Jak długi okres wypowiedzenia po dwóch latach pracy? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2007-09-14 00:40:24

Alutka
Gość Netkobiet

Jak długi okres wypowiedzenia po dwóch latach pracy?

Postanowiłam zmienić pracę, chciałabym wiedziec jak długi jest okres wypowiedzenia, kiedy przepracowałam w firmie dwa lata. Po pół roku pracy chyba zaczyna się miesięczny okres wypowiedzenia, jednak czy po dwóch latach przypadkiem się nie wydłuża?
Mam raczej takiego szefo co to mi na rękę nie pójdzie z urlopem więc musze bardzo dokładnei wiedzieć jak to wygląda. Wie ktoś może jak długi okres wypowiedzenia jest dla pracownika po dwóch przepracowanych w jednej firmie latach pracy?

#2 2007-09-14 09:37:16

Emilia
100% Netkobieta

Re: Jak długi okres wypowiedzenia po dwóch latach pracy?

A jak masz napisane w umowie o pracę? - Ja mam tam taką formułkę, że po dwóch latach są to dwa tygodnie. No i też nie wiem, ale wydaje mi się, że okres wypowiedzenia zależy także od stażu pracy ? Tak mi się przynajmniej wydaje. Ale może ktoś to potwierdzi !

"Kiedy życie domaga się od ciebie zmiany, zastanów się co dokładnie należy zrobić, i bez najmniejszej wątpliwości i bez żadnego oporu odważ się na nią, wiedząc, że każda zmiana zakłada rozwój". Eileen Caddy

#3 2007-09-14 11:44:06

Alutka
Gość Netkobiet

Niemozliwe,że 2 tygodnie, jak po poł roku juz miałam miesiąc. Nie mam w umowie żadnej wzmianki na ten temat, tylko tyle,że po pół roku miesiąc, a co po dwóch latach nie pisze nic. Najgorsze, ze na prawde nie mam o to kogo spytać u nas w fimie, bo kadrowa trzyma z szefem, a w moim otoczeniu nie ma takiej osoby, która by się na tym znała dobrze.

#4 2007-09-19 19:58:36

Emilia
100% Netkobieta

Alutka napisał:

Niemozliwe,że 2 tygodnie, jak po poł roku juz miałam miesiąc. Nie mam w umowie żadnej wzmianki na ten temat, tylko tyle,że po pół roku miesiąc, a co po dwóch latach nie pisze nic.

Ja właśnie mam tak w umowie napisane i nawet się cieszę, że 2 tygodnie, bo wiem, że kiedy będę zmieniać pracę, to nie będę musiała chodzi~b jeszcze całego miesiąca do pracy.

"Kiedy życie domaga się od ciebie zmiany, zastanów się co dokładnie należy zrobić, i bez najmniejszej wątpliwości i bez żadnego oporu odważ się na nią, wiedząc, że każda zmiana zakłada rozwój". Eileen Caddy

#5 2008-04-18 10:48:25

Kasia
Do zakochania jeden krok

Okres wypowiedzenia zależy od rodzaju umowy, a w przypadku umowy na czas nieokreślony także od stażu pracy.

Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony jest uzależniony od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy i wynosi:

1)   2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy,
  2)   1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy,
  3)   3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata.

Tak więc jeśli miałaś umowę na czas nieokreślony to okres wypowiedzenia w Twoim przypadku wynosi 1 miesiąc.

W przypadku umowy na czas określony sytuacja wygląda nieco inaczej, mianowicie:

wypowiedzenie umowy zawartej na czas określony jest możliwe, jeżeli łącznie spełnione są dwa warunki:
- jest ona zawarta na okres dłuższy niż 6 miesięcy oraz
- strony przy jej zawieraniu przewidziały dopuszczalność rozwiązania tej umowy za dwutygodniowym wypowiedzeniem.

Strony mogą także rozwiązać umowę w drodze porozumienia.

kołysz mnie dźwiękiem, który koi ból.....

Stopka forum