Kurs koresponencyjny ESKK - projektowanie ogrodów - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Kurs koresponencyjny ESKK - projektowanie ogrodów

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

1

Temat: Kurs koresponencyjny ESKK - projektowanie ogrodów

Witajcie!

Moim marzeniem od zawsze było projektowanie zieleni, ogrodów. W sumie skończyłam studia (została obrona magisterki za miesiąc) - ale bardziej geograficzne. Brakuje mi umiejętności teoretycznych i praktycznych odnośnie samego projektowania, żeby podjąć pracę w tym kierunku...
próbowałam początkowo wysyłać swoje CV i list motywacyjny do różnych firm związanych z projektowaniem ogrodów z prośbą o bezpłatną praktykę, abym mogła się w tym kierunku rozwinąć...
Było to rok temu - bez odzewu...
Teraz pracuje w firmie związanej z ochroną środ.,ale bardziej w stronę odpadów, unieszkodliwiania ich - a to tak średnio mnie interesuje.

Chciałabym odbyć jakiś kurs projektowania zieleni, ogrodów.
Większość jest bardzo droga - nie stać mnie.
Kurs ESKK jest tani - 64zł miesięcznie...kurs trwa 16 miesięcy, co miesiąc dostawałabym zeszyty lekcyjne, prace domowe - które można przesłać nauczycielowi do sprawdzenia, a w trakcie całego kursu ma się mieć osobistego nauczyciela....cały kurs opisany jest dość atrakcyjnie, chodzi mi przede wszystkim o naukę rysunku - bo z tym nigdy nie miałam do czynienia...

Myślicie czy taki kurs korespondencyjny coś mi da, nauczę się czegoś?
Strasznie mi na tym zależy, chciałabym później próbować dostać się na inną uczelnie na kierunek Architektura krajobrazu i robić podyplomówkę, ale właśnie trzeba znać się dobrze na tych rysunkach hmm
Czekam na Wasze opinie.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kurs koresponencyjny ESKK - projektowanie ogrodów

Trudno mi się wypowiadać, ponieważ moja działalność artystyczna ograniczyła się do kółka i krzyżyka, natomiast u mnie w rodzinie kursy ESKK zrobiły swojego rodzaju furorę. Z tym tylko, że wykupowaliśmy kursy językowe, a nie zawodowe.

Jeśli rzeczywiście odsyłasz swojemu nauczycielowi prace, to myślę, że może jest to jakiś sposób, żeby nauczyć się rysunku - przecież nie musisz patrzeć w oczy n-lowi, aby ocenił, czy to, co narysowałaś spełnia pewne normy czy nie. Zresztą o ile dobrze pamiętam, można swoje uwagi wraz z pracą domową przekazywać n-lowi, więc jest możliwość, żebyś poinformowała go, że planujesz studia podyplomowe na architekturze krajobrazu i poprosić, by oceniał Cię pod tym kątem.
Myślę, że jeśli finansowo jest to najbardziej dostępny dla Ciebie kurs, warto spróbować. Na pewno będzie to skuteczniejsze niż nauka na własną rękę. ESKK bardzo dobrze opracowuje swoje kursy (kursy językowe, zwłaszcza "wyjątkowych" języków, nierzadko opracowują nauczyciele akademiccy, tak było m.in. z duńskim), odwołując się do wiedzy fachowców. Tak więc powodzenia smile

3

Odp: Kurs koresponencyjny ESKK - projektowanie ogrodów

Dzięki yvette smile
Czytałam opinie o tych kursach - były bardzo dobre, ale właśnie wszyscy wypowiadali się o tych kursach językowych big_smile ani słowa o zawodowych, ale myślę, że może rzeczywiście warto.
Yvette - a nie wiesz może, czy jeśli po miesiącu jednak nie będę chciała kontynuować tego kursu to bez problemu można zrezygnować?
Ale chyba się skuszę wink

4

Odp: Kurs koresponencyjny ESKK - projektowanie ogrodów

Nie mam zielonego pojęcia.
Moja mama regularnie wykupywała swoje pakiety (angielski najpierw dla początkujących, potem dla średniozaawansowanych) i była tak nimi zachwycona, że ani myślała o rezygnacji wink
Ja wykupiłam kurs początkujący hiszpańskiego, ale kupiłam cały od razu. Dla mnie metoda nauki korespondencyjnej średnio się sprawdziła, nigdy nie byłam tak systematyczna, jak mama, która codziennie dziobała pół godziny, nieważne, czy padała z nóg, czy tryskała energią wink Ja mam zrywy, podczas których robię więcej w miesiąc niż moja mama przez rok.
Wolę uczyć się języków z "żywym" nauczycielem i grupą do konwersacji i na kolejne języki zapisywałam się już do szkół językowych.

To naprawdę świetne, że tak walczysz o swoje marzenia smile Jak się czegoś mocno chce to dostaje się takiego "kopa" energetycznego, że można góry przenosić, a co dopiero rysować wink

5

Odp: Kurs koresponencyjny ESKK - projektowanie ogrodów

Hehe...trafne to ostatnie stwierdzenie big_smile
Na szczęście jestem systematyczną osoba i jak coś daje mi satysfakcję to robię to z ogromnym zaangażowaniem smile
A co do hiszpańskiego - uczyłam się go 3 lata ( na studiach) i to mój najukochańszy język wink Tak mi go teraz brakuję, z chęcią poszłabym na jakiś kurs, ale również wolałabym kurs z "żywym" nauczycielem, najlepiej jeszcze z jakimś przystojnym Hiszpanem - wtedy była by mobilizacja X2 big_smile

6

Odp: Kurs koresponencyjny ESKK - projektowanie ogrodów

Mam bardzo podobnie. Mi też brakuje kontaktu z hiszpańskim, chociaż mam o tyle dobrze, że moja mama już od kilku lat mieszka w Andaluzji wink
Wykorzystuję każdą wizytę u niej (choćby na Boże Narodzenie), żeby poćwiczyć swój język. Mam przez to andaluzyjską wymowę (co już jest wyrazem pewnego językowego lenistwa z mojej strony!).
Przyznam uczciwie, że u mnie różnie z systematycznością bywa. Potrafię się zmobilizować, ale wolę nagłe zadania wymagające ogromnej mobilizacji w krótkim czasie niż powolne, wieloletnie robienie "małych kroczków" big_smile
Nie wiem, czy przystojny Hiszpan powinny stać razem w zdaniu wink Taki przynajmniej jest mój wniosek po obserwacjach Hiszpanów w ich "naturalnym środowisku" wink Chociaż zdarzali się wyjątkowi przystojniacy, nie powiem, że nie, ale typowy Hiszpan jest często niestety z metra cięty sad
W ogóle uwielbiam różnice kulturowe pomiędzy ludźmi, zajmowałam się tą tematyką na studiach wink A Hiszpania jest krajem, do którego zawsze będzie ciągnąć moje serce, jeśli nie z powodu kultury i mentalności (które umiarkowanie dawkowane mnie wciągają), to z uwagi na mamę wink

7

Odp: Kurs koresponencyjny ESKK - projektowanie ogrodów

Yvette - jak ja Ci zazdroszczę, a jeszcze bardziej zazdroszczę Twojej mamie !!!
Co sprawiło, że właśnie tam "zawędrowała"?
Tak bardzo chciałabym zwiedzić Hiszpanię -  poczuć ten niepowtarzalny "klimat", ta kultura, obyczaje, sposób bycia - achhhh....
Niestety jeszcze nie było mi to dane hmm
Moja nauczycielka Hiszpańskiego na każdej lekcji nam tyle opowiadała o tym kraju, że zakochałam się w nim po same uszy wink
Mój chłopak był tam kilka razy, jednak tylko w spawach zawodowych i to na chwilkę, nie dało rady, żeby się z nim zabrać sad Ale obiecał, że niedługo razem tam pojedziemy big_smile
Opowiadał właśnie co mnie zdziwiło, że zarówno Hiszpanki i Hiszpanie nie są zbyt urodziwi tongue
Ale co tam, wole sprawdzić osobiście !

8

Odp: Kurs koresponencyjny ESKK - projektowanie ogrodów

Siostra mojej mamy miała w Hiszpanii koleżankę. A moja mama akurat w tamtym okresie została bez pracy i ten wyjazd to była jakaś szansa na zmianę wink
Hiszpanie z urody nie słyną... Niestety, ubolewam wink Chociaż jak na razie zadowalałam się naszą swojską krwią słowiańską i też nie narzekałam na nudę wink

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Kurs koresponencyjny ESKK - projektowanie ogrodów

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024