wywar z pokrzywy na wypadajace włosy?-kto zna przepis? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-05-14 22:14:08

.niezależna
Słodka Czarodziejka

wywar z pokrzywy na wypadajace włosy?-kto zna przepis?

ostatnio po przebytej chorobie mojej córce zaczeły mocno wypadac włosy -ja pamiętam ze kiedys moja babka jak  ja byłam dzieckiem -robiła jakies wyciagi na zimno z pokrzywy -podziałało rewelacyjnie-moze któras z Pań zna przepis ?Teraz pokrzywa majowa podobno jest najlepsza na takie sprawy

Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje, na pewno nie doprowadzi cię do płaczu

#2 2009-05-14 22:29:58

suzz
Netbabeczka

Re: wywar z pokrzywy na wypadajace włosy?-kto zna przepis?

O kurcze.. nawet nie wiedziałam, że to pomaga na takie sprawy.. To ja też czekam na przepis smile

#3 2009-06-11 00:30:55

kircke
Tajemnicza Lady

i ja  ; >

#4 2009-06-12 20:29:31

.niezależna
Słodka Czarodziejka

i  nadal  nie  ma  nikt  przepisu od  swojej babci ...?
ja pamietam tylko ze  pokrzywa  stała  w  takim  duzym  słoiku i dodawało  sie  chyba  ...ocet?
wiem  ze  do  smarowania   było  to  w  jasnorózowym  kolorze
a inny  przepis  to  dobrze  pamietam z czarnej  rzepy -taka  rzodkiew -czarna -obierało  sie  ze   skóry ,pozniej  tarkowało  sie  drobno  na  miazge  i  wyciskało  przez  gaze  i  sokiem  smarowało  sie  skóre  głowy -owijało  sie  folia   i recznikiem -trzymało  sie  ok  20  minut -powiem  tak -rzepa  smierdzi  okutnie i w  skóre  głowy  robiło  sie  ciepło i  działało -naprawde -po  kilku  takich  kuracjach  cebulki  były  jak  nowe
drugi przepis  to 
nafta  kosmetyczna ,żółtko  jajka ,troche  soku z  cytryny  i  olejek  rycynowy -wymieszac i   nałozyc  taka pape  na skóre  głowy  i  troche  na  włosy -tez  niezbyt  przyjemne ale  tez  skuteczne -wypróbowane -działa  na  zniszczone  i  połamane  włosy ,osłabione  farbowaniem -tzw.ostatnia  deska  ratunku

Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje, na pewno nie doprowadzi cię do płaczu

#5 2009-06-13 19:50:30

vidomina
Wróżka Bajuszka

słyszałam, że dobrze jest robić sobie po prostu płukankę z herbaty z pokrzywy. Tz po myciu włosów polewać skórę i włosy chłodną herbatką. Tyle, że nie wiem czy to jest skuteczne ^^

Chodzić swoimi ścieżkami...

#6 2009-06-25 15:06:31

kasia1991
Niewinne początki

słyszałam że wystarczy zebrać pokrzywy ugotować i umyś nimi włosy zamiast szamponu..big_smile zamierzam tak zrobić:D hehee

#7 2009-06-26 22:31:41

.niezależna
Słodka Czarodziejka

tyle ze  podobno najbardziej wartosciowa jest pokrzywa  majowa -tak słyszałam

#8 2009-06-27 23:26:07

kasia1991
Niewinne początki

nom bo teraz jest już taka przekwitnięta... no ale zawsze posiada jakąś wartosc.smile

a wiecie może jak zrobić wywar ze skrzypu polnego bo słyszałam że też można tym płukać włosy..smile

#9 2009-06-28 20:36:08

lady/nnn/
Słodka Czarodziejka

.niezależna napisał:

i  nadal  nie  ma  nikt  przepisu od  swojej babci ...?
ja pamietam tylko ze  pokrzywa  stała  w  takim  duzym  słoiku i dodawało  sie  chyba  ...ocet?
wiem  ze  do  smarowania   było  to  w  jasnorózowym  kolorze
a inny  przepis  to  dobrze  pamietam z czarnej  rzepy -taka  rzodkiew -czarna -obierało  sie  ze   skóry ,pozniej  tarkowało  sie  drobno  na  miazge  i  wyciskało  przez  gaze  i  sokiem  smarowało  sie  skóre  głowy -owijało  sie  folia   i recznikiem -trzymało  sie  ok  20  minut -powiem  tak -rzepa  smierdzi  okutnie i w  skóre  głowy  robiło  sie  ciepło i  działało -naprawde -po  kilku  takich  kuracjach  cebulki  były  jak  nowe
drugi przepis  to 
nafta  kosmetyczna ,żółtko  jajka ,troche  soku z  cytryny  i  olejek  rycynowy -wymieszac i   nałozyc  taka pape  na skóre  głowy  i  troche  na  włosy -tez  niezbyt  przyjemne ale  tez  skuteczne -wypróbowane -działa  na  zniszczone  i  połamane  włosy ,osłabione  farbowaniem -tzw.ostatnia  deska  ratunku

witam, panno Niezależna!
Potwierdzam twoją radę i polecam, ale mam jedno ale
smile
znam
taki przepis, ale maść nie
była jasnoróżowa, tylko
po prostu zielonkawa. Widać mam inny przepis
Oto on:
trzeba nazrywać pokrzywy, zresztą, naajlepiej samych listków.
Obmyć je dokładnie, cały czas oczywiście w rękawiczkach (jesli nie chcesz się poparzyć smile )
potem utrzeć na papkę, i racja, dodać trzy łyżki octu oraz szczyptę cukru. do słoiczka i poczekać jakiś tydzień.
A jeśli chodzi o wywar, to po prostu, nadzwyczjaniej zalać gorącą wodą, odstawić do wystygnięcia, a potem, po myciu głowy, (najlepiej szamponem z pokrzywy, dostępnym w aptekach( spłukać wywarem i wodą na zmianę w małych ilościach.
Życze powodzenia, panienki!

#10 2009-07-03 22:04:05

.niezależna
Słodka Czarodziejka

dzieki
chyba o cos  takiego mi własnie  chodziło z  tym przepisem ...ziółka sa  jednak najlepsze

a skrzyp  polny -cos  mi sie przypomina ze po prostu sie  zbierało takie ładne  młode  okazy i sie  po prostu  robiło napar -tyle ze nie  pamietam czy sie wrzucało na wrzatek czy najpierw  taki marcerat ze  ziółka stały  kilka  godzin w  zimnej  wodzie  a  potem sie je wolno podhrzewało ale  sprawdze w  ksiazce z ziółkami jak sie do niej dokopie ...

.niezależna, jako moderator informuję Cię że w prawym dolnym rogu każdego napisanego przez Ciebie posta znajduje się opcja "edytuj". Służy ona przypadkom gdy chcesz dodać coś do wcześniej napisanej wypowiedzi bądź ją w jakiś sposób zmienić-dlatego używaj tej opcji zamiast dodawać kolejne nowe posty jeden pod drugim. w ten sposób pomożesz naszej redakcji utrzymać porządek na forum. Pozdrawiam, Noelle87 smile

Ostatnio edytowany przez noelle87 (2009-07-03 22:40:59)

#11 2009-07-06 15:10:27

Ideen
Przyjaciółka Forum

Hej, a ja znam taki przepis...
Składniki:
1/2 litra czystego spirytusu 90%, 50g liści bukszpanu, 50g liści nasturcji, 50g liści pokrzywy

Drobno posiekane zioła zalewamy alkoholem i odstawiamy do maceracji na 2 tygodnie. Po upływie tego czasu przecedzamy, przelewamy do butelki i stosujemy codziennie wieczorem do nacierania skóry głowy.

Małżeństwo - dożywocie za miłość smile

#12 2009-07-06 17:10:06

oliwka_z_chilii
Wkręcam się coraz bardziej

jeśli chodzi o pokrzywę to nie słyszałam o wywarze na wypadające włosy... moja przygoda z pokrzywą skończyła się na zrobieniu (i zjedzeniu!) sałatki z pokrzywy, czego nie wspominam dość dobrze. jeśli chodzi o włosy, to kiedyś z koleżankami nazrywałyśmy ziół (przynajmniej tak nam się wydawało) i zrobiłyśmy z tego maseczkę, ale skończyło się na tym, że włosy zafarbowały nam na zielono:) uważam, że obecnie dostępnych jest tyle preparatów i suplementów, że praktykowanie “zielarstwa” jest kompletnie zbędne. jeśli chodzi o wypadanie włosów to słyszałam, że skuteczny jest Onozis. moja siostra cioteczna wyczytała w ulotce, że zawiera aminokwasy, które chronią przed czynnikami zewnętrznymi i wypadaniem. myślę, że coś w tym jest i moim zdaniem powinno się stawiać bardziej na odżywianie wewnętrzne niż zewnętrzne.

#13 2009-07-06 19:55:27

.niezależna
Słodka Czarodziejka

wiesz  Oliwko o te  stosowanie wewnętrzne  to sie  zgadzam -jak najbardziej -ale  zewnetrzne preparaty  tez  działają -bo nie raz  sprawdziłam ( zwłaszcza  jak  byłam  młodsza -moja  babcia  zajmowała sie  ziołami )
Jeżeli zas  kwestia  po co  bawic  sie  ziołami  skoro sa  gotowe preparaty ....hmmm  zielarstwo  zbędne ....niesadze a  wiele  bym  dała  aby  wiedziec to co  wiedziała  moja  babcia  ale  nadrobie  literatura ...mam nadzieje
Wracamy  do  natury -o ile  kto  moze  oczywiście - ja  mieszkam prawie  na  wsi -mam dostep do  świeżych  nieskazonych  roślin więc dlaczego nie  korzystać
Ponadto  powiem  Wam ze taka sałatka  z  pokrzywy  jest   faktycznie  jadalna ,ale  tylko młode listki majowe i odpowiednio  przyprawione -bardzo skutecznie oczyszcza ze wszelkich  toksyn  tak  samo  jak  mniszek  lekarski ,skrzyp i  krwawnik to tez zioła  wspomagajace  oczyszczanie  krwi a  skrzyp  dobrze  działa  na  paznokcie a bratek na cere itd....
a  wiesz  Oliwko ta  Wasza  wpadka z  maseczka do  włosów to po prostu   brak  znajomosci roslin a  zarazem potwierdzenie  ze  zioła  sa  mocne  jednak skoro zmieniły  kolor  włosów  tak jak  i  chemiczna  farba.....?
ps. aminokwasy to sa  tez  substancje  wystepujace  własnie w  roslinach  tyle  ze  w  czystej a  nie  przetworzonej  postaci  jak w  preparatach  gotowych w  sklepach

Ostatnio edytowany przez .niezależna (2009-07-06 19:58:22)

#14 2009-07-17 19:26:39

Julia91
Niewinne początki

Na wypadanie włosów wystarczy systematyczne picie herbatki pokrzywowej smile włosy po pewnym czasie przestana wypadać. Do tego mozna nacierac skore glowy Lotionem Seboradin (są dwa rodzaje do zniszczonych włosów i przetłuszczających się ale nacieramy tylko skórę głowy poniewaz w skladzie na drugim miejscu ma alkohol denat ktory wysuszy włosy)

#15 2009-07-17 20:43:15

.niezależna
Słodka Czarodziejka

tak seboradin-dobry  jest  a  raczej  był -kupowałam  kiedys w  aptece ale  ostatnio mi  powiedziała  farmaceutka  ze  lotion  wycofano z  produkcji i  tylko dostepny jest balsam -wiecie  cos na  ten  temat???

#16 2009-08-18 17:32:53

kalale
Niewinne początki

witam:) ja płukałam włosy wywarem  pokrzywy i muszę powiedzieć że działa dobrze. Tylko że musi być to pokrzywa młoda, zbierana w pierwszej połowie maja. Ta którą zbierałam pod koniec maja nie działała. Wypadanie zmniejszyło się po niecałych 2 miesiącach a potem zabrakło mi pokrzywy i znów się zaczęło niestety, a nie zdążyłam nawet do końca wyleczyć sad ale za rok nazbieram więcej i tej młodziutkiej:)

#17 2010-10-15 12:23:19

alicja_26
Wkręcam się coraz bardziej

oto przepis z jednego z portali wink sama nie probowalam, ale ogolnie szampony pokrzywowe sa wedlug mnie skuteczne wink

"Pokrzywa pomaga na wypadanie włosów i regeneruje
Pokrzywa od dawna jest znana jako środek na wzmocnienie korzonków włosowych i zapobiegający łupieżowi. Zrób sobie płukankę pokrzywową (nie nadaje się do jasnych włosów). Suszone liście pokrzywy (łyżeczka na filiżankę) lub gotową herbatę z pokrzywy zalewamy wrzątkiem. Po naciągnięciu i wystudzeniuy płuczemy włosy. Nie wolno używać świeżych pokrzyw, ponieważ lekko barwią włosy na zielono - nie chcemy wyglądać jak UFO! Gdy męczy nas wypadanie włosów, stosujemy następującą kurację: Garść pokrzyw zalewamy 1/4 l zagotowanego octu owocowego. Pokrzywy pozostawiamy w occie na 15 min., potem odcedzamy płyn przez sitko. Oziębionym wywarem przemywamy włosy co dwa dni. Będą silniejsze."

#18 2011-04-13 19:56:43

morasia
Niewinne początki

Witam serdecznie.Znam przepis na sok z pokrzywy.Moja babcia jak byłam dzieckiem,dzień w dzień poiła mnie sokiem z pokrzyw.Wystarczy że zmielisz pokrzywy świeże i młode przez maszynkę do mięsa i wyciśniesz przez gazę sok i to wszystko,nic się nie gotuje.Raz dziennie szklanka soku wystarczy.Pamiętam jak z nie chęcią piłam ten sok ale wiem że pomogło.pozdrawiam

Stopka forum