdę jakąś:-)

No cóż ja też nie bardzo się orientuje w ostatnim czasie, ale dam znać jak znajdę coś co mnie zauroczy ;-)

22

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

Polecam odżywkę do włosów firmy Marion z olejkiem arganowym. Włosy ładnie pachną, są mięciutkie, a odżywka nie obciąża włosów. Cena też na plus bo 7-8 zł to niewiele. smile

23

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

Przez długi czas stosowałam szampon i odżywkę z Pantene Por-V i choć miały nawilżać włosy, coraz bardziej je wysuszały. O innych firmówkach nawet nie wspominam.

Przerzuciłam się na TANIE szampony i odżywki na bazie ziół. Obecnie stosuję kosmetyki firmy Alterra i jestem zachwycona. Im mniej chemii w składzie (czyt. im krótszy skład na opakowaniu), tym lepiej dla włosów.

Teraz nie muszę myć ich już codziennie (już się tak nie przetłuszczają), nie wypadają w takim stopniu, jak wcześniej i przede wszystkim są doskonale nawilżone, a nie sianowate i niesforne do ułożenia.

Dziewczyny - szczerze polecam ziołowe kosmetyki. Są bardzo tanie, a o wiele bardziej wydajne i łagodne dla naszych włosków.

24

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

a wracając do tej szczotki z włosia ... to kupiłam i ani razu nie użyłam tongue   Ja mam długie włosy, a ta szczotka nie nadaje się do ich rozczesywania.. niestety wydałam tylko niepotrzebnie kasę.  .. jednak prawda jest taka że każdy musi nauczyć się na własnych błędach bo dla każdego coś innego - Skoro 99% osób poleca taką szczotkę - a ja wręcz przeciwnie..
.. zostaje przy zwykłej szczotce z metalowymi pręcikami (bez żadnych kuleczek na końcu)

25 Ostatnio edytowany przez Ta_najgorsza (2013-06-26 11:38:06)

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

Ja testuję teraz wiele kosmetyków, ale napiszę o jednym : szampon do włosów zniszczonych i suchych Natei naturals  z ekstraktem z olejku migdałowego i orzechów macadamia z biedronki i muszę powiedzieć, że narazie jestem z niego bardzo zadowolona. Dobrze się pieni, zapachem przypomina mi marcepan, jest wydajny, podczas mycia włosy są śliskie, wygładzone ( nie  muszę czesać włosów przed myciem, bo się wygładzają i rozplątują podczas mycia tym szamponem), świetnie zmywa oleje z włosów. Po umyciu i wyciśnięciu wody z włosów, są one dosyć tępę, zgrzytające- to chyba efekt dokładnego oczyszczenia smile W każdym razie polecam, jest tani jak barszcz i ma dużą pojemność!

26

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

Lubicie wogóle eksperymentować? czy raczej przystawać przy jednych sprawdzonych. No i jak uważacie, lepiej kupować kosmetyki tej samej marki, linii oparte o ten sam składnik czy to jest nie ważne, nie ma znaczenia dla jakości włosa?

27

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

Ja często zmieniałam szampon, bo rzadko kiedy ten który kupiłam mi odpowiadał:) Wtedy zostawiałam go mężowi i on go męczył przez długi czas. Choć muszę przyznać ostatnie moje odkrycie mnie zadowala:) Timotei z różą z Jerycha, do włosów suchych i zniszczonych z olejkiem z awokado. Włosy są odżywione, dobrze się rozczesują, ale nie są obciążone ani przetłuszczone.

28

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)
mery napisał/a:

Ja często zmieniałam szampon, bo rzadko kiedy ten który kupiłam mi odpowiadał:)

Dokładnie miałam tak samo ale ostatnio podrasował mi szampon Z Garniera, taki duży z brązowym wieczkiem, również z avocado smile

29

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

Najlepiej stosować jeden sprawdzony szampon. Jak zmieniałam co chwilę na inny to miałam łupież. Teraz używam jednej firmy, zmieniam tylko co jakiś czas skład. Najbardziej lubię szampony, które nie są napakowane konserwantami. Jakieś na bazie ziół, albo z ekstraktami z owoców.

30

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

Ja testowałam farbę do włosów Garnier z tej nowej serii Olia. Fajnie pachnie i ma świetną konsystencję więc nie spływa z włosów co mnie pozytywnie zaskoczyło. Poza tym nie myślałam że dodatek olejków jaki ma w sobie aż tak fajnie wpłynie na jakość włosów.

31

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

Fajnie to znaczy jak? A ma ta Olia jakieś fajne rude?

32 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-07-18 11:49:39)

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

Delikatne w dotyku i połyskują. W opakowaniu tej serii Olia  jest w środku maska do włosów "jedwabista miękkość i blask" , której jest więcej, na kilka razy wystarczy. Do tej pory spotykałam się tylko z małą ilością która starczała na jeden raz. Ja wybrałam "Intensywna czerwień " ale jest też "głęboka czerwień" .
Pierwsze z lewej w dwóch ostatnich rzędach:

link usunięty


Wstawianie linków do komercyjnych stron internetowych jest na forum niedozwolone. Proszę, zapoznaj się z regulaminem forum.
Moderatorka Wielokropek

33

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

Spóźniłam się na link, ale to nic - poszukam. Ale mam jeszcze pytanie jak zachowują się włoski już po ufarbowaniu? Nie są "ostre" w dotyku? No i powiedzcie czy szybko się ta farba wypłukuje?

34 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-07-22 13:48:11)

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

Polecam maseczki na bazie oleju arganowego, który oczywiście nie obciąży włosów. taka dżywka do włosów dokładnie regeneruje skórę głowy, olejek arganowy stymuluje włosy i przyśpiesza ich regenerację. dodatkowo odżywka zapobiega rozdwajaniu się końcówek włosów i przywraca ich naturalny połysk. ?ogólnie argan ma niesamowite własciwości odżywcze, ja kupuje odzywke i szampon cały zestawik na spam, dobra cena, bo kosmetyki z salonow kosmetycznych wcale nie sa lepsze a znacznie drozsze

35

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

Wracając do Olia jeśli one są na bazie naturalnych składników to rozumiem, że nie zawierają amoniaku? czy ta farba dostatecznie dobrze pokrywa szczególnie siwe włosy? No i czy wiecie coś o tym, że powinno się używać tylko plastikowe szczoteczki, grzebyki do farbowania aby wyszło jak należy? gdzieś to ostatnio wyczytałam.

36

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

Wracam z wrażeniami po koloryzacji, odpowiem więc na pytania smile Olia nie ma amoniaku. Nośnikiem koloru są naturalne olejki kwiatowe, a konkretnie ze słonecznika. Pokrywa - przynajmniej moje siwce pokryła i nigdzie ich raczej nie widzę. Jak pofarbuję mamę, będę wiedziała jak zachowuje się na większej ilości siwych włosów ale podejrzewam, że podobnie. Farba nie ma aplikatora, najlepiej ją zatem nakładać pędzielkiem. Pędzelka nie ma w zestawie, ale kupisz go w każdej drogerii. Z doświadczenia wiem, że pędzelek pokrywa najlepiej. Ogólne wrażenie naprawdę pozytywne. Włoski ufarbowane, ładnie błyszczą i są przyjemnie miękkie w dotyku.

37 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2015-04-13 13:48:30)

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

Odświeżam wątek, bo zastanawiałam się,  czy któraś z Was kupowała może jakieś kosmetyki na [spam]? Słyszałam, że jest tam całkiem tanio jeśli chodzi o włosowe rzeczy, ale chciałabym zasięgnąć jakiejś opinii bo szykuje mi się dosyć sporo do kupowania, więc fajnie by było chociaż troszkę przyoszczędzić..;)

38

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)
alimak87 napisał/a:

a wracając do tej szczotki z włosia ... to kupiłam i ani razu nie użyłam tongue   Ja mam długie włosy, a ta szczotka nie nadaje się do ich rozczesywania.. niestety wydałam tylko niepotrzebnie kasę.  .. jednak prawda jest taka że każdy musi nauczyć się na własnych błędach bo dla każdego coś innego - Skoro 99% osób poleca taką szczotkę - a ja wręcz przeciwnie..
.. zostaje przy zwykłej szczotce z metalowymi pręcikami (bez żadnych kuleczek na końcu)

Ale ja też mam długie włosy, w dodatku gęste i falowane, a ta szczotka sprawdza się bardzo dobrze, więc może szczotka szczotce nierówna?

39

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

jeśli chodzi o szczotki to mój faworyt to tangle teezer wink

40 Ostatnio edytowany przez fafek (2015-06-14 17:39:02)

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

Panowie też dbają o swoje włosy i ja należę do tego grona. Aktualnie jestem w trakcie kuracji stymulującej wzrost nowych włosów z takim o to produktem

http://images66.fotosik.pl/968/8a41a04443cc736cgen.jpg

41

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

Odżywka Gliss Kur Schwarzkopf Ultimate Oil Elixire Serum. Nie polecam, fajnie wygląda, ma złote drobinki, ale śmierdzi alkoholem potwornie (i zresztą na pierwszym miejscu w składzie jest denaturat) wink Fuj.

42

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

Ja ostatnio w internecie kupiłam szampon B.app i po 2 tyg ( myje włosy codziennie) mogę śmiało powiedzieć że jest bombowy

43

Odp: Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

Testuję serię Biovax Glamour. Mam 3 maski smile Kupiłam szampon, a już kuszą mnie kolejne.

Posty [ 43 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Wielkie testowanie- kosmetyki do włosów :)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024