sen o zmarłych - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-04-26 10:32:50

marzenka977
Niewinne początki

sen o zmarłych

wiele lat temu zmarła moja mama.W moim domu rodzinnym mieszka brat z żoną i synkiem 5 letnim,młodszy brat kawaler i ojciec na którym nie można polegać,całe życie nie interesował się nami aby picie mu w głowie.Gdyby nie mama to nawet na chleb by nie było.Mama była naszą całą oporą ale po ciężkiej chorobie umarła.Problem polega natym,że bratowej nieraz śni się mama .Jeden sen był taki jak mama mówi do niej , że cisną ją buty i nie wiem co mam robić czy więcej modlitwy potrzebuje ta dusza czy może porozmawiać z księdzem.Nie wiem co zrobić?

#2 2009-04-26 13:05:12

goneja
Niewinne początki

Re: sen o zmarłych

Nie robić nic. Przecież to normalne, że niekiedy śnią nam się zmarli.

#3 2009-04-26 18:12:34

oliwka
100% Netkobieta

Witaj marzenka.Ja tez już nie ma rodziców i po ich śmierci często mi się śnili,a w szczególności mama..Wydaje mi się,że gdy często myślimy o kimś bliskim kogo straciliśmy to wtedy ta osoba pojawia się w naszych snach.Modlitwa nie zaszkodzi napewno.Ja częst modliłam się za moich rodziców i mimo tego,że już w tej chwili nie pojawiają się w moich snach to zawsze po cichu pomodlę się za nich.Brakuje mi ich bardzo:((

"Człowiek jest wielki nie przez to,co posiada,lecz przez to,kim jest;
nie przez to,co ma,lecz przez to,czym się dzieli z innymi."

#4 2009-04-26 19:31:42

mojmalyumysl
Wróżka Bajuszka

a twoja bratowa znała twoja mame?

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
Paulo Coelho — Alchemik

#5 2009-04-27 11:06:08

marzenka977
Niewinne początki

mojmalyumysl napisał:

a twoja bratowa znała twoja mame?

moja bratowa nie zdążyła poznać mojej mamy.

#6 2009-04-27 20:47:22

mojmalyumysl
Wróżka Bajuszka

to moze duzo o niej słyszała i moze  czesto rozmysla o niej i stad te sny ...

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
Paulo Coelho — Alchemik

#7 2009-04-28 15:48:53

marysia20
Niewinne początki

ewnie tak, sny to ciżeka sprawa, trzeba wierzyc że coś znaczą

#8 2009-04-29 10:32:32

smutnabetty
Niewinne początki

ja w takie sny wierze i się ich boję i przez to rozpadł się mój związek, bo mój facettwierdził, że popadam w paranoje. a mi się ciągle moja szwagierka śni, a nie miałam z nia nigdy dobrego kontaktu.... i to mnie dręczy.

#9 2009-04-30 11:59:13

Danusia
Zbanowany

Nie przywiązuję przesadnej wagi do snów -szczególnie o zmarłych -jednak opowiem Wam coś. W ubiegłym roku żenił się mój syn.W nocy z piątku na sobotę porzedzającą ten dzień -śnił mi się mój nieżyjący mąż.Gdy wstałam -powiedziałam o tym córce- ojej powiedziała- mnie tez śnił się dzisiaj tatuś- na to otworzyły się drzwi od  pokoju syna - i padło pytanie-Wam też???????? Opowiedzeliśmy sobie te sny.Każdy był inny- jednak w każdym główną rolę odgrywał mąż.Interpretacja nasza była jednoznaczna- był z nami chociaż w snach w tak ważnym momencie naszego życia.

#10 2009-04-30 12:35:08

diabeł_w_mini
Tajemnicza Lady

Mnie bardzo często śnią się osoby zmarłe..i nie widzę w tym nic nadzwyczajnego..po prostu mamy je w pamięci, wspomnienia i uczucia dla nich nie kończą się wraz ze śmiercią..należy to przyjmować jako dar od nich..

"...Bo liczy sie tylko tu i teraz..."

#11 2009-04-30 12:46:31

ineka
Gość Netkobiet

Mi często śnił się mój zmarły szwagier. Zawsze śniło mi się, że przychodzi do mnie, albo próbuje się ze mną skontaktować i mówi, że tak naprawdę nie umarł, tylko musi się ukrywać i że jeszcze kiedyś do nas wróci.
Kiedyś poruszyłam ten temat na lekcji religii w liceum. Zakonnica (fantastyczna kobieta!) powiedziała mi wtedy, że zmarli śnią się jeśli ich dusza się błąka, jeśli potrzebują więcej modlitwy aby trafić do nieba. Wiem - brzmi jak banał i coś niewiarygodnego, ale może rzeczywiście coś w tym jest? Chyba prawdy nigdy się nie dowiemy.
Nie panikuj - sny są normalną częścią naszego życia. I chyba nic na nie nie poradzimy...

#12 2009-04-30 13:16:53

atina
Przyjaciółka Forum

Ja miałam taki jeden sen o którym jeszcze dzisiaj jak pomyślę przechodza mi ciarki po plecach.
Śnił mi się zmarły brat męża,który popełnił samobójstwo,analizując go to miałam wrażenie jakby działo się to na prawdę.
Przyszedł do nas,rozmawiał x z nami i mówił jak bardzo tego żałuje co zrobił i że chciałby wrócić a tak na prawdę to On żyje tylko chciał nas nastraszyć....nie wiem co miałoby to oznaczać.Ja zazwyczaj nie pamiętam swoich snów a tamten dokladnie,obudziłam się wtedy,obudził się mąż i córka w pokoju obok......

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

#13 2009-04-30 18:33:42

Kennedy
Zbanowany

Mi się wydaje, że możesz zamówić mszę za Twoją mamę, a także pomodlić się.
Być może jednak potrzebuje spokoju...
Sny często mają jakieś znaczenie.

#14 2009-05-01 01:54:10

ophelia
Wkręcam się coraz bardziej

Popieram Kennedy całkowicie.
Zamów mszę i pomódl się. To na pewno nie zaszkodzi, a i Tobie będzie lepiej !

"Ukradnij mnie Julio koszmarom i śmierci"

Co mam zrobić?

#15 2009-05-01 11:43:12

Ansja
100% Netkobieta

Jakiś czas temu przyśniła mi się moja ciocia, która zmarła 6 lat temu. Nigdy nie mieliśmy z nimi większego kontaktu, stronili od naszej rodziny. Kiedy chorowała, nie wiedzieliśmy, że umiera.. Po jej śmierci dużo się zmieniło, z jej córką prowadzę wojnę na słowa i czyny w sumie.. Jest już w to włączona policja nawet. Nienawidzimy się, choć ja często odsuwam od siebie złe myśli na temat jej córki właśnie, choć wyrządziła wiele krzywdy choćby mojemu choremu ojcu.
I właśnie miałam sen, że był pogrzeb tej mojej cioci, a ja niosłam trumnę, z której wystawała jej dłoń.Potem upuściłam tą trumnę, bo była za ciężka i ona z niej wypadła. Ale po chwili weszła do niej z powrotem. Jednak wierzchnia pokrywa trumny ją zatrzasnęła w pół i jej ciało zwisało nad nami. Była taka dziwna, szara i jakby spłaszczona.. Ale najgorsze jest to, że mnie dotknęła, a to w senniku oznacza "zapowiedź nieszczęścia w małżeństwie lub innym związku".
Przeraziłam się tym snem, może ciocia patrzy na te nasze potyczki i .. nie wiem sama hmm

"...a także ludzie pomniejsi, pasikoniki i ważki.. Lampy, puste ramy i grzechotki mają swoją wieczność.. I są raz na zawsze..."

#16 2009-05-01 13:57:26

szirina
Przyjaciółka Forum

sen jak sen ale ja widziałam mojego dziadka który umarl 2 lata temu. byłam u babci by jej pomóc z kopaniem ogrodu bo po śmierci dziadka nie ma kto tego robić a mój tata pracuje i nie ma czasu. w nocy poszłam do WC leżałam i widziałam postać dziadka jakby z dymu papierosowego który stał przy łóżku babci i patrzył na nią z politowaniem jakby jej żałował że została tak sama sobie. kiedy głośno nabrałam powietrze ze strachu dziadek szybko zwrócił głowę w moją stronę jak schowałam się pod kołdrę a dziadek się rozpłynoł.......
od tamtej pory wiem że czuwa on nad babcią i naszą całą rodziną bo mama też widziała go tylko u nas w domu

If you wanna be somebody
If you wanna go somewhere
You better wake up ......
... and pay attention !!!!!!!!

#17 2009-05-01 16:59:00

Ansja
100% Netkobieta

Dla mnie to nie był "sen jak sen". Kiedy śnią się bliscy, którzy zmarli, nie łatwo przejść nad tym do porządku dziennego.

"...a także ludzie pomniejsi, pasikoniki i ważki.. Lampy, puste ramy i grzechotki mają swoją wieczność.. I są raz na zawsze..."

#18 2009-05-01 18:44:05

oliwka
100% Netkobieta

Ja już pisałam na początku tego wątku,ale chcę jeszcze coś dopisać.Gdy zmarła moja mama bardzo często powtarzał mi się jeden i ten sam sen.Mama,która nie żyła była cały czas z nami.Siedziała,śmiała się i rozmawiała z nami.Ona w tym śnie wiedziała,że umarła i jest pochowana,ale cały czas była.Nie umiem wytłumaczyć sobie do dziś dlaczego w taki sposób ten sen mi się powtarzał.Może dlatego,że mama nie chciała umierać,chciała bardzo żyć,ale nowotwór ją wykończył.Gdy zmarła byłam w drugim miesiącu ciąży.Po urodzeniu córki przyśniła mi się mama jak i również tata,który zmarł wcześniej od mamy rok.Wiem,że przyszli zobaczyć moją małą "kruszynke".Każdy z rodziców był w moim śnie osobno.Tata wszedł do pokoju zobaczył i mi powiedział;"niech Ci się chowa dobrze.Natomiast mama siedziała z nami w kuchni.Wzięła moją córunie na ręce i patrzyła na nią ze smutkiem.Wierzę,że przyszli ją zobaczyć.Ja uważam,że  cały czas są ze mną i się opiekują moją rodziną.Ansja ma rację, po takich snach ,w których widzimy bliskich ciężko normalnie funkcjonować.Przypominają nam się chwile,które spędziło się razem.Każdy sen ma jakieś znaczenie,ale ja akurat nie zagłębiam się w ich znaczenie.Wolę jakoś nie wiedzieć,co one znaczą.

"Człowiek jest wielki nie przez to,co posiada,lecz przez to,kim jest;
nie przez to,co ma,lecz przez to,czym się dzieli z innymi."

#19 2009-05-01 18:52:10

Ansja
100% Netkobieta

Dokładnie tak jest oliwka.. Ja wierzę w sens takich sytuacji.. Kiedy było bardzo źle u mnie w domu, mama miała problemy w pracy, a tata zaczął chorować, przyśnił mi się mój dziadek, który zmarł jak miałam 4 lata. Nigdy o nim nie myślałam, nie pamiętałam... I właśnie w tym śnie siadł koło mnie i położył moją głowę na swoich kolanach i powiedział " Nie bój się, nie pozwolę zrobić krzywdy naszej rodzinie". Przebudziłam się i zrobiło mi się jakoś tak dziwnie.. Ale usnęłam zaraz po tym. Dopiero nad ranem wszystko sobie przypomniałam i zaczęłam o tym myśleć.. Wierzę w to, że przyszedł do mnie by mnie uspokoić i tak jak oliwka uważam, że opiekują się nami.

#20 2009-05-03 16:55:45

kora40
Przyjaciółka Forum

Witam.ILE OSOB BEDZIE SIE WYPOWIADALO ,TYLE ZAPEWNE BEDZIE INTERETACJI SENNYCH WIZJI.WIERZYC ,NIE WIERZYC.POMINMY JEDNAK TO.JEZELI JESTES OSOBA WIERZACA POMODL SIE ZA MAME.A WIZYTA U KSIEDZA NIE MA SESU..ZAPEWNE ODPOWIE SEN MARA,BOG WIARA.

#21 2009-06-06 14:19:55

marzka
Niewinne początki

Myślę że modlitwa nigdy nie zaszkodzi,kiedy pierwszy raz przyśnił mi się mój syn,wyłam przez resztę nocy,Moje dziecko,on wiedział że nie żyje,rozmawiał za mną,odpowiadał na moje pytania.Zapytałam gdzie był tak długo,dlaczego czekał aż dwa miesiące by przyjść.Powiedział mi że ma dyżury przy bramie,że czeka na nowych takich jak on żeby się nie błąkali.Powiedział że musi już iść,bo czas się kończy.Nikomu o tym nie mówiłam,aż rok temu mój szwagier miał wypadek,stan był krytyczny,reanimowali go kilka razy.Wyszedł z tego choć jest kaleką,w święta opowiedział mi co się z nim działo.Stał przed bramą i z daleka szedł chlopak,kiedy doszedł do bramy mój szwagier rozpoznał mojego syna,stał i uśmiechał się,kazał mu iść,wracać,bo to jeszcze nie jego czas.Znów ryczałam,a mój szwagier powiedział ze tam jest mu dobrze.Wojtek śni mi się często,zawsze się modlę,tego nigdy za wiele.Nie sądzę by błąkał sie gdzieś,myslę że naprawdę stoi przy bramie.

#22 2009-06-06 14:34:40

Judith
Słodka Czarodziejka

mi moja zmarła mama zaczęla snic sie niedawno. a przecież od jej smierci minęło już prawie 8 lat. wcześniej nie miałam snów z nią w roli głownej. nawet dziwiłam sie! ale teraz raz na jakiś czas... są! cieszę sie że chociaż w snach mogę ją zobaczyć! byłysmy bardzo dosiebie przywiązane i choć na jej pogrzebie nie płakałam, byłam pogodzona to jednak te sny są dla mnie czymś wspaniałym!

It's the little imperfections it's the sudden change in plans
When he misreads the directions and we're lost but holdin' hands
Yeah I live for little moments like that

#23 2009-06-06 16:11:04

Last_tear
Dobry Duszek Forum

Ja też bardzo lubię gdy sni mi się mój zmarły tatuś lub ukochana babcia... To piękne móc chociaż w snie zobaczyć ich piękne, uśmiechnięte twarze... Móc znowu z nimi rozmawiać. Na codzień przecież tak bardzo za nimi tęsknię:( Zgadzam się co do tego, że często śni nam się coś lub ktoś o kim duzo rozmyślamy.

#24 2009-06-24 13:23:43

paroniona
Zaglądam tu coraz częściej

sen to odzwierciedlenie naszych podświadomych myśli, czasem mózg płata nam figle i zamienia fakty, kilka usłyszanych w ciągu dnia rzeczy na pierwszy rzut oka nie połączonych ze sobą staje się jedną historią. to normalne, jeśli jednak bratowa jest wierząca to powinna porozmawiać z księdzem

#25 2009-06-30 14:16:35

erykuś2005@wp.pl
Niewinne początki

Mam 35 lat 21.czerwca jechałam z mężem do miasta.W pewnym momencie uderzył w drzewo.na szczęście ktoś zadzwonił na pogotowie.dopiero w szpitalu okazało się że nie uratowali życia mężowi i tylko ja żyje.szwagierka pociesza cały czas a to nic nie daje.20.maja była 10 rocznica ślubu.ludzie mówili całą impreze sto lat sto lat niech Ola i Kuba żyją nam sto lat a on miał tylko 37 lat;(((pomóżcie m i otrząsnąć się z tego bólu

#26 2009-06-30 15:52:24

sueno6
100% Netkobieta

Erykuś - przeniosłam Twój post do innego istniejącego wątku - "Śmierć bliskiej osoby - jak sobie z tym poradzić?" - http://www.netkobiety.pl/p86995.html#p86995

Być jak płynąca rzeka...

#27 2009-07-09 21:21:16

marzenka977
Niewinne początki

Dziękuje za porady bardzo mi to pomogło.

#28 2009-10-12 20:55:38

justi_28
Niewinne początki

mnie natomiast zastanawia dlaczego jak sni mi sie dziadek  nigdy nie widze jego twarzy...w ostatnim czasie dzien przed porodem - ok.prosilam go o opieke dla mojego dziecka.a drugim razem wczoraj..stał i mialam wrazenie ze sie patrzy ale nie widzialam jego twarzy a malo tego  nie ma takiej postury jak przed smiercia tylko jak byl mlody, choc ubrania ma zalozone jakie nosil teraz a nie w mlodosci, nawet wisza na nim...nie daje mi to spokoju poniewaz drugi dziadek jak mi sie kiedys snil to widzialam jego twarz... moze ktos wie co moze to oznaczac????????

#29 2009-10-16 15:24:10

monia0045
Dobry Duszek Forum

Mnie tez sie sni moja mama. Jak zmarła to moze zaledwie jakies 3 godziny po tym słyszałam jak mnie woła po imieniu. Nie wiem może to dlatego,że byłam w szoku i nie chciałam uwierzyc,że jej już nie ma a może dlatego,że bardzo chciałam ją jeszcze usłyszec. Mnie jak się mama przyśniła pierwszy raz to była zadowolona, widziałam jej twarz w póżniejszych snach widziałam każdy szczegół jej sylwetki, rozmawiałam z nią,śmiałam się,ale niestety nie chciała mi już pokazac swojej twarzy, zawsze widziałam twarz innej kobiety i nie każdy sen z nią w roli głównej był szczęśliwy bo czasem mi się śniła jak była zła na coś lub kogoś albo poprostu smutna... Czy ktoś może wie co to oznacza??

#30 2009-10-17 15:15:25

aGniesha
O krok od uzależnienia

Skro modlitwa może pomóc duszy przestać się błąkać, MOŻE ale nie musi. to przecież nie zaszkodzi spróbować prawda?

"Jeszcze raz mogłabym zmienić kształt, rozpiąć skrzydła i frunąć nie zważając na strach. "

motto: ZAWSZE warto spróbować.

#31 2009-11-16 21:22:54

natacha
Niewinne początki

ja słyszałam że zmarli jak się snią to chca nam coś przekazać lub przed czymś nas uprzedzić

#32 2010-03-21 13:29:24

KAROLA_W10
Niewinne początki

moja mama zmarła pare lat temu,dzis mialam sen ze znowu umarła obudzilam sie z krzykiem niewiem co to oznacza moze ktos mi pomoze...

#33 2010-03-21 14:25:14

Agatka
100% Netkobieta

Z tego, co wiem, to jak się śni ktoś zmarły to znaczy, ze przypomina o sobie i trzeba się za niego pomodlić.

#34 2010-03-21 17:39:32

Kobietka48
Netbabeczka

Zmarli tylko poprzez sny maja z nami kontakt,wiec dla tego sie śnią. Często ludzie niepotrzebnie sie obawiaja,ze sen o zmarłym oznacza jakies problemy,ze zmarły ostrzega...
Nie prawda. Czasem potrzebuja modlitwy,zapalenia swiecy,a czasem daja nam znać ze u nich jest wszytko w porządku.
Za zmarłych nalezy sie modlić,ale nie nalezy sie DO NICH modlic.

#35 2010-03-22 09:02:41

misia123
Tajemnicza Lady

Mi jak zmarł mój brat to przyśnił mi się tylko raz. Był to sen gdzie on odchodził z świata żywych i powiedział do mnie:" powiedz wszystkim żeby nie martwili się o mnie. u mnie jest dobrze. przepraszam was za wszystko.zawsze będę przy was."  Odbieram ten sen jako formę pożegnania brata z nami.Na początku smutno mi było po tym śnie ale teraz cieszę się że to właśnie mnie brat się przyśnił.   Ja uważam że sny mają znaczenie i nasi bliscy chcą nam coś przekazać.

#36 2010-03-22 09:59:35

różyczka
100% Netkobieta

Witaj ja często mam sny o zmarłych bliskich czy dalszych osobach. Ostatnio przez dwa tygodnie co noc śniła mi się babcia , nie wiedziałam czemu tak tyle razy, pomodliłam się ale nadal coś wracały te sny.
Aż w końcu mówię do męża pojedziemy na cmentarz  i pojechaliśmy a tam śnieg zniszczył ozdoby, znicze wmarzły w miejsce dla nich.Posprzątaliśmy , pomodliłam się i od tamtej pory sny znikły. Myślę że babcia chciała żebym tam poszła.

#37 2010-03-22 11:27:42

blabla
Tajemnicza Lady

Mnie często śni mi się mój nie żyjący dziadek czasem jako zmarły a czasem jakby nadal żył i te sny dodają mi siły, wiem że gdzieś tam jest ale w sumie nadal go kocham i tęsknie pomimo, że od Jego śmierci minęło 12 lat.
  Traktuję te sny jako coś pozytywnego czuję wtedy po przebudzeniu jego ciepło i miłość która nas otaczał.

#38 2011-08-07 21:29:02

rodzyneczka90
Niewinne początki

Witam,
3 miesiące temu zmarl mi brat. Śnił mi się już parę razy, za każdym razem w podobnej sytuacji gdzie leży na lóżku i umiera, jest w śpiączce a ja płaczę i każę mu się obudzić, wtedy się budzi... Myślę, że to dlatego, że po wypadku nie byłam w szpitalu i go nie widziałam i podświadomie nie mogę wybaczyć sobie tego że się z nim nie pożegnałam...
Tym razem śnił mi się znów na łóżku, pamiętam że płakałam, a on złapał mnie za rękę i nie chciał mnie puścić. Dokładnie snu nie pamiętam, dopiero dziś gdy opowiadałam go mamie zdałam sobie sprawę, że ten sen mógł mieć znaczenie dosłowne...
Czy też tak myślicie? Nie wytrzymuję już psychicznie, boję się. Chyba oszaleję...

Stopka forum