Sucha skóra : ( - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Sucha skóra : (

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 45 ]

Temat: Sucha skóra : (

Witajcie Netkobietki. : )
Od kilku dni mam problem.
Moja skóra zrobiła się bardzo sucha i nieprzyjemna na zewnętrznej części obu dłoni oraz jeszcze bradziej drażniąca, nieprzyjemna i schodząca na karku i nieco niżej.
Dodam, że zazwyczaj od kiedy pamiętam miałam miękką skórę i nie musiałam narzekać na tę dolegliwość. Nie znam więc przyczyny skąd się to wzięło.
Zwracam się do Was Kobietki z prośbą o porady, jak mogę to wyleczyć i jak Wy leczycie coś takiego jak macie podobny problem. : )

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Sucha skóra : (

Myślę, ze o tej porze roku jest to dość typowe zjawisko.
Są silne mrozy. Wilgotnośc powietrza bardzo spada. Pomieszczenia są intensywnie grzane, co powoduje wysuszanie skóry.
Stosuj kremy nawilżajace, ale pamietaj, aby ich nie używać przed wyjściem z domu. Na taki mróz to tylko  natłuszczające. Smaruj dłonie po każdym myciu, a zwłascza jesli podczas prac kuchennych skóra ma kontakt z detergentami. Pij dużo płynów, nie przegrzewaj się.

3

Odp: Sucha skóra : (

Dziękuję za radę. ; ) Tak też czynię.

4

Odp: Sucha skóra : (

Polecam peeling raz w tyg. również smile

5

Odp: Sucha skóra : (

Kurcze ja też nigdy za specjalnie nie miałam problemów z natłuszczaniem skóry ale tej zimy się to zmienilo. Przez pare dni nawet tak miałam, że po kąpieli tak straszliwie mnie swędziala skóra że szok. Juz myślałam, że uczulenie na wode mam. Ale zaczęłam się częściej smarować balsamamia ręce takim fajnym (jak dla mnie) kremem z Nivea SOS, super uczucie miękkości.
Oby jak najszybciej wiosna smile

6

Odp: Sucha skóra : (

Dziękuję za rady. : )
Peeling stosuję dwa ray w tydodniu akurat. wink

7

Odp: Sucha skóra : (

No to ja powiem że też mam mega problemy z suchą skórą, szczególnie na twarzy, nogach, pośladkach. Robi się szorstka, swędzi, łuszczy się.

Na twarz, o dziwo, najlepiej sprawdził się u mnie krem Ziaji do twarzy z serii Kozie Mleko. Cena podejrzanie niska, ale działa bardzo dobrze nie tylko na przesuszenia skóry twarzy- sprawdzi się też na karku czy dekolcie.

Co do rąk- ostatnio jak debilka czyściłam ręce z farby benzyną i wyszłam na mróz. Niestety, to, co się stało z moimi nieskazitelnymi dłoniami po tym to koszmar- skóra zaczęła mi pękać i krwawić! Dłonie w jeden dzień postarzały mi się o jakieś 30 lat. Rozpoczęłam akcję ratunkową- na początek czerwony Garnier do suchej skóry- teoretycznie najlepszy, ale bardzo mnie drażnił tym, że ręce długo się po nim kleiły, a ja zdecydowanie preferuję kremy "niewidzialne", które szybko się wchłaniają. I znów sięgnęłam po... Ziaję. Ich krem do rąk szybko się wchłania, pachnie przyjemnie, a moje ręce po 3 dniach maniakalnego wklepywania wróciły do jako takiej normalności. Przy okazji stosowałam też zielonego Garniera z mango, pomarańczowy Lirene z miodem, a także Niveę SOS. Wszystkie kremy naprawdę się sprawdzają, mogę z czystym sumieniem polecić.

Do ciała używam czerwonego mleczka Garniera do bardzo suchej skóry i moim zdaniem daje najszybsze efekty.

8

Odp: Sucha skóra : (

Hmm, warto czasem skorzystać z silniejszych środków. Ja korzystam z cetaphilu (krem). Do dostania jest w aptekach.

9

Odp: Sucha skóra : (

Ja też mam suchą skórę, ostatnio miałem dość nieprzyjemny problem z dłońmi podobnie jak busiu. Nie dość że dłonie suche, nienawilżone to i z tych czy innych względów 'nieco' odmroziłem sobie dłonie a to plus zmienne warunki w jakich przebywałem + narażenie na różne niezbyt przyjemne dla skóry czynniki spowodowało to że dłonie niespecjalnie ładnie wyglądały, były miejscami popękane, pokrwawione, porobiły się strupy, krótko mówiąc nie wyglądało to dobrze. I co? Zrobiłem to samo co busiu - czerwony Garnier do bodaj skóry zniszczonej i suchej, jakieś dwa albo trzy użycia i efekt jak na kosmetyk był niemal błyskawiczny. Nie dość że wszystko się ładnie pogoiło to od razu lepiej to wygląda i po prostu lepiej się czuję mając taką ochronę na dłoniach.

10

Odp: Sucha skóra : (

Ja kupiłam delikatny balsam z Flosa hypoalergiczny i nim nawilżam ciało po każdej kąpieli, raz w tygodniu zamiast balsamu i na noc ciało smaruję oliwką do ciała. Dłonie i twarz natłuszczanie w zimowym czasie, bo chroni. A może spróbujesz masełka do ciała?

11

Odp: Sucha skóra : (

Krem nie nawadnia skóry, tylko utrzymuje w niej wilgoć, dlatego potrzebujesz nawilżania od środka. Nie wystarczy, że będziesz piła kawę, herbatę, zioła albo sok. Potrzebujesz wody. Tylko ona uzupełnia w sposób neutralny deficyt płynów w tkankach.

12

Odp: Sucha skóra : (

Dziękuję Wam za rady. Niestety nawet na ramionach i przedramionach już porobiła mi się taka sucha schodząca skóra.
Muszę umówić się do dermatologa jutro.
A konkretnie jakiego masełka mogłabym spróbować.?
Hmm, kawy nie pijam. Herbatę tylko zieloną. Od czasu do czasu jakąś inną, ale rzadko. Co do wody to piję jej dużo, do 2l dziennie, tak jak trzeba. Więc tutaj chyba o to wcale nie chodzi. Ale dziękuję.

13

Odp: Sucha skóra : (

jeśli problem wziął się z nikąd wizyta u dermatologa na pewno nie zaszkodzi. a w międzyczasie możesz dłonie moczyć w ciepłym oleju (takim zwykłym, rzepakowym) - on ma dużo witaminy E i pomoże Ci utrzymać odpowiednio natłuszczone łapki.

14

Odp: Sucha skóra : (

Mi się zrobiło coś dokładnie takiego samego. Moja skóra na twarzy się juz niemal łuszczy. Za tydzień ruszę do kosmetyczki. Na razie zrobiłam peeling i maseczkę do suchej skóry z Dermiki. Mam nadzieję, że choc na chwilę to pomoże

15

Odp: Sucha skóra : (

Dzięki Tartinka.
No właśnie tak nagle mi się ta skóra zrobiła taka strasznie sucha, schodząca.
A przecież dbam o nią jak trzeba.
Robię co mogę teraz.
Już się umówiłam do dermatologa. Niestety troszkę muszę poczekać.
Przyznam, że stan skóry na dłoniach się polepszył, ale co z tego jak wnet gdzie indziej się źle zrobiło.
A Tobie Pasikoniku tylko na twarzy taka skóra się zrobiła, czy w innych miejscach też.?
Pozdrawiam.

16

Odp: Sucha skóra : (

I jak, pomaga moczenie w oleju? smile tak sobie pomyślałam, że możesz jeszcze peelingi z oleju rzepakowego i soli lub cukru robić - dłonie się robią po nim bardzo gładziutkie smile

17

Odp: Sucha skóra : (

Moim zdaniem to efekt różnic temperatur jakie teraz panują,przechodzimy z zimnego powietrza do ciepłego,w związku z tym skóra znacznie się wysusza. Kremy nawilżające,ale to dobrej jakości,powinny pomóc. Moczenia w oleju jeszcze nie próbowałam,ale to także dobry pomysł.

18

Odp: Sucha skóra : (

Z masełek proponowałabym albo z masłem shea, najlepiej naturalne albo, jeden z moich ulubionych masełko z beECO. Fajne o świeżym zapachu i dość wydajne. A sucha skóra to problem powszechny teraz po zimie, dlatego tak ważne by nawilżać, nawilżać. smile

19 Ostatnio edytowany przez kobitka2929 (2012-03-15 10:59:32)

Odp: Sucha skóra : (

Dziewczyny, dla skóry suchej najlepsze jest nawadnianie od środka.

Powodem skóry suchej, przesuszonej może być temperatura w pomieszczeniu, zmiana kosmetyku, zmiana diety, brak witamin w diecie oraz HORMONY.

Jeśli chodzi o kosmetyki do twarzy:
radziłabym tylko peelingi enzymatyczne, są przeznaczone dla cer suchych, łuszczących, ogólnie delikatnych, cienkich.
Woda termalna jest doskonała.
Kremy intensywnie nawilżające, (masła są raczej przeznaczone do ciała)
Kosmetyki kolorowe dobrane do suchej cery, np. podkład nigdy matujący, a nawilżający.

Do ciała:

W zupełności pozbyć się mydeł, różnego typu a zastąpić np. szarym do mycia ciała czy twarzy, posiada najmniej chemii.
Podobnie oliwka, też wysusza. Lepiej zastąpić balsamem, albo zwykłym kremem Nivea.
Do peelingu możemy użyć rękawicy do tego przeznaczonej. Ma takie samo działanie, wygładza, i regularnie stosowane hartuje skórę co za tym idzie trochę ujędrnia.

Prysznic zimy na samym końcu kąpieli, zdrowa dieta i dużo ruchu a będzie idealnie.

Pozdrawiam

20

Odp: Sucha skóra : (

Alternatywa jest też restoraderm. Co prawda to krem dla dzieci, ale dużo znajomych też go używa smile

21

Odp: Sucha skóra : (

GoddeSs i jak sytacja ze skorą?

22 Ostatnio edytowany przez pysia1000 (2012-06-03 16:52:57)

Odp: Sucha skóra : (

Witajcie

Odnawiam wątek :-)

Ja od dawna cierpię na suchą skórę ale ostatnio znacznie się poprawiło. Zaczęłam używać kremu nanobase. Jest to krem z bardzo dużą ilością lipidów. Są też podobne do tego jak lipobaza i inne ale one nie zawierają tych lipidów a one są potrzebne suchej skórze.
Nie w każdej aptece jest nanobase. Ja wcześniej zamawiałam ze strony SuperKremy.pl ale ostatnio zauważyłam, że pojawiły się na allegro i tam zamawiam po kilka sztuk bo wychodzi taniej nawet z rzesyłką smile

Pozdrawiam i nie przejmujcie się suchą skórą tylko wypróbujcie naprawdę nanobase smile

23

Odp: Sucha skóra : (

Bo nie da się pozbyć suchych plamek na skórze, czy suchej skóry jeśli mam "rozwaloną" tą naturalną ochronę lipidową. Czasem winą są zbyt silne kosmetyki, czasem alergia. Dlatego wiele dziewczyn tak często pisze by np. na noc smarować skórę tłustym odżywczym kremem albo olejkami. Ponieważ u mnie takie plamki to objaw letni - szczególnie po kąpielach w basenach, kupiłam sobie dodatkowo żel z aloesem z Flosa, bardzo przydatna rzecz jeśli masz dodatkowo podrażnioną skórę. A ciekawe czy założycielka tematu uporała się z problemem.

24

Odp: Sucha skóra : (

Ja zawsze mam przesuszoną skórę po kąpieli .Używam balsamów nawilżających . I pomaga .

25

Odp: Sucha skóra : (

ja używam kosmetyków firmy DECUBAL i praktycznie nie mam problemów z suchą skórą... do kąpieli dodaję olejek Shower & Bath Oil, po kąpieli stosuję balsam i skóra nie jest sucha smile przy okazji są względnie tanie, więc mogę sobie pozwolić na regularne stosowanie.

26 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-10-24 13:43:52)

Odp: Sucha skóra : (

I jak kobietki jakaś korzystała z restoradermu? Ostatnio otworzyli stronę na spam warto tam zajrzeć po jakieś promorcje itp.

Odp: Sucha skóra : (

Według mnie dobrym kremem na łuszczącą się skórę jest cetaphil restoraderm. Stosujemy go razem z córką i wszystko pięknie schodzi i nie drapiemy sie jak było na początku. A do tego dodam, że jest niedrogi.

28

Odp: Sucha skóra : (

Nie wiem czy kojarzycie, ale firma Hildegard Braukamnn ma taki krem o nazwie Medilan, przeznaczony właśnie m.in. dla cery suchej. To kosmetyk naturalny, niezawierający konserwantów. Generalnie produkt naprawdę z wyższej półki - łagodzi podrażnienia, regeneruje, wygładza skórę. To nie pierwszy tego typu produkt, jaki testowałam. Co więcej - kosmetyk na bazie ziół i witamin. Sprawdźcie - może i u was się sprawdzi?

29

Odp: Sucha skóra : (

Może byś spróbowała tzw. dermokosmetyków z apteki? Są bardziej skoncentrowane niż drogeryjne.

30

Odp: Sucha skóra : (

W aptece można spytać np o restoraderm! smile

31

Odp: Sucha skóra : (
Fiona66 napisał/a:

Ja zawsze mam przesuszoną skórę po kąpieli .Używam balsamów nawilżających . I pomaga .

Fiona ze skórą rąk jest tak, że nawilżanie nawilżaniem, ale generalnie lepiej je natłuszczać, szczególnie zimą. Ręce często myjemy i generalnie narażone są na wiele czynników, dlatego ochrona w postaci tłustej warstewki jest bardzo wskazana smile Dlatego polecałam to moczenie w oleju rzepakowym - sprawdza się smile

32

Odp: Sucha skóra : (

spóbujcie mojego sposobu codziennie a nawet dwa razy dziennie po myciu naczyć nad zlewem robię coś w rodzaju pilingu.W rękę wlewam łyżkę oleju  i łyżkę cukru i tą papką ,,myje,,ręce przez parę chwil potem płuczę pod wodą jak wyschną czasem wcieram krem ale najczęściej nie ma takiej potrzeby .Do takiego naturalnego pilingu można dodać soku z cytryny .polecam efekt po trzech dniach jest super

33

Odp: Sucha skóra : (

Ten peeling z oleju i cukru jest super, potwierdzam smile Tylko do twarzy trzeba wybrać drobnoziarnisty cukier. A sok z cytryny ma właściwości wybielające więc nie wolno stosować go na opaloną skórę (za to super pozbywa się piegów wink)

34

Odp: Sucha skóra : (

Ja od kiedy pamiętam mam bardzo "bardzo" suchą skórę, po kąpieli kiedy kładłam się spac, skóra aż piekła cała.....;/ balsamy, olejki itp. Wydaje na te specyfiki sporo kasy, dlatego zainwestowałam w wizytę u dermatologa wink już w poniedziałek dowiem się o co cho smile

35

Odp: Sucha skóra : (

A ja znowu mam problem z dłonmi ktory pojawil sie po porodzie skóra jest bardzo sucha na kostkach dłoni robi się wrecz czarna i peka leci krew:( zadne kremy nie pomagaja na drugiej dłoni mam brązowa plame sad dłonie wyglądaja okropnie:( czy ktoś miał podobny problem może i sobie z nim poradził??

36

Odp: Sucha skóra : (

Natalia mi na pękającą skórę dłoni pomogło moczenie w oleju - trochę oleju rzepakowego (jest najlepszy bo ma dużo witaminy E i prowitaminy A) podgrzewam do takiej temperatury, żeby był ciepły, ale nie parzył i moczę w nim dłonie przez 10-15 minut tak 2 razy w tygodniu. Polecam smile

37

Odp: Sucha skóra : (

Dzięki wyprubuje:) ale ja mam jeszcze na drugiej dloni taka jakby brazowawa plame i kosty w tym miejscu gdzie pęka skóra robią czarne jakby były poprostu brudne:( a dłonie myje co pare chwil bo mam małe dziecko i musze mieć dłonie czyste

38

Odp: Sucha skóra : (

Bardzo dobre rezultaty przynosi stosowanie oleju lnianego. smile
Można nim smarować skórę (nawilża ją, natłuszcza, zwiększa jej elastyczność), można dodawać do surówek, past, smarować nim pieczywo, nie można jednak go podgrzewać, gdyż traci swe cenne właściwości.

39

Odp: Sucha skóra : (
Wielokropek napisał/a:

Bardzo dobre rezultaty przynosi stosowanie oleju lnianego. smile
Można nim smarować skórę (nawilża ją, natłuszcza, zwiększa jej elastyczność), można dodawać do surówek, past, smarować nim pieczywo, nie można jednak go podgrzewać, gdyż traci swe cenne właściwości.

Olej lniany ma znacznie mniej witamin niż olej rzepakowy. A jest za to dużo droższy.

40

Odp: Sucha skóra : (

polecam picie dużo wody i oliwkę bambino do smarowania ciała jest najlepsza!!! pij też zieloną herbatę - ma cudowne właściwości
dobre też są kosmetyki emolium i balneum, ale oliwka tańsza :-)

41

Odp: Sucha skóra : (

Na lato kupiłam ostatnio Luksja Care Pro, takie mleczko pod prysznic, które jest jednocześnie balsamem. Podobnie jak niektóre z Was, mam problem z suchą skórą i muszę przyznać, że bardzo ładnie nawilża i efekt jest odczuwalny w zasadzie natychmiast. Dziewczyny pisały o tym, w którymś wątku. Ja mam akurat z pestkami dyni ale wiem, że są różne rodzaje i biorąc pod uwagę niską cenę, chyba pokuszę się o wypróbowanie całej serii. A na pękające miejsca polecam argan. Naprawdę ładnie goi.

42

Odp: Sucha skóra : (

Polecam głęboko nawilżającą kremową emulsję do ciała od NORWEGIAN dla skóry suchej. Przetestowałam i gwarantuję ,że efekt super. Doskonale nawilża i szybko się wchłania. Cena około 28 zł smile

43 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-10-07 13:48:41)

Odp: Sucha skóra : (

Polecam krem ziołowy do rąk. Dobrze nawilża i pozostawia skórę delikatną. Odkąd go stosuję moje problemy ze skórą dłoni w zasadzie całkowicie znikły.

44

Odp: Sucha skóra : (

Jaki skład mają te mleczka Luksja? czy są naprawdę skuteczne? swojego czasu używałam żelu Luksja ale takie normalne, pod prysznic. Teraz latem moja skóra jednak chyba wymaga więcej nawilżania..

Posty [ 45 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Sucha skóra : (

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024