Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-05-14 19:09:10

dorrottaa
Na razie czysta sympatia

Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Zależy mi na tym, żeby CODZIENNIE I myła i suszyła. Bo ja tak robię i w sumie na razie mam ładne, lśniące, nieprzesuszone włosy, ale boję się, że po latach mogę mieć bardzo zniszczone.
A ja muszę suszyć, bo myję włosy rano i nie pojde do szkoły z mokrymi.
Tylko wolę o odpowiedzi z wlasnego doświadczenia, bo takie regułki, jak to, że suszarka niszczy to ja wiem, ale czy jest ktoś, kto robi tak praktycznie jak ja i moze cos powiedziec? Czy sie włosy niszczą? Czy to nie jest az takie dla nich 'straszne" ( codziennie i mycie, i suszenie )
BArdzo Was prosze o pomoc.

Ja pytałam o suszenie, co jest również bardzo istotne, a nie tylko mycie.

Ostatnio edytowany przez dorrottaa (2009-05-14 19:39:53)

#2 2009-05-14 19:19:59

Delicious
100% Netkobieta

Re: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Był podobny temt i dziewczyny wypowiadały się w nim o codziennym myciu włosów. Proszę o korzystanie z wyszukiwarki.
http://www.netkobiety.pl/viewtopic.php?pid=72188#p72188

Regulamin forum - przeczytaj! <klik>
Jeśli masz pytania dotyczące forum,  skontaktuj się ze mną

#3 2009-05-15 01:06:10

DeliciousNight
Cioteczka Dobra Rada

ja codzinnie myje i susze wlosy rano od kilku lat i powiem Ci, ze kiedys mialam piekne, geste i mocne wlosy a teraz wychodza mi one garsciami hmm doslownie...w lazience w ktorej susze wlosy jest czarny dywan (z moich wlosow)...tak mi wypadaja, ale nie wiem, czy to od tego, czy od farbowania. Ale raczej od suszenie, bo farbuje wlosy stosunkowo rzadko i uzywam dobrych farb.

Bo mój cały świat jest dla Ciebie-a Ty jesteś mi  światem...  <3

#4 2009-05-15 11:31:08

kora40
Przyjaciółka Forum

Ja kiedys tak robilam przez dwa miesiace.zaprzestalam,mycia suszenia codziennego bo oslabilam wlosy..przez to

#5 2009-05-15 15:08:33

lida47
100% Netkobieta

A ja tak robię przez prawie całe swoje długie już życie.  Muszę już też systematycznie farbować włosy. Od czasu do czasu używam odżywki. Nie stosuję lakierów. Włosy mam w formie, choć zdarza się okres intensywnego wypadania. Wtedy robię kurację - szampon z czarnej rzepy i do łykania - skrzyp polny z mikroelementami. Jak dotąd pomagało.

(...) niewielu miej przyjaciół, niech będą prawdziwi.

#6 2009-05-15 15:33:58

mon61
Przyjaciółka Forum

codziennie myje i susze wlosy.Maj krotkie,rano wygladam,jakby piorun strzelil.Gdybym nie wymyla ich to chyba by mnie do pracy nie wpuscili.
Co 3 miesiace farbuje wlosy.Uzywam szamponu Timotei i wcale nie nie mam gestych wlosow.Mam cienkie i malo.Zawsze tak mialam,to chyba jest rodzinne

#7 2009-05-15 19:41:02

Kasai
Dobry Duszek Forum

Ja tez codziennie myje wlosy. Gdybym wyszla z nieumytymi, to powiedzieliby "panna z mokra glowa" bo przetluszczaja mi sie bardzo! No i susze tez codziennie. Dochodzi farbowanie... I to wszystko sprawilo, ze fryzjerka dzis prawie za glowe sie zlapala wink Chodzi szczegolnie o przesuszone koncowki. Polecila mi jedwab. Ehh moje wlosy nie sa w za dobrej kondycji...

"Świat widzieć w jednym ziarenku piasku,
Niebo- w przydrożnej koniczynie,
Dłonią ogarnąć nieskończoność
A wieczność zamknąć w godzinie"

#8 2009-05-31 15:23:15

rafcia
Niewinne początki

Ja też codziennie myje rano włosy rano!! i nie zauważyłam żeby było słabsze.

#9 2009-05-31 16:06:24

kasiulka188
Przyjaciółka Forum

Ale dziewczyny po co coidziennie myyjecie włosy? czy to możliwe że aż tak wam się przetuszczają? może lepiej zmienić kosmetyki do pilęgnacij włosów a nie myć ich codziennie i nie suszyć bo to taka katorga dla nich.

Super jest niekiedy a niekiedy to wcale...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar losu!

#10 2009-06-01 10:39:49

Yuki
Słodka Czarodziejka

Ja też myje i susze codziennie, strasznie mi sie przetłuszczają. Robię to już od lat i nie zauważyłam zeby mi się jakoś mocno zniszczyły.
Kasiu, niestety niektórzy mają pecha... Ja myję rano, wieczorem mam już "nieświeże", a rano mam tak przetłuszczone, że z się wstydze z takim łbem wyjść z domu, bo ludzie pomyślą, ze z tydzień nie myłam ;-)

Jeśli coś uparcie gaśnie, zaufaj iskierce nadziei...

#11 2009-06-01 10:59:53

Delta
100% Netkobieta

ja też myję codziennie i suszę. jak rano umyję to wieczorem już mam tłuste- szczególnie to widać na grzywce.
oczywiście że włosy się niszczą ! szczególnie końcówki musze podcinać bardzo często, warto używać preparaty na rozdwajające się końcówki, maski proteinowe do włosów, robić sobie kuracje na włosy (domowe - o tym w innym wątku, albo takie w salonie fryzjerskim).

dam radę

gotowanie-nieuczesane.blogspot.com

#12 2009-06-01 21:21:45

rafcia
Niewinne początki

Ja jak myję włosy wieczorem to i tek rano mam przetłuszczone .hmm

#13 2009-06-01 21:51:15

Sarenka
Przyjaciółka Forum

ej to jest beznadziejne ja myje co 3 dni i jest ok nie miałabym ochoty myć codziennie włosów no bez przesady nie przeginajcie

Never, never give up wink

#14 2009-06-01 21:23:00

anima sola
Powoli się zadomawiam

No wiesz, droga Sarenko są różni ludzie i różne potrzeby, do wszystkiego można się przyzwyczaić. Ja również codziennie myję włosy i się do tego przyzwyczaiłam...

#15 2009-06-02 08:06:29

Agatka
100% Netkobieta

Niestety ja również musze myć codziennie włosy. Jak umyję po rpacy to na drugi dzień nie sa pierwszej świeżości, ale do końca pracy wytrzymam i po pracy znów myję. A jeśli idę biegać to moje włosy "wytrzymują" do wieczornego biegania. Kiedyś myłam co 2 dzień, ale chyba od tabletek antykoncepcyjnych mi się bardziej przetłuszczają. Sama nie wiem, ale tylko z tym to kojarzę. Myję je więc codziennie, do tego suszę i czasem używam prostownicy.

#16 2009-06-02 12:56:31

Delta
100% Netkobieta

Sarenka napisał:

ej to jest beznadziejne ja myje co 3 dni i jest ok nie miałabym ochoty myć codziennie włosów no bez przesady nie przeginajcie

nikt to nie przegina. przetłuszczające się włosy moga być też skutkiem stosowania antykoncepcji. każdy organizm jest inny

dam radę

gotowanie-nieuczesane.blogspot.com

#17 2009-06-02 13:06:09

Noelle
Przyjaciółka Forum

Sarenka napisał:

wiesz to często nie wynika z ochoty ale z musu, jeśli ktoś ma taką potrzebę, włosy szybko się przetłuszczają to dlaczego mają tego nie robić? osobna sprawa to taka w jaki sposób będa zachowywały się takie włosy po dłuższym okresie czasu, codziennego stosowania tych wszystkich odżywek i preparatów. ale nie bądź taka niesprawiedliwa, bo co głowa to inne włosy wink

"Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś." Paulo Coelho

#18 2009-06-02 17:10:59

dru_
Cioteczka Dobra Rada

ja codziennie myję, suszę rzadko, ale prostuję dzień w dzień, czasem nawet kilka razy dziennie...

I włoski mi się jeszcze trzymają, po myciu używam odżywek do spłukiwania, raz- dwa razy w tygodniu nakładam maskę, a do tego jedwab do włosów... I się nie niszczą, a robię tak codziennie od jakiegoś roku conajmniej:)

Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu, a z pewnością o niebo lepiej, niż bez celu się cofać.

#19 2009-06-09 19:41:10

Celia
Zbanowany

Myślę, że włosy bardziej niszczą się od farbowania. Też codziennie myję, suszę, prostuję i wszystko z moimi włosami jest ok. Natomiast nigdy nie farbowałam, no może zacznę, gdy osiwieję.

#20 2009-06-11 00:24:14

kircke
Tajemnicza Lady

ja myję włosy każdego ranka. mycie wieczorne na nic by się zdało, bo rano znowu są uklepane i ble.
do tego to wieczne przetłuszczanie... (tak, próbowałam wiele razy 'przetłuścić' włosy, pozwolić im wytłuścić się w cholerę, ale na nic to)
do tego farbowanie u fryzjera co 2-3 miesiące, suszenie każdego dnia i prostownica raz na tydzień?
od zawsze miałam 'cienkie i słabe' włosy, niepodatne i w ogóle druty proste. czasem robi im wolne i zostawiam, szczególnie po odżywce (henna wax). ale myślę, że zdążyły przyzwyczaić się już do mnie wink

Ostatnio edytowany przez kircke (2010-05-21 18:52:45)

#21 2009-06-11 09:26:13

Leoshidia
Wróżka Bajuszka

Ja tez myję codziennie, potem susze i prostuje. Jeżeli nie użyje jedwabiu to moje włosy są straszne. Matowe, rozdwajające się końcówki i w ogóle są jak siano ;/ Ale jeżeli ich nie umyje to źle sie czuje sad

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy:
Cieszyć się bez powodu, Być ciągle czymś zajętym i Domagać się - ze wszystkich sił - Tego, czego Pragnie.

#22 2009-06-13 19:44:17

vidomina
Wróżka Bajuszka

Ja myję co prawda codziennie, ale zazwyczaj nie używam suszarki. Jeśli już koniecznie musisz je myć rano (a nie np. na wieczór) to podobno lepiej jest suszyć strumieniem zimnego powietrza i nie trzeć ręcznikiem kiedy są jeszcze mokre. Po myciu zawsze używam jedwabiu do włosów i jest dobrze :]

Chodzić swoimi ścieżkami...

#23 2009-06-19 14:20:13

aleksandra06
Zbanowany

Tak  to ja .Codziennie myje włosy ale i je prostuje.Chociaz tego drugiego chiałabym juz unikac bo mam suche włosy.

#24 2009-08-26 23:23:13

kosa15
Niewinne początki

Ja tez myje codziennie wlosy i susze jakos nic sie nie dzieje narazie....

#25 2009-08-26 23:50:26

MortarChaos
Cioteczka Dobra Rada

Ja robiłam w taki sposób i na dobre mi to nie wyszło... Coraz bardziej stawały się przetłuszczone.. Na drugi dzień z rana gdy tylko wstałam były bardzo przetłuszczone. Teraz myję co 2 dzień i nie suszę. Czekam aż same wyschną ;-) i jest o lepiej. Nie mówię o efektach bardzo wielkich ale jakieś zawsze są ;-)

Co do prostowania to prostowałam sobie tylko grzywkę bo po umyciu mam jakąś fikuśną i mi stoi, wyglądało jak nie wiadomo co... Ale któregoś pięknego dnia sobie spaliłam te miejsce które prostowałam... I od tamtej pory prostownicy mówię zdecydowanie NIE.

Ostatnio edytowany przez MortarChaos (2009-08-26 23:52:45)

#26 2009-08-27 08:17:20

Claudymek
Cioteczka Dobra Rada

ja też muszę myc codziennie , bo sie przetłuszczaja i klapną następnego dnia.
a znacie sposoby żeby te włosy jakoś zregenerować zeby nie było ich trzeba myć codziennie/?

be careful of who you love and be careful of what you do, cause the lie becomes the truth!

#27 2009-08-27 10:11:01

MortarChaos
Cioteczka Dobra Rada

Najlepiej to wytrzymać nie myć codziennie tylko stopniowo, wpierw co 2 dzień przez jakiś czas itd... I nie kłaść żadnych odżywek przy każdym umyciu tylko raz na jakiś czas.

#28 2009-08-29 21:00:44

chloe
Zaglądam tu coraz częściej

co tu dużo mówić-doczekasz się siana. ja niestety przez długie lata myłam dzień w dzień, suszarka, okres codziennego prostowania(choć to już daleko za mną). ogólnie wszyscy mi powtarzają, że włosy mam piękne ale ja czuję różnicę. już nie są gładkie czy naturalnie lśniące. teraz nawet po wyjściu od fryzjera ich stan mimo gładkich końcówek jest daaaaaleki od ideału. w końcu się wzięłam w garść i myje włosy co dwa-3 dni a jak są lekko przetłuszczone to nawet lepiej bo wystarczy "ulizać" je i spiąć gładko w kucyk, przy dużej dawce lakieru(mam grzywkę więc tylko lakier utrzymuje ją na miejscu). ale szczerze to moje zachowanie wychodzi teraz z lenistwa a nie z rozwagi:P

#29 2009-08-30 17:11:37

cindy
Słodka Czarodziejka

Ja też myję i suszę włosy. Niedawno zauważyłam że zrobiły się strasznie przesuszone. Stosuję odżywkę z Gliss Kura do suchych i zmęczonych włosów

Don't let your dreams just be dreams

#30 2009-10-12 21:55:44

London69
100% Netkobieta

Ja osobiście tylko myje codziennie, ale moja mama codziennie rano myje i suszy i ma takie troszkę siano ale co dwa miesiące podcina końcówki więc nie jest źle wink Oprócz tego kupiłam jej ostatnio jedwab do włosów także jest dobrze. Możesz myć i suszyć codziennie ale liczy się też dodatkowa pielęgnacja (blasamy, serum itp itd).

*Zaufanie, to świadomość, że ktoś może Cię skrzywdzić jednym łatwym ruchem i stuprocentowa pewność, że tego nie zrobi.
*Zamiast wycierać łzy, wytrzyj ludzi którzy je powodują.

#31 2010-03-10 22:12:33

tośka
Niewinne początki

suszenie codzienne to zabójstwo dla wlosów...

#32 2010-03-11 09:56:02

aalleexxiiss
Przyjaciółka Forum

tośka jeżeli się używa odpowiednich kosmetyków to włosy sie aż tak nie niszczą.
Ja myje codziennie włosy oraz suszę. I nakładam odżywkę (do spłukiwania) do włosów suchych.
Nie tłuszczą mi się tak bardzo, moglabym myć co 2 dni włosy, ale nie lubie jak na drugi dzień są oklapnięte i takie nieświeże. Nie ma nic złego w codziennym myciu włosów. Skóra głowy jest taka jak inne części ciała. Nie moge zrozumiec niektórych kobiet, które raz na tydzień myja włosy. To tak jakby przez tydzień sie nie kąpały.

Zanim zostałeś poczęty - pragnęłam Cie ,
zanim się urodziłeś - kochałam Cię ,
nim minęła pierwsza minuta Twojego życia... - byłam gotowa za Ciebie umrzeć..

♥ ♥ ♥ Kacperek ♥ ♥ ♥ ur. 31.05.2011r - SN, g 00:15, 3110 g, 52 cm :*

#33 2010-03-11 11:59:08

Elnett
Przyjaciółka Forum

Również myję codziennie włosy. Gdybym ich nie umyła na drugi dzień byłyby strasznie oklapnięte i tłuste u nasady. Suszę od czasu do czasu, częściej zimą,latem szybciej wysychaja same. Prostownicy nie używam- to dopiero jest zabójstwo dla włosów.
po umyciu włosów na końcówki nakładam odżywkę i nie narzekam.
raz w tygodniu robię maskę domowej roboty...

#34 2010-03-11 12:34:30

MagicPrincess
Dobry Duszek Forum

ja też codziennie myje, susze a nawet czasem praostuje (kiedyś nawet prostowałam codziennie) ale są one dosyć zdrowe, nie wypadają, nie łamią się więc jest ok;) stosuje tylko profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji z jedwabiem i nie używam żadnych preparatów do stylizacji

#35 2010-03-11 15:33:02

a_normalna
Zbanowany

Ja muszę codziennie myć włosy z tego względu, że jeśli wieczorem ich nie umyję, to przez cały następny dzień okropnie swędzi mnie skóra głowa, że idzie zwariować. Ale nie suszę ich suszarką, tylko daję spokojnie wyschnąć we własnym tempie.

#36 2010-03-11 15:44:07

apoteoza
100% Netkobieta

Właśnie od codziennego mycia włosy się Wam przetłuszczają.
Ja myję co dwa, trzy dni a do kąpieli włosy związuje, żeby ich nie zamoczyć.
Wasze włosy sie przyzwyczaiły do codziennego mycia i dlatego już na wieczór wyglądają jak wyglądają.

=>REGULAMIN FORUM<= =>INSTRUKCJA FORUM<= =>WYGLĄD KOMENTARZA<=
Jeśli masz pytania dotyczące forum netkobiety,  skontaktuj się ze mną
apoteoza@netkobiety.pl

#37 2010-03-17 15:54:53

a_normalna
Zbanowany

Jest w tym prawda, że skóra wytwarza więcej łoju, bo codziennie jest on spłukiwany.

#38 2010-05-14 16:16:29

CupraFR
100% Netkobieta

Ja robię tak, że włosy myję czasem dzień po dniu i tylko jak mi się spieszy je suszę. Jak stosowałam Twoją 'metodę' to miałam właśnie 'sianowate włosy'..

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

Stopka forum