Wolno gojące się rany - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-02-25 14:15:21

ineka
Gość Netkobiet

Wolno gojące się rany

Kurcze, może to głupie, ale ostatnio zauważyłam, że rana po zwykłym, małym skaleczeniu nożem czy obtarcie naskórka goi mi się bardzo powoli. Często miejsce to jest opuchnięte jakbym nie wiadomo jak ciężko się zraniła. Nie wiem czym to jest spowodowane, może brakiem jakichś witamin, a może to objawy jakiejś choroby? Chyba powinnam zrobić jakieś szczegółowe badania krwi. No właśnie - tylko jakie? Dziewczyny jak sądzicie co to może być? Może któraś z Was ma coś podobnego? Będę wdzięczna za jakieś sugestie.

#2 2009-02-25 15:17:52

oazuu
100% Netkobieta

Re: Wolno gojące się rany

też tak mam.
czekam na odpowiedzi, bo równiez nie wiem co to jest

jeśli chcesz wiedzieć coś o mnie, to coś Ci zdradzę.
miłość dla mnie to huśtawka, która stoi w równowadze.
bo chcę Cię z każdą wadą. Nic nie zmienię.

mój narkotyku, mój tlenie. < 3

#3 2009-02-25 15:28:22

ikaa
100% Netkobieta

Tez tak mam, ale nie wiem co to i dlaczego. ale stosuje masc ALANTAN PLUS, to jets masc wlasnie na trudno gojace sie rany-a ja ją stosuje na zwykle rany, ktore po prostu niestety mi sie powoli goja, wiec nawet na male rany ją stosuje, i rany goja sie szybciej, i nie ma blizn.

porąbana jak łajno w tartaku

#4 2009-02-25 18:02:00

Delicious
Moderator

Z tego, co znalazłam, to albo niedobór wit. C (niedobór wywołuje utratę apetytu, uczucie zmęczenia, bóle stawów, powolne gojenie ran, a zaawansowany niedobór wywołuje szkorbut), albo choroba - Zespół Ehlersa-Danlosa ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3 … sa-Danlosa ). Więc na Waszym miejscu wybrałabym się jednak do lekarza.

Regulamin forum - przeczytaj! <klik>
Jeśli masz pytania dotyczące forum,  skontaktuj się ze mną

#5 2009-02-25 18:09:40

stokrotka28
Przyjaciółka Forum

Wolno gojące się rany mogą też być spowodowane słabą krzepliwością krwi mój brat to ma,więc jak się skaleczy to w domu zawsze moja mam ma specjalna maść,która przyspiesza zakleszczanie i gojenie ran.

Człowiek ma dar kochania, lecz także dar cierpienia.

#6 2009-02-25 19:13:58

Delicious
Moderator

A słaba krzepliwość krwi to niedobór wit. K o ile dobrze pamiętam.

Regulamin forum - przeczytaj! <klik>
Jeśli masz pytania dotyczące forum,  skontaktuj się ze mną

#7 2009-02-25 19:24:29

stokrotka28
Przyjaciółka Forum

Tak dokładnie to witamina K

Człowiek ma dar kochania, lecz także dar cierpienia.

#8 2009-04-11 14:56:21

Yvette
100% Netkobieta

Ja też od dziecka miałam problemy z gojeniem się ran. Po najmniejszym skaleczeniu czy ukąszeniu komara pozostawały mi blizny, a sama rana goiła się bardzo długo. Prawdziwym utrapieniem były jednak blizny pooperacyjne, z uwagi na problemy ze stawem biodrowym przeszłam w swoim życiu kilkanaście operacji i właściwie po każdej miałam kłopoty z rozchodzeniem się szwów i tworzeniem zrostu.
Kiedyś poruszyłam ten temat z lekarzem dermatologiem, która uważa, że niektórzy ludzie mają taką właściwość skóry i niewiele można na to poradzić. Nie wiem jednak, na ile to prawda. Nigdy nie próbowałam żadnych kremów przyspieszających gojenie się tkanek (oprócz balsamu Szostakowskiego, który stosowałam na blizny pooperacyjne). Dodam, że z powodu problemów ze stawem biodrowym nad moją dietą czuwa dietetyczka i nie cierpię na żadne niedobory witaminowe.
Czy ALANTAN, o którym wspominacie jest na receptę? smile

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

#9 2009-04-14 15:38:01

czarna w czerwone kropki
Cioteczka Dobra Rada

alantan jest bez recepty i jest maść i krem
są też takie saszetki tribiotic dostępne bez recepty do stosowania punktowego - one są z antybiotykiem
na sączące się rany dermatol zasypka
jest jeszcze taki żel solcoseryl, przyśpieszający odbudowę tkanek i też jest dostępny bez recepty

biedronka morderca ]:-P

#10 2009-04-14 19:42:09

Yvette
100% Netkobieta

czarna w czerwone kropki napisał:

alantan jest bez recepty i jest maść i krem
są też takie saszetki tribiotic dostępne bez recepty do stosowania punktowego - one są z antybiotykiem
na sączące się rany dermatol zasypka
jest jeszcze taki żel solcoseryl, przyśpieszający odbudowę tkanek i też jest dostępny bez recepty

Bardzo dziękuję, na pewno zdecyduję się na zakup smile

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

#11 2009-04-14 23:16:46

Konwalia
Słodka Czarodziejka

Gorsze gojenie ran, jeżeli wystąpiło niedawno może oznaczać spadek "formy", chwilowe zachwianie równowagi organizmu, ewentualnie braki witamin lub mikroelementów (np cynk) lub po prostu minimalne zakażenie rany, co zawsze opóźnia proces gojenia. Zdecydowanie nie należy się tym przejmować a niedobory najlepiej uzupełniać dietą - zielone warzywa, pełnoziarniste pieczywo, urozmaicona dieta. Żaden preparat witaminowy nie zastąpi naturalnej podaży witamin.
Jedną z przyczyn zaburzeń krzepnięcia jest niedobór wit K, ale głównymi objawami byłoby przede wszystkim długie krwawienie po skaleczeniu, niekoniecznie utrudnione gojenie.
Zespół Ehlersa-Danlosa to rzadka jednostka chorobowa, uwarunkowana genetycznie, mająca wiele dużo wyraźniejszych objawów i raczej mało prawdopodobne by wystąpiła u którejś z Was.
Do rad związanych z gojeniem - Alantanu, który polecam (raczej maść) i Tribioticu dodałabym płyn Octenisept. Jest to środek dezynfekujący, dodatkowo przyspieszający gojenie, który według mnie powinien znaleźć się w każdej domowej apteczce. Kosztuje dużo - buteleczka 50ml około 24zł, ale jest bardzo wydajny i ma niesamowite działanie. Można stosować na dowolnie duże rany, nawet otwarte i krwawaiące (jest to jedno z głównych wskazań). W razie skaleczenia stosuję go raz, ewentualnie drugi raz w kolejnym dniu. Ważne, żeby nie wycierać mokrego płynu, tylko pozostawić chwilę do wyschnięcia, bo jak to nas  uczyli "bakteria zdycha gdy wysycha"smile. Ja stosuję go np w razie trądziku na twarzy - jest lepszy niż jakiekolwiek środki przeciwtrądzikowe. Trochę na wacik i przecieram po myciu twarzy miejsca zaczerwienione.
Jeżeli stan byłby bardzo zły a rany rzeczywiście nie chciały się goić, powiększały się i "ślimaczyły", wtedy jak najbardziej - wizyta u lekarza konieczna.

#12 2009-04-16 15:09:29

Yuki
Słodka Czarodziejka

Ja też tak mam, wolno mi się goją rany, wolno schodzą siniaki. Badałam krzepliwość krwi, no i okazało się, że mam obniżoną. Dostałam witaminę K (jest na receptę), ale lepiej idź do lekarza i się przebadaj :-)

Jeśli coś uparcie gaśnie, zaufaj iskierce nadziei...

#13 2010-03-07 13:17:59

zbigniew778
Niewinne początki

Witam mam do sprzedania opatrunki z lnu na trudno gojace sie rany z fundacji linum 20 sztuk za 210 zl w razie pytan prosze dzwonic 669348167

#14 2011-03-01 13:01:16

danor222
Niewinne początki

odsprzedam opatrunki z lnu genetycznie modyfikowanego na trudno gojące się rany... telefon:518 994 448

POLECAM.

#15 2011-03-01 13:36:06

amore
Przyjaciółka Forum

Może to głupio zabrzmi ,ale mnie również źle goiły się rany i moja kochana babcia kazałą mi po prostu posikac tą rane. Mówiła ,że mocz to naturalna penicylina , nie wierzyłam , ale spróbowałam i podziałało.

#16 2011-03-02 12:15:31

danor222
Niewinne początki

witam. odsprzedam opatrunki z lnu genetycznie modyfikowanego na trudno gojące się racy. więcej informacji pon numerem telefonu 518 994 448 .

#17 2011-03-02 14:58:31

Natasza-Poznań
Cioteczka Dobra Rada

z tego co slyszalam to osoby, ktore choruja na cukrzece maja problemy z gojeniem sie ran, ale pewna tego nie jestem, radze jednak sprawdzic taka ewentualnosc.

// Życie poświęcone innym, jest warte przeżycia. //

#18 2011-03-02 19:27:30

Domatorka
Dobry Duszek Forum

Niska krzepliwość krwi może być spowodowana zbyt małą ilością płytek krwi, które odpowiadają za krzepnięcie i zasklepianie ran. Warto zrobić badanie w tym kierunku, można je zrobić w w każdym laboratorium analitycznym, w tym celu oczywiście pobiera się krew. Norma to 130-400 tysięcy. Małopłytkowość to dosyć poważne zaburzenie, więc lepiej na wszelki wypadek je wykluczyć.

#19 2011-03-03 13:20:46

dariaaam
Niewinne początki

też mam taki problem sad od małego miałam z tym problem i do teraz mam pełno blizn bo dziecięcych zabawach i hulankach sad

#20 2011-03-04 22:56:02

agama
Na razie czysta sympatia

Na trudno gojące rany dobrze działa sok z żyworódki pierzastej, polecam, roślinka nie wymaga specjalnej pielęgnacji, a warto ją mieć w domu, działa też przeciwbólowo. Można kupić roślinkę i samemu sok wyciskać, można tez kupić gotowy sok.

Ostatnie tematy :

Stopka forum