Jak wygląda rekrutacja do ,,szkółki" policyjnej? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-05-03 11:53:22

wiki96
Mój jest ten kawałek podłogi

Jak wygląda rekrutacja do ,,szkółki" policyjnej?

NIe wiedziałam, gdzie umieścic ten wątek, ale myślę, że to dobre miejsce wink Otóż mam do Was pytanie. W tym roku rozpoczęłam studia zaoczne i jestem bezrobotna. Kompletnie nie mam pomysłu na swoje życie...;/ no ale nie o to chodzi. Zastanawiam się czy może któraś z Was orientowała się jak wygląda rekrutacja do szkółki policyjnej np w szczytnie? ale nie chodzi o studia, tylko o taki chyba 9cio miesięczny kurs, po ukończeniu którego przysługuje etat w policji??  Może wiecie jak wyglądają testy? Czy ciężko się dostac? Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje!
big_smile

Twoje życie staje się lepsze, kiedy Ty stajesz się lepszym;)

#2 2009-05-03 12:28:22

nokia
Przyjaciółka Forum

Re: Jak wygląda rekrutacja do ,,szkółki" policyjnej?

Z tego co wiem kiedyś było trudno się tam dostać, albo trzeba było mieć mocne PLECY albo naprawde bgyć dobrym smile
Teraz raczej sytuacja się zmieniła...bo mało kto chce iśc do policji..i mają deficyt w policjantach.

#3 2009-05-06 14:13:59

kasiulka188
Przyjaciółka Forum

wiki96 zacznijmy od tego do jakiego województwa należysz bo od tego zależy gdzie trafisz do szkoły policyjnej...
Z tego co zrozumiałam chodzi ci o normalny nabór do policji po którym idzie się na 6 miesięczną szkółkę tak owa istnieje rówież w szczytnie jednak w szczytnie jest też szkoła oficerów policji więc sprecyzuj o co ci chodzi.Moge ci coś podopwoedzieć o naborze do policji  bo coś o tym wiem bo stratowałam zresztą 3 razy oczywiście się nie dostałam ale o tym opoiwem ci jak mi powiesz z jakiego województwa jesteś bo od tego wiele zależy.
Co do trudności dostania się do policji to zależy od regionu Polski i co za tym idzie w niektórych regionach Polski to zależy od układów i kasy ale to tylko taka dygresja bo podobno bez tego tez można się dostać ale jest ciężko.
Tak że wiki96 sprecyzuj o co ci konkretnie chodzi podaj województwo
Pozdrawiam

Super jest niekiedy a niekiedy to wcale...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar losu!

#4 2009-05-07 21:14:10

wiki96
Mój jest ten kawałek podłogi

Konkretnie chodzi mi o tą 6 miesięczną szkółką. Jestem z woj. kujawsko pomorskiego. A dlaczego się nie dostałaś??

Twoje życie staje się lepsze, kiedy Ty stajesz się lepszym;)

#5 2009-05-07 22:26:12

kasiulka188
Przyjaciółka Forum

no to tak sprawdź sobie jaki mają limit na kujawsko-pomorske województwo(dane dostępne na stronie głównej policji wojewódzkiej twojego miasta wojewódzkiego).Jak mają dużo miejsc łatwiej jest się dostać.
Szkół policyjnych w Polsce jest 5 (Katowice, Piła,Szczytno, jeszcze dwie miejscowości ale już nie pamiętam)to z kolei pisze na stronie głównej policji.
Cała procedura wygląda tak:
1.Składasz dokumenty w siedzibie komendy wojewódzkiej w jednostce do spraw doboru kandydatów do policji. O tym w jakich dniach i godzinach oraz jakie dokumeny możesz składać przeczytasz w ogłoszeniu które napewno jest umieszczone na stronie komwndy wojewódzkiej twojego miadta wojewodzkiego.
2. Później wzywaja cię do komendy po odebranie skierowania do szkoły policji na pierwsze dwa etapy testów. Musisz je odebrać osobiście i mieć ze sobą dowód. kieruja zazwyczaj do najbliżeszej szkoły, nie wiem która jest najbliższa ciebie.
3.Jedziesz na testy do tej szkoły musisz tam być conajmniej godzine przed godzina rozpoczęcia bo tak wpuszczają na teren jednostki. Zabierasz ze sobą dowód skierowanie, zaswiadczenie od lekarza że jesteś zdolna do wykonywannia testów sprawnościowych oraz strój.
4. w szkole policji zdajesz test wiedzy i test sprawności fizycznej. Pytania do testu wiedzzy dostępne sa na stronie głównej policji, co do odpowiedzi trzeba je albo samemu opracować albo sobie załatwić(nie wiem czy jeszce je mam ale jesli mam i znajde a bedziesz chciała to ci mogę podesłać). testy wiedzy piszesz na auli. Na stole możesz mieć tylko test i długopis(nie zapomnij wziąśc). Aha i koniecznie komórka wyłaczona bądź ściszona na maxa jak nie chesz żeby cie wyrzucili. Zwykle sa dwie grupy testów rozdawane naprzemiennie. Test składa się z 40 pytań pisze sie chyba też 40 minut juz nie pamiętam dokładnie. Na dzień dzisiejszy nie zależnie od tego ile uzyskasz punkttów i tak przechodzisz do następnego etapu czyli testu sprawnościowego(kiedys było tak że trzebabylo uzyskać 25punktów aby przejsc). Test sprawności fizyczniej jest zaraz po testach wiedzy. Polega na tym że idziecie na sale gimnastyczna i tam kolejno przygotwane są "ćwiczenia". Na wykonanie toru przeszkód masz określony czas musisz sie zmieścić w 1.45.00(jedna minuta 45 sekund). tor składa sie kolejno z:lezenie przodem na materacu na komęde gotów-start ruszasz do obiegniecia dwa stojaki poźniej przewrót przód-tył-przód później przeniasienie manekina później 4 płotki,później rzucenie 5 piłkami na 6 o masie 3kg oburącz z za głowy na odległośc 5m, później 10brzyszków z 2kg pilką,4 skrzynie do pokonania i na koniec bieg wachadłaowy 10*5 m. Test jest dostępny też na stronie głównej pol,icji. Wbrew pozorą wcale nie jest praosty i musisz mieć nezłą kondycję nie lekceważ go najlepiej poćwicz.
Po zdanych testach masz wynik z testu wiedzy wywieszony gdzieś na korytarzu i wyniuk z testu fizycznego.
5. Jesli zdasz te testy to najlepiej jak najszybciej dzwonisz na komende wojewódzka żeby ustalić termin testyów psychologicznych czyli Multi Select. Na testy znowu przychodzisz z doawodem. Wpuszczają cię na sale z komputerami bo cały test odbywa się na komputerze. teoretycznie jest banalnie prosty, praktycznie najwięcej osób odpada na tym etapie. Test polega na tym że masz pyatnia podzielona na działy. Zaczynasz pisac. przed każdym działem jest instrukcja obsługi śmiało mozesz ją czytac ile chcesz bo wtedy nie mierza czasu jednak kiedy przejdzisz już do pytań czas leci co masz pokazane na ekrania i tak znowu po tym dziale kolejna instrukcja i kolejne pytania i atk az do końca. Pyatnie polegaja jak ja to mówie na pranniiu mózgu. Zasada jest podobno taka że albo od początku do konńca mówisz prawde albo od poczatku do końca kłamiesz twoj wybor. Są to pytanie typu czy jesteś cierpliwa, czy pijesz alkoholi itp i do tego masz skale musisz okeślić w skali. Doodam jeszce że na kńcu testu są znowu te same pytania tylko zadanie nieco inne tym razem uklądasz je w kolejności od tego co najlepiej do ciebie pasuje do tego co najmniej. Daletego trzeba sie pilnować co sie pisze na poczatku. Dodatkowo sa tam jeszcze proste zadania z matmy, zapamiętywanie histori i zaznaczanie które zdania sa prawdziwe, liczenie brakujących czaści sześcianu, zapamietywanie czy fragment należy do rysunku i takie tam głupoty.
Jeśli twój profil pasuje do profilukandydata na policjanta to zdajesz. oczywiście w tym dniu sie o tym nie dowiesz a o wyniki musisz dzwonić i pytać bo oni nie odzwaniają. w tym samym dniu co piszesz test na kompie masz też rozmowe z psychologiem. Pyta cie o wszytko dosłownie mnie to nawet pytała czy mój mężczyzna myśli o stalym związku do końca zycia. takie pierdoły...
6. wywiad zorganizowany
7. badania komisji lekarskiej.
O dwóch ostatnich etapach ci nie opowiem bo nie doszłam do nich.
Zdawałam 3 razy. Pierwszy raz oblałam sprawnościówke na rzucie piłką lekarską. W sumie zlekcewarzyłam ten test po obejrzeniu w necie uzanlam że jest banalny i nie cwiczyłam okazal sie trudniejszy niż myslełam. No ale nic postanowiłam zdawać drugi raz i tym razem zdałam sprawnościówke podszłam do MS który oblałam. Do tej pory nie wiem dlaczego bo nikt mi na to nie udzielił odpowiedzi. W słuchawce telefony usłyszallm tylko "wynik negatywny". Odczekałam rok bo tyle trzeba jeśli sienie zda MS i znowu oblalam na MS. Tez nie wiem dlaczego żeby sie tego dowiedzieć musiałabym pisać podanie do psychologów ale oni i tak by mi tylko powiedzieli który dzial oblałam a nie co dokładnie źle zrobiłam.Ale ja sobie juz policje wybiłam z glowy więc mi to nie potrzebne.
Ja zdawałam  w krakowie gdzie jest trudno zdac bo jest tylko ok 20 miejsc na nabór dla porównania w katowicach jest ich 110 i tam dostaje sie prawie każdy. Jakjest u ciebie nie wiem musisz ssprawdzić. Więcej informacji szukaj na www.policja.pl w zakładce chyba praca w policji i na strojnie swojej wojewódzkiej komendy policji w twoim mieście wojewódzkim.

Mam nadziej że coś ci pomogłam jak masz jeszcze jakies pytania to pisz. Jeśli będe znać odpowiedź to napewno w miare możliwości ci pomogę.

P.S. w Polsce niestety często bywa tak że duzo daja znajomości i pieniądze niestety ja ani jednego ani drugiego nie miałam:)

Pozdrawiam...

Super jest niekiedy a niekiedy to wcale...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar losu!

#6 2009-05-07 23:17:24

Delicious
Moderator

A ja dodam do tego tyle, że wywiad zorganizowany to inaczej zwany wywiad środowiskowy. Oznacza to tyle, że pan policjant przyjeżdża sobie do Ciebie do domu i wypytuje o Ciebie rodzinę, a o całą rodzinę sąsiadów. Natomiast te badania, to jakby jeszcze raz to samo, co na początku, tylko w jednym, nie musisz biegać po kilkunastu lekarzach.

Regulamin forum - przeczytaj! <klik>
Jeśli masz pytania dotyczące forum,  skontaktuj się ze mną

#7 2009-05-16 13:30:41

ziomek
Net-facet

Wymyśl coś innego niż policja .Teraz i tak nie będzie emeryturki po 15 latach "ciężkiej" pracy , więc nie wiem po co się tam pchać .

#8 2009-05-17 19:36:03

Judith
Słodka Czarodziejka

teraz służba w policji czy w wojsku nieoplacalna. brak przywilejów.

co do wywiadu zorganuizowanego- to ajk pisała Delicious- policjant chodzi i pyta sie o wszystko, zazwyczaj jest to dzieelnicowy.
choć i tak najwiecej ludzi odpada po rozmowie i testach psychologicznych- jestem jedną z takich osób.

It's the little imperfections it's the sudden change in plans
When he misreads the directions and we're lost but holdin' hands
Yeah I live for little moments like that

#9 2009-05-17 20:52:35

Delicious
Moderator

Judith napisał:

Czy ja wiem, czy taka nieopłacalna? Rozwiniesz? smile
Mało ludzi mają to wydaje mi się, że powinni dbać o tych co się zgłosili.

Regulamin forum - przeczytaj! <klik>
Jeśli masz pytania dotyczące forum,  skontaktuj się ze mną

#10 2013-09-05 00:21:08

Nemezys
Redaktor Działu Studentki i Podróże

Delicious napisał:

Judith napisał:

Czy ja wiem, czy taka nieopłacalna? Rozwiniesz? smile
Mało ludzi mają to wydaje mi się, że powinni dbać o tych co się zgłosili.

Mundurówka zawsze będzie opłacalna, bo jak się ktoś załapie, to już tam jest... po prostu.

„Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz”
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

Stopka forum